آموزش جامع بهترین تنظیمات دفاع fc24

آموزش جامع بهترین تنظیمات دفاع fc24

دفاع کردن در بازی fc24 یا همان فیفا، یکی از سخت‌ترین کارها است و حتی بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای هم نمی‌توانند به خوبی حمله و تاکتیک‌هایشان دفاع کنند. برای این که بتوانید بهترین دفاع را داشته باشید، باید ازبهترین تنظیمات دفاع fc24 و بهترین ترکیب استفاده کنید. ما در این مقاله آموزش جامع بهترین تنظیمات دفاع fc24 را برایتان فراهم کرده‌ایم تا دیگر مشکل دفاع نداشته باشید و بتوانید توپ را از حریف بگیرید.در ایران موجو از بخش آموزش بازی فیفا موبایل به در این مقاله به آموزش جامع بهترین تنظیمات دفاع fc24 میپردازیم.

چگونه بهترین تنظیمات دفاع fc24 را عوض کنیم؟

برای تغییر تنظیمات کنترل خود، از صفحه اصلی وارد تنظیمات با نماد چرخ‌دنده شوید. پس از وارد شدن به صفحه تنظیمات عمومی به بخش Customize Controls رفته و از آن‌جا می‌توانید تنظیمات را تغییر دهید. این تغییرات ممکن است برای بازیکنان مبتدی و عادی بیهوده به نظر برسند اما حتی یک بهینه‌سازی کوچک، می‌تواند چند برابر بازی‌تان را بهتر کند. بازیکنان حرفه‌ای fc24 هیچ‌گاه بدون تنظیمات اختصاصی خودشان بازی نمی‌کنند اگر با بازی fc24 آشنایی کامل ندارید مقاله  همه چیز درباره ی بازی fc24 کامل این بازی را توضیخ داده است.

بهترین تنظیمات دفاع  fc24

 • Clearance Assistance: Directional
 • یکی ازبهترین تنظیمات دفاع fc24 است که در زمان‌های حساس و در موقعیت حمله حریف، توپ را به دور از دروازه می‌فرستد. با قرار دادن این مورد روی Directional،‌ زمانی که مورد حمله قرار گرفته‌اید و راهی ندارید، اگر با توپ دسترسی پیدا کنید، سیستم به شکل اتوماتیک توپ را در جهت حرکت بازیکن شوت می‌کند. درنتیجه فشار از رویتان برداشته می‌شود.
 • Defending: Tactical Defending
 • Pass Block Assistance: فعال
 • Jockey: Manual

در حالت تنظیمات کنترلر کلاسیک، با دکمه L2 دسته می‌توانید این حرکت را انجام دهید. در این صورت بازیکنتان در هنگام دفاع به سمت بازیکن حمله متمایل می‌شود و جلوی حرکت او را می‌گیرد. پیشنهاد ما این است که این تنظیمات را روی حالت دستی قرار دهید تا خودتان کنترل کامل داشته باشید.

در fc24 دو حالت دفاع کردن وجود دارد؛ دفاع تاکتیکی و دفاع پیشرفته. اگر دفاع تاکتیکال را انتخاب کنید، خود بازیکن انتخاب می‌کند که چه زمانی تکل ایستاده و چه زمانی تکل شدیدتر انجام دهد. در دفاع پیشرفته،‌ تصمیم برعهده شماست و شما باید در لحظه انتخاب کنید. این تنظیمات کاملا براساس تجربه و سلیقه شخصی هستند اما بررسی‌های مختلف نشان می‌دهد که تکل‌ها و دفاع در حالت تاکتیکال، اثرپذیری بیش‌تری دارند. در ادامه این آموزش بیش‌تر این دو مورد را بررسی می‌کنیم.

