۸ تا از بدترین بازی موبایل که استودیو های محبوب ساخته اند

۸ تا از بدترین بازی موبایل که استودیو های محبوب ساخته اند
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 217
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

اگر یک گیمر حرفه‌ای باشید، قطعا بازی‌های بسیار بدی را بازی کرده‌اید که شما را حتی از دنیای گیم منتفر کرده‌اند. با این حال اگر به شکل حرفه‌ای گیم بازی نکنید، نسبت به بازی‌های بسیار بدی را که ساخته‌ شده‌اند، اطلاع پیدا نخواهید کرد.

در وهله‌ای از تاریخ، حتی محبوب‌ترین استودیوها نیز بازی‌های بی‌کیفیتی ساخته‌اند که به راحتی در لیست بدترین بازی‌های موبایل قرار می‌گیرند. در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم تا بدترین بازی‌های موبایل ساخته‌شده را معرفی کنیم.

لیستی از بدترین بازی موبایل استودیو های محبوب

 • بازی Hot Wheels World’s Best Driver
 • بازی Electric City The Revolt
 • بازی Scarface
 • بازی RollerCoaster Tycoon 4 Mobile
 • بازی The Relic
 • بازی Painkiller Purgatory 
 • بازی Final Fantasy: All The Bravest 
 • بازی Kick-Ass: The Game 

بازی Hot Wheels World’s Best Driver

 • امتیاز متاکریتیک: ۳۹

بازی Hot Wheels World's Best Driver

نمی‌توان گفت که همه چیز راجع به این بازی بد است. این بازی حالات مختلفی را برای بازیکنان فراهم می‌کند و شما می‌توانید از بین ماشین‌های زیادی انتخاب کنید. با این حال کنترل‌های بازی به شکل جهانی تبدیل به یک افتضاح شدند و در همه نقاط بازی، کیفیت بدی داشتند.

کنترل بد و بسیار سخت این بازی، آن را تبدیل به بدترین بازی موبایل کرد که کاربران متاکریتیک نیز امتیاز ۳۹ را به آن دادند. کنترل‌های بازی هر شانسی را که برای پیشرفت داشته باشید، از بین می‌برند. به همین دلیل بسیاری از بازیکنان بازی‌های دیگری را برای ماشین‌سواری نصب می‌کنند.
شاید بازی ماشینی مورد علاقه خود را در مقاله بهترین بازی های ماشین سواری 1403 را پیدا کنید.

بازی Electric City The Revolt

 • امتیاز متاکریتیک: ۳۹

بازی Electric City The Revolt

در سال ۲۰۱۲، بازیگر آمریکایی معروف، تام هنکس، یک سریال اینترنتی به نام Electric City را منتشر کرد. با این حال بودجه زیاد و معروفیت تام هنکس هم این سریال را از نارضایتی مخاطبان نجات نداد. این بازی حتی با این که سریال، نظرات منفی زیادی دریافت کرده بود، با الهام از این سریال ساخته شد. باعث تعجب نیست که می‌توان این بازی را یکی از بدترین بازی‌های موبایلی تاریخ دانست.

تنها بخش قابل توجه این بازی را می‌توان داستان آن دانست، که جذابیت‌های کمی ارائه می‌داد. در طرف دیگر، گیم‌پلی و گرافیک بازی نظرات منفی و نقدهای بسیار زیادی دریافت کردند. اکثر نقدها راجع به درجه سختی نامنظم در کنار بی‌محتوا بودن بازی بود. درواقع سیستم بازی به گونه‌ای بود که در مراحل اول که ضعیف‌تر هستید، با چالش‌های بسیار سختی رو به رو می‌شوید اما بازی با گذشت زمان ممکن است آسان‌تر شود.

بازی Scarface

 • امتیاز متاکریتیک: ۳۸

بازی Scarface

همانند دو بازی قبلی که معرفی شد، بازی اسکارفیس هم می‌توانست به یک شاهکار تبدیل شود؛ چرا که از روی یک فیلم بسیار درخشان ساخته شده بود. با این حال این بازی درنهایت یک بازی متوسط رو به پایین رایگان است که کاربر را مدام به سمت خرید درون برنامه‌ای هل می‌دهد و به یک بازی Pay to Win تبدیل شده است.

