همه چیز درباره بازی گنشین ایمپکت

همه چیز درباره بازی گنشین ایمپکت
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 136
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

اگر طرفدار انیمه و مانگا هستید، حتما باید گنشین ایمپکت را بازی کنید. این بازی چینی روی تمام پلتفرم‌ها از کنسول تا موبایل منتشر شده و یکی از بزرگ‌ترین انتشارهای ۲۰۲۰ بود. این بازی با این که رایگان است، اما محتوای بسیار زیادی به شما ارائه خواهد داد که ساعت‌ها پشت سیستم خواهید نشست. با دانلود بازی گنشین ایمپکت، ساعت‌ها لذت در دنیای زیبای این بازی را به خودتان هدیه دهید.

بازی گنشین ایمپکت چیست؟

بازی گنشین ایمپکت چیست؟

گنشین ایمپکت یک بازی اکشن و نقش‌آفرینی چینی است که توسط استودیوی miHoYo ساخته شده است. بازی گنشین ایمپکت برای گوشی، پلی استیشن ۴ و ۵ و ویندوز قابل بازی است. بازی گنشین یک بازی جهان‌باز با استایل شبیه به انیمه است؛ سیستم نبرد این بازی متشکل از جادوی عناصر و تغییر کاراکترهاست. نصب بازی گنشین ایمپکت کاملا رایگان است اما بازی پول درون‌برنامه‌ای دارد؛ این بازی دائما در حال گسترش بوده و سازندگان دائما به آن محتوای جدیدی اضافه می‌کنند.

اگر بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild را تجربه کرده باشید، قطعا متوجه شباهت‌های بسیار زیاد گنشین ایمپکت با این بازی خواهید شد. یکی از تفاوت‌های اصلی گنشین ایمپکت با افسانه زلدا، استایل انیمه‌ای آن است؛ با این حال علی‌رغم تمام شباهت‌ها، گنشین ایمپکت تجربه‌ای کاملا منحصر به فرد برایتان رقم می‌زند که هیچ شباهتی به افسانه زلدا ندارد.

داستان بازی گنشین ایمپکت

داستان بازی گنشین ایمپکت

گنشین ایمپکت در سرزمین فانتزی و ساختگی Teyvat اتفاق می‌افتد. سرزمینی که دارای ۷ ملت مختلف است که هرکدام یک عنصر جادویی از عناصر جادویی هفت‌گانه را دارند و حاکم هر یک از ملت‌ها یک خدای متفاوت است. داستان بازی حول یک ماجراجو و مسافر می‌گردد؛ شخصیتی که از سیاره‌ای دیگر به این سرزمین آمده و در همان ابتدا، از برادر دوقلویش جدا می‌شود.

پس از آن، ماجراجوی داستان به برادر خواهر گم‌شده‌اش سرزمین Teyvat و ملت‌های مختلف آن را زیر و رو می‌کند. شما به عنوان این شخص ماجراجو توسط شخصیتی به نام  Paimon راهنمایی می‌شوید. در این مسیر، دو شخصیت دیگر به داستان اصلی اضافه می‌شوند و شما با کمک آن‌ها، رازهای سرزمین Teyvat را برملا می‌کنید.

در داستان کامل بازی گنشین ایمپکت، شما ماجراجویی هستید که به همراه برادر دوقلوی خود، پا به سرزمین مرموز Teyvat گذاشته‌اید. در بدو ورود، شاهد نابودی Khaenri’ah هستید و قصد فرار از این سرزمین را دارید اما مسیر فرارتان توسط یک خدا به نام Sustainer of Heavenly Principles مسدود شده است. این خدا دوقلوها را از هم جدا کرده و شما را به مدت صدها سال در مکانی نامشخص، زندانی می‌کند.

پس از این که از این خواب مرموزتان بیدار شدید، با یک موجود شبیه به پری، به نام Paimon روبه رو می‌شوید؛ که تبدیل به همراه و هم‌سفر شما در مسیر پیدا کردن برادرتان می‌شود. شما و پایمون به همراه یک‌دیگر سفری را در کل سرزمین تیوات شروع می‌کنید تا راجع به برادر خود اطلاعاتی را از حاکم هر سرزمین به دست آورید.

بازی شما را در ۷ قسمت با ۷ کشور مختلف این سرزمین آشنا می‌کند که هر کدام حاکمی با قدرت جادویی یک عنصر دارند. با این حال داستان بازی گنشین ایمپکت را می‌توان از نقاط ضعف آن دانست؛ داستانی که از تمام کلیشه‌های داستان‌های انیمه‌ای استفاده می‌کند و چیز جدیدی برای ارائه دادن ندارد. شخصیت‌های داخل بازی حرف‌های هم‌دیگر را راجع به جادو و حاکمان تکرار می‌کنند و پیچ و خم‌های داستان انسجام زیادی باهم ندارند.

