معرفی بهترین سرویس های اپل در سال 2022

بهترین سرویس های اپل در سال 2022

بهترین سرویس های اپل در سال 2022، به همراه شماری از مهم‌ترین اخبار سرویس‌های محبوب اپل از اپ استور تا اپل موزیک و اپل تی وی در این گفتار ایران موجو مرور شده است. درآمد اپل از کلکسیون سرویس‌هایش در سال مالی منتهی به 24 سپتامبر سال 2022 میلادی با بیش از 900 میلیون مشترک، به بیش از 78.12 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال 2021 با رشد 14 درصدی همراه بود.  

 اگر شما مخاطب گرامی، قصد استفاده از محصولات اپل به ویژه اپ استور را دارید و به دنبال راهکاری برای خرید ارزان واحدهای پولی بازی‌های عرضه شده در این مارکت هستید، می‌توانید از گیفت کارت های متنوع اپل و سایر برندها که در فروشگاه ایران موجو عرضه شده استفاده کنید. 

نظرات خود را درباره بهترین سرویس های اپل در سال 2022 میلادی از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید. 

اتفاقات اپل در سال 2022 در یک نگاه

اتفاقات اپل در سال 2022 در یک نگاه

سال 2022 سال مهمی برای غول دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات بود. اپ‌های زیادی به فهرست اپ استور اضافه شد و برخی از اپ‌ها، رکورد دار میلیون‌ها دانلود و نصب فعال شدند. گمانه زنی‌ها درباره بلندپروازانه‌ترین پروژه اپل (عینک مجهز به فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی اپل روی یک هدست)، شدت یافت و با معرفی آیفون جدید، آیفون بازها را با فناوری جدید همراه کرد. 

پس از ادامه بحث، نگاهی داریم به شماری از اتفاقات اپل در سال 2022 میلادی: 

 • درآمد 78.129 میلیارد دلاری اپل از فروش سرویس‌های این غول در پایان سال مالی 2022 میلادی کسب شد که 14 درصد از رقم سال 2021 میلادی بیشتر بود.  
 • قیمت‌های اشتراک اپ استور در کشورهای مختلف دنیا از جولای 2022 افزایش یافت. 
 • با رونمایی از IOS 16، اپل از کنترلر و جوی کان‌ها NINTENDO SWITCH پشتیبانی کرد. 
 • اپل، اعلام کرد که بازی های کهنه را که در 24 ماه اخیر به روز رسانی نشده، از اپ استور حذف می‌کند. 
 • دنباله فیلم GREYHOUND با بازی تام هنکس توسط اپل ساخته خواهد شد. 
 • اپل اعلام  کرد که به دنبال ایجاد یک سرویس اشتراک سخت افزاری برای آیفون است تا خدمات خود را از دنیای نرم افزار به سمت سخت افزار نیز گسترش دهد. 
 • برای نخستین بار، مرسدس بنز آلمان، با همکاری اپل موزیک، قابلیت صدای فضایی با کیفیت استودیویی برتر از هر سالن  کنسرت را در سیستم اطلاعات سرگرمی شماری از خودروهای خود عرضه کرد. برای مشترکین اپل موزیک، رایگان است. 
 • گمانه‌زنی‌ها درباره راه‌اندازی یک سرویس ویدیویی سه‌بعدی منحصربه‌فرد و در فضای واقعیت مجازی برای سیستم‌عامل هدست‌ اپل افزایش یافت. 

افزایش درآمد سرویس‌های اپل در سال 2022

با وجود کاهش نسبی درآمد اپ استور در سال 2022 میلادی، درآمد سرویس‌های متنوع اپل در این سال با رشد قابل توجهی همراه بود. درآمد حاصل از بازی‌های فعال قابل دانلود و نصب در اپ استور، کاهش یافته اما شاهد رشد درآمد اپل از محل سرویس‌های این شرکت هستیم. 

