بوست تلگرام چیست؟ معرفی + روش فعالسازی

بوست تلگرام چیست؟ معرفی + روش فعالسازی
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 689
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

بوست تلگرام از جدیدترین قابلیت‌های تلگرام است که آن را در سال ۲۰۲۳ معرفی شد. کاربران پرمیوم با بوست تلگرام کانالشان، می‌توانند به قابلیت‌های بسیار جدیدتری دست پیدا کنند. اگر برای شما هم سوال است که برخی از کاربران چگونه با اسم کانال خود استوری می‌گذارند، در این مقاله پاسخ آن را پیدا خواهید کرد. بوست تلگرام این قابلیت را فعال می‌کند. در این مقاله به معرفی بوست تلگرام پرداخته و راه‌های فعال‌سازی آن را شرح می‌دهیم.

بوست تلگرام چیست؟

بوست تلگرام قابلیتی مختص کاربران پرمیوم است و هنوز کاربران عادی نمی‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین مشخص نیست که این قابلیت در آینده برای کاربران عادی اضافه شود. بوست تلگرام این امکان را به کاربران پرمیوم می‌دهد تا کانال مورد علاقه‌شان را بوست کنند. این بوست باعث می‌شود تا صاحب کانال به قابلیت‌های جدیدی دست پیدا کند.

بوست درواقع یک نوع رای دادن است؛ هر کاربر دارای تعدادی بوست یا همان رای است که می‌تواند تعدادی از آن‌ها یا همه آن‌ها را به یک کانال اهدا کند. شما اگر یک کاربر پرمیوم باشید، با بوست کردن یک کانال، در بهتر شدن آن سهیم می‌شوید. یکی از اصلی‌ترین مزایای بوست یک کانال، فعال شدن استوری‌های آن کانال است.

مزایای بوست تلگرام چیست؟

مزایای بوست تلگرام چیست؟

می‌توان گفت بوست تلگرام برای یک کاربر مزیت خاصی ندارد و فایده آن برای کانال‌های تلگرام است. کاربران می‌توانند بوست‌هایی که با پرمیوم شدن دریافت کرده‌اند، به یک کانال اهدا کنند. لازم به ذکر است که اگر کاربری پرمیوم را از یک کانال هدیه گرفته باشد، تمام بوست‌هایش به آن کانال اضافه می‌شوند و نمی‌تواند آن‌ها را پس بگیرد.

کانال‌هایی که تعداد مشخصی بوست دریافت کنند، به لول‌های بالاتر می‌رسند. این کانال‌ها می‌توانند به تعداد لول خود، در روز استوری بگذارند؛ ادمین یک کانال لول ۳ می‌تواند روزانه حداکثر ۳ استوری با کانال پست کند.

همچنین با رسیدن کانال به لول‌های بالاتر، ادمین آن می‌تواند یک تصویر پس‌زمینه برای کانال قرار دهد. تمام کاربران کانال را با این تصویر می‌بینند و نمی‌توانند بک‌گراند آن کانال را عوض کنند.

هر کاربر چند بوست دارد؟

در زمان معرفی بوست‌ها، هر کاربر فقط یک بوست تلگرام دریافت می‌کرد اما پس از نوامبر ۲۰۲۳، آپدیت جدید تلگرام تعداد بوست‌های کاربران را افزایش داد. درنتیجه تعداد بوست‌های کاربر به شرح زیر است:

 • ۴ بوست به ازای خرید تلگرام پرمیوم
 • ۳ بوست به ازای هربار هدیه دادن تلگرام پرمیوم
 • ۱ بوست به ازای دریافت هدیه از یک کاربر دیگر
 • کاربر به ازای دریافت پرمیوم هدیه از چنل، هیچ بوستی نمی‌گیرد. آن بوست کاربر به چنل اضافه می‌شود.

درنتیجه اگر تلگرام پرمیوم خریده باشید و آن را به ۳ نفر از دوستان خود هدیه دهید، ۱۳ بوست تلگرام دریافت خواهید کرد. می‌توان گفت محدودیتی برای تعداد بوست وجود ندارد و تلگرام به هدیه دادن شما، جایزه می‌دهد.

یک کاربر می‌تواند تمام بوست‌های خودش را به یک کانال اهدا کرده یا آن‌ها را بین چند کانال تقسیم کند. زمانی که کاربری یک کانال را بوست کند،‌ آن بوست تا زمان اتمام اعتبار تلگرام پرمیوم کاربر فعال خواهد بود. البته کاربر می‌تواند بوست خود را برداشته و کانال دیگری را بوست کند.