روند جلو رفتن کند داستان، در کنار این موضوع که باید برای رفتن به هر قسمت دیگر از بازی، xp خاصی داشته باشید، می‌تواند بازی را برای شما سخت کند. هرچند جهان بازی به قدری بزرگ است که شما می‌توانید ماجراجویی‌های خودتان را بکنید و توجه زیادی به داستان اصلی بازی نشان ندهید. تعداد زیادی کاراکتر قابل بازی هم در بازی وجود دارد که هرکدام دارای شخصیت بامزه‌ای هستند و بازی را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کنند؛ حتی با وجود دیالوگ‌های غیر مرتبط انیمه‌ای که بینشان اتفاق می‌افتد.

ستاره اصلی بازی، خود سرزمین Teyvat است؛ سرزمینی که با احتمالات و فرصت‌های مختلف سرریز شده است و آماده است تا رازهایش را برملا کنید. هر گوشه از این سرزمین، پر از آیتم‌هایی برای افزایش سطح شما و ارتقای کاراکترتان، چست‌هایی برای افزایش سکه و لوت کردن، معماهایی که ساعت‌ها شما را درگیر می‌کنند، دشمنانی که باید نابود کنید، چالش‌هایی که باید انجام دهید، باس‌هایی که شما را به راحتی می‌کشند و ماجراهایی برای دنبال کردن است.

گیم پلی بازی گنشین ایمپکت

گیم پلی بازی گنشین ایمپکت

از نظر گیم پلی نمی‌توان ایراد خاصی به بازی گنشین ایمپکت گرفت؛ به خصوص که بازی گنشین یک اکشن نقش‌آفرینی است. بازی توجه بسیار زیادی به مکانیک گیم پلی دارد و شما می‌توانید کارهای بسیار زیادی در سراسر ماجراجویی‌هایتان در تیوات انجام دهید. بازیکنان می‌توانند از کوه‌ها، درخت‌ها و تپه‌ها بالا بروند، در دریاچه‌ها و دریاها شنا کنند و پرواز کرده و در هوا سر بخورند؛ تا زمانی که استقامت کافی برای انجام این کارها داشته باشند.

شما می‌توانید برای بازیابی سلامت و استقامتتان، مواد اولیه جمع کرده و غذا درست کنید، می‌توانید تجهیزاتی برای افزایش قدرت خودتان و ساخت سلاح‌های جدید جمع کنید، همچنین می‌توانید با هر دشمنی که دیدید، وارد نبرد شوید. ضربات با سلاح‌های سرد که با قدرت جادویی عناصر ترکیب می‌شوند، واکنش‌هایی بی‌نظیر ایجاد می‌کنند؛ درنتیجه حتی سخت‌ترین مبارزات این بازی نیز به یک فعالیت لذت‌بخش تبدیل می‌شود.

گیم پلی بازی گنشین ایمپکت به گونه‌ای است که هیچ‌گاه حوصله‌تان با آن سر نخواهد رفت. جزئی‌ترین عوامل بازی دارای محتوای منحصر به فردی هستند که شما را جذب خودشان می‌کنند و هر کدام چیزی برای ارائه دادن فراهم کرده‌اند. محتوای زیاد بازی گاهی اوقات می‌تواند حتی باعث اضطرابتان شود؛ هر منطقه از بازی دارای یک مپ بسیار عظیم است. در لحظه و در هر نقطه از بازی، می‌توانید چند ماجرای مختلف پیدا کنید که شما را به سمت خودشان می‌کشند و فقط می‌توانید یکی از ‌آن‌ها را در آن لحظه انتخاب کنید.

گاهی اوقات بسیار سخت است که وقت خود را روی داستان اصلی و ماموریت‌ها بگذارید؛ چرا که ماجراهای بسیار زیادی در این سرزمین وجود دارد که اجتناب آن‌ها تقریبا غیرممکن است. صندوقی قفل‌شده که گوشه چشمتان را می‌گیرد، می‌تواند شما را درگیر یک ماجراجویی ناگهانی یا یک پازل و معما کند. دنبال کردن یک پری آبی می‌تواند شما را وارد نبردی همه‌جانبه کند یا در مقابل یک باس قدرت‌مند گیر بیندازد. بازی سرشار از این محتواهای زنجیره‌ای است که شما را به راحتی معتاد خودشان می‌کنند.

