درباره family sharing اپل چه می‌دانید؟

apple family sharing header scaled

فمیلی شیرینگ اپل قابلیتی است که طراحی شده است تا برای یک خانواده به اشتراک گذاشتن اطلاعات، خریدها و دیگر برنامه‌ها را به وسیله چندین دستگاه ios و apple ID راحت‌تر کند. در این مقاله در ایران موجو به بررسی هرآنچه که شما درباره family sharing نیاز است بدانید، از جمله چگونه فمیلی شیرینگ را فعال کنید؟
استفاده از family sharing چه مزایایی دارد؟
چه چیزهایی به اشتراک گذاشته میشوند و اینکه در کل استفاده از family sharing چگونه است می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

قابلیت اشتراک گذاری در family sharing

family shring اپل چیست

استفاده از Family sharing بر روی دستگاه‌های ios و mac قابل انجام است و به حداکثر 6 نفر اجازه به اشتراک گذاشتن مواردی مانند موارد زیر را می‌دهد:

 • iTunes
 • کتابهای apple book
 • برنامه‌های پولی apple store 
 • Apple music family plan
 • نسخه ثبت نام شده apple news +
 • نسخه ثبت نام شده fitness +
 • نسخه ثبت نام شده Apple arcade
 • iCloud storage plan
 • به اشتراک گذاشتن عکس‌های رو تلفن همراه
 • تقویم خانوادگی
 • موقعیت مکانی هریک از اعضای خانواده

 اما یکی از ویژگی‌های جالب فمیلی شیرینگ برای والدین این است که با اشتراک‌گذاری خانوادگی، والدین می‌توانند زمان استفاده از محتوا و حریم خصوصی را برای فرزندان زیر 18 سال خود کنترل و مدیریت کنند و با فعال کردن گزینه Ask to Buy می‌توانند تمام خریدهای فرزندان خود را در App Store و iTunes تایید یا رد کنند.

چگونگی راه اندازی و استفاده از family sharing

راه‌اندازی قابلیت فمیلی شیرینگ بسیار کار آسانی است. ابتدا شخصی که family sharing را راه‌اندازی کرده است، به‌ عنوان لیدر و سازمان‌دهنده می‌تواند تا حداکثر 5 عضو خانواده خود (زیرا کلا 6 نفر میتوانند اطلاعات را به اشتراک بگذارند) را برای پیوستن به گروه Family Sharing دعوت کند و ویژگی‌هایی که قرار است در آن گروه باهم به اشتراک بگذارند را نیز انتخاب کند. پس از پذیرفته شدن دعوت از طرف اعضای خانواده نیز عضو اصلی گروه می‌تواند تنظیمات فمیلی شیرینگ را به‌طور خودکار در دستگاه اپل خود ببیند.

راه اندازی فمیلی شیرینگ اپل بر روی iPhone، iPad یا iPod touch

 1. وارد تنظیمات دستگاه خود شوید و روی نام خود در بالاترین قسمت تنظیمات بزنید.
 2. روی گزینه Set Up Family Sharing بزنید.
 3. سپس روی گزینه Get Started کلیک کنید.
 4. اولین ویژگی را که می‌خواهید با اعضای خانواده خود در family sharing به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.
 5. گزینه Continue را بزنید.
 6. یک روش پرداخت مشترک انتخاب کنید زیرا اعضای خانواده قرار است از این کارت برای پرداخت هزینه خریدهای خود در iTunes، Apple Books و App Store استفاده کنند.
 7. بر روی Continue کلیک کنید.
 8. حالا نوبت دعوت اعضای خانواده است که باید گزینه Invite Family Members را انتخاب کنید.
 9. درصورت درخواست شماره امنیتی کارت پرداخت مشترک خود را وارد کنید و گزینه Next را انتخاب کنید.
 10. در این زمان است که یک پیام حاوی دعوت‌نامه قابلیت فمیلی شیرینگ برای شما نمایش داده می‌شود که باید نام و شماره تماس اعضای خانواده را در آن وارد کرده و گزینه send را انتخاب کنید.
 11. و در آخر برای اتمام این فرآیند راه‌اندازی و استفاده از family sharing بر روی گزینه Done بزنید.

