آشنایی با مهمترین نقشه های بازی فری فایر (Free Fire)

خرید جم ارزان بازی فری فایر

بازی فری فایر از جمله بازی های معروف و محبوب بتل رویال است که در سال های اخیر موفقیت های متعددی به دست آورده است و با وجود عمر کوتاهی که دارد به رقیب سرسختی برای سایر بازی های موبایلی از جمله پابجی موبایل، کالاف دیوتی و غیره تبدیل شده است. یکی از مهم ترین ویژگی های این بازی وجود مپ های مختلف و متنوع است که می تواند هر بازیکنی را به وجد بیاورند. بازیکنان می توانند در هر کدام از نقشه های موجود در بازی و در مودهای مختلف ماموریت های خودشان را انجام دهند. در ادامه این مطلب از آموزش بازی فری فایر به معرفی بازی و همچنین بررسی نقشه های بازی فری فایر پرداخته می شود. پس با ما همراه باشید.

معرفی بازی فری فایر

همانطور که گفته شد بازی Free Fire یکی از بازی های ساخته شده در سبک بازی های بتل رویال و اکشن است. این بازی اولین بار در سال 2017 توسط کمپانی و استودیوی بازی سازی Dots Studio 111 طراحی و ساخته شد و سپس شرکت گارنا آن را برای پلتفرم های مختلف موبایلی منتشر ساخت. این بازی به صورت رایگان و با پرداخت های درون برنامه ای عرضه شد و با استقبال بسیار خوبی مواجه شد به گونه ای که در سال 2018 بالاترین میزان دانلود و نصب را در بین تمام بازی های موبایلی به خودش اختصاص داد. داستان، سبک و ماموریت های این بازی شباهت بسیار زیادی به بازی محبوب و معروف پابجی موبایلی دارد.

در این بازی 50 بازیکن در یک جزیره دور افتاده قرار گرفته اند و باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند که بتوانند در برابر دشمنان و موانع مختلف مقاومت کنند و زنده بمانند. در پایان بازیکنی برنده بازی خواهد بود که بتواند به عنوان آخرین نفر زنده بماند. از جمله مهم ترین ویژگی های بازی فری فایر می توان به مواردی همچون گیم پلی جذاب و اعتیاد آور، گرافیک بسیار باکیفیت، امکان رقابت آنلاین با سایر بازیکنان جهان، موسیقی های متن و صداگذاری های عالی، تنوع و تعدد ماموریت ها، مراحل و آیتم ها و غیره اشاره کرد.

آشنایی با نقشه های بازی فری فایر

در بازی فری فایر بازیکنان می توانند از مپ های مختلفی استفاده کنند و در رقابت های مختلفی شرکت داشته باشند. اگرچه در سال های اخیر مپ های جدیدی مانند مپ Purgatory به بازی اضافه شده اند اما می توان گفت 2 مپ اصلی در این بازی وجود دارند که محبوبیت و شهرت بالایی دارند و اکثر گیمرها در این مپ ها بازی را دنبال می کنند. بخش های آموزشی مختلفی در بازی در دسترس بازیکنان قرار دارند که گیمرهای مبتدی می توانند در آن به رقابت با سایر بازیکنان بپردازند و مهارت های خودشان را ارتقا دهند.

بهترین نقشه های بازی فری فایر: مپ  Bermuda

محبوب ترین، معروف ترین و شلوغ ترین مپ از مپ های بازی فری فایر، مپ Bermuda است که تمامی بازیکنان قادر خواهند بود در آن به رقابت با بازیکنان دیگر بپردازند. برای اینکه گیمرها از ابتدای بازی بدانند که باید در چه مناطقی از مپ برمودا در بازی فری فایر و در چه نقاطی از این جزیره دور افتاده فرود بیایند باید به خوبی به شرایط جغرافیایی نقشه آگاه باشند و مناطق جنگی موجود در نقشه را به خوبی شناسایی کند. مناطق جنگی مناطقی از بازی است که تعداد بازیکنان در آن بسیار زیاد است.

به بازیکنان توصیه می شود تا جایی که برای آنها مقدور می باشد از منطقه Bimasaki Strip دوری کنند چرا که تعداد بازیکنان در این منطقه بسیار زیادی است و نمی تواند منطقه مناسبی برای فرود باشد. در این منطقه احتمال مورد حمله قرار گرفتن بازیکن  حذف شدن از دور رقابت ها بسیار بالا است.