در گزارش مالی سه ماهه چهارم اپل که در نوامبر 2022 میلادی منتشر شد، شاهد درآمد بیش از 90 میلیارد دلاری این  غول فناوری جهان هستیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد 8 درصدی را ثبت کرد. سود هر سهم نیز از 1 دلار  فراتر رفت. درآمد اپل از کلکسیونی خدماتش در این تاریخ، با 4.98 درصد افزایش نسبت به سال 2021 میلادی به 19.19 میلیارد دلار رسید. 

نمودار بالا، روند صعودی افزایش درآمد اپل از سرویس‌های آی تونز، نرم‌افزار‌ها و به طور کلی بخش خدماتش را از سه ماهه نخست سال 2013 میلادی تا پایان سال 2022 میلادی نشان می دهد. 

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، درآمد اپل از خدماتش از رقم زیر 15 میلیارد دلار در سه ماهه نخست سال 2021 میلادی به حدود 19 میلیارد دلار در سه ماهه سوم سال 2022 میلادی رسید. در مجموع همان‌طور که ابتدای این گفتار نیز عنوان شد، اپل سال  2022 میلادی را با درآمد بیش از 78 میلیارد دلاری از فروش سرویس‌های متنوعش به پایان برد. در حالی درآمد اپل از سرویس های خود در سال 2021، 68.42 میلیارد دلار بود. 

 با این حال، روند درآمدی بخش سرویس محصولات اپل از سال 2013 تا 2022، صعودی بوده است. حدود 20 درصد کل درآمدهای سالانه اپل، از درآمدهای بخش سرویس‌های این غول است. 

کل درآمد اپل از فروش خدمات و محصولاتش در پایان سال مالی 2022، به 394 میلیارد دلار رسید که حدود 8 درصد بیشتر از کل درآمد اپل از فروش خدمات و محصولاتش در پایان سال مالی 2021 بود. 

کارمزد دریافتی از اپلیکیشن ها در اپ استور

اپل کارمزد دریافتی از اپلیکیشن ها در اپ استور را در سال 2022 بیش از 30 درصد افزایش داده بود. تعداد برنامه های اپ استور اپل در سال 2022 به کم ترین میزان در 7 سال گذشته رسید. کاهش تعداد اپ ها و افزایش کارمزدها، سبب کاهش درامد اپل از اپ استور شده است. کارشناسان، علت کاهش درامد اپ استور در سال 2022 را مربوط به کاهش درآمد از بازی‌ها دانسته و حذف اپ‌های به روز رسانی نشده را عاملی برای کاهش درامد اپل  تصور نمی‌کنند. 

بیش از 1.6 میلیون اپ روی اپ استور در دسترس است که بعضی پولی و بعضی رایگان با پرداخت درون برنامه ای است. 

در سال 2022 میلادی، شمار کاربران سرویس های پولی اپل از مرز 900 میلیون کاربر در سراسر جهان گذشت. یعنی بیش از 10 درصد جمعیت کره زمین، مشترک سرویس‌های غیر رایگان (Paid Subscription) اپل هستند. در سال 2022 میلادی، بیش از 90 میلیون نفر به مشترکین سرویس های پولی اپل اضافه شده  است. 

درآمد کلی اپل از محصولات و سرویس‌هایش از 37 میلیارد دلار در سال 2008 میلادی به 394 میلیارد دلار در سال 2022 میلادی رسید. 

سرویس‌های اپل شامل طیف گسترده‌ای از محصولات نظیر AppleCare، تعمیرات، اشتراک Apple One، اپل موزیک، اپل تی‌وی پلاس و Apple Card است.

اتفاقات اپ استور

برگ برنده اپل در حوزه اپلیکیشن به خصوص بازی‌های موبایلی، سال خوبی را برای اپل رقم زد. اپ استور که سال 2008 میلادی راه اندازی شد، تا کنون میزبان میلیون‌ها اپ در ژانرهای گوناگون از بازی تا تجارت و به زبان‌های مختلف است و محبوب اپ بازها و بازی‌سازها و اپ نویس‌های جهان به شمار می‌رود. 

