بررسی و حل مشکلات پابجی موبایل با 13 راه حل

بررسی و حل مشکلات پابجی موبایل با 13 راه حل

پابجی موبایل بازی آنلاینی است که میلیون‌ها بازیکن در هر ثانیه در آن فعال هستند و بازی می‌کنند که یک پلتفرم با این بزرگی، گاهی اوقات به مشکلاتی برخورد می‌کند؛ گاهی اوقات هم این مشکلات به دلیل اشکالاتی از سوی کاربر رخ می‌دهند و قطعا شما هم به عنوان یک بازیکن پابجی موبایل، با برخی از ارورها و مشکلات این بازی روبه رو شده‌اید که در این محتوا به بررسی و حل مشکلات پابجی موبایل پرداخته و راه‌حل‌های مختلفی برای هر کدام ارائه کرده‌ایم.

در این مقاله از بخش آموزش پابجی موبایل، به دنبال راه‌حل‌های ساده برای موضوعات بازی پابجی هستیم پس همراه ما باشید و لذت بازی کردن را بدون هیچ مانعی تجربه کنید.

حل ارورهای و مشکلات پابجی موبایل چیست؟

 • کد 154140716
 • کد 556793879
 • کد 554827783
 • کد 554827799
 • کد 556793874
 • کد 70254604
 • گرم شدن موبایل در پابجی
 • لگ در بازی پابجی موبایل

قبل از حل مشکلات پابجی موبایل، بهتر است بدانید که هر مشکلی که در پابجی موبایل به وجود می‌آید، با یک کد عددی منحصر به فرد نمایش داده می‌شود که هر ارور پابجی موبایل دارای یک کد عددی است که به کاربر اعلام می‌کند با چه اروری مواجه شده است و چگونه آن را برطرف کند و این کدها ۹ رقمی هستند و شما می‌توانید با سرچ کد در گوگل، دستورالعمل مختص هر کد را پیدا کنید ما هم در این مقاله هر یک از کدهای مشکلات پابجی موبایل را بررسی کرده‌ایم.

مشکلات پابجی موبایل به دلیل ایجاد اشکال در تفسیر کدهای بازی یا مشکلاتی از سمت اینترنت یا دستگاه کاربر رخ می‌دهند پس نگران نباشید؛ ما راه‌حل همه مشکلات را به شما آموزش می‌دهیم.

حل مشکل پابجی موبایل کد 154140716

این مشکل معمولا به دلیل مشکلات اینترنت رخ می‌دهد که اگر از ورژن پابجی مختص یک کشور دیگر استفاده کنید، به احتمال زیاد با این ارور مواجه خواهید شد و در غیر این صورت، مشکلی در دستگاه و اینترنتتان وجود دارد که باید برطرف کنید.
برای حل مشکلات پابجی موبایل کد 154140716، می‌توانید کش بازی را از تنظیمات موبایل پاک کرده و بازی را ریستارت کنید و برای پاک کردن کش بازی، وارد تنظیمات موبایلتان شده و از بخش برنامه‌ها، پابجی موبایل را انتخاب کنید و سپس از بخش حافظه، گزینه Clear Cache را بزنید و اگر میخاهید با تنظیمات پابجی آشنا شوید مقاله آموزش جدیدترین تنظیمات پابجی موبایل رابخوانید شاید برای شما کاربردی باشد.

راه دیگر حل این مشکل، استفاده از وی‌پی‌ان است؛ گاهی اوقات ممکن است به دلیل این که از آی‌پی ایران استفاده می‌کنید، سیستم مانع ورودتان به بازی شود و برای حل این مشکل، از یک وی‌پی‌ان مناسب استفاده کنید و سپس وارد بازی شوید.

حل مشکل پابجی موبایل کد 556793879

این ارور هم همانند ارور قبلی، به دلیل مشکلات اینترنت یا فایروال موبایلتان رخ می‌دهد که اگر از نسخه پابجی موبایل یک کشور دیگر استفاده کنید، ممکن است با این ارور مواجه شوید و درواقع با این که هر دو مشکل به دلیل یکسانی رخ می‌دهند، اما متفاوت از هم هستند.

