Electronic Arts برای بهره برداری از بازار در حال رشد بازی های موبایل، Glu را با مبلغ 2.1 میلیارد دلار خریداری می کند

Electronic Arts
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 378
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

اگر گیمر و یا دنبال‌کننده بازی‌های مختلف هستید، این خبر می‌تواند برای شما جذاب باشد. خبرهایی که در رابطه با بازی‌ها منتشر می‌شوند، همیشه جزو پربازدیدترین‌ها قرار می‌گیرند. چرا که کاربران مختلفی وجود دارند که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و لذت زیادی را از بازی کردن می‌برند. به همین علت می‌خواهیم در این مطلب شما را با یکی از این خبرها که برای گیمرها اهمیت بالایی دارید، آشنا خواهیم کرد. این خبر مربوط به کمپانی Electronic Arts است که یکی از معروف‌ترین شرکت‌های سازنده بازی است. این کمپانی یکی از شرکت‌های سازنده بازی‌های موبایلی تحت عنوان Glu Electronic را خریداری کرده است. در ادامه به بررسی جزئیات بیشتری از این خبر خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مطلب ما را دنبال کنید. برای اشنایی بیشتر با بخش اخبار بازی سایت ایران موجو همراه باشید.

خریداری شرکت سازنده بازی‌های موبایل Glu توسط Electronic Arts

زمانی که کمپانی Electronic Arts این معامله را آغاز کرد، به احتمال زیاد درباره هزینه بالایی که باید کنار می‌گذاشت، فکرهایش را کرده باشد. توسعه‌دهنده بازی‌های موبایلی Glu Mobile به ارزش 2.4 میلیون دلار توسط Electronic Arts خریداری خواهد کرد. سهام‌داران مختلفی در کمپانی Glu مشغول به فعالیت هستند.

به همین علت تاثیرگذاری زیادی را در رشد فعالیت‌های این کمپانی داشته‌اند. همین موضوع باعث شده است تا به هر کدام از سهام‌داران برای هر سهم خود مبلغ 12.50 دلار تعلق بگیرد. این مقدار از قیمت پایانی سهام که در تاریخ 5 فوریه اعلام شده بود، 36 درصد بیشتر است. به همین علت در نوع خود بسیار چشمگیر است و سهام‌داران می‌توانند سود بالایی را از این طریق کسب کنند.

Electronic Arts

نظری که مدیرعامل شرکت Electronic Arts در این خصوص دارد

اندرو ویلیسون مدیرعامل کمپانی بزرگ الکترونیک آرتز در رابطه با خبر ذکرشده اینطور بیان می‌کند که: موبایل به عنوان یکی از پلتفرم‌های بازی در جهان شناخته شده است و توانسته روند رو به رشدی را داشته باشد. زمانی که بازی‌ها و استعدادهای بیشتری در Glu ایجاد شوند، به همان اندازه نیز ما سعی می‌کنیم تا گستره و محدوده تجارت تلفن همراه خود را حداقل دو برابر کنیم.

بعد از خریداری این کمپانی سعی در ارائه قوی‌ترین نمونه‌ها خواهیم داشت که می‌توانند مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند و از این طریق هیجان بیشتری را نیز تجربه کنند. پس با القای تجربه و هیجان بیشتر، شرکت خودمان را در یک مسیر روبه رشد، قرار خواهیم داد.

کمی با کمپانی سازنده بازی‌های موبایلی Glu Games آشنا شوید

گلو گیمز یکی از کمپانی‌های معروف به شمار می‌رود که شناخته شدن آن دلایل مخصوص به خود را دارد. این کمپانی توانسته بازی‌های ساده و در حین حال جذابی را طراحی و به گیمرها ارائه دهد که بازی‌های تخته‌ای در بین این موارد جای می‌شوند. همچنین Glu Games بازی‌هایی را ارائه داده است که مضمون آن‌ها همراه با شخصیت‌های مشهور و محبوب هستند.

کیم کارداشیان و همچنین شبکه اجتماعی تیلور سوییفت نمونه‌ای از این موارد به شمار می‌روند. یکی از دلایلی که باعث محبوبیت به خصوص این کمپانی شده است این بوده که اکثر بازی‌های آن به صورت رایگان در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرند. منبع درآمد Glu Games به واسطه معاملات کوچکی هستند که انجام می‌دهد. بدون شک زمانی که این کمپانی توسط الکترونیک آرتز خریداری شود، تغییرات گسترده‌ای را در زمینه منبع درآمدی انواع بازی‌ها مشاهده خواهید کرد.

