قفل شدن بازی های ps4 و راهکارهای جلوگیری از آن

قفل شدن بازی های ps4

قفل شدن بازی های ps4 یکی از متداول‌ترین مشکلات و گره‌هایی است که می‌تواند لحظات خوش شما را تبدیل به عصبانی‌کننده‌ترین اتفاق ممکن برای یک کنسول سازد. اگر سابقه استفاده از این کنسول محبوب و پرفروش را داشته باشید، حتماً می‌دانید که به دلیل مشکلات تحریم، ریجن و… استفاده از آن کمی سخت است. برای این که از بروز این مشکلات جلوگیری کرده و راه‌حل مناسب برای رفع ایراداتی مانند قفل شدن و… را پیدا کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در این مقاله با ما همراه باشید، چون قصد داریم در مورد نحوه رفع مشکل لاک شدن بازی‌ها صحبت کنیم.

اگرچه امروزه بیشتر در دنیای بازی‌های ویدیویی، دانلود کردن گزینه بهتری است؛ اما در مقابل استفاده از نسخه لوح فشرده یعنی خرید آنها نیز دردسرها و مشکلات خاص خود را دارد. دانلود کردن بازی روی کنسول پلی استیشن درصورتی‌که اکانت شما ریجن رسمی نباشد، به‌نوعی ریسک به‌حساب می‌آید. معمولاً استفاده از حساب‌های کرکی و اکانت‌های هک شده از جمله عمده‌ترین دلایل بروز این مشکل است.

قفل شدن بازی در پی اس 4 یعنی چه؟

احتمالاً می‌دانید که با خرید گیفت کارت پلی استیشن، می‌توان به‌راحتی جدیدترین بازی‌های روز را روی این کنسول ذخیره‌سازی و دانلود کرد در غیر این صورت باید اقدام به خرید نسخه فیزیکی بازی کنید که در ایران کار سختی است. اول این که نسخه اورجینالی در دسترس نیست، قیمت آن عموماً بالا است.

پلی استیشن 4 در حال حاضر پرفروش‌ترین کنسول تاریخ است. اگر از کاربران این کنسول بوده و از ویژگی بازی ترکیبی آن استفاده می‌کنید، باید بدانید این احتمال وجود دارد که بازی در حین اجرا یا زمانی که کنسول خاموش شده و به اینترنت متصل شود ممکن است قفل شود. نشانه قفل شدن بازی های ps4 نیز این است که یک علامت قفل در کنار عنوان بازی در همان منوی اصلی یا کتابخانه ظاهر خواهد شد.

قفل شدن بازی های ps4

چرا این مشکل پیش می‌آید؟

قطعاً برای این که مجدداً با مشکل قفل شدن بازی های ps4 مواجه نشوید، لازم است که در مورد دلیل آن بدانید. کنسول پلی استیشن روی کپی، نسخه‌های کرک شده، اکانت‌های هکی و… حساسیت زیادی دارد. همین‌طور سرورهای ضد هک آن مدام آی‌پی‌های اتصال به شبکه پلی استیشن نتورک را چک می‌کنند.

بیشتر ما هم مجبور به استفاده از ریجن‌های مختلف اروپایی، آمریکایی و… هستیم. امکان استفاده از اکانت ریجن ایران برای این کنسول وجود ندارد. در نتیجه زمانی که اقدام به تجربه بازی در حالت آفلاین می‌کنیم یکی از مشکلاتی که به وجود می‌آید قفل شدن بازی خواهد بود. البته در حالت آنلاین نیز این ایراد به وجود خواهد آمد و کلاً نمی‌توان آن را به مشکل آفلاین بازی‌کردن نسبت داد.

شبکه پلی استیشن متوجه می‌شود که از لایسنس‌های غیر اصلی استفاده شده است. حساسیت‌های این برند ژاپنی روی لایسنس و حق کپی‌رایت بازی‌ها اصلی‌ترین دغدغه گیمرها خواهد بود. زمانی که از Licenses غیر اورجینال استفاده می‌کنید مشکل قفل شدن به وجود می‌آید. شرکت متوجه خواهد شد که بازی به‌صورت غیرقانونی تهیه شده است. در نتیجه جلوی تجربه آن را روی یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های جهان می‌گیرد.