اپ استور در سال 2022 میلادی، شمار دیگری از اپلیکیشن های ایرانی را حذف کرد.  فیلتر شدن اپ استور و گوگل پلی در ایران 1401 خبر خوبی برای هواداران میلیونی این دو فروشگاه معروف اپ نبود. البته اپل، غول شبکه‌های اجتماعی روسی یعنی VK را از اپ استور حذف کرد که صدها میلیون نصب فعال داشت. 

اپ اینستاگرام و فیسبوک و تیک تاک، سال 2022 هم در فهرست پردانلودترین اپ موبایل در اپ استور بودند. 

اپل با اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اکتبر 2022 میلادی، نمایش تبلیغات در جایگاه‌های جدید اپ استور را آغاز خواهد کرد. در بخش TODAY و YOU MIGHT ALSO LIKE شاهد تبلیغات خواهیم بود. این تبلیغ‌ها با بک گراند آبی کم رنگ و با برچسب AD نشان داده می‌شود. این کار، درآمدزایی اپل از تبلیغات روی اپ استور را افزایش می‌دهد. 

اگر دولوپر هستید، می‌توانید برای اولین بار، روی بخش TODAY در اپ استور، تبلیغات داشته باشید. تبلیغات اپ استور قبلا به بخش نتایج جست‌وجو و بخش پیشنهاد شده یا SUGGESTED محدود بود و اکنون فرصت‌های تبلیغاتی بیش‌تری در اختیار دولوپرها قرار گرفته است. این بخشی از استراتژی اپل در  گسترش جایگاه‌های تبلیغاتی در اپ استور است که اوایل 2022 میلادی از آن خبر داده بود. 

تبلیغات در اپ استور

اپل قصد دارد با تبلیغات در اپ استور، سالانه  10 میلیارد دلار درآمد کسب کند. حتی انتظار می رود که از سال 2023 میلادی، اپل به بخش جست‌وجوی نقشه نیز، تبلیغات اضافه کند و درآمد داشته باشد. 

شرکت اپل با  این اقدام جنجالی خود در سال 2022 میلادی تصریح کرد که اضافه شدن امکان تبلیغات در اپ استور، حریم خصوصی صدها میلیون کاربر اپ استور را تهدید نخواهد کرد. این شرکت در بیانیه ای گفته بود که جایگاه‌های تبلیغاتی، صرفا شامل نمایش محتوایی از صفحه محصولات تایید شده بوده و استانداردهای سخت‌گیرانه دارد. نمایش تبلیغات در اپ استور از سال 2016 آغاز شد. 

با این حال، تحلیلگر شرکت مورگان استنلی از کاهش شدید درآمدهای اپ استور اپل در سپتامبر 2022 میلادی خبر داد. درآمد اپ استور از برنامه‌های غیر بازی برای نخستین بار از بازی‌ها پیشی گرفت و این خبر مهمی برای طراحان اپ برای گوشی آیفون است. 

اپ استور اواخر سال 2022 میلادی با به روز رسانی دستورالعمل اپ استور، سیاست این شرکت در  قبال استفاده از رمز ارز و توکن های غیر قابل معاوضه یا همان ان اف تی ها را شفاف کرد. اپل گفته که بود که صرافی های رمز ارز، بایستی مجوزهای منطقه‌ای لازم برای فعالیت در منطقه‌ای که اپ استور توزیع شده را دارا باشند. 

اپل به کاربران اجازه می دهد تا NFT خود را در اپ های آیفون و آیپد نشان دهند. 