تیوات سرزمینی پر از چالش‌های مختلف است که آماده‌اند تا شما آن‌ها را انجام دهید و ماجراهای مختلف را دنبال کنید. این سرزمین به قدری با چالش‌ها و ماجراهای مختلف پر شده است که می‌توانید صدها ساعت صرف بازی کنید و حتی یک درصد هم در داستان اصلی پیشرفتی به دست نیاورید؛ بلکه فقط ماجراهای فرعی را دنبال کنید و شخصیتتان را قوی‌تر سازید.

در کنار محتوای بسیار زیاد، سرزمین تیوات بسیار زیبا است و می‌توانید دقایق زیادی را فقط صرف نگاه کردن به این سرزمین و گوش دادن به صداهای جادویی آن کنید؛ با این حال ممکن است صداهایی انیمه‌ای گاهی این زیبایی را برایتان کم‌تر کنند اما خود سرزمین زیبایی بی‌اندازه‌ای دارد. حتی این که اکثر بخش‌های این سرزمین منحصر به فرد نیست و از بازی‌های دیگر مثل افسانه زلدا الهام گرفته شده است، باعث کم شدن زیبایی آن نمی‌شوند. هر گوشه از بازی دارای منظره‌ای نفس‌گیر است که موسیقی متن بی‌نظیر بازی آن را همراهی می‌کند.

شما امکان انتخاب زبان بازی را نیز دارید؛ می‌توانید از بین زبان‌های چینی، ژاپنی و انگلیسی یکی را انتخاب کنید. زبان انگلیسی بازی نیز کاملا همانند بقیه بخش‌های بازی خوب ساخته شده است و کیفیت بازی با انتخاب این زبان پایین‌تر نمی‌آید. حتی ممکن است برای بسیاری از بازیکنان زبان انگلیسی قابل‌تحمل‌تر از زبان‌های چینی و ژاپنی باشند.

شخصیت های بازی گنشین ایمپکت

شخصیت های بازی گنشین ایمپکت

زمانی که شخصیت های بازی گنشین ایمپکت را که هرکدام سیستم مبارزه متفاوتی دارند، باز می‌کنید، دنیای بازی شکل متفاوتی به خودش می‌گیرد؛ چرا که روش‌های جدیدی برای تعامل با این دنیا باز شده است. دریاچه‌ای را که زمانی بسیار عظیم و عمیق بود تا در آن شنا کنید و به سمت دیگر بروید، با کاراکتری مثل Kaeya می‌توانید به راحتی منجمد کرده و از رویش عبور کنید. قله‌های کوهستان‌ها که زمانی بسیار دور به نظر می‌رسیدند، با کاراکتری Venti و قابلیتش برای فراخوانی باد، چیزی به غیر از یک تپه کوچک به نظر نمی‌آیند.

درست در زمانی که فکر می‌کنید رازهای سرزمین و بازی را برملا کرده‌اید، یک کاراکتر و قابلیت جدید باز می‌کنید که کاملا دیدگاهتان را عوض می‌کند و ساعت‌ها گیم پلی جدید را برایتان به ارمغان می‌آورد. جهان بازی هیچ‌وقت شما را ناامید نمی‌کند و هر گوشه از آن چیز جدیدی برای ارائه دادن خواهد داشت؛ مخصوصا با توجه به این که سازندگان دائما در حال آپدیت بازی و اضافه کردن محتوای جدید به آن هستند.

پیدا کردن کاراکترهای جدید، باز کردن قابلیت‌ها و قدرت‌های مختلف آن‌ها و پیدا کردن نحوه تعاملشان با یک‌دیگر، عاملی کلیدی در برنده شدن در مبارزات مختلف و عبور از موانع بازی است؛ مخصوصا برای چالش‌های خاصی که زمان‌دار هستند و باید در یک زمان خاص، آن چالش را به پایان برسانید.

این موضوع مخصوصا زمانی اهمیت پیدا می‌کند که با آخربازی کنونی گیم پلی گنیشن ایمپکت نزدیک می‌شوید و باید با باس‌ها و دشمنان بسیار قوی‌تر با hp بسیار زیادتر روبه رو شوید. استفاده از هر ابزاری که دارید، زمانی اهمیت پیدا می‌کند که با دشمنی روبه رو می‌شوید که شما را ساعت‌ها در یک نقطه نگه می‌دارد؛ چه گرگی با توانایی‌های یخی باشد که اعصابتان را به هم می‌ریزد یا چه گیاهی با نفسی آتشین که به راحتی شما را می‌کشد.