برای حل این مشکل، ابتدا پاک کردن کش بازی را امتحان کنید و در صورتی که مشکل برطرف نشد، یک‌بار از اکانت خود خارج شده و دوباره وارد آن شوید و اگر باز هم این ارور را دریافت کردید، آنتی‌ویروس یا ادبلاکرهای موبایلتان را بررسی کنید؛ گاهی اوقات این برنامه‌ها می‌توانند باعث این ارور شوند و اگر هیچ یک از این‌ راه‌ها باعث حل مشکل نشد، فایل بازی را پاک کرده و دوباره نصب کنید.

حل مشکل پابجی موبایل کد 554827783

این ارور هم نشان‌دهنده مشکلات اینترنت است اما این بار، موبایل شما به درستی به سرور متصل نشده است که در واقع مشکلات قبلی به دلیل مشکل کلی اینترنت و وی‌پی‌ان بود اما این بار دستگاهتان نمی‌تواند ارتباط پایداری با سرور داشته باشد به همین دلیل سیستم بازی جلوی ورود شما را می‌گیرد.

اگر از وی‌پی‌ان نامناسب استفاده می‌کنید، ممکن است با این ارور مواجه شوید این وی‌پی‌ان‌ها ممکن است پینگ نسبتا بالایی داشته باشند یا با این که سرعت خوبی دارند، پایداری پایینی ارائه دهند؛ درنتیجه با مشکل مواجه خواهید شد. برای حل این مشکل، ابتدا موبایلتان را روی حالت هواپیما قرار دهید تا تمام اتصالات اینترنت قطع شوند و سپس کش بازی را پاک کرده و وارد بازی شوید.

حل مشکل پابجی موبایل کد 554827799

یکی از رایج‌ترین مشکلات پابجی موبایل است که به دلیل یک اتصال اینترنت نامناسب و ناپایدار رخ می‌دهد که این ارور را معمولا در وسط بازی و یک مچ مشاهده می‌کنید که اگر اینترنت نامناسبی داشته باشید که دارای نوسان سرعت بسیار زیاد و مکرری باشد، این ارور را دریافت خواهید کرد.
برای حل این مشکل، اتصال اینترنت خودتان را بررسی کنید. ترجیحا از یک اینترنت ثابت با سرعت بالا و پایداری خوب استفاده کنید و استفاده از وایفای برای داشتن تجربه بهتر توصیه می‌شود که همچنین بهتر است از یک وی‌پی‌ان خوب استفاده کنید تا اتصال اینترنت با مشکل مواجه نشود. در صورتی که مشکل حل نشد، بهتر است یک بار بازی را از اول نصب کنید.

حل مشکل پابجی موبایل کد 556793874

این مشکل پابجی موبایل، نشان‌دهنده این است که آپدیت بازی دچار مشکل شده و متوقف شده است و زمانی که پابجی موبایل را اجرا می‌کنید، ممکن است لازم باشد تا سیستم فایل آپدیت بازی را دانلود کنید که در این صورت پیام‌های Checking Updates و Preparing Resources را مشاهده خواهید کرد و با این حال اگر آپدیت به هر دلیلی متوقف شود، این ارور روی صفحه به نمایش در می‌آید.

اگر این ارور را مشاهده کردید، راهی جز بستن بازی ندارید و در زیر پیام این مشکل فقط یک دکمه تایید قرار گرفته است که پس از کلیک روی آن، بازی بسته می‌شود که در واقع تا زمانی که مشکل را برطرف نکرده و آپدیت بازی را نصب نکنید، نمی‌توانید وارد آن شوید.

برای حل این مشکل، ابتدا اگر اد بلاکر یا وی‌پی‌ان نامناسبی روی موبایل خود دارید، خاموششان کنید و سپس با یک وی‌پی‌ان بهتر که آی‌پی شما را دائما بین سرورهای مختلف تغییر ندهد، وارد بازی شوید و به احتمال خیلی زیادی مشکل برطرف شده و بازی آپدیت خواهد شد. یک راه دیگر پاک کردن کش بازی از تنظیمات است؛ ممکن است آپدیت بازی با اشکال در موبایل ذخیره شده باشد و با این کار، فایل خراب را پاک می‌کنید.