سرویس اپل موزیک و تی وی پلاس

دو سرویس محبوب اپل یعنی اپل موزیک و تی وی پلاس هم که جزو بهترین سرویس های اپل در سال 2022 هستند امسال با اتفاقاتی همراه شدند. اپل قیمت خدمات موزیک و تی وی پلاس را برای اولین بار افزایش داد. قیمت حق اشتراک اپل موزیک که قبلا 9.99 دلار بود به 10.99 دلار افزایش یافت. قیمت این سرویس، هنوز هم از سرویس‌های AMAZON و SPOTIFY گران‌تر است. 

اشتراک اپل تی وی پلاس هم برای میلیون‌ها مخاطبش، از 4.99 دلار به 6.99 دلار در ماه افزایش یافت. اگر APPLE ONE PACK دارید، با 2 دلار افزایش به 16.95 رسید. البته اشتراک APPLE TV PLUS هنوز ارزان‌تر از غول‌های پخش جهانی موسیقی  و سریال و فیلم از جمله : NETFLIX و DISCOVERY WARNER BROS است. شما می‌توانید با خرید گیفت کارت نتفلیکس از ایران موجو ، به کلکسیونی از بهترین فیلم‌ها و سریال‌های جهان دسترسی داشته باشید. 

در سال 2022، به روز رسانی‌های مختلفی روی اپ اپ تی وی صورت گرفت و این خبر خوبی برای خریداران حق اشتراک اپل تی وی پلاس است. اپ اپل تی وی به صورت پیش فرض روی دستگاه اپل تی وی نصب شده است.

ایران موجو، بهترین و ارزان‌ترین خدمات گیفت کارت اپل موزیک را در اختیار کاربران این سرویس قرار می‌دهد.

 معرفی سرویس اپل وان

اواسط سال 2022 میلادی بود که سرویس اشتراکی اپل وان معرفی شد. با Apple One کاربران اپل قادر هستند که سرویس‌های اشتراکی اپل مثل Apple Music و Apple TvPlus را با یک حق اشتراک در اختیار بگیرند. 

رونمایی از اپل وان در کنفرانس TIME FLIES در سپتامبر 2022 میلادی، خبر خوبی برای مشترکین اپل موزیک و اپل تی وی بود. مشتریان در بیش از 100 کشور و منطقه قادر هستند از سرویس‌های معروف اپل در دستگاه‌های گوناگون استفاده کنند. با اپل وان، لذت بردن از بسیاری از سرویس‌های اشتراکی اپل آسان تر شده است. سرویس فردی اپل وان، 14.99 دلار در ماه هزینه دارد.

هم‌چنین با سرویس اپل وان می‌توان از سرویس Apple Arcade هم استفاده کرد. اگر سرویس خانوادگی با فمیلی اپل وان را خریداری کنید، می‌توانید با پرداخت 19.99 دلار در ماه، 4 سرویس محبوب اپل استفاده کنید. با خرید سرویس پریمیر اپل وان، دسترسی به 6  سرویس اپل امکان پذیر خواهد بود و باید 29.95 دلار در ماه حق اشتراک اپل وان پرداخت کنید. 

جزییات حق‌اشتراک‌های 3 گانه سرویس اپل وان در سال 2022

مثل گیفت کارت پلی استیشن پلاس سونی که پلن‌های 3 گانه برای خرید حق اشتراک را در اختیار کاربرانش قرار داد، سرویس اپل وان نیز پلن‌های 3 گانه برای خرید حق اشتراک را معرفی کرده است تا کاربران با انتخاب متنوعی در استفاده از این سرویس ارزنده، روبرو باشند. 

 • سرویس Individual اپل وان شامل سرویس‌هایی مثل: Apple Music, Apple TV plus, Apple Arcade است و 50 گیگابایت حافظه ابری iCloud هم دارد.
 • سرویس Family اپل وان شامل سرویس‌هایی مثل: Apple Music, Apple Tv plus, Apple Arcade و 200 گیگابایت حافظه ابری iCloud است. 
 • سرویس Premier اپل وان شامل سرویس‌هایی مثل: Apple Music plus, Apple Tv plus, Apple Arcade, Apple News  plus, Apple Fitness است و 2  ترابایت حافظه ابری iCloud دارد و می‌توان بین 6 عضو خانواده به اشتراک گذاشت. 