اگر تنها یک بوست داشته باشید، نمی‌توانید قابلیت‌های زیر را استفاده کنید:

 • تعداد کل بوست‌هایتان را نمی‌بینید
 • تعداد بوست‌های استفاده نشده را نمی‌بینید
 • مدت زمان اعتبار بوست‌هایتان را نمی‌بینید
 • نمی‌توانید بوست خود را از کانالی که بوست کرده‌اید، بردارید

تمام این سیستم‌های مدیریتی و قابلیت‌هایشان زمانی فعال می‌شوند که شما تمام بوست‌های خودتان را استفاده کرده باشید. پس از آن اگر بخواهید کانالی را بوست کنید و تعداد بوست‌هایتان کافی نباشد، تلگرام اعلام خواهد کرد که بوست‌هایتان تمام شده و کانال‌هایی را که بوست کرده‌اید، نشان خواهد داد. در این اطلاعات تعداد بوست‌هایی که به هرکانال داده‌اید و کانال‌هایی که بوست کرده‌اید مشخص خواهد بود.

یک کاربر می‌تواند بوست خودش را به یک کانال دیگر دهد اما در هر ۲۴ ساعت، می‌تواند فقط یک بار اجازه این کار را برای هر بوست دارد. در این حالت آن بوست از کانال برداشته شده و به کانال جدیدی اضافه می‌شود. درنتیجه اگر کانال قبلی تنها یک بوست با رفتن به لول پایین‌تر فاصله داشت، با برداشته شدن این بوست به لول پایین‌تر خواهد رفت. درنتیجه کانال قابلیت‌های جدید خودش را نیز از دست خواهد داد؛ استوری‌هایی که باقی‌مانده‌اند در یک لحظه ناپدید نمی‌شوند و پس از پایان زمانشان دیگر قابل نمایش نخواهند بود.

تفاوت استوری‌های کانال و کاربر چیست؟

تفاوت استوری‌های کانال و کاربر چیست؟

اگر با کانال استوری بگذارید، تنظیمات حریم شخصی ندارید. در نتیجه اگر کانالتان پابلیک باشد، همه کاربران می‌توانند استوری کانالتان را ببینند حتی اگر عضو کانال نباشند. در کانال‌های پرایوت هم فقط ممبرهای کانال استوری‌تان را خواهند دید.

ادمین‌های کانال‌ها نمی‌توانند لیست کسانی را که استوری را دیده‌اند، ببینند یا از کسانی که ری‌اکشن داده‌اند،‌ باخبر شوند. همچنین حالت Stealth نیز برای کانال‌ها فعال نیست؛ همچنین کانال‌ها نیازی هم به آن ندارند.

آیا ادمین چنل‌ها می‌دانند چه کسانی کانالشان را بوست می‌کند؟

آمار کانال فقط تنها ۲۵ نفر آخری که کانال را بوست کرده‌اند، به همراه مدت زمان اعتبار بوستشان یا همان اعتبار تلگرام پرمیوم نشان می‌دهد. علاوه بر این داده‌ها، آمار کانال تعداد کل ممبرهای پرمیوم چنل را نیز نشان می‌دهد.

در بخش آمارها، می‌توانید بفهمید چند نفر کانال را بوست کرده‌اند، لول کانال چند است و کانال پس از چند بوست به لول بالاتر می‌رسد. همچنین این سه داده پابلیک بوده و هر کاربری که از بوست تلگرام خود برای کانال شما استفاده کرده باشد، می‌تواند آن‌ها را ببیند. بدیهی است که در کانال‌های پرایوت فقط اعضای آن کانال می‌توانند به اطلاعات دست پیدا کنند.

چرا کانال‌های بزرگ‌تر به بوست بیش‌تر نیاز دارند؟

لول یک کانال از ۰ شروع می‌شود، که هیچ قابلیت اضافه‌ای مانند استوری کانال به همراه ندارد. برای این که کانال به لول ۱ برسد، حداقل ۰.۴ درصد از اعضای کانال باید آن را بوست کنند؛ درواقع از هر ۲۵۰ ممبر، یک نفر باید کانال را بوست کند. همچنین به دلیل این که اعداد به سمت بالا گرد می‌شوند، اگر کانالی حتی یک ممبر داشته باشد، به یک بوست نیاز دارد تا به لول ۱ برسد.

به عنوان مثال،‌ اگر کانالی دارای ۵۰۰ نفر ممبر باشد، برای رسیدن به لول یک به ۳ بوست نیاز دارد؛ برای رسیدن به لول ۲ به ۶ و لول ۳ به ۹ بوست. تعداد بوست‌ها به همین شکل برای هر لول افزایش پیدا می‌کند و یک کانال حداکثر به لول ۱۰۰ می‌تواند برسد.

حداکثر تعداد لول چند است؟

حداکثر تعداد لول چند است؟

یک کانال می‌تواند حداکثر به لول ۱۰۰ برسد که ۱۰۰ استوری روزانه برای کانال را فراهم می‌کند. می‌توان گفت بوست تلگرام هیچ قابلیت اضافه‌ای غیر از استوری برای کانال‌ها به همراه ندارد و امنیت بالاتر که تلگرام قولش را داده است، تاثیر خاصی روی کانال نمی‌گذارد.