اگر روش‌های بالا کارساز نبود، به گوگل پلی استور یا اپ استور مراجعه کنید و در این برنامه‌ها وارد صفحه پابجی موبایل شده و اگر گزینه آپدیت وجود دارد، بازی را آپدیت کنید و در این صورت بازی را از یک منبع خارجی آپدیت می‌کنید و لازم نیست تا موقع ورود به بازی، منتظر آپدیت شدن آن باشید. اگر این کار هم مشکل را برطرف نکرد، متاسفانه راهی غیر از حذف بازی و نصب دوباره آن وجود ندارد.

حل مشکل پابجی موبایل کد 70254604

در حل مشکلات پابجی موبایل، به کد بسیار رایج 70254604 می‌رسیم که این ارور را هم در ابتدای ورود به بازی دریافت می‌کنید و این ارور مشکل بسیار خاصی را نشان می‌دهد که بسیاری از بازیکنان ممکن است با آن درگیر شوند. اگر این ارور را دریافت کردید، به این معنی است که سیستم بازی نمی‌تواند مپ‌های بازی را دانلود کند قطعا می‌دانید که بازی کردن پابجی موبایل بدون مپ‌ها، امکان‌پذیر نیست.اگر میخواهید مپ های مخفی را بشناسید مقاله مکان های مخفی پابجی موبایل را بخوانید.

درواقع با این که این مشکل بسیار خاص است، اما روش حل آن همانند ارورهای دیگر است که برای حل این ارور، رایج‌ترین راه، پاک کردن کش بازی از تنظیمات موبایل است و درواقع اگر مشکل اینترنت نداشته باشید، فایل مپ‌های بازی به دلیل یک فایل خراب در حافظه پنهان یا حافظه موقت موبایل دانلود نمی‌شوند که با پاک کردن کش، این حافظه‌ها پاک شده و سیستم به راحتی فایل جدید را روی هارد می‌نویسد.

اگر دوباره با این مشکل روبه رو شدید، احتمالا اینترنت نامناسبی دارید که مانع دانلود فایل از سرور اصلی می‌شود و به دلیل این که بازیکنان ایرانی از وی‌پی‌ان استفاده می‌کنند، ممکن است با این مشکل مواجه شوند. وی‌پی‌ان خود را عوض کرده و با سرور کشور جدیدی دوباره بازی را اجرا کنید.

حل مشکل گرم شدن موبایل در پابجی

قطعا شما تجربه کرده‌اید که هنگام بازی کردن، موبایلتان به شدت داغ می‌کند و حتی گاهی اوقات نمی‌توانید آن را به دست بگیرید و پابجی موبایل یک بازی نسبتا سنگین است که در هر ثانیه، دیتای بسیار زیادی را روی حافظه موبایل شما ایجاد و پاک‌سازی می‌کند که همچنین پردازش این بازی باعث می‌شود تا پردازنده و رم موبایلتان تا حد زیادی درگیر شوند و در نتیجه شارژ بیش‌تری نیز از باتری دریافت می‌شود.

همه این موارد باعث می‌شوند تا در زمان بازی، موبایلتان داغ کند و اگر حافظه رم موبایلتان کم بوده و به عنوان مثال ۴ گیگابایت باشد، ممکن است بسیار بیش‌تر با داغ کردن موبایل سر و کله بزنید همچنین اگر باتری‌تان ضعیف است و در حال شارژ بازی می‌کنید، طبیعی است که با داغ شدن شدید دستگاه روبه رو شوید. حافظه دستگاه نیز می‌تواند روی این مورد تاثیر داشته باشد؛ پابجی موبایل در هر ثانیه دیتای جدیدی روی حافظه نوشته و دیتای قدیمی را پاک می‌کند و اگر حافظه‌تان پر باشد یا به دلیل این که موبایل قدیمی است، سرعت پایینی داشته باشد، انرژی بیش‌تری برای این جابه‌جایی دیتا صرف شده و موبایل داغ خواهد کرد.

