معرفی کامل بازی مافیا و راز و رمز های آن

معرفی کامل بازی مافیا و راز و رمز های آن
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 414
 • دیدگاه 6
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

بازی مافیا یک بازی روسی است که در سال‌های گذشته و مخصوصا با شیوع کرونا، محبوبیت بسیار زیادی در ایران پیدا کرد. بسیاری از افراد هم تنفر شدیدی از آن دارند و به هیچ عنوان در بازی‌های مختلف آن شرکت نمی‌کنند. با این حال محبوبیت این بازی باعث شد تا بردگیم‌ها، بازی‌های کارتی و حتی بازی‌های آنلاین مختلفی همانند مافیا ساخته شوند تا تجربه مافیای حضوری را بهبود بخشند. در این مقاله به معرفی بازی مافیا و انواع آن پرداخته‌ایم.

بازی مافیا چیست؟

بازی مافیا یک بازی روسی است که در سال ۱۹۸۶ ساخته شده است که این بازی بین حداقل دو گروه بازی می‌شود؛ یک گروه با تعداد بازیکنان کم‌تر اما آگاه که معمولا نام مافیا یا گرگینه را دارند و یک گروه با تعداد بیش‌تر اما ناآگاه که نقش شهروند را برعهده می‌گیرند.

این بازی دارای دو فاز است که دائما با یک‌دیگر تعویض می‌شوند؛ بخشی از بازی در شب روایت می‌شود که در آن مافیاها می‌توانند شهروندان را بکشند؛ بخش دیگر بازی نیز در روز روایت می‌شود که شهروندان سعی می‌کنند با استدلال مافیاها را تشخیص دهند و مافیا‌ها باید خودشان را به جای شهروندان جای بزنند. بازی تا جایی ادامه پیدا می‌کند که شهروندان مافیاها را حذف کنند یا مافیاها بتوانند تعدادی از شهروندان را بکشند.اگر اطلاعات بیشتری در باره ی این بازی میخواهید میتوانید مقاله همه چیز درباره بازی مافیا را بخوانید.

سناریوهای بازی مافیا

 • کلاسیک
 • پدرخوانده

سناریوهای بازی مافیا

بازی مافیا دارای سناریوهای مختلفی است؛ این سناریوها برای بازی‌های حضوری استفاده می‌شوند. با این که روند و قوانین بازی در هر سناریو یکسان است اما وجود نقش‌های مختلف باعث می‌شود تا هر سناریو یک تجربه متفاوت باشد. این نقش‌های مختلف می‌توانند توانایی‌های مختلفی برای هر بازیکن به همراه داشته باشند که بازی را جذاب‌تر می‌کنند.

سناریو مافیا کلاسیک

نقش شهروندان: اسنایپر، زره‌پوش، کارآگاه، پزشک، شهروند ساده

نقش مافیاها: رییس مافیا، مذاکره‌کننده، مافیای ساده

این سناریو، سناریوی کلاسیک و اصلی مافیا است که در آن تیم‌ها از مافیا و شهروندان ساخته شده‌اند. با این حال نقش‌هایی مثل کاراگاه و پزشک وجود دارند که می‌توانند شهروندان را نجات دهند یا مافیا بودن یک بازیکن را چک کنند. رییس مافیا نیز قدرت بسیار بیش‌تری دارد و کاراگاه نمی‌تواند او را تشخیص دهد.بازی مافیا بخش دیگری ب نام mafia city دارد که با استفاده از شهر، باید یک مافیای قدرتمند شوید اگر به این سبک علاقه دارید میتوانید مقاله معرفی بازی mafia city را بخوانید و اگر دوست داشتین بازی کنید.