بازی‌های زیادی که شبیه به اسکارفیس بودند، به موفقیت رسیده و نظرات مثبت زیادی دریافت کردند. بازی‌های زیادی مثل فارم‌ویل و کلش اف کلنز که کاربر را دائما به خرید درون برنامه‌ای سوق می‌دهند، توانستند محبوبیت زیادی کسبت کنند؛ چرا که بین دو حالت پولی و رایگان بازی تناسب خوبی بود و می‌توانستید بدون خرج کردن، در بازی پیشرفت کنید. متاسفانه اسکارفیس بسیار ناموفق ظاهر شد و درنهایت امتیاز بسیار پایین ۳۸ را از متاکریتیک دریافت کردو بعنوان بدترین بازی موبایل شناخته شد.

بازی RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

 • امتیاز متاکریتیک: ۳۵

بازی RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

بسیاری از بزرگ‌سالان، خاطره خوبی از فرانچایز بازی‌های Roller Coaster Tycoon دارند، این بازی‌ها در سال‌های اولیه دهه ۲۰۰۰، روی پی‌سی منتشر شده بودند. هر کودکی عاشق شهربازی است و این بازی‌ها به دلیل این که اجازه می‌داد شهربازی خودتان را از صفر بسازید، سریعا به یک عنوان محبوب تبدیل شدند.

سازندگان این سری از بازی‌ها که نزدیک به ۱۲ عدد اسپین‌آف از روی آن‌ها ساخته شده بود، به بازی موبایلی RollerCoaster Tycoon 4 Mobile نیز مجوز ساخت دادند. این بازی امیدهای زیادی داشت و قرار بود همانند بازی اصلی، به یک عنوان موفق تبدیل شود.

با این حال این بازی درنهایت تبدیل به یک بازی فری‌میوم متوسط رو به پایین تبدیل شد که فقط طرفداران دو‌آتشه سری RollerCoaster Tycoon  آن را شناختند. این گیم به قدری افتضاح بود که تعدادی از منتقدان امتیاز ۰ به آن دادند.

بازی The Relic

 • امتیاز متاکریتیک: ۳۳

بازی The Relic

بسیاری از بازی‌ها دارای عرضه‌های ناموفق هستند و در زمان عرضه باگ‌های زیادی دارند؛ اما در نهایت باگ‌هایشان برطرف شده و حتی به یک بازی بسیار خوب تبدیل می‌شوند. بازی The Relic هم از این قاعده پیروی می‌کند اما متاسفانه با گذر زمان فقط توانست از یک بازی بسیار بد، به یک بازی نسبتا بد تبدیل شود. این بازی نقش‌آفرینی اکشن، یکی از حوصله‌سربرترین داستان‌ها را در کنار هوش مصنوعی و سیستم بسیار ضعیف برایتان فراهم می‌کند.

بسیاری از بازی‌ها‌،‌ می‌توانند ژانرهای پیچیده‌تر بازی‌ها را برای عموم بازیکنان ساده‌تر کنند؛ اما این بازی بیش از حد ساده شده بود. کنترل‌های اتوماتیک بیش از حد بازی برای حرکت و مبارزه، نبرد با دشمنان را به سرعت به یک کار حوصله‌سربر  و تکراری تبدیل می‌کند و به بازیکنان اجازه لذت بردن از هنر هک اند اسلش را نمی‌دهد.

بازی Painkiller Purgatory

 • امتیاز متاکریتیک: ۳۲

بازی Painkiller Purgatory

این بازی یک ادامه برای سری بازی‌های Painkiller بود که در سال ۲۰۰۴ ساخته شده بودند. با این حال این بازی یک کار را به خوبی انجام داده است؛ همانند قهرمان و اسم بازی، شما هم احساس می‌کنید که در برزخ این بازی گیر افتاده‌اید و می‌خواهید تا زودتر از این شرایط خلاص شوید.