با استفاده از راه‌کارهای زیر، می‌توانید مشکل گرم شدن موبایل را برطرف کنید:

برنامه‌های پس‌زمینه را قبل از ورود به بازی ببندید و فقط پابجی موبایل را اجرا کنید که این کار باعث می‌شود تا فضای رم موبایل فقط با پابجی موبایل پر شود و درنتیجه بازی انرژی کم‌تری مصرف کند.
حافظه موبایلتان را خالی کنید اگر حافظه دستگاه پر باشد، سیستم بازی نمی‌تواند به راحتی دیتای بازی را رونویسی کند و درنتیجه موبایلتان داغ خواهد شد.

حدالامکان با موبایل در حال شارژ، بازی نکنید چون این کار علاوه بر این که باعث خراب شدن بسیار سریع باتری می‌شود، بلکه باعث می‌شود تا موبایلتان به شدت داغ کند و درواقع گاهی اوقات دمای موبایل به قدری بالا می‌رود که خود دستگاه ممکن است به شکل خودکار ریستارت شود و احتمال ترکیدن باتری نیز به دلیل دمای بسیار بالا وجود دارد.

حل مشکل لگ در بازی پابجی موبایل

اگر موبایل قدیمی‌تری داشته باشید، قطعا لگ و هنگی زیادی را در پابجی موبایل تجربه خواهید کرد و درواقع اصلی‌ترین دلیل لگ، فریم ریت پایین است که به دلیل پردازش کند گرافیک بازی توسط دستگاه رخ می‌دهد که برای این کار باید از بهترین تنظیمات پابجی موبایل با توجه به دستگاه خودتان استفاده کنید.

برای این که FPS بیش‌تری دریافت کنید، بهتر است گرافیک بازی را پایین‌تر بیاورید و اگر از گرافیک بسیار بالای پابجی استفاده می‌کنید، پردازش بازی زمان بیش‌تری طول می‌کشد و درنتیجه فریم ریت کاهش پیدا می‌کند و گرافیک بازی را کاهش دهید و فریم ریت را روی مقدار حداکثر بگذارید در این صورت مشکل لگ بازی برطرف می‌شود.
یکی دیگر از دلایل لگ، پینگ بالاست در این صورت بازی هنگ نمی‌کند اما همه چیز به کندی و با تاخیر بارگذاری می‌شود و حتی ممکن است بدون این که بفهمید، بمیرید و برای حل مشکل پینگ، از وی‌پی‌ان مناسب استفاده کرده و به شبکه اینترنت بهتری وصل شوید.

راه‌های کلی برای حل مشکلات پابجی موبایل

 • پاک کردن کش بازی از تنظیمات دستگاه
 • وصل شدن به یک شبکه اینترنت
 • استفاده از وی‌پی‌ان مناسب
 • چک کردن آپدیت
 • حذف و نصب دوباره بازی

با استفاده از راه‌کارهای زیر، می‌توانید مشکلات پابجی موبایل را برطرف کنید:

پاک کردن کش بازی از تنظیمات دستگاه پابجی موبایل

با این کار فایل‌هایی را که ممکن است با ایراد ذخیره شده باشند، پاک می‌کنید در نتیجه سیستم بازی می‌تواند فایل‌های جدید را بدون مشکل نصب کند.

وصل شدن به یک شبکه اینترنت دیگر برای بازی پابجی موبایل

اگر از اینترنت موبایل استفاده می‌کنید و نمی‌توانید به بازی وارد شوید، تلاش کنید تا به وای‌فای متصل شوید و گاهی اوقات این کار مشکلات را برطرف می‌کند.