تنظیمات تغییر بازیکن در زمان دفاع

 • Auto Switching: On air balls and loose balls
  تنها زمانی بازیکن مورد کنترل به شکل اتوماتیک تغییر می‌کند که توپ روی هوا یا به شکل رها روی زمین باشد. در این صورت نزدیک‌ترین بازیکن را کنترل خواهید کرد.
 • Right Stick Switching: کلاسیک
 • Right Stick Switching Reference: براساس بازیکن
  در این صورت با استفاده از شوک راست دسته، می‌توانید بازیکن مورد کنترل را عوض کنید. فقط کافی‌ست تا شوک راست را در جهت بازیکنی که می‌خواهید، حرکت دهید.
 • Next Player Switching: کلاسیک
 • Player Lock: فعالپیشنهاد ما این است که این گزینه را فعال کنید؛ فعال بودن قفل بازیکن باعث می‌شود تا در زمان دفاع، کنترل بهتری داشته باشید. با این حال ممکن است عادت کردن به این گزینه، کمی طول بکشد.
 • Icon Switching: غیرفعال
  یکی از تنظیمات جدید fc24 است که در آن می‌توانید با زدن شوک راست و انتخاب جهت، بازیکن را تغییر دهید. پیشنهاد ما این است که این گزینه را خاموش کنید. اکثر اوقات روشن بودن این گزینه باعث گیج شدن و سردرگمی بیش‌ترتان می‌شود؛ مخصوصا در زمان‌های حساس که باید در کسری از ثانیه تصمیم بگیرید.

تفاوت دفاع Tactical و Advanced

گزینه دفاع پیشرفته یا همان Advanced، تنظیمات جدید fc24 است که می‌تواند برای بازیکنان حرفه‌ای بسیار مناسب باشد. شما در حالت تاکتیکی می‌توانید با تنها دکمه دایره یا B، روی بازیکن تکل زمینی یا ایستاده انجام دهید. حالت Advanced این دو مورد را از یک‌دیگر جدا کرده و برای هر کدام دکمه جداگانه‌ای قرار می‌دهد. برای حرفه ای شدن در این بازی جذاب مقاله بهترین ترفندهای بازی فیفا موبایل برای حرفه‌ای شدن را بخوانید.

اگر دفاع را روی حالت پیشرفته قرار دهید، همچنان با دکمه دایره/B تکل انجام می‌دهید اما برای تکل با شانه به صورت ایستاده، باید از دکمه ایکس یا A استفاده کنید. تکل‌های ایستاده که با شانه بازیکن انجام می‌شوند،‌ می‌توانند در جلوگیری از حمله بسیار موثرتر باشند؛ چرا که جلوی حرکت حریف را می‌گیرید بدون این که خطایی مرتکب شوید.

اگر روی حالت پیشرفته قرار دهید، می‌توانید از تکل ایستاده با دکمه‌های X/A داخل محوطه جریمه هم استفاده کنید. در این صورت بیش‌تر می‌توانید توپ را از حریف بگیرید و دفاع بهتری خواهید داشت. همچنین لازم نیست تا همیشه بهترین تصمیم را بگیرید؛ همین که دو گزینه جلویتان باشد، عملکرد بهتری خواهید داشت.

با این حال با اضافه شدن یک دکمه جدید در زمان دفاع و یک عملکرد جدید از بازیکنان، پیچیدگی بازی بیش‌تر می‌شود. این موضوع می‌تواند باعث شود تا تصمیمات بسیار بدی بگیرید که در نهایت منجر به اخراج بازیکن یا حتی گل خوردن شوند؛ اتفاقاتی که اگر تنها یک گزینه برای دفاع داشتید، رخ نمی‌دادند.

حال که تفاوت این دو مورد را دانسته‌اید، قطعا برایتان سوال است که از بهترین تنظیمات دفاع fc24 کدام است. اگر بازیکن مبتدی هستید که دفاع کردن در fc24 برایتان کار سخت و پیچیده‌ای است، همچنان گزینه دفاع تاکتیکی را انتخاب کنید. ابتدا بهتر است تا با سیستم دفاع کردن آشنا شوید و سپس تلاش کنید تا دفاع پیشرفته انجام دهید. اگر بازیکن حرفه‌ای‌تری هستید و می‌خواهید با مکانیک بازی و حالت دفاع پیشرفته بیش‌تر آشنا شوید، توصیه ما این است که این گزینه را انتخاب کنید.

شرکت EA این حالت را در سال ۲۰۲۴ اضافه کرده است و احتمال بسیار کمی وجود دارد که در نسخه‌های جدید آن را از بازی حذف کند. در نتیجه اگر آماده یک چالش هستید و می‌خواهید تجربه بیش‌تری کسب کنید، می‌توانید از دفاع پیشرفته استفاده کرده و برای سال‌های بعدی، آماده باشید.

چگونه با بهترین تنظیمات دفاع fc24 بهتر دفاع کنیم؟

اولین کار این است که یک تنظیمات دوربین مناسب انتخاب کنید. پیشنهاد ما تنظیماتی است که در عین حال که دید گسترده‌ای به شما می‌دهد، باعث نشود تا توپ را در زمین گم کنید. تنظیمات Co-Op و Telebroadcast می‌توانند موارد مناسبی باشند.