سیستم نبرد بازی گنشین ایمپکت

سیستم نبرد بازی گنشین ایمپکت

سیستم نبرد بازی حول تغییر کاراکترها می‌چرخد تا با استفاده از قدرت‌های کاراکترهای مختلف، از میان دشمنانتان عبور کرده، آن‌ها را بکشید یا موانع مختلف را منفجر کنید. شما در هر لحظه می‌توانید به چهار کاراکتر متفاوت تغییر شکل دهید و از قدرت هرکدامشان برای رد شدن از موانع بازی و دشمنان مختلف استفاده کنید.

هر کاراکتر دارای قدرت و عنصر خاص خودش است و قابلیت‌هایی دارد تا بتواند از این عنصر جادویی استفاده کند. با عوض کردن کاراکترها و استفاده از قدرت‌های آن‌ها، می‌توانید ترکیب‌هایی بی‌نهایت قدرت‌مند را آزاد کنید که حتی ممکن است از وجود آن‌ها بی‌خبر بوده باشید.

به عنوان مثال اگر با قدرت آب Xingqui، دشمنتان را خیس کنید و سپس با Fischl یک ضربه الکتریکی به او بزنید، دمیج به دشمنتان چندبرابر می‌شود و می‌توانید او را با یک ضربه بکشید. این فقط یک مثال از ترکیب‌های بسیار زیاد بازی است که می‌توانید امتحان کرده و به راحتی قوی‌ترین دشمنانتان را از پا در بیاورید.

شخصیت‌های بازی دارای یک حرکت ساده و ضعیف هستند که می‌توانید پشت هم آن را تکرار کنید. حرکت دیگرشان که قدرت‌مندتر است، کول‌داون دارد و هر چند ثانیه یک‌بار در دسترس خواهد بود. اصلی‌ترین حرکت هر کاراکتر هم نیاز به شارژ شدن دارد اما قدرت آن بسیار زیاد است و می‌تواند دشمنان را بکشد. تمام کاراکترها نیز می‌توانند جاخالی دهند و دکمه‌ای برای این کار در نظر گرفته شده است.

تعویض شخصیت‌ها در طول نبرد، کاملا فوری انجام می‌شود و لازم نیست برای تغییر آن‌ها صبر کنید. این تغییر شخصیت‌ها یک جنبه استراتژیک به این بازی اضافه می‌کند؛ که در آن بازیکنی که عناصر را به بهترین شکل باهم ترکیب کند، برنده میدان نبرد خواهد شد.

سیستم عناصر بازی گنشین ایمپکت

سیستم عناصر بازی گنشین ایمپکت

در بازی گنشین ایمپکت، ۷ عنصر مختلف وجود دارد که هر یک از شخصیت‌ها، می‌توانند از یکی از آن‌ها استفاده کنند. درواقع تمام بازی حول این عناصر پایه‌ریزی شده است؛ این عناصر در نبردها کاربرد دارند، در کاوش‌گری و ماجراجویی به کمکتان می‌آیند و حتی آرک‌های داستانی شخصیت‌ها را نیز می‌سازند.

عناصر بازی کاملا از روی دنیای واقعی و فیزیک حاکم بر واقعیت ساخته شده‌اند. ۷ عنصر به همراه ۷ خدا یا Archon وجود دارد که هریک از آن‌ها روی یکی از عناصر کنترل دارند. این عناصر شامل Anemo، Geo، Electro، Dendro، Hydro، Pyro و Cyro هستند. هر عنصر شخصیت متفاوتی دارد و با عناصر دیگر به شکل متفاوتی واکنش نشان می‌دهند. همچنین هر عنصر به نوع خاصی روی گیم‌پلی تاثیر می‌گذارد.

در لیست زیر قدرت هر عنصر را مشاهده کنید:

 • Anemo: قدرت کنترل باد؛ شخصیت‌هایی مانند Venti، Xiao و Heizou این عنصر را دارند.
 • Geo: عنصر زمین یا خاک، عنصری بی‌نظیر برای دفاع.
 • Electro: عنصر انرژی.
 • Hydro: قدرت کنترل آب
 • Pyro: قدرت کنترل آتش، نابودکننده‌ترین عنصر بازی.
 • Cyro: قدرت یخ و انجماد.
 • Dendro: قدرت کنترل طبیعت.

سیستم پیشرفت بازی گنشین ایمپکت

سیستم پیشرفت بازی گنشین ایمپکت

گنشین ایمپکت از بازی‌هایی است که در آن می‌توانید همه چیز را ارتقا دهید؛ شخصیت‌های مختلف را می‌توانید ارتقا دهید تا قوی‌تر شوند و ضرباتشان به کول‌داون کم‌تر احتیاج داشته باشد. آیتم‌هایی را که دارید می‌توانید ارتقا دهید و تمام سلاح‌ها نیز قابلیت ارتقا پیدا کردن را دارند.

