بهترین استراتژی حمله در بازی ایالت بقا

بهترین استراتژی حمله در بازی ایالت بقا

ایالت بقا یکی از بازی‌های استراتژیک در ژانر بقا است که به دلیل گیم پلی خاصش محبوبیت پیدا کرده است. شما در این بازی می‌توانید به زامبی‌ها و بازیکنان دیگر حمله کنید و این حمله توسط ارتشی که تمرین داده‌اید، انجام می‌شود. برای این که بتوانید به بهترین شکل حمله خودتان را انجام دهید، باید استراتژی داشته باشید و نکاتی را بدانید. در این مقاله از بخش آموزش بازی state of survival به آموزش بهترین استراتژی حمله در بازی ایالت بقا پرداخته‌ایم.

بهترین استراتژی حمله در بازی ایالت بقا چیست؟

 • استایل بازی ایلت بقا را مشخص کنید
 • به یک اتحاد فعال بپیوندید
 • ماموریت های اصلی بازی را انجام دهید
 • درخت تلنت را با توجه به استایل بازی‌تان ارتقا دهید
 • همیشه تجهیزات ایالت بقا را ارتقا دهید
 • ویژگی‌های جنگی‌تان را ارتقا دهید
 • آماده کردن ارتش و نیروهای بیش‌تر و قوی‌تر
 • استفاده از باف‌های مبارزات
 • ترکیب درست نیروها در ایالت بقا 
 • با استفاده از Recon اطلاعات مهم پایگاه دشمن را کشف کنید 
 • هیروهای مناسب برای حمله انتخاب کنید 

استایل بازی‌تان را همان ابتدا انتخاب کنید.

استایل بازی‌تان را همان ابتدا انتخاب کنید.

در ایالت بقا شما می‌توانید دو حالت بازی انتخاب کنید؛ این انتخاب داخل بازی نیست و خودتان باید این تصمیم را بگیرید. تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید همیشه بازی را رایگان بازی کنید، یا با خرید بیوکاپ ایالت بقا در بازی سرمایه‌گذاری کنید. تنها دلیل این تصمیم، این است که شما قرار است با بازیکنانی روبه رو شوید و به بازیکنانی حمله کنید که هزینه زیادی برای بازی کرده‌اند و درنتیجه آیتم‌ها و قدرت بسیار بیش‌تری دارند.

اگر تصمیم بگیرید که بازیکن رایگان بازی باشید و پولی برای آن خرج نکنید، درنتیجه باید تمرکزتان را روی مهم‌ترین عوامل بگذارید تا بتوانید بهترین نتیجه را از حمله‌هایتان بگیرید. به عنوان مثال اگر ایونتی داخل بازی در حال برگزاری است، تمام تمرکزتان را روی این ایونت قرار دهید. جوایز و آیتم‌های خوب زیادی می‌توان از ایونت‌های بازی دریافت کرد و این ایونت‌ها می‌توانند عاملی باشند که شما را در حمله‌هایتان پیروز می‌کنند.

اگر تصمیم گرفتید که می‌خواهید در بازی هزینه کنید، باید به طور کلی متفاوت فکر کنید و برنامه بریزید. به عنوان مثال می‌توانید پولتان را روی کریت‌ها و جعبه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید آیتم و قدرت دریافت کنید. کریت‌ها راه خوبی هستند تا بتوانید قدرتتان در بازی را افزایش دهید اما این موضوع به شانس هم بستگی دارد. راه دیگری که می‌توانید با خرید بیوکاپ ایالت بقا، در بازی بهتر حمله کنید، خرید هیروها و شخصیت‌های مختلف بازی است. برای این کار باید Hotpackها را خریداری کنید.

این بطور مستقیم یک استراتژی حمله در ایالت بقا نیست، اما می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی حمله‌هایتان داشته باشد. اگر تعیین کنید که به چه شکل می‌خواهید بازی کنید،‌ در نهایت تمرکزتان را روی مهم‌ترین چیزها قرار می‌دهید و می‌توانید راحت‌تر در بازی حمله و پیشرفت کنید.

 در ایالت بقا به یک اتحاد فعال بپیوندید

 در ایالت بقا به یک اتحاد فعال بپیوندید

مانند هر بازی دیگری، مهم است که زمان بگذارید و یک اتحاد و گروه فعال و مناسب پیدا کنید. توجه کنید که مهم‌ترین مسئله در این موضوع، فعال بودن این اتحاد است. حتی اگر اتحادی که عضوش شده‌اید، ظرفیتش تکمیل باشد اما اعضایش آفلاین بوده و بازی نکنند، به نتیجه خوبی نخواهید رسید.