سناریو بازی مافیا پدرخوانده

نقش شهروندان: کاراگاه، ساقی، پزشک، جان‌سخت، تک‌تیرانداز، شهروند ساده

نقش مافیا: پدرخوانده، دکتر لکتر، وتو، مافیا ساده

در این سناریو رییس مافیا با پدرخوانده جایگزین شده و نقش‌هایی مثل دکتر لکتر و ساقی به بازی اضافه می‌شوند. روند این بازی نیز همانند مافیا کلاسیک است و فقط تعداد نقش‌ها بیش‌تر شده است.

معرفی بردگیم بازی مافیا

 • One Night Daybreak
 • اسپای
 • بنگ
 • کودتا

معرفی بردگیم بازی مافیا

بردگیم‌ها و بازی‌های کارتی مختلفی از روی بازی مافیا ساخته شده‌اند. در این بازی‌ها، بازیکنان دور هم جمع شده و با استفاده از عناصر آن بردگیم با یک‌دیگر ارتباط برقرار می‌کنند. درنتیجه ممکن است همان نقش‌های مافیای کلاسیک را داشته باشند اما توانایی‌های مختلفی نیز به دلیل عناصر بردگیم کسب کنند. در ادامه بهترین بازی‌های کارتی مافیا را معرفی می‌کنیم.

بردگیم One Night Daybreak

این بازی مافیا کارتی یک بردگیم بسیار سریع و هیجانی است که هر بازی آن حداکثر ۱۰ دقیقه طول می‌کشد اما جذابیت زیاد آن باعث می‌شود تا بخواهید ساعت‌ها بازی کنید. در بردگیم سپیده دم، نقش‌هایی مثل گرگ آلفا، جادوگر و پیش‌گو وجود دارند که هر یک از بازیکنان یکی از آن‌ها را برعهده می‌گیرند. در این بازی شما باید در یک شبانه روز، گرگینه را پیدا کنید، در غیر این صورت گرگینه برنده بازی می‌شود.

بردگیم سپیده دم مناسب ۳ تا ۷ نفر است و هر چه تعداد بازیکن بیش‌تر باشد، جذابیت و هیجان بازی بیش‌تر خواهد شد. اگر بتوانید گرگینه را پیدا کنید، برنده بازی می‌شود. گاهی اوقات ممکن است بیش از یک نفر نقش گرگینه را در بازی داشته باشند اما شما لازم است تا یکی از آن‌ها را پیدا کنید.

بردگیم اسپای

اگر به بردگیم‌ها علاقه داشته باشید، اسم بازی اسپای یا همان جاسوس را شنیده‌اید. این بازی یک بازی مافیایی کامل است که در آن باید با استدلال خود، جاسوس بازی را پیدا کرده و پیروز شوید. اگر بتوانید جاسوس را پیدا کنید، برنده بازی می‌شود اما اگر جاسوس بتواند کارت انتخابی را حدس بزند، برنده خواهد شد.

در این بازی کارت‌هایی شامل یک موقعیت مکانی یکسان بین بازیکنان پخش می‌شود. سپس بازیکنان باید با استفاده از سوالات مختلف، تلاش کنند تا جاسوس را پیدا کنند و جاسوس هم باید با استفاده از استدلال و این سوالات، موقعیت مکانی را حدس بزند. هر طرف از بازی که زودتر به هدف خود برسد، برنده آن دور خواهد شد. اگر این بازی را با دوستان خود بازی کنید، سطح زیادی از هیجان را تجربه خواهید کرد.

بردگیم بنگ

بازی بنگ غرب وحشی، یک بازی کارتی است که شامل نقش‌های مختلفی مانند کلانتر، معاون، یاغی و خائن است. در این بازی بازیکنان در نقش‌های مختلف قرار می‌گیرند و ابتدای بازی تنها نقش کلانتر است که برای همه مشخص است. سپس باید با استفاده از استدلال و تحلیل حرکات حریف، نقش آن‌ها را حدس بزنید و او را بکشید.