اگر قصد خرید جدیدترین سرویس معرفی شده اپل در سال 2022 میلادی دارید، دوره آزمایشی رایگان 30 روزه در اختیار شما قرار می‌گیرد تا سرویس را تست کنید. 

 • با اپل وان، دسترسی به بیش از 70 میلیون آهنگ و هزاران پلی لیست و آلبوم سلبریتی‌های قدیمی و حال حاضر جهان دارید
 •  در اپل تی وی پلاس، فیلم‌های و سریال‌های ساخت اپل را تماشا کنید. 
 • هم‌چنین با اپل آرکید، دسترسی به بیش از یکصد بازی اختصاصی در آیفون و آی‌پد و آی‌پاد و مک خواهید داشت. 
 • اپل نیوز پلاس، شما را به هزاران مجله و روزنامه جهان وصل می‌کند تا جهان اخبار را به روایت پایگاه‌های خبر منتخب اپل دنبال کنید.
 •  اپل فیتنس پلاس که یکی از بهترین سرویس‌های اپل  برای عاشقان بدنسازی و پرورش اندام است، برای کاربران اپ وان نیز عرضه شده و به اولین اپ اختصاصی تناسب اندام برای اپ واچ دسترسی خواهید داشت. 
 • سرویس آی کلود اپل، امکان ذخیره تصاویر، ویدیوها، فایل‌ها و آن‌چه که در گوشی اپل و دستگاه‌های  اپل دارید، در فضای ابری امن و مطمئن فراهم می‌کند تا دسترسی به آن‌ها برای شما آسان باشد. 

رونمایی از سرویس اپل فیتنس پلاس

اشتراک اپل فیتنس پلاس با رونمایی از اپل واچ سری 6، معرفی شد. با Apple Fitness Plus، کاربران اپل قادر هستند که از طریق مجموعه‌ای از تمرینات شخصی که در دسته‌بندی‌های گوناگون قرار گرفته، به تناسب اندام خود کمک کنند. این  سرویس مهیج اپل، کلکسیونی از تمرینات خانگی است و تعامل خوبی با سرویس اپل موزیک دارد. 

این سرویس اپل، سازگاری کامل با اپل واچ داشته و اپل واچ، روی حرکات شما و مدت تمرین و میزان کالری سوزی نظارت دارد. هم‌چنین ویدیوهای اپل فیتنس پلاس با موزیک‌های سرویس اپل موزیک، هماهنگ است و نیازی به داشتن حق اشتراک اپل موزیک نیست. 

اپ Apple Fitness+ بزرگ‌ترین کتابخانه محتوای حوزه سلامتی و بدنسازی با کیفیت 4K ULTRA HD در جهان است. جدیدترین و بهترین سرویس های اپل در سال 2022 به این اپ اضافه شده‌اند.  

مشاهده برنامه Apple Fitness+

برای استفاده از سرویس اپل فیتنس پلاس، باید سیستم عامل شما نسخه IOS 15 باشد. یک اتفاق جالب در سرویس جدید اپل، اضافه کردن بخشی به نام TIME TO WALK است که در زمان پیاده‌روی شما، داستان‌های افراد معروف جهان را گوش خواهید کرد. اشتراک اپل فیتنس پلاس روی اپل آیدی شخصی کاربر فعال شده و نیازی به رمز عبور اپل آیدی نیست. 

