بررسی مشکلات بازی فری فایر و حل آن 2024

بررسی مشکلات بازی فری فایر و حل آن 2024

قطعا برای شما هم پیش آمده است که مشکلات مختلفی در هنگام ورود به فری فایر یا وسط بازی را تجربه کنید و گاهی اوقات ممکن است نتوانید کلا وارد بازی شوید و گاهی اوقات ممکن است وسط بازی، سیستم شما را از آن بیرون کند و مجبور به باخت شوید.در ایران موجو علاوه بر خرید جم فری فایر در این مقاله به بررسی و حل مشکلات بازی فری فایر پرداخته‌ایم پس با ما همراه باشید تا راه‌حل مشکلات مختلف فری فایر را پیدا کنید.

انواع مشکلات بازی فری فایر

 • بالا نیامدن فری فایر
 • لگ بازی فری فایر
 • پینگ زیاد فری فایر
 • بیرون پرید بازی فری فایر

حتما با مشکلات مختلف بازی فری فایر روبه رو شده‌اید و راه‌کاری برای حل برخی از آن‌ها نداشتید و به طور کلی مشکلات بازی فری فایر را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد: مشکل بالا نیامدن بازی، مشکل لگ در فری فایر و مشکل پینگ بازی هر سه این مشکلات به دلایل مختلفی رخ می‌دهند اما راه حل آن‌ها معمولا یکسان یا شبیه به هم است و در ادامه هر یک از این سه مشکل را شرح داده و حل آن‌ها را آموزش می‌دهیم.

مشکل بالا نیامدن بازی فری فایر

اگر با مشکل ورود به فری فایر روبه رو شده‌اید، اولین کاری که باید بکنید، چک کردن اتصال اینترنتتان است و اگر به اینترنت ناپایدار و نامناسبی وصل شده باشید یا از وی‌پی‌ان‌های نامناسب استفاده کنید، فری فایر جلوی ورود شما را می‌گیرد که یکی از دلایل دیگری که باعث اجرا نشدن فری فایر می‌شود، آپدیت نشدن بازی است که باز هم به دلیل اتصال نامناسب اینترنت رخ می‌دهد اگر میخواهید اطلاعات بیشتری از بالا نیامدن بازی فری فایر داشته باشید مقاله چرا بازی فری فایر بالا نمیاد؟ بررسی و حل آن رابخوانید .

برای حل این مشکل راه‌های زیر را امتحان کنید:

 • به یک شبکه اینترنت دیگر متصل شوید. وای‌فای و مودم‌های خانگی گزینه‌های بهتری هستند.
 • وی‌پی‌ان خودتان را عوض کنید یا از دی‌ان‌اس‌های مخصوص گیم استفاده کنید.
 • کش بازی را پاک کرده و دوباره وارد بازی شوید.
 • بازی را از فروشگاه‌های معتبر آپدیت کنید.

با انجام این کارها، مشکل بالا نیامدن فری فایر باید برطرف شود و بتوانید بدون مشکل وارد بازی شوید.

مشکل لگ در بازی فری فایر

یکی از مشکلات بازی فری فایر لگ است که لگ در بازی فری فایر معمولا به دلیل گرافیک بالای بازی و پردازش کند دستگاه رخ می‌دهد و مخصوصا اگر موبایل قدیمی داشته باشید، ممکن است لگ بسیار زیادی را تجربه کنید که درواقع هر چه فریم ریت بازی پایین‌تر باشد، لگ بازی مخصوصا در فضاهای شلوغ و نبردها، بیش‌تر خواهد شد.

دلیل دیگر لگ فری فایر، می‌تواند پینگ بالای بازی باشد و اگر اتصال نامناسبی داشته باشید و پینگ زیادی بگیرید، میزان تاخیر در ارسال و دریافت اطلاعات بسیار بالا می‌رود و در نتیجه ممکن است لگ مربوط به پینگ تجربه کنید.

