آموزش ساخت شماره مجازی رایگان

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 909
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

تحریم‌ها و فیلتر برنامه‌های مختلف، باعث شده است تا بسیاری از کاربران ایرانی نتوانند با شماره خودشان از برنامه‌های مختلف استفاده کنند. از این رو ساخت شماره مجازی رایگان طرفدار بسیار زیادی پیدا کرده است. سایت‌ها و برنامه‌های زیادی برای ساخت شماره مجازی رایگان وجود دارد اما بسیاری از آن‌ها امن نبوده و از اطلاعات کاربران سوءاستفاده می‌کنند.

به طور کلی شما از دو راه می‌توانید شماره مجازی به دست آورید؛ اولین راه خرید شماره مجازی است و راه دوم، ساختن آن. ما در این مقاله به مفهوم شماره مجازی و آموزش ساخت شماره مجازی پرداخته‌ایم تا بتوانید بدون نگرانی شماره مجازی خود را بسازید.

شماره مجازی چیست؟

قبل از هرچیزی، باید با مفهوم شماره مجازی آشنا شوید و بدانید این سرویس چه کاربردی دارد. شماره مجازی درواقع به شما این امکان را می‌دهد که از امکانات یک شماره استفاده کنید، بدون این که سیم کارت فیزیکی آن را در دست داشته باشید. شما می‌توانید از شماره کانادا یا انگلستان استفاده کنید، تماس بگیرید، پیام بفرستید اما سیم کارت آن را نداشته باشید.

بسیاری از کشورها به سمت استفاده از شماره‌های مجازی در حال حرکت هستند؛ هدف این کشورها این است که سیم کارت و آدرس فیزیکی را از میان برداشته و استفاده از سیستم VoIP را جایگزین این دو کنند. این فناوری را اپل از سال‌ها پیش در سیستم آی‌مسیج خود استفاده می‌کند. شماره مجازی نیز بر پایه این سیستم کار می‌کند و شما تماس‌ها و پیام‌های خود را با اینترنت در یک فضای ابری برقرار می‌کنید.

درنتیجه شماره مجازی نیاز به خط تلفن را از بین می‌برد و تمام ارتباطات با اینترنت شکل می‌گیرد. اگر شما در حال حاضر بخواهید با شماره خودتان با یک شخص در یک کشور اروپایی تماس بگیرید،‌ به مشکل می‌خورید؛ چرا که نوع ارتباط سیم کارتتان طوری است که نمی‌تواند به یک کشور اروپایی متصل شود. شماره مجازی این مشکل را حل می‌کند.اگر میخواهید بطور کامل بدانید شماره مجازی چیست مقاله شماره مجازی چیست و چه کاربردی دارد در ایران موجو می تواند به شما کمک کند.

انواع شماره مجازی

  • شماره مجازی اجاره‌ای
  • شماره مجازی دائمی
  • شماره مجازی عادی

انواع شماره مجازی

شماره مجازی اجاره‌ای

این سرویس درواقع شماره مجازی موقتی است که شما با استفاده از آن در یک پلتفرم ثبت نام کرده و اکانت خود را تایید می‌کنید. شما با خرید یا ساخت رایگان این سرویس، در یک مدت زمان محدود به شماره دسترسی خواهید داشت تا پیامک تایید را دریافت کرده یا تماس‌های خودتان را با آن حاصل کنید.

شماره مجازی دائمی

این نوع از شماره مجازی، فقط با خرید قابل دسترسی است؛ چرا که شماره‌های دیگر توسط افراد زیادی استفاده می‌شوند. شما با خرید یک شماره دائمی، به شکل مادام‌العمر به این شماره دسترسی نامحدود خواهید داشت و فقط شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

شماره مجازی عادی

این شماره‌ها معمولا مناسب یک سرویس خاص هستند که می‌توانید ساخته یا خریداری کنید. در واقع یکی از این شماره‌ها فقط برای پلتفرمی مانند تلگرام کاربرد داشته و دیگری مختص واتساپ است. شماره‌هایی که با سایت‌ها می‌سازید یا با قیمت بسیار پایین می‌خرید، از این نوع هستند.