نحوه راه اندازی فمیلی شیرینگ اپل روی mac

 1. منوی اپل را از سمت چپ بالای صفحه مک‌بوک خود انتخاب کنید.
 2. وارد تنظیمات سیستمتان شوید.
 3. برروی گزینه iCloud کلیک کنید.
 4. حال یکی از گزینه‌های Set up Family یا Add Family Member را انتخاب کنید.
 5. نام، آدرس ایمیل یا نام مستعار گیم سنتر یکی از اعضای خانواده را وارد کنید.
 6. روی گزینه Continue کلیک کنید.
 7. شماره امنیتی کارت خود را وارد کنید تا تایید شود که Family Organizer هستید.
 8. بین راه‌های پیشنهادی برای وارد شدن اعضای خانواده به Family Sharing ساخته شده یکی را انتخاب کنید که شامل ارسال لینک دعوت‌نامه به اعضا است یا اینکه از اعضای خانواده بخواهید برای ورود رمز عبور Apple ID خود را وارد کنند.

برای استفاده از family sharing چه مواردی را باید رعایت کنید؟

قابلیت های family sharing

همه اعضای خانواده باید iOS 8 به بالا یا OS X Yosemite و نسخه‌های جدیدتر را اجرا کنند تا بتوانند از family sharing استفاده کنند.

هریک از اعضای خانواده فقط می‌تواند در یک گروه خانوادگی در یک زمان باشد و همچنین امکان تغییر گروه فمیلی شیرینگ اپل به گروه دیگر تنها 2 بار در سال مجاز است.

همچنین در apple sharing گزینه‌ای جهت تنظیم Apple ID برای کودکان زیر 13 سال وجود دارد که به کودکان این امکان را می‌دهد تا در بخش‌هایی از گروه Family Sharing شرکت داشته باشند.

چه اطلاعاتی را میتوان در Family sharing به اشتراک گذاشت؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد در قابلیت فمیلی شیرینگ اپل اعضای خانواده می‌توانند موسیقی، فیلم، برنامه‌های تلویزیونی، کتاب‌ها و برنامه‌هایی را که خریداری کرده‌اند را مشاهده کنند و به‌صورت مشترک دانلود کنند.

خریدهای iTunes و App Store

با استفاده از family sharing هریک از اعضای خانواده می‌توانند بدون اتلاف وقت به تمامی برنامه‌های پولی که قبلا توسط سایر اعضا خریداری شده بودند دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کنند. البته حائز اهمیت است که تنها برنامه‌هایی را می‌توانید با اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید که از قابلیت فمیلی شیرینگ پشتیبانی می‌کنند.

اپل موزیک

برنامه Apple Music یک پلن اشتراک خانواده دارد که در آن تا حداکثر شش نفر از اعضای خانواده با پرداخت تنها 14.99 دلار در ماه امکان دسترسی نامحدود به اپل موزیک را در دستگاه خود خواهند داشت.

این قابلیت در حالی امکان‌پذیر است که هر یک از اعضای خانواده که به کمک قابلیت فمیلی شیرینگ اپل به یک حساب  Apple Music  متصل‌اند می‌توانند آرشیو شخصی خود و پیشنهاداتی را براساس علاقه‌مندی خود داشته باشند.

فضای ذخیره‌سازی iCloud

با استفاده از family sharing تمام اعضای خانواده می‌توانند یک فضای ذخیره‌سازی برای تصاویر و فایل‌های خود بدون نیاز به خریداری جداگانه حساب‌های iCloud داشته باشند. همچنین یک انتخاب بین 200 گیگابایت یا 2 ترابایت وجود دارد که هر دوی این طرح‌ها قابل اشتراک‌گذاری بوده و تمام اعضا می‌توانند از این فضا استفاده کنند. البته اعضای خانواده به فایل‌های یکدیگر دسترسی نخواهند داشت، اما می‌توانند ببینند که هریک از اعضا چقدر از فضای ذخیره‌سازی خود را استفاده کرده است.

موقعیت مکانی

اعضای خانواده به کمک استفاده از family sharing می‌توانند موقعیت مکانی یکدیگر را در Find My و Messages مشاهده کنند. همچنین با فعال کردن این ویژگی اعضای خانواده می‌توانند مکان دستگاه‌های یکدیگر را نیز در برنامه Find My ببینند. حالا اگر یکی از اعضای خانواده ترجیحش بر این بود که حریم خصوصی‌اش حفظ شود، می‌تواند گزینه Share My Location را در تنظیمات iCloud خود خاموش کند و اگر نظرش عوض شد، این امکان برای او فراهم است که این گزینه را به حالت قبلی خود بازگرداند.