استفاده از وی‌پی‌ان مناسب برای پابجی موبایل

اگر از وی‌پی‌ان نامناسبی استفاده کنید، لوکیشن و آی‌پی‌تان دائما در حال تغییر خواهد بود که این وی‌پی‌ان‌ها اتصال شما را بین چند سرور مختلف دائما می‌گردانند و این موضوع باعث می‌شود تا سیستم بازی جلوی ورود شما را بگیرد و یک وی‌پی‌ان مناسب با آی‌پی ثابت استفاده کنید تا با این مشکلات روبه رو نشوید.

چک کردن آپدیت بازی پابجی موبایل

یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای حل مشکلات پابجی موبایل این است که گوگل پلی یا اپ استور را برای آپدیت بازی بررسی کنید و گاهی اوقات سیستم نمی‌تواند بازی را به شکل مستقیم آپدیت کند؛ درنتیجه شما باید به شکل دستی و از فروشگاه‌ها این کار را انجام دهید.

حذف و نصب دوباره بازی پابجی موبایل

به عنوان آخرین راه جامع برای حل مشکلات پابجی موبایل، پیشنهاد ما این است که بازی را حذف کرده و دوباره نصب کنید که این روش معمولا اکثر مشکلات را برطرف می‌کند اما نیازمند دانلود دوباره دیتای چند گیگابایتی بازی است.

اگر در بازی پابجی مشکل میکروفن دارید با خواندن مقاله آموزش رفع مشکل میکروفون در بازی پابجی موبایل در رسانه ایموجو این مشکل را میتوانید برطرف کنید.

راهکار شما برای حل مشکلات پابجی موبایل چیست؟

در این مقاله انواع راه برای حل مشکلات پابجی موبایل را بررسی کردیم. مشکلات سیستم بازی و مشکلات دستگاه مانند گرم شدن را معرفی و راهی برای حل آن‌ها ارائه دادیم. با این حال هنوز هم ممکن است برخی از مشکلات را از قلم انداخته باشیم؛ شما این مشکلات را برای ما بنویسید و راه‌حل خودتان را ارائه دهید. نظرات شما علاوه بر این که به بازیکنان مبتدی کمک می‌کند تا تجربه بهتری داشته باشند، باعث می‌شود تا ما هم آموزش‌های بهتر و مفیدتری برایتان فراهم کنیم.

سوالات متداول

چرا بازی پابجی موبایل بالا نمیاد؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل، اینترنت نامناسب است. به شبکه اینترنت دیگری وصل شده و از وی‌پی‌ان مناسب و بهتری استفاده کنید.

چرا موبایلم موقع بازی کردن داغ می‌کند؟

پابجی بازی سنگینی است و اگر از گرافیک بالای پابجی استفاده کنید و موبایل قدیمی داشته باشید، با داغی دستگاه روبه رو خواهید شد. گرافیک بازی را پایین‌تر آورید و برنامه‌های پس زمینه را متوقف کنید.

چرا پابجی موبایل لگ دارد؟

عمده‌ترین دلیل لگ پابجی موبایل، پایین بودن فریم ریت است که معمولا در دستگاه‌های ضعیف رخ می‌دهد. برای حل این مشکل، گرافیک بازی را از تنظیمات کاهش دهید تا FPS بیش‌تری دریافت کنید.

همه کارها را امتحان کردم، مشکل حل نشد. چه‌کار کنم؟

اگر هر راهی را برای حل مشکلات پابجی موبایل امتحان کرده‌اید و همچنان با مشکل مواجه هستید، راهی جز حذف بازی و نصب دوباره آن از یک منبع معتبر مانند گوگل پلی استور یا اپ استور ندارید.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

4 دیدگاه
 • راحیل

  واقعا یکی ازمعضل های ما گیمر ها ارورهای پابجی موبایل مرسی که گفتین

  • پشتیبانی ایران موجو

   خوشحالیم که رضایت داشتین ❤️❤️❤️

 • کسری

  بعضی از موردهایی که گفتین مشکل من تو بازی پابجی موبایل بود مرسی واقعاً

  • پشتیبانی ایران موجو

   خوشحالیم که رضایت داشتین ممنون ار همراهی شما❤️❤️

iranmojo online support