یاغی‌ها اگر بتوانند معاونان کلانتر و در نهایت خود کلانتر را بکشند، پیروز بازی خواهند شد. کلانتر و معاونانش نیز با کشتن یاغی‌ها پیروز می‌شوند. خائن بازی نیز می‌تواند در سمت هر تیم که بخواهد بازی کند و نقشه‌های خودش را دارد. خائن می‌تواند در یک دور به کلانتر کمک کند و در دور دیگر یه یاغی‌ها. این بازی بین ۴ تا ۷ نفره است و هر دور بازی می‌تواند تا یک ساعت طول بکشد.

بردگیم کودتا

بازی کودتا از روی بازی خارجی و محبوب Coup ساخته شده است که یک بازی مافیایی و بلوف‌زنی است. در این بازی هر یک از بازیکنان نقشی را برعهده می‌گیرند و باید با توجه به نفوذ و توانایی‌های نقش خود، بازی کنند. بازیکنی که نفوذ خودش را از دست دهد، از دور بازی خارج خواهد شد و آخرین بازیکنی که در بازی باقی بماند، برنده بازی خواهد شد.

در این بازی ۵ نفش بزرگ‌زاده، فرمانده، سفیر، آدم‌کش و شاه‌دخت وجود دارند که هر بازیکن می‌تواند حداکثر دو نقش را در طول بازی برعهده بگیرد. هر یک از این نقش‌ها توانایی‌های مختلفی دارند که اگر کارت خودتان را رو کنید، می‌توانید از آن توانایی استفاده کنید. با پیدا کردن بلوف حریفان، آن‌ها را حذف کرده و آخرین نفری باشید که در بازی باقی می‌ماند.

بازی مافیا آنلاین

 • شب‌های مافیا
 • دهات
 • مافیا در شهر
 • مافیا پلاس

بازی مافیا آنلاین

بازی‌های آنلاین زیادی نیز ساخته شدند تا تجربه مافیا را شبیه‌سازی کنند یا حتی تجربه بهتری برای مافیاهای حضوری بسازند. برخی از بازی‌های آنلاین به گونه‌ای ساخته شده‌اند تا فقط یک راهنما و سیستم مدیریتی برای بازی‌های حضوری باشند. این برنامه‌ها نقش بازیکنان را مشخص کرده و به گاد بازی کمک می‌کنند تا بهتر بازی را کنترل کند. با این حال برخی از بازی‌ها نیز کاملا آنلین هستند تا بازیکنان بتوانند در سرتاسر جهان به هم وصل شده و باهم بازی کنند.

بازی شب‌های مافیا

این بازی توسط مدریک گیمز ساخته شده است که بازی‌های ایرانی محبوبی مانند نیسان آبی و گلمراد را در کارنامه خودش دارد. بازی شب‌های مافیا براساس یک برنامه تلویزیونی به همین اسم ساخته شده است و کاملا به این برنامه و سیستم آن وفادار است. در این بازی شما با بازیکنان واقعی به شکل آنلاین بازی می‌کنید و حتی یک رده‌بندی آنلاین برای نشان دادن بهترین بازیکنان مافیا وجود دارد.

در بازی شب‌های مافیا، مافیاها دارای چهار نقش پدرخوانده، دکتر لکتر و مافیای ساده هستند. شهروندان هم می‌توانند در نقش‌هایی مانند جان سخت، شهردار و شهروند ساده قرار بگیرند. روند بازی همانند بازی مافیا است و شهروندان باید با رای‌گیری، مافیاها را از بازی بیرون کنند. در شب هم مافیاها می‌توانند یک شهروند را به دلخواه به قتل برسانند.

بازی دهات

اگر شما هم نمی‌توانید افراد به شکل حضوری برای مافیا جمع کنید، بازی دهات برای شما ساخته شده است. در این بازی ۱۲ بازیکن از هر نقطه کشور، دور هم جمع می‌شوند و می‌توانند به شکل صوتی و آنلاین با یک‌دیگر بازی کنند. در دهات سیستم بازی نقش هر بازیکن را به او می‌گوید و شما می‌توانید با چت کردن یا به شکل صوتی، بازی کنید. روند بازی دهات نیز همانند بازی‌های مافیای دیگر است و در آن شهروندان باید با پیدا کردن مافیا و مافیا با حذف شهروندان، پیروز بازی شوند.