کنترل‌ها در این بازی بی‌اندازه بد هستند و یک جابه‌جایی و حرکت ساده را تبدیل به سخت‌ترین کار ممکن می‌کنند. محیط بازی چیزی برای ارائه دادن ندارد و مراحل بسیار کمی در بازی قرار گرفته است. همچنین دشمنانتان دائما در یک مکان گیر می‌کنند؛ حتی یک شی کوچک هم آن‌ها را گیر می‌اندازد و دیگر نمی‌توانند حرکت کنند. خوش‌بختانه بازی بسیار کوتاه است و شما فورا می‌توانید این تجربه ناخوشایند را تمام کنید.

بازی Final Fantasy: All The Bravest

 • امتیاز متاکریتیک: ۲۵

بازی Final Fantasy: All The Bravest

سری بازی‌های Final Fantasy، در طول این سال‌ها توانسته‌اند به بالاترین حدی برسند که یک بازی می‌تواند برسد؛ حتی برخی از این عنوان‌ها توانسته‌اند به یکی از بهترین بازی‌های تاریخ تبدیل شوند. با این که برخی از جدیدترین عناوین این سری نتوانسته‌اند طرفداران را راضی کنند، اما هیچ‌کدام به افتضاح Final Fantasy: All The Bravest نمی‌توانند نزدیک شوند.

این بازی موبایلی به راحتی می‌تواند عنوان بدترین بازی فرانچایز Final Fantasy را از آن خودش کند. این بازی حتی به شکل رایگان نیز ارائه نشده است و باید برای این تجربه وحشتناک پول خرج کنید. درنهایت تنها کسانی که حس نوستالژی کورشان کرده است یا پول اضافی برای دور ریختن دارند، این بازی را می‌خرند.

بازی Kick-Ass: The Game

 • امتیاز متاکریتیک: ۲۴

بازی Kick-Ass: The Game

بازیکنان حرفه‌ای، معمولا انتظار بالایی از یک گیم که براساس فیلم ساخته شده باشد، ندارند. اگر چند استثنا را در نظر نگیریم، این بازی‌ها در بهترین حالت تبدیل به یک بازی متوسط می‌شوند که تجربه‌ای تکراری را برایتان می‌سازند و امتیاز متوسطی را نیز از منتقدان دریافت می‌کنند. با این حال گاهی اوقات، این بازی‌ها حتی از این هم پایین‌تر می‌روند و سطح جدیدی از بی‌کیفیتی را ارائه می‌کنند.

این بازی براساس فیلمی به همین اسم ساخته شده است که خود فیلم نیز از روی یک کمیک‌بوک ساخته شده بود. این بازی تقریبا در هر جنبه‌ای که فکرش را بکنید، شکست خورد. با گرافیکی که شبیه به بازی‌های بسیار قدیمی است و مکانیکی که حتی خنده‌دار هم نیستند. این بازی را می‌توان یکی از بدترین بازی‌های موبایل تاریخ در نظر گرفت که بازی‌های بد دیگر را بسیار خوب نشان می‌دهد.

اگر علاقه مند به بهترین بازی سبک شوتر هستید مقاله بهترین بازی‌های شوتر موبایلی ۲۰۲۴ را در ایموجو بخوانید.

به نظر شما بدترین بازی موبایل کدام است؟

ما در این مقاله ۸ تا از بدترین بازی‌های موبایل را به شما معرفی کردیم که بهتر است هیچ‌وقت آن‌ها را نصب نکنید. این بازی‌ها حتی برای یک بازی کوتاه در روز تعطیل هم مناسب نیستند و قابلیت بدتر کردن روزتان را نیز دارند. با این حال حتی بدترین بازی‌های موبایل هم تعداد زیادی دارند و ممکن است ما برخی از آن‌ها را از قلم بیندازیم. شما بگویید که بدترین بازی موبایل به نظرتان کدام است؟ کدام بازی بدترین تجربه را برایتان ساخته است؟

ثبت دیدگاه
iranmojo online support