این موضوع باعث جذابیت بیش‌تر بازی می‌شود، چرا که شما را ترغیب می‌کند تا بیش‌تر بازی کنید و با به دست آوردن منابع، کاراکتر و سلاح‌های خودتان را ارتقا دهید. آیتم‌های زیادی نیز در بازی وجود دارند که می‌توانید بخرید، آیتم‌هایی که برای غذا درست کردن استفاده می‌شوند با با آن‌ها می‌توانید طلسم‌ها و جادوهای جدید یاد بگیرید. با آیتم‌های بازی می‌توانید حتی برای خودتان سلاح بسازید و آهنگری کنید.

این بازی همزمان که فانتزی است، فیزیک دنیای واقعی را نیز رعایت می‌کند. به عنوان مثال شما نمی‌توانید بدون داشتن مواد اولیه و دستور پخت یک غذا، آن را بپزید. این دستورها را می‌توانید با انجام چالش‌های فرعی به دست آورید. شما نمی‌توانید بدون رسیدن به یک رنک خاص و افزایش قدرتتان، طلسم‌های پیچیده را یاد بگیرید.

حالت چندنفره بازی گنشین ایمپکت

حالت چندنفره بازی گنشین ایمپکت

پس از این که به رنک ۱۶ برسید، می‌توانید گنشین ایمپکت را به شکل چندنفره و با دوستان خود بازی کنید. با این حال در حال حاضر این حالت بازی ایرادهایی دارد؛ شما می‌توانید با هم وارد یک بازی شوید اما شخص مهمان اکثر اوقات جایزه‌ای از کارهایی که شما می‌کنید، به دست نمی‌آورد. این موضوع که یکی از شما درنهایت ضعیف‌تر شده و ممکن است هر لحظه با یک ضربه دشمن بمیرد، می‌تواند لذت ماجراجویی در یک بازی زیبا به همراه یک دوست را از بین ببرد.

آیا گنشین ایمپکت رایگان است؟

گنشین ایمپکت کاملا رایگان است اما یکی از اصلی‌ترین ایرادهای آن را می‌توان سیستم پرداخت آن و مکانیزم gacha دانست. گنشین ایمپکت از بازی‌هایی است که شما را ترغیب می‌کند تا هم پول درون بازی و هم پول واقعی را برای به دست آوردن آیتم‌های مختلف و تصادفی خرج کنید. اکوسیستم بازی کاملا حالت pay to win دارد که برای یک بازی تک‌نفره داستانی موضوعیت خاصی ندارد. با این حال سازندگان توانسته‌اند تعادل خوبی را برقرار کنند تا بازیکنانی که نمی‌خواهند پول واقعی خرج کنند، همچنان بتوانند لذت بالایی به دست آورند.

با این که تمام کاراکترها و سلاح‌های قدرت‌مند را می‌توانید در یک لحظه با پرداخت پول به دست آورید، اما بازی امکان به دست آوردن رایگان آن‌ها را نیز فراهم کرده است. شما می‌توانید صدها ساعت روی بازی وقت بگذارید و هر آیتمی را فقط با پشتکار و تلاش خودتان به دست آورید. این مسیر طولانی‌تر بوده و باید زحمت زیادی بکشید؛ گاهی اوقات ممکن است مجبور باشید تا ساعت‌ها در یک منطقه بمانید و پول جمع کنید.

همچنین بهتر است بدانید که سلاح‌های قدرت‌مند برای رفتن به مراحل بازی ضروری نیستند و شما می‌توانید با تکیه بر توانایی‌ها و پشتکار خود، تمام موانع و باس‌های بازی را پشت سر بگذارید. در این میان شانس نیز به شما رو کرده و سلاح‌های قدرت‌مندتری را بهتان می‌دهد.

مشکل اصلی سیستم گاچا بازی گنشین ایمپکت، این است که پس از مراحل ابتدایی بازی، پیشرفت در بازی بدون پرداخت پول می‌تواند بسیار سخت باشد. پس از مقداری بازی کردن، به دست آوردن xp و تجهیزات مختلف، بسیار سخت‌تر می‌شود و باید ساعت‌ها وقت صرف کنید؛ در حالی که همین آیتم‌ها را می‌توانید به راحتی با پول بخرید. سیستم بازی نیز قبل از هر مرحله یادآوری می‌کند که یک آیتم خاص را می‌توانید با هزینه‌ای کم به دست آورید. این موضوع به زودی تبدیل به یک مانع در برابر پیشرفتتان می‌شود که باید آن را از میان بردارید.

