انتشار کتاب ون ریچن van ritchen

کتاب ون ریچن
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 632
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

کتاب مبارزات دیگری که در پنجمین ویرایش خود از مجموعه next Dungeons & Dragons  چاپ شده است کتاب با عنوان  Van ritchels Guide to Rovenlorf  است. این کتاب در 18 می عرضه شده است. 30 تنظیم مختلف 30˓ شرور مختلف و موارد دیگر از جمله تغییرات این کتاب است. این کتاب 256 صفحه‌ای شامل 30 قلمرو جدید و تصور شده از چند نسخه قبلی Rovenlorf است. هر قلمرو دارای یک شخصیت خبیث منحصربه‌فرد است که با بازیکنان مبارزه می‌کند. هم چنین در کنار بازیکنان و شخصیت‌های خبیث از قهرمانان قدیمی یا جدید برای مبارزه در این کتاب نیز استفاده شده است.

طرف‌داران کمپین محبوب Curse of Strahd ˓ راونلوفت را به‌عنوان لانه خون‌آشام می‌شناسند اما این نام همچنین نام یک کمپین گسترده است که در دهه 1990 منتشر شده است. راهنمای کتاب ون ریچن جزئیات بسیاری از قلمروهای پراکنده شده در مه در خارج از دره Strahds Brovia را نشان می‌دهد و راهنمایی‌های لازم برای ایجاد قلمرو وحشت خود را نیز دارا است. گزینه‌های اضافی زیادی برای خلق شخصیت‌های وحشت برای افراد وجود دارد و همچنین یک ماجراجویی جدید 20 صفحه‌ای به نام The House Of lament به این کتاب اضافه شده است. در ادامه با بخش اخبار گیم سایت ایران موجو همراه باشید.

گفته‌های وس اشنایدر˓ طراح ارشد بازی جادوگران ساحل

وس اشنایدر طراح ارشد در بازی‌های جادوگران ساحل و طراح اصلی راهنمای کتاب ون ریچن Van ritchen گفت: “من طرف‌دار هر چیز وحشتناکی هستم. وحشت‌های کیهانی و افسانه‌های شهری از موارد مود علاقه من هستند.”

در طی یک رویداد به‌عنوان پیش‌نمایش مطبوعاتی ویزاردز اشنایدر و هامون هر دو حاضر بودند تا درمورد 30 قلمرو پیشنهادی جدید نظرات را بشنوند. بروویا Brovia یکی از قلمروهای موجود است و جایی است که مبارزات اصلی نفرین شده در آنجا صورت می‌گیرد. البته قلمرو‌های دیگری نیز برای مبارزات وجود دارند.

دمنتلیو dementlieu تحت سلطه بی‌رحمانه saidra dehonaire  قرار دارد که این مطلب برداشتی پیچیده از ژانر افسانه‌ها است. لاموردی خانه دکتر ویکتوریا موردنهام است که الیز را در سراسر زمین تعقیب می‌کند. سرزمین falkonvia صاحب حاکم جدیدی به نام Vladeska Drakov شده است و این سرزمین مجددا به‌عنوان سرزمین آخرالزمان زامبی تصور شده است.

Van ritchels Guide to Rovenlorf
Van ritchels Guide to Rovenlorf

شخصیت‌های قدرتمند در کتاب ون ریچن van ritchen

در این کتاب یک کالاکری وجود دارد که از فرهنگ عامیانه هند و افسانه‌ها الهام می‌گیرد جایی که اربابان تاریک رامیا˓ آریجانی و ریوا هرکدام برای کنترل سرزمین‌های دیگر مبارزه می‌کنند. آخرین قلمرو تسخیر شده Valakan نام دارد جایی که ارباب تاریکی به نام چاکونا Chakuna بی‌وقفه شخصیت‌های بازی را برای تمرین شکار می‌کند. بازیکنان چیزی فراتر از ابزارهای جادویی و جادوهای قدرتمند در اختیار خواهند داشت. شخصیت‌های قدرتمند دیگری نیز در این کتاب وجود دارند که در سراسر مه‌ها پراکنده می‌شوند تا راحت‌تر سفر کنند. این شخصیت‌های قدرتمند شامل Curse of ˓  Strahd’s Esmerelda d’Avenir دوقلوهایقدرتمند wethermar fox grove  و کارآگاه مسافر یعنی آلاریک ری هستند.