تلاش کنید تا استفاده از شوک راست برای تغییر بازیکن را به خوبی یاد بگیرید. در این صورت زمانی که حریف در حال حمله است، می‌توانید با یک حرکت شوک راست، بازیکن نزدیک به حریف را به کنترل گرفته و به راحتی دفاع کنید. اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، دفاعتان چند برابر بهتر خواهد شد.

یکی از بهترین تکنیک‌های دفاع، استفاده از دکمه‌های R2/RT و L2/LT است. با دکمه L2 می‌توانید حرکت jockey یا همان تنه زدن را انجام دهید و دکمه R2 هم که وظیفه دویدن سریع را برعهده دارد. هنگامی که حریفتان در حال دریبل کردن با سرعتی آهسته است، به او تنه بزنید. اگر موفق شدید تا او را از توپ دور کنید، سریعا با دکمه R2 به سمت توپ رفته و بازی را در کنترل بگیرید.

از هافبک‌های میانی خودتان برای دفاع کمک بگیرید. بازیکنان معمولا با ترکیب ۴ یا ۵ دفاعی بازی می‌کنند و اگر از هافبک برای دفاع کمک بگیرید، تعداد دفاع‌هایتان بیش‌تر می‌شود. به عنوان مثال اگر با بازیکنان دفاع یا همان CB خودتان یک تکل ناموفق انجام دهید، حفره بزرگی در دفاعتان ایجاد می‌شود که حریف می‌تواند از آن به محوطه‌تان نفوذ کند. با این حال اگر همان تکل را با هافبک انجام دهید و ناموفق باشد، همچنان دفاع ۴ یا ۵ نفره‌تان بین دروازه و حریف هستند تا جلوی گل خوردن را بگیرند.

پلی‌استایل‌های دفاعی در fc24

انتخاب Playstyle یکی از مهم‌ترین کارها برای ساختن Ultimate Team و بازیکنان خودتان است و پیشنهاد ما این است که برای بازیکنان دفاعی میانی یا CBها،‌ از حالت بلاک استفاده کنید که این استایل قابلیت بلاک کردن بازیکن را افزایش می‌دهد که برای این دفاع‌ها بسیار مناسب است.
پیشنهاد دوممان این است که برای دفاع‌های دیگر، از استایل Jockey استفاده کنید. این استایل سرعت و قدرت تنه زدن در حالت دویده را بیش‌تر می‌کند. با توجه به این که تغییر سرعت بازیکنان حمله در این نسخه بسیار راحت‌تر شده است، با این استایل می‌توانید به راحتی بازیکن مورد نظر خودتان مارک کنید و دفاع بهتری داشته باشید.

اگر میخواهید با ترفند های بازی fc24 یا فیفا آشنا شوید میتوانید مقاله نکات مهم + ترفندهای بازی فیفا موبایل رادر رسانه ایموجو بخوانید.

شما از چه تنظیماتی برای دفاع در FC24 استفاده می‌کنید؟

در این مقاله به آموزش بهترین تنظیمات دفاع FC24 پرداختیم. استایل‌های مختلف دفاعی و گزینه‌های جدید تنظیمات را بررسی کردیم. با این حال در نهایت همه چیز به شما بستگی دارد که از چه استایلی برای بازیکنان استفاده کنید و چه تنظیماتی را برای دفاع قرار دهید. شما می‌توانید تنظیمات پیشنهادشده را امتحان کنید و در نهایت با تغییر آن‌ها، بهترین حالت را برای خودتان بیابید. شما هم از استایل و تنظیمات بازی خود در زمان دفاع برای ما بنویسید. نظرات و پیشنهادات شما به ما کمک می‌کنند تا آموزش‌های بهتری را برایتان فراهم کنیم.

سوالات متداول

دفاع Advanced بهتر است یا Tactical؟

اگر بازیکن مبتدی هستید و دفاع کردن برایتان سخت است، پیشنهاد ما این است که دفاع تاکتیکال را انتخاب کنید. اگر بازیکن حرفه‌ای هستید و می‌خواهید بازی برایتان چالشی‌تر شده و مکانیک جدیدی یاد بگیرید، دفاع پیشرفته مناسب شما است.

چگونه دفاع تیمی را بهبود ببخشیم؟

Team PressوSecond Man Press در مواقعی که  به فشار سریع تیمی نیاز دارید از این دکمه ها استفاده کنید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support