درنتیجه کسانی که مایل به پرداخت پول هستند، بسیار سریع‌تر از بازیکنان دیگر پیشرفت خواهند کرد. هر آیتمی در بازی را می‌توانید با کمک کیف پول خود به دست آورید اما در غیر این صورت باید ساعت‌ها بازی کنید تا به آن نقطه برسید. پس از ۴۰ الی ۵۰ ساعت بازی کردن، متوجه این خواهید شد که رایگان بازی کردن قرار است سختی زیادی داشته باشد.

خبر خوب این است که بازی به قدری خوب است که می‌توانید از هر لحظه و هر زحمتی که می‌کشید، لذت ببرید؛ حتی پس از صد ساعت درگیر بودن با بازی و ساعت‌ها ماندن در یک مرحله برای به دست آوردن پول. گنشین ایمپکت گیم پلی اعتیادآوری دارد و شما به زودی خودتان را درگیر یک چرخه بی‌پایان از بازی پیدا خواهید کرد؛ چرخه‌ای شامل ماجراجویی در جهان عظیم بازی، کشتن دشمنان، حل معماها، تکمیل چالش‌ها و به دست آوردن تجهیزات و کاراکترهای جدید.

حتی در مراحل پایانی بازی که چالش‌های مختلف تمام می‌شوند و شما باید تیوات را برای حل معماها و پیدا کردن چست‌هایی از xp و لوت جست‌وجو کنید، بازی کیفیت خودش را از دست نمی‌دهد و نمی‌توانید شکایتی داشته باشید. زحمت کشیدن در بازی لذت بالایی دارد که می‌توانید بدون خرج کردن حتی یک ریال بازی کنید و به وسوسه پول خرج کردن نه بگویید.

با این حال احتمال دریافت بهترین شخصیت‌ها و آیتم‌ها در این بازی بسیار پایین است. شما حتی اگر هزینه‌ای صرف بازی و خرید کریستال گنشین ایمپکت کرده و لوت باکس‌های زیادی را باز کنید، احتمال پیدا کردن یک شخصیت پنج‌ستاره زیر ۱ درصد است. در واقع اگر ۱۰۰۰ لوت باکس باز کنید، تنها ۶ شخصیت پنج‌ستاره را دریافت خواهید کرد؛ تازه اگر شانس داشته باشید. حتی بدترین بازی‌های گاچا هم سیستمی دارند که احتمال دریافت بهترین جوایز را به نزدیک ۵ درصد می‌رساند.

همچنان بازی گنشین ایمپکت به قدری محتوای زیادی دارد که این موضوع را هم می‌توان نادیده گرفت. محتوای رایگان این بازی به قدری زیاد است که اگر یک شرکت دیگر آن را ساخته بود، قیمت بازی را حداقل نزدیک به ۱۰۰ دلار تعیین می‌کرد.

گرافیک بازی گنشین ایمپکت

گرافیک بازی گنشین ایمپکت

این بازی توسط آخرین نسخه موتور بازی‌سازی یونیتی ساخته شده است و گرافیک بسیار بالایی دارد. با این که استایل بازی انیمه‌ای است و شخصیت‌ها و محیط بازی واقع‌گرایانه نیستند، اما گرافیک بازی همچنان بالاست و سیستم‌های ضعیف امکان اجرای آن را ندارند. در واقع یکی از دلایل کم بودن حجم بازی گنشین ایمپکت، همین سبک انیمه‌ای آن است. اگر این بازی با این جهان بسیار وسیع در سبک بازی‌های AAA طراحی و ساخته می‌شد، نزدیک به ۲۰۰ گیگابایت فضا اشغال می‌کرد و فقط سیستم‌های جدید و بسیار قوی می‌توانستند آن را اجرا کنند.

محیط بازی جزئیات بسیار زیادی دارد؛ دریاها، کوه‌ها، جنگل‌ها و تمام بخش‌های بازی به شکلی زیبا ساخته شده‌اند و با این که ممکن است کاملا واقع‌گرایانه نباشند، اما گرافیک به شدت زیبایی دارد. نورپردازی و صداگذاری‌ها نیز به بهترین شکل ممکن انجام شده است. بافت محیط، کیفیت سایه‌ها و روشنایی در بالاترین حد ممکن قرار دارند و به طور کلی این بازی، یک بازی سطح بالا به شمار می‌رود.

