معرفی کامل گیفت کارت اپل آیتونز

محصولاتی که از شرکت خاصی عرضه می‌شوند ممکن است در آینده از کاربر ورود و ساخت حساب را بخواهند. ما می‌تواینم با خرید گیفت کارت به صورت قانونی از محصولات عرضه شده استفاده بکنیم. ما در این مقاله به معرفی گیفت کارت اپل و نحوه‌ی استفاده از آن می‌پردازیم.

گیفت کارت

گیفت کارت‌ به اعتبار مجازی و غیر نقدی گفته می‌شود که توسط شرکت‌ها یا بانک‌ها صادر خواهند شد. این گیفت کارت‌ها برای خرید از فروشگاه‌های خاص مثل اپ استور اپل مورد استفاده قرار می‌گیرند. با اعتبار مجازی که به حساب شما واریز می‌شود می‌توانید با این اعتبار از کمپانی و شرکت‌های مختلف به صورت مجازی و فیزیکی خرید کنید.

شما می‌توانید در ازای پرداخت این وجه مجازی از خدمات و امکانات الکترونیکی نیز استفاده کنید. شرکنت‌ها گیفت کارت‌های خود را با نام مختص به خودشان تولید می‌کنند که فقط برای خریداری محصولات آن شرکت است.

گیفت کارت، راهی برای کسب درآمد

بعضی از افراد با ساختن اپلیکیشن به کسب درآمد می‌پردازند و این کار را با دو روش انجام می‌دهند. روش اول در ابتدا با پرداخت هزینه‌ای امکان استفاده از اپلکیشن را به افراد می‌دهند. اما روش دوم به آن صورت است که شما حین استفاده از برنامه مجبور می‌شوید تبلیغ‌هایی را نگاه کنید به این دلیل که شرکت سازنده‌ی آن اپلیکیشن در ازای انتشار آن تبلیغ هزینه دریافت کرده است. اما گاهی اوقات در ازای قرار دادن امکانات بیشتر برنامه به کاربر باید هزینه پرداخت کنید.

گیفت کارت

گیفت کارت بهترین راه حل برای بهره‍‌مندی از این امکانات است. باید به این نکته نیز توجه داشت که این کارت‌ها کارت‌های هدیه هستند و وجه آن‌ها غیر قابل انتقال هست. ما در این مقاله دو گیفت کارت را بررسی می‌کنیم.

گیفت کارت اپل

اپل که یک شرکت فناوری آمریکایی است که در زمینه‌ی طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی، نرم افزار و سخت افزار فعالیت می‌کند. محصولات سخت افزاری این شرکت شامل: آی پد، آی مک، مک بوک، آیفون، اپل واج و اپل تی‌وی است. و محصولات نرم افزاری این شرکت آی تیونز، آی لایف، آی ورک و سیستم عامل مورد استفاده در رایانه‌های این شرکت است.

گیفت کارت اپل که محصولی تولید شده توسط شرکت اپل است که شما می‌توانید با خرید این کارت از برنامه‌های ارائه شده توسط اپل استفاده کنید. هم‌چنین با در دست داشتن این کارت می‌توانید از محصولات توسعه دهندگان مثل آیکلود، موسیقی، فیلم، کتاب، بازی و نرم افزار در فروشگاه خریداری کنید.

کشورهای عرضه کننده گیفت کارت اپل آیتونز

کشورهای مثل آمریکا، انگلستان و کانادا گیفت کارت‌های اپل را ارائه می‌دهند. با توجه به اینکه شما به مقدار پولی برای استفاده لازم دارید، در انواع مختلفی در بازار موجود است. شرکت اپل برای کشورهای مختلف گیفت‌ کارت‌های همان کشور را با واحدهای ارزی متفاوت ارائه می‌دهد. برای مثال گیفت کارت‌های آیتونز انگلیس به صورت پوندی و فقط در اکانت اپل آیدی همین کشور قابل شارژ هستند، به این دلیل است که ما باید گیف کارت کشوری را خرداری کنیم که اپل آیدی آن را داریم.

نحوه‌ی خرید گیفت کارت اپل

شرکت اپل برای امکان خرید گیفت کارت در اپ استور خود را روانه بازار کرده است. که با خرید گیفت کارت اپل میزان فضای ایکلود icloud خود را افزایش دهید. گیفت کارت‌های اپل قابل استفاده در دستگاه‌های ارائه شده در این شرکت بهره‌مند شوید.

خرید فوری و ارزان گیفت کارت آیتونز ایران موجو

انواع گیفت کارت اپل

اپل 4 نوع گیفت کارت معرفی کرده است: گیفت کارت اپل، گیفت کارت فروشگاه اپل، گیفت کارت آیتونز و گیفت کارت‌های قدیمی.