این کتاب همچنین یک بخش طولانی درباره تعیین کردن مرزهای ایمن را شامل می‌شود. اشنایدار در جریان رویداد مطبوعاتی این کتاب گفت: ” یک بازی نقش‌آفرینی ترسناک بسیار شخصی‌تر است و همین‌طور بسیار طولانی‌تر از نمایش یک فیلم یا یک نمایش تلویزیونی است و همچنین دارای دکمه خاموش‌کننده هم نیست.” اشنایدر در ادامه صحبت‌هایش گفت: ” اگر معلوم شود که کل ماجرا مربوط به بدترین اتفاقی است که در زندگی‌تان رخ داده است˓ با این وجود چه‌کار می‌کنید؟ چگونه از ورود به آن شرایط جلوگیری می‌کنید؟ چگونه از چنین شرایطی خارج می‌شوید؟ و از همه مهم‌تر چگونه متوجه می‌شوید که کل گروه بازی از ‌چنین مواردی حمایت خواهند کرد؟

راهنمای کتاب ون ریچن Van Ritchen چه اطلاعاتی را به بازیکن می‌دهد؟

راهنمای کتاب ون ریچن همچنین گزینه‌های جدیدی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. یکی از این گزینه‌ها Dark Gifts نام دارد که از ویژگی‌های این گزینه می‌توان به ارتباط با سایر شخصیت‌ها اشاره کرد. با استفاده از این گزینه تنظیمات مربوط به ارتباط با سایر شخصیت‌ها انجام می‌شود. در نسخه جدید دو زیرمجموعه نیز وجود دارد که یکی از آن‌ها شمال کالج ارواح می‌شود که به بازیکنان امکان این را می‌دهند که واقعیت را با ایجاد بازی‌ها و داستان‌های ترسناک تغییر دهند.

در عین حال warlocks این امکان را می‌دهد تا بازیکن اختیارات یک undead patron را به دست ‌آورد. این اختیارات قدرت فراوانی به بازیکن می‌دهد و با انتخاب شخصیت شرور موردنظر می‌تواند از کنترل قلمروهای مبارزه خود استفاده کرده و پیچیدگی‌های داستان را افزایش دهد.

این کتاب دارای سه نسل شخصیت جدید است با نام‌های دامپر˓ هگزبلاد و ریبورن. این سه مورد یک بسته از بازی اخیر Unearthed Arcana را تشکیل می‌دادند. اشنایدر در مورد این سه نژاد گفت که این سه مورد می‌توانند چیزی باشند که بازیکن در طول بازی و ماجراجویی به آن تبدیل می‌شود. به عنوان یک نژاد عمل می‌کنند.

هشدارهای محتوایی برای بازی‌ها چه مواردی را شامل می‌شود؟

حساسیت‌های فرهنگی در مقابله با بیشتر بازی‌ها و به‌ویژه بازی‌های که دارای نقش‌آفرینی و قهرمان‌سازی هستند وجود دارد. در سال گذشته ناشر Wizards of the Coast به دلیل نشر مطالب نژادپرستانه مورد نقد زیادی قرار گرفت که منجر به معذرت‌خواهی وی شد و قول داد که در آینده بهتر عمل خواهد کرد. هشدارهای محتوایی مربوط به هر بازی معمولا در پشت‌بسته‌های آن ذکر می‌شوند و کاربر را از نوع محتوا به نحوی آگاه می‌کنند.

این دست از هشدارهای محتوایی در سال 1997 برای بازی Domains of Dread که توسط TSR منتشر شده بود وجود دارد. مشابه با این بازی راهنمای ون ریچن Van ritchen نیز دارای هشدار محتوایی می‌باشد. برخی از مطالب قدیمی‌تر ممکن است منعکس‌کننده تعصبات قومی و نژادی باشد که در آن زمان در جامعه آمریکا امری طبیعی به شمار می‌آمد اما اکنون بسیاری از آن تعصبات و عقاید منسوخ شده و خلاف عرف جامعه هستند.

کتاب ون ریچن
کتاب ون ریچن

!!!برای خرید الماس بازی فری فایر همین حالا کلیک کنید!!!

مشاوران فرهنگی در کتاب ون ریچن Van Ritchen

به‌منظور جلوگیری از اشتباهات گذشته ویزاردز Wizards بیان کرد که “از مشاوران فرهنگی در جهت کاهش محتوای نامناسب در کتاب ون ریچن Van ritchen استفاده خواهد کرد.” از همه مهم‌تر ویزاردز تأکید کرد که این کتاب برای تمامی سنین مناسب است.

وی بیان کرد که ما متوجه این مطلب هستیم که امروزه بیشتر افراد و والدین با بازیکنان جوان‌تر یا فرزندانشان بازی می‌کنند و بازی‌کردن تنها مختص به سنین بزرگ‌سال نیست. وی اضافه کرد که داستان‌هایی مثل Scooby Doo ترسناک هستند اما لزومی ندارد که تمامی داستان‌های ماجراجویی ترسناک باشند. داستان‌های مرموز ماجراجویی داستان‌هایی پر تعلیق هستند و نیازی نیست که همه چیز خشن باشد. امیدواریم این مطلب ایران موجو مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support