رونمایی از سیستم عامل IOS 16

تامبر 2012 میلادی بود که کوپرتینویی ها (Cupertino)، از نسخه جدید سیستم عامل خود رونمایی کرد. سیستم عامل IOS 16 به عنوان یک آپدیت رایگان برای آیفون 8 و گوشی‌های جدیدتر اپل، منتشر شد و در دسترس است. سیستم عامل آی او اس 16 اپل، با آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو، آیفون 14 پرومکس، آیفون 13، آیفون 13 می نی، آیفون 13 پرو، آیفون 13 پرومکس، آیفون 12، آیفون 12 مینی ، آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرومکس، آیفون 11 ، آیفون ایکس اس، آیفون ایکس اس مکس، آیفون ایکس و آیفون  8 پلاس سازگار است.

بهترین سرویس های اپل در سال 2022

به منظور نصب جدیدترین سیستم عامل اپل، بایستی به بخش تنظیمات گوشی آیفون  خود رفته و در ابتدا از طریق قسمت GENERAL، به قسمت SOFTWARE UPDATE مراجعه کنید و نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. مهم‌ترین ویژگی سیستم عامل جدید اپل به شرح زیر است:

 • امکان شخصی سازی صفحه لاک اسکرین با تصاویر پس زمینه چند لایه، ویجت ها و فونت سفارشی
 • به نمایش درآمدن مجموعه ای از عکس ها تا به صورت تصادفی روی لاک اسکرین نمایش داده شود. 
 • چند طرح مختلف لاک اسکرین ایجاد کرده و گزینه دلخواه خود را با کشیدن انگشت روی صفحه نمایش انتخاب نمایید. 
 • نمایش شرایط آب و هوایی به صورت لایو  روی تصویر پس زمینه در صفحه نمایش
 • امکان ویرایش یا لغو موقت پیام ها در iMessages و نشان‌گذاری آن ها به عنوان Unread
 • پلیر موسیقی به صورت تمام صفحه روی صفحه لاک اسکرین
 • پشتیبانی از کنترلر بازی Nintendo و Joy-Cons
 • پیگیری سفارش‌های Apple Pay
 • دسترسی به برنامه تناسب اندام بدون نیاز به Apple Watch با IOS 16

رونمایی از سرویس خدمات اضطراری ماهواره‌ای اپل

واسط سال 2022 میلادی بود که اپل، سرویس خدمات اضطراری ماهواره‌ای خود را معرفی کرد تا با ابداع فناوری‌های پیچیده و عظیم و تاسیس مرکز تماس تلفنی، این سرویس  ویژه در اختیار  میلیون‌ها کاربر آن قرار بگیرد. سرویس SOS اپل، زمانی مناسب است که عدم  دسترسی به سیگنال‌های مخابراتی داشته باشید. 

رونمایی از سرویس خدمات اضطراری ماهواره‌ای اپل

وقتی گزینه NOT CONNECTION روی گوشی شما نمایش داده شد، این برنامه گزینه TRY EMERGENCY TEXT VIA SATELLITE را پیشنهاد می‌کند تا پیام اضطراری از طریق ماهواره ارسال کنید. 

SOS اضطراری از طریق ماهواره، از نوامبر ۲۰۲۲، برای کاربران کانادا و ایالات متحده ارائه شد. لازم به ذکر است که رقبای شرکت اپل، مانند T-Mobile سعی دارند با مشارکت SpaceX ایلان ماسک، سرویس خدمات اضطراری ماهواره‌ ای را برای تلفن‌های همراه خود ایجاد کنند. لذا منتظر اخبار جالبی از ارتباط گوشی های هوشمند با ماهواره ها از سال 2023 میلادی به بعد باشید. 

حرف آخر

اگر از کاربران سرویس‌های اپل هستید، نظرات و دیدگاه‌های خود را از طریق بخش کامنت در انتهای این گفتار به اشتراک بگذارید.ناگفته نماند که با خرید گیفت کارت اپل آیتونز از ایران موجو نیز می‌توانید به بسیاری از سرویس‌های اشتراکی اپل دسترسی داشته باشید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support