یکی دیگر از استراتژی حمله در ایالت بقا این است که اگر به یک اتحاد فعال بپیوندید، می‌توانید با یک‌دیگر به دشمنان حمله کنید، منابعتان را با هم تعویض کنید و از پایگاهتان بهتر دفاع کنید. عضو شدن در یک اتحاد فعال، باعث می‌شود تا بتوانید در ایونت‌های مخصوص اتحادها شرکت کنید و جوایز بیش‌تر و خاص‌تری نیز بگیرید. درنتیجه بهتر است یک اتحاد فعال پیدا کرده و عضو آن شوید. اتحاد مناسب می‌تواند قدرت حمله‌هایتان در ایالت بقا را بیش‌تر کند.

یک اتحاد فعال باعث می‌شود تا ساخت‌وسازهای شما سریع‌تر انجام شوند و دیگر لازم نباشد تا برای افزایش سرعت تمرین نیروها و ساخت تجهیزات،‌ هزینه کنید. این مورد را می‌توان بزرگ‌ترین مزیت عضو شدن در یک اتحاد فعال دانست؛ چرا که می‌توانید نیروها و ارتش قوی‌تری را در زمان کم‌تر بسازید و حمله‌های بهتری انجام دهید. درنتیجه قدرت یک Alliance خوب را دست کم نگیرید.

ماموریت‌های اصلی بازی state of survival را انجام دهید

ماموریت‌های اصلی بازی state of survival را انجام دهید

انجام دادن ماموریت‌های اصلی بازی یکی از بهترین راه‌ها برای پیشرفت کردن و افزایش قدرتتان است که در نهایت باعث حمله کردن بهترتان می‌شود. ماموریت‌های اصلی بازی در همان ابتدا Hero Fragments، امتیاز XP و منابع زیاد دیگری به شما جایزه می‌دهند که برای افزایش قدرتتان کاربرد زیادی دارند. شما با دریافت این منابع می‌توانید ساخت‌وسازهای مختلفی انجام دهید، نیروهایتان را تمرین دهید و یک ارتش قوی بسازید. فقط با این منابع است که می‌توانید به سرعت در بازی پیشرفت کنید؛ درنتیجه حتی ماموریت‌های Explore Trial را نیز دست کم نگیرید.

درخت تلنت را با توجه به استایل بازی‌تان ارتقا دهید

درخت تلنت را با توجه به استایل بازی‌تان ارتقا دهید

در درخت تلنت یا همان Talent Tree بازی، شما می‌توانید روی دو حالت اقتصاد یا جنگ تمرکز کنید. اگر می‌خواهید بهتر حمله کنید و منابع خودتان را صرف تصرف دشمنان و کشتن زامبی‌ها کنید، در این درخت باید تمرکزتان روی جنگ و حمله باشد. اگر به دنبال یک استراژی حمله ایالت بقا هستید، قطعا می‌خواهید تا حمله‌های بیش‌تری انجام دهید و بازیکن خشن‌تری باشید، درنتیجه باید روی جنگ و قدرت‌های مربوط به جنگیدن تمرکز کنید.

با این حال صرف انرژی روی حالت اقتصاد نیز همیشه ایده خوبی است؛ مخصوصا در اوایل بازی که ضعیف هستید و استراتژی‌های حمله هم نمی‌توانند این ضعف را جبران کنند. اگر با یک دشمن قوی رو به رو شوید، قطعا منابع و سربازانتان را از دست خواهید داد و به همین دلیل بهتر است در ابتدا روی حالت Economics سرمایه‌گذاری کنید. نگران نباشید هر زمان که قوی‌تر شدید، می‌توانید این درخت را ریست کرده و دوباره روی War هزینه کنید.

همیشه تجهیزات ایالت بقا را ارتقا دهید

همیشه تجهیزات ایالت بقا را ارتقا دهید

بدیهی است که اگر با تجهیزات و هیروهای قوی‌تر به جنگ بروید، بهتر و راحت‌تر پیروز می‌شوید. همیشه قبل از این که بازی را ترک کنید، ساختمان‌ها و تجهیزاتتان را آپگرید کنید. به عنوان مثال آخر شب که قرار است تا صبح بازی نکنید، تجهیزاتتان را ارتقا دهید. یادتان باشد که هر ثانیه در بازی ارزش دارد و شما حتی با آفلاین بودن هم می‌توانید در بازی سود کنید.