طراحی بازی نیز کاملا انیمه‌ای است و به همین دلیل ممکن است برای بسیاری از بازیکنان خوشایند نباشد. اگر از بازیکنانی هستید که از انیمه بدتان می‌آید، این بازی ممکن است برای شما مناسب نباشد. با این که بازی کیفیت بسیار بالایی دارد و می‌تواند تجربه خوبی برایتان فراهم کند، اما تمام جنبه‌های بازی انیمه‌ای است. با این حال بازی از دختران انیمه‌ای آزاردهنده تشکیل نشده است و محتوایی مناسب دارد؛ اما گاهی اوقات صداها و جلوه‌هایی انیمه‌ای را شاهد خواهید بود.

تنظیمات گرافیک بازی گنشین ایمپکت

 • FPS: ۶۰
 • V-Sync: فعال
 • Render Resolution: ۱.۰ تا ۱.۳
 • Shadow Quality: Low
 • Visual Effects: Medium
 • SFX Quality: Medium
 • Environment Quality: Medium
 • Volumetric Fog: OFF
 • Reflections: OFF
 • Motion Blur: OFF
 • Bloom: ON
 • Crowd Density: Low
 • Anisotropic Filtering: 16x

بهترین تنظیمات گرافیک گنشین ایمپکت را در لیست زیر مشاهده می‌کنید؛ با این حال اگر سیستمتان کاملا جدید و قدرت‌مند است، این بازی را می‌توانید روی بالاترین تنظیمات به بهترین شکل اجرا کنید.

تنظیمات بالا برای اجرای بازی روی سیستم‌های متوسط پیشنهاد می‌شوند. سیستم‌های ضعیف نیز می‌توانند با این تنظیمات بازی را اجرا کنند اما ممکن است با لگ‌هایی روبه رو شوند. اگر سیستم قوی‌تری دارید، می‌توانید تنظیمات را بالاتر ببرید.

به عنوان مثال می‌توانید FPS را افزایش یا کاهش دهید و فریم‌ریت ثابت بازی را تعیین کنید. اگر با فعال کردن وی‌سینک شاهد کاهش فریم‌ریت بودید، آن را غیرفعال کنید. می‌توانید کیفیت سایه‌ها، جلوه‌های ویژه‌، کیفیت SFX و کیفیت محیط را نیز با توجه به سیستم خودتان تغییر دهید. اگر GPU قوی دارید، می‌توانید این موارد را روی High قرار دهید و از بهترین حالت بازی لذت ببرید.

حداقل سیستم مورد نیاز اجرای بازی گنشین ایمپکت

برای اجرای بازی گنشین ایمپکت برای کامپیوتر به سیستم زیر نیاز دارید:

 • سیستم عامل: ویندوز ۷، ۸.۱، ۱۰ و ۱۱ ۶۴ بیت
 • پردازنده: حداقل core-i5
 • رم: حداقل ۸ گیگابایت
 • گرافیک: NVIDIA GeForce GT 1030 یا بهتر
 • حافظه گرافیکی: حداقل ۲ گیگابایت
 • فضای ذخیره‌سازی: حداقل ۳۰ گیگابایت

توجه داشته باشید که این موارد حداقل سیستم مورد نیاز هستند و با داشتن این سیستم، می‌توانید بازی را با کیفیت‌های پایین اجرا کنید. برای این که از زیبایی بی‌حد بازی لذت ببرید، باید یک سیستم بهتر داشته باشید. تنظیمات گرافیک گنشین ایمپکت کاملا به سطح سیستم شما بستگی دارند و اگر گرافیک بالاتر می‌خواهید باید با سیستم بهتر بازی کنید.

حداقل سیستم مورد نیاز اجرای بازی گنشین ایمپکت

این موضوع برای موبایل هم صادق است؛ گیم پلی بازی گنشین ایمپکت موبایل بستگی به موبایل شما دارد. موبایل‌های پرچم‌دار این بازی را به راحتی اجرا می‌کنند اما به دلیل بالا بودن حجم بازی گنشین ایمپکت برای اندروید و iOS و به طور کلی سطح بالا بودن این بازی، حتی پرچم‌دارها هم در اجرای آن کند عمل می‌کنند. گاهی اوقات ممکن است برای لود کامل یک بخش از بازی روی موبایل خود، انتظار بکشید.

بازی genshin impact برای اندروید نیاز به نسخه اندروید حداقل ۸.۱ و رم ۳ گیگابایت دارد. آیفون‌ها نیز اگر دارای نسخه iOS 9.0 به بعد باشند، می‌توانند این بازی را اجرا کنند. درنتیجه آیفون‌های ۸ به بعد امکان اجرای بازی گنشین ایمپکت را خواهند داشت. با این حال هرچه موبایلتان قوی‌تر باشد، بهتر و سریع‌تر این بازی را اجرا خواهد کرد.