برای حل مشکل لگ، غیر از بررسی اتصال اینترنت، می‌توانید گرافیک بازی را کاهش دهید و در واقع اگر موبایل قدرت‌مند و پرچم‌دار ندارید و از یک موبایل میان‌رده استفاده می‌کنید، گرافیک بسیار بالای بازی می‌تواند باعث ایجاد لگ شود در فری فایر به اندازه بازی‌های شوتر آنلاین دیگر سنگین نیست و اکثر موبایل‌ها می‌توانند آن‌ را به راحتی اجرا کنند.

با این حال اجرای آسان بازی به معنی اجرای روان آن نیست و اگر تنظمیات گرافیک فری فایر را در گزینه‌های بالا قرار دهید، رم و پردازنده بازی بیش‌تر درگیر شده و درنتیجه دریافت و رونویسی دیتا روی هارد، کندتر خواهد شد که همه این موارد باعث می‌شوند تا درنهایت فریم ریت یا FPS پایین بیاید و شما داخل بازی لگ و هنگی تجربه کنید.

برای حل این مشکل بازی فری فایر، وارد تنظیمات فری فایر شده و گرافیک بازی را کاهش دهید و اگر میزان لگ کم است و فقط در فضاهای شلوغ، مانند زمانی که داخل نبرد هستید و گلوله‌های زیادی شلیک می‌شوند، رخ می‌دهد، بهتر است فقط کمی گرافیک را کاهش دهید. این لگ نشان‌دهنده این است که موبایلتان می‌تواند فری فایر را روان اجرا کند اما گرافیک آن مقدار نسبتا کمی بیش‌تر از توان دستگاه است.

اگر در اکثر اوقات، بازی دچار لگ است و حتی در راه رفتن معمولی نیز لگ تجربه می‌کنید، باید گرافیک بازی را بسیار پایین‌تر بیاورید و این به این معنی است که دستگاه نمی‌تواند حتی یک عملکرد ساده را پردازش کند و گرافیک فری فایر بسیار بیش‌تر از توان دستگاهتان است و هرچه گرافیک بالاتر باشد، فریم ریت پایین‌تر می‌آید که برای این که بهترین عملکرد را داشته باشید، باید روی افزایش فریم ریت تمرکز کنید و به گرافیک و جلوه‌های بصری بازی، اهمیت کمی دهید.

مشکل پینگ زیاد بازی فری فایر

پینگ زیاد در فری فایر باعث می‌شود تا از بازی عقب بمانید و حتی ممکن است بدون این که متوجه شوید، بمیرید و درواقع کاراکتر شما دستورات ارسال‌شده توسط شما را دیر دریافت کرده و به همین علت بازیکنان دیگر می‌توانند به راحتی به شما شلیک کنند و به عنوان مثال شما فرمان حرکت را صادر می‌کنید اما کاراکترتان یک ثانیه بعد حرکت می‌کنید؛ همین تاخیر یک ثانیه‌ای کافی است تا یکی از حریفانتان به شما شلیک کرده و شما را از بازی خارج کند.

دلیل زیاد بودن پینگ در بازی، فقط اینترنت است و هیچ دلیل دیگری برای این مشکل وجود ندارد پینگ یکی از مشکلات بازی فری فایر است که  گاهی اوقات ممکن است سرعت اینترنتتان زیاد باشد اما به دلیل این که از اتصال پایداری برخوردار نیستید، پینگ زیادی دریافت می‌کنید و گاهی اوقات هم سرعت اینترنت پایین است و با این که اتصال پایداری دارید، اما داده‌ها با سرعت پایینی ارسال و دریافت می‌شوند و درنتیجه پینگتان بالاتر می‌رود.

برای حل مشکل پینگ زیاد در فری فایر، اتصال اینترنت خودتان را عوض کنید. اینترنت ثابت و وای‌فای گاهی اوقات می‌تواند پینگ بسیار کم‌تری نسبت به اینترنت موبایل داشته باشد. همچنین وی‌پی‌ان خودتان را عوض کنید و از وی‌پی‌انی استفاده کنید که آی‌پی ثابت برای گیم داشته باشد. وی‌پی‌ان‌های نامناسب دستگاه شما را دائما به سرورهای مختلف وصل می‌کنند و این باعث می‌شود تا اینترنت پایداری نداشته باشید با خواندن مقاله آموزش تغییر سرور در بازی فری فایر با چند گام! کمک بسیاری در زمینه سرور بازی فری فایر به شما میشود.