بازی مافیا در شهر

بازی مافیا در شهر از بازی‌هایی است که امکان اجرای بازی مافیا آنلاین تصویری را فراهم کرده است. استودیو آمیتیس این بازی را به گونه‌ای ساخته است تا بازیکنان بتوانند به شکل تصویری به هم متصل شده و بازی مافیا را شروع کنند. بازیکنان حرفه‌ای مافیا با استفاده از زبان بدن و حالات صورت هر فرد، می‌توانند دروغ‌های او را تشخیص دهند؛ درنتیجه این بازی برای حرفه‌ای‌ها بسیار مناسب است.

با این حال امکان بازی صوتی و آنلاین نیز در مافیا در شهر وجود دارد. حالات بازی مختلفی نیز در این بازی قرار گرفته است و می‌توانید در حالت ۶، ۹ یا ۱۲ نفره بازی کنید. بازی مافیا در شهر به قدری محبوب است که تورنومنت‌های مختلفی در آن برگزار می‌شوند.

بازی مافیا پلاس

مافیا پلاس یک بازی آنلاین مافیا است که می‌تواند به عنوان یک گرداننده مافیا هم استفاده شود. در این بازی تعداد بازیکنان را مشخص می‌کنید و سیستم بازی به هرکدام یک نقش تصادفی می‌دهد. همچنین زمان حرف زدن هر بازیکن هم توسط سیستم بازی مشخص می‌شود و درنتیجه هیچ شخصی نمی‌تواند حق بازیکنان دیگر را بگیرد. اگر دور هم جمع شده‌اید و نمی‌دانید چگونه بازی مافیا را شروع و کنترل کنید، این برنامه می‌تواند به شما کمک کند.

اگر میخواهید بازی های مشابه را بشناسید مقاله ۱۰ بازی مشابه مافیا را در رسانه ایموجو بخوانید.

آیا شما به بازی مافیا علاقه دارید؟

اگر شما هم به بازی مافیا علاقه دارید اما نمی‌توانید یک جمع حضوری مناسب پیدا کنید یا می‌خواهید تجربه جدیدی داشته باشید، محتوای این مقاله به شما کمک زیادی می‌کند. در این مقاله بردگیم‌ها و بازی‌های آنلاین مافیا را به شما معرفی کردیم تا بتوانید هم با دوستان خود و هم با افراد ناشناس، مافیا بازی کنید. شما هم نظرتان را راجع به این بازی، بردگیم‌ها و بازی‌های آنلاین برای ما بنویسید. نظرات شما به ما کمک می‌کنند تا بهترین مقالات را برایتان آماده کنیم.

سوالات متداول

هیجان‌انگیزترین بردگیم بازی مافیا کدام است؟

بردگیم اسپای از هیجان‌انگیزترین بازی‌های مافیا به شمار می‌رود.

بهترین بازی مافیا آنلاین کدام است؟

بازی مافیا در شهر بهترین بازی آنلاین مافیا است که ویژگی‌های زیادی دارد.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

6 دیدگاه
 • میثم

  ممنون از مطلب کاربردی بازی مافیا

  • پشتیبانی ایران موجو

   تشکر از توجه شما❤️

 • Nima

  تعداد مافیاهارو چجوری حساب کنیم ؟

  • پشتیبانی ایران موجو

   سلام بهتر که یک سوم تعداد بازکن ها باشد.

 • کوروش

  برای بازی مافیا چند نفر باید باشیم؟

  • پشتیبانی ایران موجو

   سلام بهتر که بالای 6 نفر باشبد.

iranmojo online support