علامت ضربدر کنار بازی‌های پلی استیشن 4 چیست؟

مشکل مشابهی ممکن است در کنسول پلی استیشن 4 و 5 رخ دهد که مرتبط با غیرفعال‌شدن بازی‌ها خواهد بود. این در صورتی است که سرورهای سونی متوجه شوند اکانت شما به هر دلیل دچار مشکل شده یا این که در دسترس شما نیست. ضمن این که این احتمال وجود دارد که این آنتی چیت‌ها تشخیص داده باشند که حساب شما از لایسنس‌های غیرمجاز استفاده کرده است. به همین دلیل جلوی تجربه بازی‌ها را می‌گیرد. حتی اگر حساب خود را در حالت آفلاین هم قرار دهید، این مشکل همچنان پابرجا خواهد بود. همین‌طور اگر از کنسول نسخه کپی‌خور استفاده می‌کنید، لازم است که یک یوزر به‌صورت پیش‌فرض روی دستگاه شما وجود داشته باشد که می‌توانید بازی‌ها را صرفاً روی آن تجربه کنید. ضروری است که حالت Internet Browser فعال شود. اگر این قسمت را پیدا نکردید، وارد قسمت Library شوید.

زمانی که این صفحه را باز می‌کنید می‌توانید مرورگر اینترنت را انتخاب کنید. روی گزینه Setting کلیک کرده و سپس User’s Guide/Helpful Info را انتخاب کنید.

قفل شدن بازی در پلی استیشن 4

فراموش نکنید که در حال حاضر بهترین روش تجربه بازی‌های کنسول‌های پلی استیشن، خرید نسخه اورجینال آن‌ها است. در این صورت ریسک کمتری وجود دارد که بازی‌های شما به هر دلیل قفل یا دچار مشکل شود. می‌توانید برای خرید از استور پلی استیشن یا همان پلی استیشن نتورک، از گیفت کارت پلی استیشن استفاده کنید. این گیفت ‌کارت در ارقام مختلف موجود خواهد بود و به‌راحتی روی ریجن‌های مختلف فعال می‌شود. پس از انجام عملیات ریدیم (redeem)، حساب شما شارژ می‌شود. لازم است که به اینترنت متصل شوید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

راه حل جلوگیری از مشکل قفل شدن بازی در پلی استیشن 4

به طور متداول دو روش برای رفع این مشکل وجود دارد که می‌توانید بر اساس هر کدام از آنها پیش بروید. البته بیشتر تمرکز ما روی روش اول است که دردسر کم‌تری دارد و روی تمامی ریجن‌ها نیز به‌راحتی قابل‌اجراء است.

Restore Licenses بازی‌های پلی استیشن

بر اساس این روش شما می‌توانید از تست ریستور لایسنس استفاده کنید. نخست باید مطمئن شوید که لایسنس شما ایرادی ندارد. برای این کار نخست مطمئن شوید که به اینترنت متصل شده‌اید. سپس بر اساس مراحل زیر پیش بروید:

  • وارد تنظیمات کنسول پلی استیشن شوید.
  • گزینه Account Management را انتخاب کنید.
  • لازم است که حتماً اکانت پلی استیشن نتورک شما لاگین شده باشد. در همین گزینه زمانی که وارد بخش مدیریت اکانت‌ها شده‌اید Restore Licenses را بر اساس تصویر زیر انتخاب کنید.
  • در این قسمت روی گزینه Done کلیک کنید و مطمئن شوید که عملیات با اتصال به اینترنت و به‌درستی انجام شده است.
Restore Licenses بازی‌های پلی استیشن
  • پس از این که وارد این قسمت می‌شوید، سونی به شما پیغامی مبنی بر:

if you become unable to use content you downloaded from PlayStation Store, there might be a Problem with the licenses for the content. Try restoring the Licenses. If you select Restore, all the applications in use will be closed.

ارائه خواهد کرد که می‌گوید:

اگر نمی‌توانید از محتوای دانلود شده از فروشگاه پلی استیشن استفاده کنید، ممکن است مشکلی در مجوزهای محتوا وجود داشته باشد. سعی کنید مجوزها را بازیابی کنید. اگر Restore را انتخاب کنید، تمام برنامه‌های در حال استفاده بسته می‌شوند.

  • پس از این که این پیغام را مشاهده می‌کنید دو گزینه پیش و روی شما قرار می‌گیرد. Cancel و Restore.
  • درصورتی‌که گزینه Restore را انتخاب کنید، اگر مشکلی در لایسنس و مجوزها وجود نداشته باشد، می‌توانید به‌راحتی مجدداً قفل بازی‌ها را بردارید.