رزرو نمونه کارهای Glu و صدور مجوز و توزیع جهانی

اگر به 12 ماه گذشته توجه کنید، متوجه خواهید شد که نمونه کارهای Glu و EA به بیشتر از 1.32 میلیارد رزرو دست پیدا کرده‌اند. زمانی که این همکاری به تداوم برسد، بازیکنان EA نیز به بیشترین حد ممکن خواهد رسید. بر اساس تخمینی که زده شده است، می‌توان اینطور بیان کرد که EA به صورت ماهانه بیشتر از 100 میلیون بازیکن خواهد داشت که تمامی آن‌ها در زمینه بازی‌های موبایلی بسیار فعال خواهند بود. با شروع این همکاری شرکت Glu این فرصت را خواهد داشت تا به قابلیت‌های زیادی دست پیدا کند. به عنوان مثال می‌تواند به صدور مجوز بپردازد. توزیع جهانی EA یکی دیگر از این قابلیت‌ها به شمار می‌رود. در بیانیه مطبوعاتی که چند وقت اخیر منتشر شده است، بازیکنان شاهد عناوین مختلفی بوده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

  • Covet Fashion
  • Design Home
  • MLB Tap Sports Baseball

کمپانی گلو (Glu) توانسته بیشتر از 800 کارمند را به خود اختصاص دهد که تنها 500 نفر از آن‌ها در زمینه تولید انواع بازی‌های موبایلی در حال فعالیت هستند. از آنجایی که Electronic Arts آشنایی کامل و جامعی را با رهبران فعال Glu دارد، به همین علت می‌تواند رویکرد عملی آن‌ها را به خوبی رصد کند و از این طریق همکاری سازنده‌ای را با یک دیگر داشته باشند.

چیزی که نیک ارل می‌گویید

زمانی که این خبر رسانه‌ای شد، اهمیت آن بین افراد مختلف مشخص شد. به همین علت مدیر اجرایی Glu، نیک ارل، در رابطه با این موضوع چنین بیان می‌کند: از آنجایی که ما بخشی از الکترونیک آرتز خواهیم شد، سعی می‌کنیم از فرصت‌هایی که در پیش روی ما قرار خواهند گرفت، نهایت بهره و استفاده را ببریم تا به گسترش زیادی در صنعت بازی‌های موبایلی دست پیدا کنیم.

Electronic Arts

با استفاده از خرید جم و الماس فری فایر این بازی های جذاب را راحت تر بازی کنید

فروش بالای Electronic Arts

الکترونیک آرتز در هفته گذشته اعلام کرد که در سه ماهه گذشته بیشترین فروش فیفا را داشته‌اند ولی سوددهی آن‌ها آنطور که انتظار می‌رفت، نبود. البته در لیست ارائه‌شده امتیازات دیگر بازی‌های محبوب و پرفروش نیز به چشم می‌خورد. برای مثال Electronic Arts از دو تیم FIFA Ultimate Team و Apex Legends Battle Royale به عنوان ویژه‌ترین‌ تیم‌ها نام برد.

همچنین در هفته‌ای که گذشت، EA این گزارش را صادر کرد که درآمد سه ماه منتهی به 31 دسامبر آن‌ها، چیزی در حدود 5.0 درصد افزایش داشته و به 1.7 میلیون دلار رسیده است. ولی از آنجایی که این شرکت هزینه‌های زیادی را برای تحقیق و توسعه، بازاریابی و هزینه‌های اداری کنار گذاشت، سود آن کاهش 39 درصدی را با خود به همراه داشت و به 211 میلیون دلار رسید. در نهایت ذکر این نکته نیز ضرورت دارد که EA در ماه دسامبر، خبری مبنی‌بر خرید 1.2 میلیون دلار کدمسترز (Codemasters) که مستقرشده در کشور انگلستان هستند، خبر داد. این معامله و تجارت به دلیل بازی‌های ویدیویی مسابقه‌ای فرمول 1 و همچنین DiRT بوده است. امیدواریم از این مطلب سایت ایران موجو استفاده کرده باشید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support