نقشه های بازی فری فایر

نقشه های بازی فری فایر

بهترین مکان فرود در مپ  Bermuda

یکی از بهترین مکان هایی که توصیه می شود بازیکنان در مپ های بازی فری فایر و مپ برمودا در آن فرود بیایند Kota Tua ، Cape Town  هستند. چنانچه بازیکنان در قسمت های جنوبی مپ برمودا قرار داشته باشند می توانند از این مناطق به عنوان مناسب ترین مناطق فرود استفاده کنند.

چنانچه بازیکنان در قسمت های شمالی مپ برمودا قرار داشته باشند مناسب ترین مناطق برای فرود آنها مناطق Nam village، Outpost  می باشند. در این مناطق در مقایسه با سایر مناطق نقشه برمودا تراکم بازیکنان کمتر است و از امنیت بالاتری برخوردار است.

همچنین بخوانید: معرفی و بررسی مود Gun King در بازی فری فایر

منطقه Cape Town

چنانچه بازیکنان در این منطقه جنوبی مپ برمودا در بازی فری فایر فرود بیایند به سادگی می توانند به سلاح های قدرتمند و کاربردی زیادی دسترسی داشته باشند. اگرچه این منطقه از یک مساحت نسبتا کوچک برخوردار است اما وجود ساختمان های متعدد باعث شده است که منطقه مناسبی برای فرود باشد و بازیکنان به تجهیزات مختلفی برای غارت دسترسی داشته باشند.

منطقه Kota Tua

منطقه Kota Tua نیز جزء مناطقی است که بازیکنان می توانند در آن به سلاح های قدرتمندی دسترسی پیدا کنند. منطقه Kota Tua یکی از مناسب ترین مناطق در مپ های بازی فری فایر  و نقشه برمودا برای فرود است و توصیه می شود بازیکنان حتما از آن برای فرود استفاده کنند.

بازیکنان باید توجه کنند اگر در این منطقه فرود بیایند باید ابتدا خودشان را به آسیاب واقع در بالای تپه برسانند. در این تپه سلاح های زیادی مخفی شده است. البته بازیکنانی که قادر نیستند از سلاح ها به خوبی استفاده کنند نباید به تپه بروند چون ممکن است مورد حمله سایر بازیکنان قرار بگیرند.

منطقه Outpost

این منطقه نیز از جمله بهترین مکان ها برای فرود بازیکنان در مپ برمودا می باشد و از ویژگی های مختلفی برخوردار است. از مهم ترین ویژگی های این منطقه تنوع و تعدد بالای سلاح ها در آن می باشد. هر چند که بازیکنان کمی در این منطقه فرود می آیند اما باید گفت که  Outpost یکی از بهترین مناطق برای فرود بازیکنان خواهد بود. بازیکنانی که در این منطقه فرود می آیند بهتر است که به نقطه Hangar بروند تا بتوانند به سلاح ها و تجهیزات مختلفی دسترسی پیدا کنند.

منطقه Rim Nam Village

در مپ برمودا به عنوان یکی از مپ های بازی فری فایر می توان از منطقه Rim Nam Village نیز برای فرود استفاده کرد. در این منطقه گیمرها می توانند به انواع زره ها و سلاح های مختلف دسترسی داشته باشند اما پیدا کردن این تجهیزات می تواند کار مشکلی باشد. بازیکنان در این منطقه باید از سرعت عمل بسیار بالایی برخوردار باشند و بتوانند تجهیزات مختلف را به غارت ببرند.

خرید جم مستقیم از فروگشاه جم ایران موجومهمترین نقشه های بازی فری فایر: مپ  Kalahari

دومین مپ محبوب و معروف از مپ های بازی فری فایر نقشه جذاب Kalahari است که ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد و هیجان انگیزی دارد. این نقشه مساحت بسیار زیادی ندارد و بیشتر یک منطقه بیابانی می باشد که از ساختمان های متعدد و فراوانی نیز برخوردار است. بازیکنان در این مپ باید بتوانند به خوبی بجنگند و تا جای ممکن Booyahs  را جمع آوری کنند. علاوه بر ساختمان های متعدد در این نقشه تپه ها و صخره های زیادی وجود دارند که می توانند هیجان و جذابیت بالایی برای بازیکنان داشته باشند. مهم ترین نکته ای که بازیکنان در هنگام اجرای بازی در مپ کالاهاری در بازی فری فایر باید بدانند این است مکان ها و مناطق موجود در این بازی فاصله های بسیار کمی باهم دارند و بازیکنان می توانند اقدامات بیشتری در مقایسه با مپ برمودا انجام دهند.