چگونه بوست تلگرام بیش‌تری بگیریم؟

قبل از آپدیت نوامبر ۲۰۲۳، هر چنل می‌توانست فقط یک بوست از هر کاربر خود دریافت کند. با این حال پس از این آپدیت، شما می‌توانید با هدیه دادن تلگرام پرمیوم به کاربران خود، ۴ بوست به ازای هر کاربر دریافت کنید. درواقع بوست‌هایی که کاربر به ازای پرمیوم شدن می‌گیرد، به کانال شما اضافه می‌شوند. همچنین آن کاربر نمی‌تواند بوست‌های خودش را از کانال شما بردارد؛ چرا که تلگرام پرمیوم را از کانالتان هدیه گرفته است.

آیا می‌توان بدون عضو شدن کانالی را بوست کرد؟

اگر کانال پابلیک و عمومی باشد، می‌توانید بدون این که عضو شوید، آن را بوست کنید. برای بوست کردن کانال‌های پرایوت باید عضو آن‌ها باشید و پس از آن می‌توانید کانال را بوست کنید. با این حال حتی اگر پس از بوست کردن، کانال را ترک کنید، بوست شما روی کانال باقی خواهد ماند؛ مگر این که خودتان آن را بردارید. حتی اگر شما لینک بوست را به یک کاربر دیگر دهید، باید عضو آن کانال پرایوت باشند تا بتوانند آن را باز کنند.

چگونه یک کانال تلگرام را بوست کنم؟

چگونه یک کانال تلگرام را بوست کنم؟

همانطور که گفته شد، فقط کاربران پرمیوم تلگرام امکان استفاده از بوست تلگرام را دارند. اگر کاربر عادی هستید و نمی‌دانید چگونه پرمیوم را فعال کنید، با خرید تلگرام پرمیوم از ایران موجو می‌توانید به راحتی اکانت خود را تبدیل به پرمیوم کنید. پس از آن ۴ بوست خواهید داشت و می‌توانید از آن برای بوست کردن چنل‌های دیگر یا کانال خودتان استفاده کنید.

چگونه بوست تلگرام را برای کانال خودم دریافت کنم؟

ادمین‌های کانال باید از کاربران خودشان بوست تلگرام را درخواست کنند. شما می‌توانید با گذاشتن لینک‌هایی دارای عبارت ?boost، بوست تلگرام را از ممبرهای خود بگیرید. هر ادمینی از چنل که امکان ارسال پیام داشته باشد، می‌تواند این لینک را از بخش Stats و قسمت Boosts پیدا کند.

شما باید لینک را در کانال پست کرده و از کاربران خود بخواهید کانالتان را بوست کنند. کاربران می‌توانند بدون این که شما لینک بگذارید، کانال را بوست کنند اما ممکن است برخی از آن‌ها از این قابلیت اطلاع نداشته باشند.

همچنین باید بدانید که نسخه‌های قدیمی‌تر تلگرام پیام‌های حاوی لینک بوست را نمایش‌ نداده و ارور عدم پشتیبانی پیام را نمایش می‌دهند. درنتیجه کاربرانتان باید تلگرامشان را به آخرین نسخه آپدیت کنند و بهتر است در یک پیام جداگانه این درخواست را داشته باشید.

آیا شما هم کانالی را بوست می‌کنید؟

ما در این مقاله بوست تلگرام را معرفی کرده و به شکل جامع آن را بررسی کردیم. بوست تلگرام قابلیت جدید تلگرام است که می‌توان آن را به عنوان رای هر کاربر در نظر گرفت. شما از بوست تلگرام چه استفاده‌ای می‌کنید؟ به نظرتان بوست تلگرام قابلیت خوبی است؟ با دادن نظرات خود ما را در نوشتن مقالات بهتر یاری می‌کنید.

سوالات متداول

بوست تلگرام چیست؟

بوست تلگرام به منزله رای هر کاربر است؛ کاربران می‌توانند با بوست کردن چنل‌های دلخواهشان، قابلیت جدیدی به آن کانال اضافه کنند.

چطور بوست تلگرام دریافت کنم؟

برای استفاده از بوست تلگرام باید تلگرام پرمیوم داشته باشید؛ پس از آن می‌توانید کانال‌ها را بوست کنید.

من چند بوست دارم؟

اگر تلگرام پرمیوم را خریده‌اید، ۴ بوست دارید. اگر یک کانال تلگرام پرمیوم را به شما هدیه داده است، تمام بوست‌های شما به آن کانال اضافه شده است و شما درواقع بوستی ندارید. با هدیه دادن تلگرام پرمیوم می‌توانید ۳ بوست دریافت کنید.

چطور با کانالم استوری بگذارم؟

۰.۴ درصد از ممبرهایتان باید کانال را بوست کنند. درواقع اگر ۱۰۰۰ ممبر دارید،‌ حداقل ۴ نفر از ممبرهایتان باید کانالتان را بوست کنند. پس از آن به لول ۱ رسیده و می‌توانید روزانه یک استوری بگذارید.

 

ثبت دیدگاه
iranmojo online support