کاربرد اپلیکیشن Google Translate در ترجمه بازی ها

اپلیکیشن Google Translate
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 2217
 • دیدگاه 4
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

از اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم ایران این است که با عدم آشنایی با زبان لاتین نمی‌توانند از نرم افزارها و بازی های مورد علاقه خود استفاده کنند و به دلیل اینکه این بازی‌ها هنوز به فارسی ترجمه نشده‌اند شخص کاربر یا بازیکن نمی‌تواند فرایند مناسبی در اپلیکیشن مورد نظر خود داشته باشد. اما ارائه اپلیکیشن Google Translate توانسته این مشکل کاربران را برطرف کند.

در این مقاله از وب‌سایت ایران موجو همراه با بمانید تا اپلیکیشن Google Translate را به صورت کامل به شما معرفی کنیم و موارد کاربرد آن را نیز توضیح دهیم.

از بهترین امکاناتی که در نسخه بروزرسانی جدید گوگل ترنسلیت ارائه شده است، ترجمه متون روی تصاویر می‌باشد که شما می‌توانید از این امکانات در انواع بازی‌ها و یا اپلیکیشن‌ها استفاده کنید.

فرایند ترجمه تصاویر در بازی‌ها با اپلیکیشن Google Translate

فرض کنید در بازی جذاب و آنلاین فری فایر هستید، به دلیل اینکه در این بازی همه مردم به سراسر دنیا با شما هم بازی هستند ممکن است افرادی از روسیه، آمریکا یا چین با شما در تماس باشند و چت کنند و شما نتوانید به آن‌ها پاسخ مناسب دهید.

ولی با کمک اپلیکیشن Google Translate در نسخه ترجمه تصویری می‌توانید از متن ارسال شده اسکرین شات بگیرید و با کمک یک گوشی دیگر که اپلیکیشن Google Translate بر روی آن فعال است متن مورد نظر را ترجمه کنید و پاسخ مناسب را به دوستان بدهید و بدین گونه می‌توانید از دیگر امکانات موجود در بازی نیز استفاده کنید.

ممکن است شما تسلط کامل به زبان انگلیسی نداشته باشید همین دلیل اهمیت اپلیکیشن Google Translate در نسخه تصویری در بازی فری فایر را دو چندان می‌کند.

ترجمه صوتی در اپلیکیشن Google Translate

نکته جالبی که در اپلیکیشن Google Translate وجود دارد این است که ترجمه صوتی را نیز شامل می‌شود.

ممکن است دوستانتان برایتان فایل صوتی ارسال کنند که زبان آن‌ها با زبان شما متفاوت باشد و شما می‌توانید با کمک اپلیکیشن Google Translate در نسخه تصویری و صوتی که در وب‌سایت ایران موجو این اپلیکیشن ارائه می‌شود مشکل خود را برطرف کنید و ارتباط مناسبی با دوستانتان در سراسر دنیا داشته باشید.

البته باید بگویم این اپلیکیشن با سرعت‌های اینترنت کم نیز قابل اجرا می‌باشد و می‌تواند فرایند ترجمه را به خوبی انجام دهد.

این اپلیکیشن در ابتدا فقط 7 زبان را پشتیبانی می کرد که به دلیل استقبال بسیار زیاد کاربران از این اپلیکیشن گوگل اقدام به بروز رسانی این اپلیکیشن کرد و در جدیدترین نسخه ارائه شده است تعداد 20 زبان به این اپلیکیشن اضافه کرد.

اکنون تعداد 27 زبان تحت پشتیبانی اپلیکیشن Google Translate در نسخه تصویری می باشد که در  وب سایت ایران موجو نیز میتوانید این اپلیکیشن را تهیه کنید.

زبان‌های ارائه شده در نسخه جدید

زبان‌های اضافه شده در نسخه جدید گوگل ترنسلیت در نسخه تصویری از جمله کروات، دانمارکی و اندونزی و زبان‌های دیگری هستند که می‌توانند فرایند ترجمه را با کمک عکس گرفتن از تصویر و ترجمه آن انجام دهند و این فرایند بدون تایپ کردن انجام می‌پذیرد.

قابلیت آفلاین

جالب‌ترین ویژگی که در اپلیکیشن Google Translate در نسخه تصویری وجود دارد این است که این اپلیکیشن به هیچ عنوان به اینترنت نیازی ندارد و شما می‌توانید به صورت آفلاین از تمامی امکاناتی که برای این اپلیکیشن در نظر گرفته شده است بهره‌مند شوید.

ممکن است شما در مکانی باشد که اینترنت در دسترس شما نباشد و شما تمایل به ترجمه یک تصویر یا فایل صوتی داشته باشید که در نسخه جدید گوگل ترنسلیت مشکل برطرف شده است و شما تنها نیاز است فایل‌های مورد نیاز آن زبان را در ابتدا دانلود کنید و سپس به صورت نا محدود در هر مکانی که نیازمند آن فایل بودید استفاده کنید.

نکته ی مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که فایل‌های مربوط به آن زبان باید ابتدا دانلود شوند و سپس مورد استفاده قرار بگیرند و بعد از آن برای استفاده نیاز به اینترنت ندارید.

به‌روزرسانی

با توجه به اینکه تمامی زبان‌های دنیا هنوز از این اپلیکیشن بهره‌مند نیستند و گوگل به این موضوع کاملاً آگاه است به همین دلیل یک تیم کاملاً حرفه ای در این زمینه در نظر گرفته است تا بتوانند هرچه سریع‌تر تمامی زبان‌های دنیا را در این اپلیکیشن جای‌گذاری کنند.

اپلیکیشن Google Translate برای ترجمه صوتی نیز در حال بروزرسانی می‌باشد و شما می‌توانید این اپلیکیشن را از همین وب‌سایت دانلود کنید.

برای خرید انواع جم‌های بازی کلیک کنید.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

4 دیدگاه
 • علیرضا قاسمی

  دنبال این مطلب آموزشی بودم ک خوشبختانه تو سایت شما پیدا کردم

 • mmd mmdi

  به نظرم بهترین مترجم جهانه هر عکس و یا متن رو به راحتی ترجمه می‌کنه تازه کلی زبان داره

 • Arman Dabag

  من با این برنامه که شما معرفی کردید تو بازی ها خیلی پیشرفت کردم مثلا از وقتی برنامه گوگل ترنسلیت رو نصب کردم میتونم تمام چالش های بازیا رو برای خودم ترجمه کنم و در بازی پیشرفت کنم ممنون از سایت خوبتون.

 • Ali Fattahi

  گوگل ترسنیت یکی از بهترین هاست به نظرم داخل بازی های خارجی که اصطلاحات انگلیسی زیادی دارن به راحتی با گرفتن عکس برامون ترجمه میکنه

iranmojo online support