ساختمان های متعدد و کوچکی در این نقشه پراکنده شده اند و فاصله بین آنها بسیار کم است و این باعث شده است که مبارزات بازیکنان در فواصل کوتاهی انجام شود بنابراین بازیکنان باید از سلاح های قدرتمندی همچون اسلحه های SMG  استفاده کنند. مکان فرود بازیکنان در مپ کالاهاری ارتباط نزدیکی به نوع و سبک بازی او خواهد داشت. تعدادی از بازیکنان تمایل دارند در محل های شلوغ فرود بیایند در حالی که تعدادی نیز ترجیح می دهند در مکان های خلوت فرود بیایند و بازی را دنبال کنند. حداکثر بازیکنانی که می ‌توانند در مپ Kalahari  با یکدیگر به رقابت بپردازند ۵۰ بازیکن می باشند.

نقشه های بازی فری فایر

نقشه های بازی فری فایر

بهترین مکان های فرود در مپ Kalahari

در مپ Kalahari  به عنوان یکی از مپ های بازی فری فایر نیز همانند مپ برمودا مناطق و مکان های مختلفی وجود دارند که بازیکنان می توانند در آنجا فرود بیایند و بازی را دنبال کنند. از جمله مهم ترین و محبوب ترین مکان های موجود در مپ کالاهاری که برای فرود مناسب هستند می توان موارد زیر را عنوان کرد:

منطقه Refinery

منطقه Refinery یک از مناطق کوچک موجود در مپ کالاهاری از مپ های بازی فری فایر است که از تعداد زیادی مجتمع و برج برخوردار است. تعدد بالای این مکان ها باعث شده است که راه های ورودی بین آنها بسیار زیاد و باریک باشد. در این منطقه آیتم ها و تجهیزات مختلف و متعددی وجود دارد و همین باعث شده است که بسیاری از بازیکنان در این منطقه فرود بیایند.

منطقه Command post

این منطقه هم از ساختمان های کوچک فراوانی تشکیل شده است که راهروهای بسیار بازی دارند. بازیکنان می توانند در این منطقه رقابت ها و مبارزه های فراوانی تجربه کنند و با بازیکنان بسیار زیادی مواجه شوند.

منطقه The Sub

منطقه The Sub نیز از جمله مناطق جذاب موجود در مپ Kalahari از مپ های بازی فری فایر است که بین دو کوه مستقر شده است و می تواند بهترین گزینه برای فرود تک تیراندازها باشد چرا که می توانند امتیازات ویژه ای جمع آوری کنند.از دیگر مناطق موجود در این مپ می توان Bayfront، Foundation، Shrines و Old Hampton  را نام برد که محبوبیت بالایی در میان گیمرها دارند.

خرید جم فری فایر در ایران موجو

سازندگان بازی Free Fire تلاش کرده اند که در تمام نسخه های بازی که تاکنون عرضه کرده اند امکانات و آیتم های مختلفی در دسترس بازیکنان قرار دهند و جذابیت بازی را برای آنها دوچندان کنند. بازیکنان می توانند با مراجعه به سایت های معتبری همچون ایران موجو (سایت خرید جم فری فایر) اقدام به خرید جم فری فایر ارزان بکنند. با این کار گیمر می تواند از تمامی امکانات بازی استفاده کند و همه آیتم های موجود در بازی را مطابق میل خودش شخصی سازی نماید.

سخن پایانی

بازی فری فایر به عنوان یکی از محبوب ترین و معروف ترین بازی های بتل رویال صنعت گیم شناخته می شود که میلیون ها گیمر از سراسر جهان جذب آن شده اند. این بازی ویژگی های و قابلیت های منحصر به فردی دارد و می تواند هر بازیکنی را به وجد بیاورد. از مهم ترین ویژگی های این بازی وجود مپ های مختلف است که هر کدام می توانند چالش های جذابی برای گیمرها داشته باشند. از مهم ترین مپ های بازی فری فایر می تواند مپ های برمودا و کالاهاری را نام برد که بسیار جذاب و هیجان انگیزی می باشند و هر کدام از مناطق مختلفی تشکیل شده اند. برای خرید انواع جم بازی های پرطرفدار و محبوب می توانید از طریق فروشگاه جم ایران موجو اقدام کنید و از بازی خود نهایت لذت را ببرید.

شما برای ما از نقشه های بازی فری فایر بنویسید

در این مطلب از سایت ایران موجو شما را با نقشه های بازی فری فایر آشنا کردیم. شما می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتوانید به مخاطبین سایت ایران موجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.  امیدواریم مطلب نقشه های بازی فری فایر را پسندیده باشید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support