زمان استفاده از صفحه نمایش

این ویژگی یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌ها در بین والدین است به‌طوری که با تنظیم این ویژگی در فمیلی  شیرینگ اپل این امکان به شما داده می‌شود تا بتوانید گزارش زمان استفاده از صفحه‌نمایش فرزندتان را ببینید و کنترل‌های والدین را از آیفون خود تنظیم کنید. همچنین می‌توانید یکی‌دیگر از اعضای خانواده در گروه فمیلی شیرینگ را به‌عنوان والدین یا سرپرست انتخاب کنید تا در هر زمان و مکان مواظب فرزندتان و زمان استفاده آنها از تلفنهای ‌همراهشان باشید.

اشتراک‌های اپل

اگر اشتراک برنامه‌های اپل را مانند،  TV+،Apple Music ، Arcade، News، یا Fitness+ را دارید، با استفاده از قابلیت فمیلی شیرینگ پس از یک‌بار خرید اشتراک هریک از این برنامه‌ها، همه اعضای خانواده شما می‌توانند از دستگاه‌ها و حساب‌های خود با روشن بودن این ویژگی از این اشتراک‌ها استفاده کنند. بدین‌صورت که همه اعضای خانواده شما می‌توانند از چندین دستگاه فیلم‌ها را تماشا کنند، به آهنگ‌ها و پادکست‌ها گوش دهند، برنامه و ویدئوهای مختلف را پخش کنند و کتاب‌های دلخواه و اخبار مورد نیاز خود را بخوانند و براساس علاقه‌مندی‌های خود پیشنهادات شخصی دریافت کنند.

هزینه اشتراک و استفاده از family sharing چقدر است؟

درست است که این برنامه بر روی دستگاه شما رایگان است ، اما برای به اشتراک گذاشتن برخی از خدمات پولی family sharing  باید برنامه اشتراک مناسب داشته باشید. بنابراین به عنوان مثال برای اشتراک گذاری Apple Music به اشتراک خانوادگی احتیاج دارید که در بالا به بررسی چگونگی استفاده از این اکانت‌ها پرداختیم.

برخی از مشکلات family sharing و راه‌حل های رفع آنها

مشکلات family sharing اپل

درست است که قابلیت فمیلی شیرینگ اپل به شما امکانات بسیاری را میدهد و بسیار قابلیت خوبی است ولی مانند هر برنامه خوب دیگری این برنامه هم مشکلات خود را دارد که در ادامه میخواهیم به برسی آنها و راه حلهایی برای رفع این مشکلات بپردازیم.

 • شروع کننده گروه فمیلی شیرینگ پول همه خریدها را پرداخت می‌کند

یکی از مهمترین مشکلات فمیلی شیرینگ این موضوع است، زیرا بصورت پیش فرض، کارت شروع کننده گروه تبدیل به منبع پرداخت خانواده می‌شود. و هر خریدی که اعضا انجام دهد به حساب شروع کننده زده می‌شود، حتی اگر بزرگسالان گروه خرید کنند. برای رفع این مشکل لازم است که لیدر گروه امکان انتخاب کارت برای پرداخت‌ها را به اعضا بدهد و به آنها اجازه انتخاب برای اشتراک گذاری یا عدم اشتراک گذاری خرید انجام شده را بدهد.

 • برای خرید باید از لیدر گروه اجازه گرفته شود

لیدر گروه میتواند گزینه‌ای را فعال کند که پیش از آنکه کسی به حساب او خریدی انجام دهد، از او اجازه گرفته شود. این گزینه Ask to buy  نام دارد و او می‌تواند این  درخواست خرید را رد یا تایید کند. البته این گزینه فقط برای افراد زیر ۱۸ سال فعال می‌شود.

برای فعال کردن این گزینه می‌توانید مراحل زیر را در دستگاه‌های iphone، ipad و iPod خود طی کنید:

 1. وارد تنظیمات دستگاه خود شده.
 2. روی نام خود کلیک کنید.
 3. گزینه family sharing را بزنید.
 4. روی نام اعضای گروه خود بزنید.
 5. روی گزینه Ask to buy کلیک کنید.