گیفت کارت اپل

 در این نوع کارت نشان رنگی اپل در زمینه سفید قرار دارد. گیفت کارت‌های اپل در طیف وسیعی از رنگ و طرح ارائه می‌شود. در پشت این کارت متنی نوشته شده است که زمینه‌ی مورد استفاده کارت را نشان می‌دهد، مثل این کارت می‌تواند برای محصولات، لوازم جانبی، برنامه‌ها، بازی‌ها، موسیقی، فیلم، برنامه‌های تلویزیونی و موار دیگر استفاده شود.

گیفت کارت‌های اپل فقط در ایالات متحده‌ی آمریکا، کانادا و استرالیا عرضه می‌شود. امکان دارد هنگام خرید کارتی که تهیه می‌کنید، شبیه یک کارت نباشد که اصلا جایی نگرانی نیست زیرا برای استفاده از گیفت کارت فقط به کد 16 رقمی مندرج بر روی ان نیاز دارید.

گیفت کارت فروشگاه اپل ( Apple Store Gift Cards )

جلوی این گیفت کارت از یک رنگ تک مثل سفید، خاکستری، نقره‌ای یا طلایی تشکیل شده است. در قسمت پشت این کارت یکی از موارد زیر یادداشت شده است:

 • پیوندی به یک وب سایت که در آن می‌توانید موجودی کارت هدیه خود را بررسی کنید.
 • متنی که به شما می‌گوید این گیف کارت را فقط در فروشگاه آنلاین Apple  یا فروشگاه خرده فروشی قابل استفاده است.
 • شماره تلفنی که هنگامی که نیاز داشتید با آن تماس بگیرید.

در کشورهایی مثل فرانسه، آلمان، سنگاپور و سوئیس گیفت کارت‌های فروشگاه اپل فقط در فروشگاه اپل قابل استفاده است.

گیفت کارت اپ استور و آیتونز

اکثر گیفت کارت اپ استور آبی رنگ است  الگویی از نماد اپل در جلوی آن درج شده است. وقتی از طریق ایمیل یک گیفت کارت می‌خریدف به شما می‌گوید که کارت را در APP Store استفاده کنید. این مدل فقط در کشور چین قابل استفاده است.

خرید ارزان گیفت کارت آیتونز در ایران موجو

گیفت کارت‌های قدیمی

ظاهر این گیفت کارت‌ها با سایر گیفت کارت‌های اپل کاملا متفاوت است. با وجود قدیمی بودن این کارت هنوز قابل استفاده هستند.

چگونه از گیفت کارت اپل استفاده کنیم؟

برای استفاده از گیفت کارت اپل باید مراحل زیر را انجام دهیم:

 • کد 16 رقمی پشت کارت را جایی یادداشت کنید.
 • در ipad، iphone یا ipod touch، برنامه App Store را باز کنید.
 • در پایین صفحه روی دکمه امروز  ضربه بزنید.
 • در بالای صفحه روی دکمه ورود به سیستم کلیک کنید.
 • باز خرید کارت هدیه یا کد را بزنید.
 • روی Use camera کلید کنید یا کد کارت هدیه خود را وارد کنید.
 • اگر آن را به صورت دستی وارد می‌کنید، گزینه‌ی Redeem را بزنید.

نحوه‌ی استفاده گیفت کارت در کامپیوتر

 • کد 16 رقمی پشت کارت را پیدا کنید.
 • در کامپیوتر خود App Store را باز کنید.
 • روی نام خود یا ورود به سیستم کلیک کنید.
 • روی استفاده از کارت هدیه ضربه بزنید.
 • روی استفاده از دوربین بزنید.

استفاده از گیفت کارت‌های اپ استور و آیتونز نیز به روش بالا است.

قابل تعویض بودن یا نبودن

با توجه به اینکه بلافاصله بعد از خرید کد گیفت کارت اپل قابل استفاده و رویت است، امکان تعویض یا بازگشت هزینه وجود ندارد. مگر در مواردی که کد گیفت کارت قابل استفاده نباشد. که بعد از استعلام مبلغ شما استرداد یا کد جایگزین ارسال خواهد شد.

کدام گیفت کارت اپل

برخی از وب سایت‌ها برای تبلیغ هر چه بیشتر سایت خود می‌گویند که ما ارزان‌ترین گیفت کارت اپل را در اختیار شما قرار می‌دهیم که این تبلیغی نا درست است زیرا این گیفت کارت بر نرخ روز آن کشور عرضه می‌شود. با توجه به اینکه بانک مرکزی هر کشوری نرخ عرضه کننده‌ی آن گیفت کارت را چقدر تعیین می‌کنند باید خریداری کرد. به این دلیل باید کاملا به وب سایتی که از آن گیفت کارت اپل را خریداری کنید، دقت لازم را بکنید.

جمع‌بندی

گیفت کارت اپل این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی با خرید کارت مورد نظر خود به صورت قانونی از امکانات شرکت اپل استفاده کنید. وب سایت ایران موجو انواع گیفت کارت‌ها را ارائه داده است که شما می‌توانید با مراجعه به این وب سایت گیفت کارت مورد نظر خود را خریداری نمایید. امیدواریم خواندن این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات خود را با ما درقالب کامنت مطرح نمایید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support