چگونه از گیفت کارت اپل آیتونز استفاده کنیم؟

خرید ارزان گیفت کارت آیتونز در ایران موجو

با شنیدن نام گیفت کارت اپل این سوال در ذهن خواننده بوجود می‌آید که، گیفت کارت چیست؟ گیفت کارت یه نوع کارت مجازی یا حقیقی است که مبلغی پول، صرف تهیه و شارژ آن می‌شود و به وسیله‌ی آن می‌توان هم به صورت مجازی و هم حضوری خرید انجام داد، مثل کارت هدیه بانکی.

گیفت کارت‌های اپل هم ماهیتی در این زمینه دارند و مثل کارت‌های بانکی می‌توان از آن‌ها برای خرید از فروشگاه‌های مجازی و حقیقی اپل استفاده کرد و محصولات، لوازم و برنامه‌های مخصوص اپل را خریداری کرد.

گیفت کارت‌های شرکت اپل، یک کارت مجازی یا حقیقی هستند که کاربران با خرید آن مقداری شارژ به حساب اپل خود وارد می‌کنند و با این حساب مجازی می‌توانند از فروشگاه‌های اپل خرید انجام دهند و یا از اپ استور، برنامه‌ها و نرم افزارهای اپل را دانلود کنند یا موسیقی، فیلم، عکس و یا هر چیزی دیگری را دانلود کنند. اعتبار این گیفت کارت‌ها معمولا ارزهای رایج دنیا مثل دلار، یورو و… است که بسته به نوع گیفت کارت هر کدام در یک کشور خاص قابل استفاده هستند.

انواع گیفت کارت اپل

معرفی انواع گیفت کارت‌ اپل

گیفت کارت‌های اپل 4 نوع هستند که در زیر به صورت کامل در مورد هر کدام از آنها و نحوه‌ی استفاده از آنها صحبت خواهیم کرد:

گیفت کارت‌های قدیمی یا old gift card

این نوع گیفت کارت‌ها قدیمی‌ترین نوع گیفت کارت‌های اپل هستند که هم اکنون هم مورد استفاده قرار میگیرند و با وجود عرضه نسخه‌های جدید باز هم کارایی خود را از دست ندادند و مورد علاقه کاربران اپل هستند و قدیمی بودن آنها باعث نشده که از آن‌ها استفاده نکنند.

گیفت کارت اپل یا Apple gift card

این گیفت کارت‌ها فقط در ایالات متحده، کانادا و استرالیا قابل استفاده هستند. و کاربرد آن برای موارد زیر است:

 • برای خرید محصولات اپل مثل گوشی، آی پد، تبلت و…
 • برای خرید لوازم جانبی اپل مثل هندزفری، شارژر و…
 • برای دانلود برنامه‌ها و نرم افزارهای مخصوص ios
 • برای دانلود بازی، فیلم، موسیقی، برنامه‌های تلویزیونی و…
 • برای استفاده iCloud
 • و سایر موارد دیگر

گیفت کارت فروشگاه اپل یا Apple store gift card

امکانات و قابلیت‌هایی که برای این گیفت کارت درنظر گرفته‌اند به صورت زیر است:

 • کاربران اپل با استفاده از یک وبسایت که آدرس آن بر روی کارت ذکر شده، می‌توانید موجودی گیفت کارت خود را مشاهده کنند.
 • یک شماره تماس بر روی گیفت کارت ذکر شده است که کاربران اپل در صورت نیاز می‌توانند با آن تماس بگیرند و هر گونه کمک اعم از سخت افزاری یا نرم افزاری، از فروشگاه اپل دریافت کنند.
 • بر روی کارت ذکر شده است که کارت در کجا قابل استفاده است، مثلا در فروشگاه مجازی، در فروشگاه حقیقی و… و یا اینکه آیا درiTunes Store  قابل استفاده است یا خیر؟

این کارت را می‌توانید در بسیاری از کشورهای دنیا در سایت اپل یا فروشگاه حقیقی اپل استفاده کنید، البته در کشور‌هایی مثل فرانسه، آلمان، سنگاپور و سوئیس این نوع گیفت کارت فقط در فروشگاه حقیقی اپل قابل استفاده است و در سایت اپل نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

 در کل شرکت اپل تعیین کرده است که این نوع گیفت کارت در کدام کشورها قابل استفاده هستند و در کدام کشور‌ها نیستند و همچنین نحوه‌ی استفاده از آن، مجازی و حقیقی، را برای هر کشور مشخص کرده است.

گیفت کارت اپ استور و آیتونز یا App Store & iTunes gift card

 نوع چهارم گیفت کارت اپل، با نام گیفت کارت اپ استور و آیتونز شناخته می‌شوند و نحوه‌ی استفاده از آن، به گونه‌ای است که باید ابتدا حساب آیتونز خود را شارژ کنید و از طریق این حساب برای خرید گیفت کارت استیم و خرید محصولات، کلیه خدمات و امکانات اپل اقدام کنید.

خرید فوری و ارزان گیفت کارت آیتونز در ایران موجو

مثل کیف پول ایرانسل، که با شارژ آن می‌توانید، سیم کارت خود را شارژ کنید، یا بسته مکالمه و اینترنت خریداری کنید. قابلیت‌هایی که بر روی این گیفت کارت ذکر شده به صورت زیر است:

 • بر روی آن ذکر شده که گیفت کارت برای چه مواردی قابل استفاده است مثلا برای دانلود بازی، برنامه، فیلم، موسیقی و… کاربرد دارد.
 • بر روی آن یک کد بازخرید 16 رقمی وجود دارد که با حرف X  شروع میشود، در ادامه نحوه‌ی استفاده از این گیفت کارت‌ها و این کد 16 رقمی را به طور کامل آموزش خواهیم داد.
 • گیفت کارت‌های اپ استور و آیتونز دارای یک نوع دیگر هم هستند که به کارت تکمیل فروشگاه اپل معروف است که فقط در کشور چین قابل استفاده است.

