گیفت کارت ایکس باکس چیست؟

خرید ارزان گیفت کارت ایکس باکس در ایران موجو

یکی از گیفت کارت‌‌هایی که در بازار عرضه می‌‌شود گیفت کارت ایکس باکس است. برخی از بازی‌‌هایی که در سایت مایکروسافت وجود دارند به صورت پرمیوم یا غیر رایگان هستند که برای استفاده از آن باید از گیفت کارت‌‌ ایکس باکس استفاده کنیم.

گیفت کارت چیست؟

همانطور که از نام گیفت کارت پیداست این محصول یک نوع کارت هدیه است که می‌‌توان به دیگران بعد از تهیه آن هدیه داد ولی نمی‌‌توانید مبلغ آن را انتقال دهید. گیفت کارت‌‌ها نوعی کارت‌‌های اعتباری، مجازی هستند; همانند کارت اعتباری ایرانسل و همراه اول که توسط کمپانی و شرکت‌‌ها تولید و عرضه می‌‌شوند.

گیفت کارت

در بازار الکتریک گیفت کارت‌‌های مختلفی وجود دارد مانند:

  • گیفت کارت اپل یا ایتونز
  • گیفت کارت پلی استیشن
  • گیفت کارت استیم
  • گیفت کارت اسپاتیفای
  • گیفت کارت مایکروسافت

ایکس باکس چیست؟

ایکس باکس محصول شرکت مایکروسافت است که در سال 2001 توسط آمریکای شمالی عرضه شد و بعد در کشورها پخش گشت. که در سال 2005 ایکس باکس 360 وارد بازار شد که امروزه با محصولات سونی رقابت می‌‌کند و طرفداران خودش را دارد.

این کنسول بازی‌‌های سه بعدی را در اختیار شما می‌‌گذارد که یکی از مزایای آن مجهز به کینکتی است. یعنی شما صرفا در زمین نمی‌‌نشینید و دکمه‌‌ها را فشار نمی‌‌دهید بلکه برای استفاده از این محصول گاهی به حرکات بدنی نیز نیاز پیدا می‌‌کنید و این به شما کمک می‌‌کند که فعالیت بدنی نیز داشته باشید.

ایکس باکس 360

ایکس باکس‌‌ها مدل‌‌های مختلفی دلرند که در ادامه به آن‌‌ها اشاره می‌‌کنیم:

  • ایکس باکس 360 مدل Core
  • ایکس باکس 360 مدل Premium
  • ایکس باکس 360 مدل Halo Edition
  • ایکس باکس 360 مدل Elite
  • و ایکس باکس 360 مدل Arcade

این‌‌ها مد‌‌های مختلف ایکس باکس هستند ولی آن مدلی که محبوب‌‌تر است و امروزه بر سر زبان‌‌ها است مدل ایکس باکس 360 S or Slim است که خودش دارای چند مدل مختلف است.

گیفت کارت ایکس باکس 360

برای استفاده از بازی‌‌های پرمیوم یا غیر رایگان ایکس باکس شما می‌‌توانید گیفت کارت Xbox را خریداری کنید. از مزایای خرید گیفت کارت Xbox می‌‌توان به دسترسی به موسیقی، فیلم و… ، استفاده از سرویس‌‌های گلد، دسترسی به بازی‌‌های Electronic Arts، خرید شارژ برای بازی و… اشاره کرد.

یکی از مزایای گیفت کارت ایکس باکس این است که شما با خرید گیفت کارت Xbox می‌‌توانید از محصولات مایکروسافت استفاده کنید و همچنین با خرید گیفت کارت مایکروسافت می‌‌توانید از محصولات ایکس باکس نیز استفاده کنید.

آموزش استفاده از گیفت کارت ایکس باکس در سایت مایکروسافت

برای استفاده از گیفت کارت Xbox در سایت مایکروسافت شما باید مراحلی را طی کنید که ما در اینجا به آن‌‌ها اشاره کرده‌‌ایم.

کد گیفت کارت بر روی پشت گیفت کارت یا کد فرستاده شده از طریق ایمیل را پیدا کنید و سپس وارد سایت Microsoft شوید بعد از آن برای ساخت اکانت بر روی Create one کلیک کنید. اگر از قبل در مایکروسافت اقدام به ساخت اکانت کرده‌‌اید باید ایمیل، موبایل یا اسکایپ خود را وارد کنید. در سمت چپ صفحه بر روی Microsoft Store کلیک کنید و سپس بر روی Redeem a Code بزنید. اکنون کد بر روی گیفت کارت را وارد کنید. با انجام این‌‌کارها اکانت شما شارژ می‌‌شود و شما می‌‌توانید از بازی‌‌ها، موسیقی‌‌ها و… ایکس باکس استفاده کنید.

مزایای گیفت کارت ایکس باس وان

آموزش استفاده از گیفت کارت ایکس باکس با استفاده از کنسول

در ابتدا کد خریداری شده گیفت کارت را پیدا کنید سپس وارد کنسول ایکس باکس شوید و بر روی منوی Home کلیک کنید. سپس دکمه RB را 4 بار پشت سر هم فشار دهید و بعد از انجام این کار به تب Store رفته و بر روی redeem a code کلیک کنید. اکنون کد 25 رقمی گیفت کارت خودتان را وارد کنید سپس بر روی دکمه Menu کلیک کنید محصول مورد نظر را کلیک کنید و در آخر Ok را بزنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی در معرفی گیفت کارت ایکس باکس علاوه بر معرفی گیفت کارت و معرفی کنسول ایکس باکس و نحوه استفاده آن در سایت مایکروسافت و کنسول داشتیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support