در نتیجه کارگرانتان در شب روی ساختمان‌ها و تجهیزاتتان کار می‌کنند و صبح آزاد هستند تا تجهیزات دیگری را ارتقا دهند. با این کار همیشه آماده هستید تا به دشمنانتان حمله کنید و حتی اگر به شما حمله شد، می‌توانید به راحتی دفاع کنید.

ویژگی‌های جنگی‌تان را ارتقا دهید

ویژگی‌های جنگی‌تان را ارتقا دهید

این مورد را می‌توان مهم‌ترین نکته و استراتژی حمله در ایالت بقا دانست که به شما کمک می‌کند در نبردها پیروز شوید و سالم از آن‌ها بیرون بیایید. ریسرچ‌ها و تحقیقات در آزمایشگاه تحقیقات، ماموریت‌های plasma، نشان‌های Chief، هیروها، تجهیزات و ابزارهای هیروها، تلنت‌های جنگ و ابزارهای Chief، مهم‌ترین عوامل در آمارهای جنگی شما هستند که باید به دست آورید و ارتقا دهید.

ارتقا دادن هیروها و سربازانتان و همچنین پیدا کردن نسل جدیدی از هیروها، از بهترین راه‌ها برای ارتقای آمار جنگتان به شکل پیوسته هستند. همچنین با به دست آوردن اسکین‌های HQ، می‌توانید قدرت حمله و دفاع ارتشتان را افزایش دهید که در شرایط جنگی به شما کمک بزرگی می‌کند. حتی با به دست آوردن برخی از ACها، می‌توانید قدرت ارتش تمام اتحاد خودتان را افزایش دهید؛ درنتیجه قدرت کلی‌تان چند برابر افزایش پیدا می‌کند، چرا که قدرت اتحادتان روی شما نیز تاثیر می‌گذارد.

آماده کردن ارتش و نیروهای بیش‌تر و قوی‌تر

آماده کردن ارتش و نیروهای بیش‌تر و قوی‌تر

داشتن نیروهای بیش‌تر و لول بالاتر، یکی دیگری استراتژی حمله در ایالت بقا است که به شما کمک می‌کند در جنگ‌ها راحت‌تر پیروز شوید. این راه با این که در دفاع کاربرد بیش‌تری دارد، اما یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای افزایش قدرت حمله‌هایتان است؛ مخصوصا در ایونت‌هایی که باید دشمن را غارت کنید.

راه‌هایی وجود دارد که باعث افزایش سرعت تمرین دادن و آماده‌سازی نیروهایتان می‌شود. به عنوان مثال شما می‌توانید کمپ‌های بیش‌تری بسازید و با ارتقای آن‌ها، بتوانید نیروهای بیش‌تری را در زمان کم‌تر آماده جنگ کنید. همچنین تحقیق کردن راجع به Training Routines در آزمایشگاه و همچنین Training Speed در شاخه درخت تلنت بخش جنگ، از اصلی‌ترین راه‌ها برای افزایش سرعت آماده شدن نیروهایتان هستند.

داشتن نیروهایی با رنک و لول بالاتر، راه دیگری است که می‌توانید با استفاده از آن قدرت حمله‌هایتان را بیش‌تر کنید. برای این که رنک‌های بالاتر نیروها را باز کنید، باید سه تا از ساختمان‌های نیروها را بسازید و ارتقا دهید؛ ساختمان پادگان برای پیاده‌نظام‌هایتان، رنج تمرین برای شکارچیان و اسطبل برای سواره‌نظامتان. با این حال T11ها استثنا هستند، چرا که برای به دست آوردنشان به Institute of Plasma در آزمایشگاه تحقیقات نیاز دارید. ارتقای ساختمان‌ها به لول‌های بالاتر پلاسما، نه تنها قدرت نیروهایتان را بیش‌تر می‌کند، بلکه به آن‌ها قدرت‌های پلاسمایی هم می‌دهد. این قدرت‌ها را در لول‌های ۳، ۵ و ۸ پلاسما دریافت می‌کنید.

