بازی FAU-G پرطرفدارترین بازی رایگان هند

بازی فاجی
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 756
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

انتشار فاجی کاربران را سرخورده کرد!

بازی فاجی نگهبانان نترس و متحد، بازی اکشنی است که از 26 ژانویه 2021 برای کاربران اندروید منتشر شده است. این بازی که پس از مدتی انتظار و تاخیر به دست کاربران تشنه هیجان رسید نتوانست آن‌طور که باید و شاید انتظارات هواداران پروپاقرص بازی‌های اکشن را برآورده کند. بسیاری از طرفداران بازی PUBG در گوگل‌پلی با مقایسه فاجی با بازی‌های محبوب و پرطرفدار پابجی، FAU-G را محکوم کرده‌اند که نتوانسته استاندارد کیفی مجموعه بازی‌های PUBG را رعایت کند. در ادامه با بخش اخبار گیم سایت ایران موجو همراه باشید.

پابجی چیست و چرا نقل محافل گیمرها شده بود؟

پابجی بازی‌ای بود که در اصل برای رایانه توسط بازی‌های تن‌سنت طراحی شده بود و نسخه اندروید و آیفون آن هم بعدا اکران شد. این بازی سال 2018 منتشر شد و به‌سرعت به یکی از بیشترین بازی‌های دانلود شده روی موبایل تبدیل شد. فضای این بازی به نحوی است که بازیکن بدون هیچ سلاح یا وسیله اولیه‌ای شروع می‌کند و با گشتن در فضای بازی کم‌کم به امکانات مبارزه‌اش می‌افزاید.

پابجی سه حالت اصلی بازی دارد: تک‌نفره، دونفره و گروهی. در بازی گروهی بازیکنان منفرد می‌توانند گروه‌هایی تا 4 نفر تشکیل دهند و از حمایت یکدیگر برای پیش رفتن در بازی استفاده کنند. این بازی روایت و جریانی به شدت جذاب و ممتاز دارد و همین باعث شده است که بی‌اندازه بین گیمرها طرفدار پیدا کند.

FAU-G
FAU-G

ممنوعیت دولتی برای پابجی محبوب

یکی از دلایل محبوبیت و معروفیت بازی ممنوع شدن این بازی در هند، چین، پاکستان، افغانستان، کره، اردن، نپال و چند کشور دیگر در سال 2020 بود که این بازی را به ترویج خشونت و بی‌توجهی به سلامت بازیکنانش محکوم کردند و به دلیل اعتیادآور بودن این بازی آن را به کل ممنوع کردند.

چند روز پس از ممنوعیت دانلود نسخه موبایل پابجی در چند کشور، بازی جدید فاجی معرفی شد و همین موضوع برای بسیاری از کاربران و منتقدان این شبهه را به وجود آورد که فاجی جایگزینی برای بازی محبوب ممنوع شده‌شان است. این تقارن زمانی هم یکی از دلایل استقبال بسیار چشمگیر از بازی FAU-G و همچنین دلیل اصلی کاهش رتبه آن در گوگل‌پلی است.

FAU-G
FAU-G

فا-جی FAU-G بازی اکشن بر اساس داستانی هندی

در بازی فاجی برای اولین بار توسعه‌دهندگان بازی تلاش کرده‌اند بر اساس داستانی هندی، بازی طراحی کنند. این بازی کوشیده است نقطه کوری که برای محتوای هندی در بازار بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی وجود دارد را پر کند. به همین دلیل است که کاربران به‌خصوص در هند، بی‌صبرانه منتظر اکران این بازی بودند و انتظارات زیادی از داستان‌پردازی، نحوه ارائه و جریان بازی داشتند. حوزه بازی‌های رایانه‌ای برای هندی‌ها جزو معدود رشته‌هایی است که پیش از ظهور فاجی اصلا نمی‌توانستند در آن محتوای با کیفیت هندی پیدا کنند. به همین دلیل هم اکران این سری از مجموعه بازی‌های PUB-G به شدت مورد انتظار و برای کاربران هیجان‌انگیز بود.

کمپانی nCore

استودیو بازی‌های nCore که در بنگلور مستقر است طراح و توسعه‌دهنده بازی فاجی است. این استودیو را بازیگر بالیوودی آکشای کومار بر پا کرده است که پیش از این در زمینه توسعه بازی فعال بوده و حتی نام استودیو را برگزیده است.

رتبه تک‌ستاره برای فاجی

انتشار نسخه FAU-G بازی پابجی، نتوانست طرفداران این بازی را راضی کند. انتقاد عمده و همه‌گیر طرفداران منجر به کاهش رتبه بازی پابجی از 4.5 به 3.2 در سایت‌های نظرسنجی شده است. با این‌حال فا-جی همچنان در فهرست برترین بازی‌های رایگان گوگل‌پلی در هند رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

رتبه‌بندی بازی FAU-G در گوگل‌پلی نشان می‌دهد که رتبه تک‌ستاره، پایین‌ترین امتیاز ممکن در رتبه دهی به بازی‌ها، در مرورهای این بازی بسیار زیاد شده است. اغلب کاربران دلیل امتیازدهی پایین خود به بازی جدید پابجی را به دلیل پایین‌تر از حد انتظار ظاهرشدن آن می‌دانند و آن را با نسخه PUB-G موبایل مقایسه می‌کنند.