همان طور که قبلا هم اشاره شد، گیفت کارت‌های اپل در فروشگاه‌های مجازی (سایت) و حقیقی اپل قابل استفاده هستند و کاربران اپل می‌توانند محصولات مورد نظر خود را از آنجا خریداری کنند. حال می‌خواهیم نحوه‌ی استفاده از هر کدام از این گیفت کارت‌ها را به شما آموزش دهیم:

گیفت کارت اپل

همانطور که قبلا اشاره شد این گیفت کارت فقط در ایالات متحده، کانادا و استرالیا قابل استفاده است. برای استفاده از این نوع گیفت کارت اپل، لازم است که حتما گوشی اپل داشته باشید و دارای حساب کاربری در اپل باشید.

 این حساب کاربری مثل حساب گوگل یا حساب سایت‌های داخلی مثل تامین اجتماعی منحصر به فرد است و هر شخصی که گوشی اپل دارد باید برای برخورداری از امکانات اپل یک حساب کاربری منحصر به خودش داشته باشد. برای استفاده از گیفت کارت، یک گیفت کارت را خریداری کنید، شما می‌توانید این گیفت کارت را به دوصورت خریداری کنید.

 یا از طریق شرکت‌های معتبر، یا از طریق سایت‌های معتبر. برای خرید گیفت کارت از شرکت‌های معتبر، بسته به مبلغ شارژی که در نظر گرفته‌اید؛ برای این شرکت‌ها درخواست خرید ارسال کنید و آنها هم در کمترین زمان گیفت کارت را خریداری کرده و برای شما ارسال می‌کنند. برای خرید از سایت‌های معتبر هم وارد سایت مورد نظر شوید و گیفت کارت خود را مستقیما خریداری کنید بعد مراحل زیر را برای فعال‌سازی و استفاده از آن طی کنید:

 • 1-  روی کارت را بررسی و کد ۱۶ رقمی را پیدا کنید.
  • در گوشی یا آی پد خود برنامه App Store  را باز کنید.
  • در پایین صفحه روی Today  ضربه بزنید.
  • در بالای صفحه روی عکس خود یا ورود ضربه بزنید.
  • روی Redeem gift card or code  ضربه بزنید.
  • اگر گزینه بالا را پیدا نکردید با Apple ID  خود وارد شوید.
  • روی Redeem ضربه بزنید و‌کد ۱۶ رقمی را وارد کنید
  • یا می‌توانید از use camera  استفاده کنید و کد را وارد کنید.

برای فعال‌سازی گیفت کارت با استفاده از کامپیوتر، می‌توانید تمام مراحل را مثل بالا انجام دهید و در نهایت با وارد کردن کد ۱۶ رقمی مراحل را به اتمام برسانید. همچنین کاربران اندروید هم می‌توانند از گیفت کارت استفاده کنند که تقریبا مراحل آن هم مثل مراحل بالاست با این تفاوت که آن‌ها باید برنامه Apple music  را باید باز کنند و مابقی مراحل را مثل بالا انجام دهند.

خرید فوری و ارزان گیفت کارت آیتونز ایران موجو

مراحل فعال‌سازی گیفت کارت اپ استور و آیتونز

نکته‌ای هم که در مورد این نوع گیفت کارت اپل حائز اهمیت است، این است که برای استفاده از این گیفت کارت باید حتما حساب آیتونز شما شارژ باشد. مراحل فعال‌سازی و استفاده از این گیفت کارت به صورت زیر است:

 • کد ۱۶ رقمی را بر روی گیفت کارت پیدا کنید.
 • برنامه iTunes  را باز کنید.
 • روی Redeem  ضربه بزنید.
 • کد ۱۶ رقمی را به صورت دستی وارد کنید.
 • یا می‌توانید از use camera  برای وارد کردن کد استفاده کنید.

مثل گیفت کارت اپل می‌توانید از کامپیوتر هم برای فعال‌سازی این گیفت کارت استفاده کنید وهمچنین برای اندروید هم قابل استفاده است.

نتیجه گیری

گیفت کارت‌های متنوعی وجود دارد که شرکت اپل برای کاربران خود تهیه کرده است؛ به آن‌ها در خرید محصولات، لوازم جانبی و… اپل کمک می‌کند و کاربران اپل می‌توانند با استفاده از گیفت کارت اپل و گیفت کارت اپ استور و آیتونز به راحتی از طریق مجازی یا حقیقی به امکانات و محصولات اپل دسترسی داشته باشند.

 نکته‌ی حائز اهمیتی که حتما کاربران ایرانی اپل باید توجه کنند این است که، به دلیل تحریم‌ها، ایرانیان باید Apple ID  خود را به نام کشور دیگری ثبت کنند و در هنگام خرید گیفت کارت توجه کنند که گیفت کارت کشوری را خریداری کنند که Apple ID روی آن ثبت شده است وگرنه گیفت کارت قابل استفاده نخواهد بود. مثلا اگر در Apple ID کشور کانادا را وارد کرده‌اید گیفت کارت قابل استفاده در کانادا را خریداری کنید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support