اگر آیپد جدیدی داشته باشید، می‌توانید این بازی را حتی بهتر از کنسول پلی استیشن ۴ روی آیپد خود اجرا کنید. بازیکنان توانسته‌اند گنشین ایمپکت را با بالاترین گرافیک و فریم ریت ۶۰، روی آیپد اجرا کنند؛ درحالی که پلی استیشن ۴ عادی تقریبا در تمام مواقع بازی را با فریم ریت ۳۰ اجرا می‌کند.

مقایسه بازی گنشین ایمپکت با افسانه زلدا

بازی افسانه زلدا: نفس وحش،‌ یک بازی اکشن، ماجراجویی و جهان‌باز است که به شکل انحصاری روی نینتندو منتشر شده است. یکی از دلایل ترند شدن بازی گنشین ایمپکت، شباهت‌های زیاد آن به بازی افسانه زلدا بود. با این حال زمانی بهتر است نگران این موضوع باشید که قبل از گنشین ایمپکت، افسانه زلدا را بازی کرده باشید. بسیاری از بازیکنان ایرانی اصلا افسانه زلدا: نفس وحش را بازی نکرده‌اند و به همین دلیل لازم نیست تا نگران شباهت‌های گنشین ایمپکت با آن باشید.

مقایسه بازی گنشین ایمپکت با افسانه زلدا

پس از انتشار گنشین ایمپکت، بسیاری از بازیکنان متوجه شباهت‌های بسیار زیاد آن با افسانه زلدا شدند؛ شباهت‌هایی که گاهی اوقات کاملا شبیه به کپی کردن بود. به همین دلیل گنشین ایمپکت هیت‌های زیادی از سوی بازیکنان دریافت کرد؛ اما اگر یک بار بازی گنشین ایمپکت را تجربه کنید، متوجه خواهید شد که چه‌قدر این بازی منحصر به فرد است.

حتی اگر افسانه زلدا: نفس وحش را بازی کرده باشید، شباهت‌های بین این دو آزاردهنده نخواهند بود. هر شباهتی که بین دو بازی وجود دارد، به خوبی در گنشین ایمپکت ساخته شده و به تجربه بازی شما اضافه می‌کند. درنتیجه نگران این موضوع نباشید و با ذهنی باز، گنشین ایمپکت را تجربه کنید تا متوجه زیبایی آن شوید.

نظر شما راجع به بازی گنشین ایمپکت چیست؟

این محتوا به نوعی یک راهنمای بازی گنشین ایمپکت بود که شما را با جنبه‌های مختلف آن آشنا می‌کرد. بازی گنشین ایمپکت را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های اکشن و RPG دانست؛ حتی با این که بسیاری از محتوای آن شبیه به بازی‌های دیگر مانند افسانه زلدا است. شما هم نظرتان را راجع به این بازی به ما بگویید؛ نظرات شما ما را در نوشتن مقالات و ارائه خدمات بهتر یاری می‌کنند.

سوالات متداول

آیا بازی گنشین ایمپکت رایگان است؟

بله؛ این بازی رایگان اما دارای سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای است.

گنشین ایمپکت برای چه پلتفرم‌هایی است؟

این بازی را می‌توانید روی اندروید، iOS، کامپیوتر، PS4 و PS5 اجرا کنید.

آیا گنشین ایمپکت تمام شده است؟

بازی گنشین ایمپکت یک بازی جهان‌باز است و سازندگان آن دائما در حال اضافه کردن محتوا به آن هستند. این بازی را می‌توانید تا ابد بازی کنید.

آیا گنشین ایمپکت سخت است؟

گنشین ایمپکت یک بازی سولز‌لایک نیست اما سیستم مبارزه آن بر پایه مهارت است و به همین دلیل درجه سختی زیادی دارد.

چگونه کاراکتر ۵ستاره بگیرم؟

با خرید لوت باکس و داشتن Wish، می‌توانید کاراکتر پنج‌ستاره آنلاک کنید. با این حال احتمال دریافت کاراکتر پنج‌ستاره در هر لوت باکس کم‌تر از ۱ درصد است.

آیا گنشین ایمپکت یک بازی کپی‌شده است؟

با این که بین گنشین ایمپکت و افسانه زلدا شباهت‌های زیادی وجود دارد اما این بازی یک تجربه منحصر به فرد برایتان خواهد بود.

چرا نمی‌توانم چند نفره بازی کنم؟

برای باز شدن حالت چندنفره باید به لول ۱۶ برسید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support