نقد بسیار منفی کاربران به فاجی

کاربرانی که از این بازی انتظار داشتند سطح و جایگاه بازی پابجی را جا‌به‌جا کنند به شدت “سرخورده” شده‌اند و آن را “بدترین بازی‌ای که تا به حال تجربه کرده‌اند” می‌نامند. منتقدین بازی معتقدند بازی فاجی محتوای غنی‌ای ندارد و در حال حاضر، تک بازیکن است. در فاجی، بازیکنان به جای سرهنگ سینگ بازی می‌کنند که نیروهای چینی به اسکادرانش در دره گالوان حمله کرده‌اند. روایت بازی خطی است و شامل مبارزه‌های تن با تن با گروهان‌های دشمن است که در جریان بازی چندان تغییر نمی‌کنند.

به گفته کاربران و متخصصان بازی، فاجی در حال حاضر بیش از حد کوتاه است و از نظر روند و روایت بازی ناقص به نظر می‌رسد. به نظر کاربران بازی آن‌قدر کوتاه است که نمی‌توان چیز خاصی درباره آن گفت.

در نقطه مقابل هجمه نظرات منفی درباره بازی فاجی، بازیکنانی که آن را در گوگل‌پلی مرور کرده‌اند معتقدند که موضوع اصلی فاجی خلق فضا و روایتی با اصالت هندی است که پیش از این بی‌سابقه بوده است و در ایجاد این نوع تجربه برای اولین بار هم موفق شده‌اند. داشتن اصالت هندی مهم‌ترین هدف از توسعه بازی فاجی بوده است که استودیو nCore باید برای دست زدن به تجربه‌ای این‌چنین شجاعانه و جنجالی اعتبار لازم را دریافت کند.

بلافاصله بعد از اکران نسخه جدید بازی پابجی، فاجی از مرز پنج میلیون دانلود گذشت و در صدر جدول بازی‌های رایگان گوگل‌پلی قرار گرفت. فاجی توانسته علی‌رغم حجم عظیم مرور‌های منفی، جایگاه خود را در صدر جدول گوگل‌پلی حفظ کند. در حال حاضر وب‌سایت‌های نقد و تحلیل بازی از کمپانی تولید‌کننده بازی nCore دعوت کرده‌اند که به نقد هواداران خود واکنش نشان دهند.

FAU-G
FAU-G

!!!برای خرید الماس بازی فری فایر همین حالا کلیک کنید!!!

انتظارات از پابجی در برابر واقعیت فاجی FAU-G

انتشار نسخه فا-جی بلافاصله پس از ممنوع شدن بازی پابجی برای موبایل و موبایل لیت در هند آغاز شد. برداشت‌های اولیه از تریلر FAU-G این بود که جایگزینی برای نسخه PUBG موبایل است اما به‌جای فراهم‌کردن فرصت مبارزه‌ای شاهانه برای کاربران که در آن می‌توانستند سلاح موردنظر خود را از بین گزینه‌های متنوع انتخاب کنند، فاجی مبارزه‌ای ساده‌تر در برابر طرفدارانش قرار داده بود که در آن به مبارزه مشت‌زنی با گروه دشمنان می‌پرداختند.

توسعه دهندگان بازی از ابتدا اعلام کرده‌اند که علی‌رغم زمان اعلام انتشار FAU-G هرگز تصمیم نداشتند آن را به جایگزینی برای PUB-G موبایل تبدیل کنند اما منتقدین معتقدند به تأخیر انداختن معرفی بازی می‌توانست تأثیر به سزایی در دریافت نظرات مثبت از کاربران داشته باشد و مانع از مقایسه فاجی با بازی محبوب پابجی شود.

nCore در نسخه‌های بعدی FAU-G جبران می‌کند!

با وجود نقدها و نظرهای موجود، قرار است بخش‌هایی در آینده به فاجی اضافه شوند که شامل “رایگان برای همه”، “مبارزه گروهی مرگبار” و 5 در برابر 5 است. اما هیجان‌انگیزترین بخش الحاقی که احتمالا در آینده به FAU-G اضافه خواهد شد و نشان‌دهنده تلاش nCore برای جلب رضایت کاربران خود است، تجربه مبارزه‌ای باشکوه و تمام‌عیار است. نبود چنین قسمتی در بازی از نقدهای اصلی‌ است که به نسخه فاجی بازی پابجی وارد شده است. علاوه بر تغییرات ذکر شده که امید می‌رود نظر کاربران این بازی را جلب کرده و رتبه‌بندی آن را افزایش دهند، پابجی قرار است با ارائه بازی فاجی روی آیفون و آیپد، تعداد کاربران و بازیکنان خود را افزایش دهد که در حال حاضر محدود به استفاده‌کنندگان از سیستم‌عامل اندروید هستند. امیدواریم این مطلب ایران موجو مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support