استفاده از باف‌های مبارزات در ایالت بقا

فعال کردن باف‌ها، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش قدرت حمله و دفاعتان است.در واقع می توان استفاده از باف‌های مختلف را استراتژی حمله در ایالت بقا دانست؛ برخی از این باف ها فقط برای حمله کردن خوب هستند اما برخی دیگر را می‌توانید هم برای حمله و هم برای دفاع استفاده کنید. برخی از این باف‌ها می‌توانند آمارهای جنگی شما مانند قدرت، Hp و دمیج نیروهایتان را افزایش دهند و برخی دیگر باعث کاهش قدرت دشمنانتان می شوند.

این باف‌ها را فقط می‌توانید با بیوکاپ ایالت بقا خریداری کنید؛ در بخش Settlement Buffs و بخش Combat، می‌توانید باف‌های مختلف قابل خریداری را مشاهده کنید. هریک از این باف‌ها معمولا زمان‌دار هستند و در نتیجه بهتر است آن‌ها را با توجه به زمانشان خریداری کنید. برخی از باف‌ها، ۲ ساعت و ۸ ساعت و برخی دیگر ۱۲ ساعت ویژگی‌های شما را ارتقا می‌دهند. شما باید باف‌های مختلف را براساس شرایط خودتان خریداری کنید.

ترکیب درست نیروها در ایالت بقا

هر بازیکن ایالت بقا، نظر خاص خودش را نسبت به ترکیب و چیدمان ارتش در ایالت بقا دارد. برخی از افراد فقط از سواره‌نظام یا پیاده‌نظام استفاده می‌کنند، برخی دیگر تمایل به آسیب زدن از راه دور دارند و بخش زیادی از ارتششان از تیراندازها تشکیل می‌شود. تعداد نیروهایی که به جنگ می‌فرستید، بر اساس آمار و قدرت دشمنتان و تعداد نیروهای او مشخص می‌شود. این اطلاعات را می‌توانید با recon به دست آورید.

برخی از بازیکنان تعداد یکسانی از سه نوع نیروهایشان به جنگ می‌فرستند اما بازیکنان مختلف استفاده از ترکیب ۶۰ درصد پیاده‌نظام، ۲۰ درصد تیرانداز و ۲۰ درصد سواره‌نظام را پیشنهاد می‌کنند. به عقیده بسیاری از بازیکنان این ترکیب، ایده‌آل‌ترین ترکیب برای حمله به یک پایگاه دشمن است.

با این حال اگر دشمنتان توسط بازیکنان دیگر پشتیبانی می‌شود و در یک اتحاد قدرت‌مند و فعال قرار دارد، حمله به او به تنهایی کار خطرناک و گاهی اوقات غیر عقلانی است. گاهی اوقات حتی حمله به چنین بازیکنی، یک عمل غیر ممکن است و بهتر است شما هم در یک اتحاد قدرت‌مند عضو شوید تا بتوانید به این دشمنان حمله کنید.

همچنین در این شرایط همواره تلنت Emergency Dressing را فعال کنید. این تلنت باعث می‌شود تا ۳۰ درصد از نیروهایی را که از دست می‌دهید، به شکل نیروهای زخمی پس بگیرید و تلفات کم‌تری بدهید. چه پیروز شوید و چه شکست بخورید، قرار است بخشی از نیروهایتان را از دست بدهید؛ در نتیجه با این تلنت می‌توانید این تلفات را کم‌تر کنید.

با استفاده از Recon اطلاعات مهم پایگاه دشمن را کشف کنید

با استفاده از Recon اطلاعات مهم پایگاه دشمن را کشف کنید

فرستادن یک Recon قبل از حمله به هر پایگاهی، یکی از ضروری‌ترین استراتژی های حمله در بازی ایالت بقا که باید انجام دهید. با استفاده از Recon می‌توانید اطلاعاتی مهم و حیاتی را از پایگاه دشمنتان به دست آورید و با استفاده از آن‌ها، برنامه حمله خودتان را بچینید. با این ابزار می‌توانید قدرت دشمنتان و تعداد نیروهایش را بفهمید و همچنین از میزان منابع پایگاه نیز باخبر شوید. درنتیجه می‌توانید استراتژی حمله‌تان را با توجه به این اطلاعات، برنامه‌ریزی کنید.

به یاد داشته باشید که فرستادن یک Recon، کاری ضروری و حیاتی است؛ چرا که با این کار می‌توانید از تلفات بیهوده جلوگیری کنید. اگر ندانید که تعداد نیروهای دشمنتان چقدر است، کاملا کور وارد نبرد خواهید شد و ممکن است تمام سربازانتان قتل‌عام شوند. با رساندن تاور lookout تان به لول ۲۲، می‌توانید اطلاعاتی دقیق‌تر و جزئی‌تر از پایگاه دشمن به دست آورید.