مشکل بیرون پریدن از بازی فری فایر

اگر دائما از بازی بیرون می‌پرید بدون این که ارور خاصی دریافت کنید، به این معنی است که دستگاهتان نمی‌تواند بازی را پردازش کند و در نتیجه مجبور می‌شود تا اجرای بازی را متوقف کند و گاهی اوقات بیرون پریدن از بازی از طرف سیستم بازی رخ می‌دهد اما در این صورت ارور مربوطه را قبل از خروج از بازی دریافت می‌کنید و اگر سیستم شما را بیرون بیندازد، احتمالا مشکل اینترنت دارید و به دلیل این که اتصالتان امن نیست، سیستم دسترسی شما را قطع می‌کند.

با این حال اگر به دلیل مشکل در دستگاهتان بازی برایتان متوقف می‌شود، احتمالا لازم است تا حافظه دستگاه را خالی کنید. گرافیک بالای بازی نیز می‌تواند روی پردازش بازی اثر زیادی گذاشته و اگر موبایلی قدیمی داشته باشید، باعث بیرون پریدن از بازی شود. راه‌های زیر را برای حل این مشکل امتحان کنید:

 • وارد تنظیمات دستگاه شده و حافظه پنهان یا کش بازی را پاک کنید.
 • قبل از ورود دوباره به بازی، تمام برنامه‌های دیگر و برنامه‌های پس‌زمینه را ببندید تا فضای رم بازی اشغال نشود.
 • بازی را کاملا ببندید و کمی صبر کنید تا بازی از حافظه موقت پاک شود؛ سپس دوباره وارد بازی شوید.
 • گرافیک بازی را کاهش دهید تا پردازش راحت‌تر شده و موبایلتان تحت فشار قرار نگیرد.
 • هنگام شارژ شدن دستگاه، بازی نکنید چون این کار علاوه بر این که فشار زیادی به موبایل می‌آورد، باعث خراب شدن باتری نیز می‌شود.

اگر میخواهید مشکلات دیگر بازی فری فایر را همراه با راه حل ها بشناسید میتوانید مقاله معرفی مشکلات رایج در فری فایر و راه حل آن ها را در رسانه ایموجو بخوانید.

راه‌حل شما برای حل مشکلات بازی فری فایر چیست؟

در این مقاله مشکلات مختلف فری فایر را بررسی کردیم و همانطور که مشاهده کردید، برای حل مشکلات بازی فری فایر، معمولا لازم است تا چند کار یکسان را انجام دهید تا مشکل برطرف شود. با این حال احتمال این که برخی از مشکلات را ذکر نکرده باشیم، وجود دارد. شما هم از مشکلات بازی فری فایر برای ما بنویسید و راه‌حل شما برای این مشکلات چیست؟ نظرات شما بسیار مفید هستند و به ما کمک می‌کنند تا مطالب بهتری برایتان فراهم کنیم.

سوالات متداول

چرا بازی فری فایر بالا نمیاد؟

اتصال اینترنت خودتان را بررسی کرده و به وی‌پی‌ان بهتری وصل شوید.

چرا پینگ بازی فری فایر زیاد است؟

شبکه اینترنت خودتان را عوض کنید و از وی‌پی‌ان یا DNSهای بهتری برای ورود به بازی استفاده کنید و هرچه اینترنتتان پایدارتر باشد، پینگ کم‌تر خواهد شد.

چرا بازی فری فایر لگ دارد؟

لگ به دلیل پایین بودن فریم ریت و پردازش کند بازی رخ می‌دهد که عمده‌ترین دلیل لگ، بالا بودن گرافیک بازی نسبت به توان دستگاه است و برای حل این مشکل گرافیک بازی را کاهش دهید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support