Activate as your Primary PS4 در پلی استیشن 4

روش دوم برای رفع مشکل قفل شدن بازی های ps4 در همین منو و با انتخاب گزینه Activate as your Primary PS4 خواهد بود.

اگر با استفاده از روش اول، مشکل قفل شدن بازی های ps4 شما حل نشد، می‌توانید از این تکنیک استفاده کنید. شما باید برای استفاده از راه اول حتماً اکانت خود را در حالت Primary تعریف کرده باشید. پس از آن باید به سراغ این روش رفته و آن را امتحان کنید که در بیشتر موارد می‌تواند آن را حل کند. برای انجام این کار نیز باید وارد تنظیمات کنسول شده و سپس Account Management را مجدداً انتخاب کنید.

در همین روش آموزشی نیز حتماً مطمئن شوید که به اکانت پلی استیشن نتورک خود لاگین شده‌اید. در واقع باید آیدی شما در صفحه به ‌نمایش ‌درآمده باشد. سپس در همین صفحه گزینه Activate as your Primary PS4 را انتخاب کنید.

Activate as your Primary PS4 در پلی استیشن 4

درصورتی‌که با ورود به بخش بعدی، Activate به نمایش درآمد، آن را انتخاب کنید و در کنسول‌تان عملیات تبدیل Primary را انجام دهید.

روش جلوگیری از قفل شدن 
 بازی در ps4

باز کردن قفل بازی‌های آفلاین در PS4

یکی دیگر از مشکلاتی که عمدتاً جامعه کاربران ایرانی با آن مواجه هستند، مشکل قفل شدن بازی های ps4 در حالت آفلاین است. البته صرفاً این موضوع بیان می‌شود که بدانید در حال حاضر هیچ روشی برای رفع مشکل در حالت آفلاین وجود ندارد. یکی از حساسیت‌های شرکت سونی روی توزیع بازی‌ها و نسخه‌هایی از اکانت‌های کرکی است. برای این که بتوانید مشکل قفل شدن بازی های ps4 را رفع کنید، ضروری است که حتماً دستگاه را به حالت آفلاین ببرید.

اگر شما اکانت کسی را خریداری کرده‌اید، برای باز کردن قفل بهتر است از او کمک بخواهید. اما درصورتی‌که اکانت شما کاملاً در دسترس خودتان است حتماً نیاز به ایمیل و رمز عبور خواهید داشت که می‌توانید پس از قفل شدن اکانت بر اساس آموزش‌های بالا کار کنید.

جمع‌ بندی

کنسول پلی استیشن اگرچه محبوب‌ترین است؛ اما در دنیا استفاده از آن بخصوص برای کسانی که به دنبال پرداخت تمام‌وکمال هزینه‌ها نیستند، دردسرهای زیادی دارد. یکی از این مشکلات، قفل شدن بازی های ps4 خواهد بود. برای رفع این مشکل ما در این مقاله دو راه کلی را به شما پیشنهاد کردیم که هر دوی آنها با تایید اعتبار روی اکانت انجام خواهد شد.

اگر نمی‌خواهید با چنین مشکلاتی روی حساب خود مواجه شوید، پیشنهاد می‌کنیم که دور اکانت هکی و کرکی پلی استیشن را خط بکشید به خصوص زمانی که از نسخه کپی خور استفاده می‌کنید، امکان اتصال به اینترنت را نخواهید داشت. در واقع اگر متصل شوید شانسی 50 درصدی برای شما وجود دارد که حسابتان قفل نشود.

در نتیجه بهتر است که این ریسک را نکنید. اگر هم مجبور به آنلاین کردن اکانت شدید، این مشکل ممکن است برای شما رخ دهد که در کنار نام بازی علامت قفل درج شود.

در نهایت لازم به یادآروی است که با خرید گیفت کارت پلی استیشن یا گیفت کارت PSN از ایران موجو به ساد‌ه‌ترین روش می‌توانید حسابتان را در کنسول playstation شارژ کرده و با توجه به اعتبار گیفت کارت خریداری شده، برای خرید مستقیم بازی‌ها از فروشگاه پلی استیشن اقدام کنید.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

1 دیدگاه
  • آریا

    سلام خیلی خوبه

iranmojo online support