با فرستادن یک recon، شما اطلاعاتی مانند میزان منابع پایگاه، تعداد نیروهای داخل پایگاه، قدرت دشمن، نیروهای مخفی و آمار توانایی‌های دشمن را به دست می‌آورید. یکی از اطلاعاتی که قبل از حمله باید بررسی کنید، وجود نیروهای پشتیبانی است. قبل از این که به دشمن حمله کنید، بررسی‌هایی انجام دهید تا مطمئن شوید کسی از اتحادشان نیروهای کمکی به او نفرستاده است. اگر نیروهای پشتیبانی از سمت یک بازیکن قوی فرستاده شوند، قدرت دشمنتان بسیار بیش‌تر می‌شود و بهتر است در حمله تجدید نظر کنید.

هیروهای مناسب برای حمله انتخاب کنید

هیروهای مناسب برای حمله انتخاب کنید

انتخاب هیروها و نیروهای مناسب برای حمله، اهمیت بسیار زیادی دارد و هر رییس قبیله‌ای باید به آن توجه داشته باشد. پیشنهاد می‌شود تا از هیروهایی با حالت Siege استفاده کنید؛ هیروهای Siege، نیروهایی هستند که وقتی به تنهایی به یک پایگاه حمله می‌کنید، مزیت‌های پایگاه دشمن را از بین می‌برند. در لیست زیر، نیروهای حالت Siege را می‌توانید مشاهده کنید:

 • نیروهای پیاده‌نظام: Magnus, Jess, Emma & Eli, Hank, Brooke, Ash, Ray & Rolex
 • سواره‌نظام‌ها: Courtney & Diablo, Cardini, Tweak, Julie, Miho, Martha, Trish
 • تیراندازها: Eva, Lucky, Jeb 

اگر علاقه مند به بازی های سبک بقا هستید مقاله نقد و بررسی بازی Resident Evil 6 را در رسانه ایموجو بخوانید.

استراتژی شما برای حمله در ایالت بقا چیست؟

ما در این مقاله استراتژی‌های کلی و جزئی حمله در ایالت بقا را شرح دادیم. برخی از استراتژی‌ها باعث افزایش قدرت کلی‌تان در بازی می‌شوند و درنتیجه به حمله‌هایتان نیز کمک می‌کنند. استراتژی‌های دیگر به شکل جزئی‌تر فقط مناسب حمله به پایگاه‌های دشمن هستند. به نظر شما بهترین استراتژی حمله در بازی ایالت بقا چیست؟ شما از چه راه‌هایی برای پیروز شدن جنگ‌ها استفاده می‌کنید؟

سوالات متداول

بهترین استراتژی حمله در ایالت بقا چیست؟

استفاده از نیروهای مناسب و  فرستادن Recon را می‌توان از بهترین استراتژی های حمله در بازی ایالت بقا دانست.

آیا باید Recon بفرستم؟

بله؛ ما توصیه می‌کنیم قبل از هر حمله، یک Recon بفرستید تا از وضعیت و قدرت دشمن آگاه شوید.

آیا خرید الماس جزء استراتژی های حمله در بازی ایالت بقا است؟

نمی‌توان افزایش قدرتتان پس از خرید بیوکاپ و درنتیجه خرید تجهیزات و هیروهای بهتر را نادیده گرفت. با این حال با بازی رایگان هم می‌توانید قدرت‌ها و توانایی‌های مختلف را به دست آورید.

ترکیب ارتشم برای حمله چگونه باشد؟

ترکیب ۶۰ درصد سرباز پیاده، ۲۰ درصد تیرانداز و ۲۰ درصد سرباز سواره، رایج‌ترین ترکیب سربازان است.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

9 دیدگاه
 • الهام

  واقعا مقاله مفیدی حتما به دوستام معرفی میکنم

  • پشتیبانی ایران موجو

   ممنون از شما

 • حامد

  ایالت بقا واقعا بازی جالبیه

  • پشتیبانی ایران موجو

   بله بازی استراتژیک خوبی هست

 • سارا

  مرسی از راهنمایی کامل

  • پشتیبانی ایران موجو

   خوشحالیم که رضایت دارید.

 • رویا

  واقعا توضیحاتتون کامل بود در مورد استراتژی حمله در بازی ایالت بقا

  • پشتیبانی ایران موجو

   🙏🙏🙏

 • امیر

  عالی عالی

iranmojo online support