برای فعال کردن این گزینه میتوانید مراحل زیر را در دستگاه mac خود طی کنید:

 1. منو اپل خود را باز کنید.
 2. روی گزینه System Preferences کلیک کنید.
 3. گزینه iCloud یا family sharing را بزنید.
 4. روی Manage Family کلیک کنید.
 5. اسم اعضای گروه خانواده خود را انتخاب کنید.
 6. گزینه Ask to buy را فعال کنید.
 • در صورت ترک گروه، خریدهای خودتان برایتان باقی می‌ماند

فمیلی شیرینگ اپل این اجازه را به شما می‌دهد که هر وقت خواستید گروه خانوادگی را ترک کنید، با این کار خریدهای دیگر اعضا که از آنها استفاده می‌کردید از بین می‌رود، اما خریدهای خودتان، یعنی آنهایی که خودتان برایشان اقدام کرده بودید، باقی می‌مانند حتی اگر پول آنها را لیدر گروه پرداخت کرده باشد.

 • پنهان کردن خریدهای انجام شده

افراد خانواده می‌توانند انتخاب کنند که بعضی از خریدهای شخصیشان از بقیه افراد خانواده پنهان شود و آنها قابلیت استفاده از آن خرید را مانند موارد دیگر نداشته باشند. اگر یک خرید بر روی حالت پنهان باشد دیگر اعضای خانواده نمی‌توانند آن را مشاهده یا دانلود کنند و از آن بر روی دستگاه‌شان استفاده کنند.

برای فعال کردن این گزینه میتوانید مراحل زیر را در دستگاه‌های iphone، ipad و iPod خود طی کنید:

 1. App store خود را باز کنید.
 2. روی گزینه today که در پایین صفحه قرار دارد بزنید.
 3. روی عکس خود در بالای صفحه سمت راست بزنید.
 4. روی purchased کلیک کنید.
 5. روی My purchases بزنید.
 6. برنامه که خریداری کرده‌اید و می‌خواهید که آن را پنهان کنید را پیدا کنید و آن را به سمت چپ بکشید.
 7. گزینه Hide را بزنید.

برای فعال کردن این گزینه میتوانید مراحل زیر را در دستگاه mac خود طی کنید:

 1. App store خود را باز کنید.
 2. بر روی اسم خودتان در پایین صفحه سمت چپ کلیک کنید.
 3. بر روی سه نقطه کنار برنامه‌ای که می‌خواهید پنهان کنید، کلیک کنید.
 4. بر روی گزینه Hide کلیک کنید.

حرف آخر

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد و شما را به اندازه کافی در استفاده از Family Sharing اپل راهنمایی کرده باشد. ایران موجو مرجعی عالی برای آموزش درباره انواع سرویس‌های پولی اپل و کنسول‌های بازی مانند پلی استیشن و ایکس باکس است. برای خرید گیفت کارت اپل و سایر گیفت کارت‌ها همواره می‌توانید از طریق ایران موجو اقدام نمایید.

سوالات متداول

family sharing اپل چیست؟

فمیلی شیرینگ اپل قابلیتی است که طراحی شده است تا برای یک خانواده به اشتراک گذاشتن اطلاعات، خریدها و دیگر برنامه‌ها را به وسیله چندین دستگاه ios و apple ID راحت‌تر کند. در این مقاله در ایران موجو به بررسی هرآنچه که شما درباره family sharing نیاز است بدانید، از جمله چگونه فمیلی شیرینگ را فعال کنید؟
استفاده از family sharing چه مزایایی دارد؟
چه چیزهایی به اشتراک گذاشته میشوند و اینکه در کل استفاده از family sharing چگونه است می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه راه اندازی و استفاده از family sharing اپل

راه‌اندازی قابلیت فمیلی شیرینگ بسیار کار آسانی است. ابتدا شخصی که family sharing را راه‌اندازی کرده است، به‌ عنوان لیدر و سازمان‌دهنده می‌تواند تا حداکثر 5 عضو خانواده خود (زیرا کلا 6 نفر میتوانند اطلاعات را به اشتراک بگذارند) را برای پیوستن به گروه Family Sharing دعوت کند و ویژگی‌هایی که قرار است در آن گروه باهم به اشتراک بگذارند را نیز انتخاب کند. پس از پذیرفته شدن دعوت از طرف اعضای خانواده نیز عضو اصلی گروه می‌تواند تنظیمات فمیلی شیرینگ را به‌طور خودکار در دستگاه اپل خود ببیند.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support