مزایای ساخت شماره مجازی رایگان چیست؟

در ادامه این مقاله، کاربردها و مزایای شماره مجازی را بررسی می‌کنیم؛ با خواندن این موارد خواهید فهمید که چرا استفاده از شماره مجازی، روز به روز بیش‌تر می‌شود.

مزایای ساخت شماره مجازی رایگان چیست؟

بدون توجه به مکان، تماس بگیرید

همانطور که اشاره شد، به دلیل این که شماری مجازی از خط تلفن و سیم کارت استفاده نمی‌کند، امکان ارتباط با سراسر جهان را فراهم می‌سازد. شما با داشتن یک شماره مجازی، می‌توانید از هر نقطه جهان که به اینترنت متصل باشد، با هر نقطه دیگر متصل به اینترنت در هرکجای زمین، تماس حاصل کنید.

یک مزیت دیگر نیز این است که لازم نیست حتما در یک محل خاص باشید تا تماس را جواب دهید. به عنوان مثال فرض کنید شماره خانه‌تان، شماره مجازی است؛ در نتیجه اگر کسی با خانه شما تماس بگیرد، لازم نیست حتما در خانه باشید تا تماس را جواب دهید. فقط باید به اینترنت و موبایلتان دسترسی داشته باشید.

هزینه کم

استفاده از شماره مجازی، هزینه کمی در مقایسه با تلفن ثابت یا سیم کارت دارد. شما فقط کافی است یک بار شماره مجازی بخرید یا بسازید، پس از آن می‌توانید بدون محدودیت از آن استفاده کنید. لازم نیست مثل سیم کارت برای آن شارژ بخرید یا صورت حساب پرداخت کنید؛ تا زمانی که اینترنت داشته باشید، می‌توانید از این شماره استفاده کنید.

اگر بخواهید یک تلفن گویا راه‌اندازی کنید، ساخت شماره مجازی رایگان کمک بسیاری به شما خواهد کرد؛ چرا که یک بار شماره را می‌سازید و پس از آن می‌توانید بی‌نهایت تماس با آن بگیرید.

راه‌اندازی راحت

برخلاف تصور عده زیادی از کاربران، ساخت شماره مجازی رایگان کار سختی نیست. شما به راحتی می‌توانید با آموزش‌های این مقاله یک شماره مجازی برای خودتان بسازید و به راحتی از آن استفاده کنید.

امنیت بالاتر

سیم کارت فیزیکی، می‌توانید لوکیشن شما را در اختیار هکرها قرار دهد؛ علاوه بر آن ممکن است نخواهید با شماره خودتان در یک پلتفرم اکانت بسازید. این‌جاست که داشتن شماره مجازی به درد می‌خورد، چرا که می‌توانید اکانت خود را با شماره مجازی خود بسازید. حتی اگر کسی به این شماره هم دسترسی پیدا کرد، نمی‌تواند شخص استفاده‌کننده آن را پیدا کند.

روش‌های ساخت شماره مجازی رایگان

 

اپ‌ها و سایت‌های زیادی وجود دارند که شما با ‌آن‌ها می‌توانید به شکل رایگان شماره مجازی بسازید یا حتی یک شماره را برای مدت کوتاهی اجاره کنید. با این حال اگر فکر می‌کنید همه این برنامه‌ها امن هستند، اشتباه می‌کنید. یک برنامه ساخت شماره مجازی ممکن است در گوگل پلی یا اپ استور هم وجود داشته باشد اما با استفاده از آن به خطر بیفتید.

هدف شماره مجازی دادن یک لایه امنیت و حفاظت بیش‌تر به کاربر است اما اگر از هر سایت و برنامه‌ای که می‌بینید، استفاده کنید، امنیت خود را به خطر خواهید انداخت. با این حال همچنان بهتر است فقط از برنامه‌های داخل گوگل پلی که توسط افراد زیادی استفاده می‌شوند، استفاده کرده و از نصب هرگونه برنامه از منابع دیگر، خودداری کنید.

بهتر است بدانید که یک شماره مجازی رایگان به اندازه شماره مجازی پولی اعتبار و امنیت ندارد و ممکن است باعث ایجاد مشکلات متعددی شود. در ادامه روش‌های ساخت شماره مجازی رایگان را بررسی کرده‌ایم.

به طور کلی شما با استفاده از برنامه‌های مختلف یا سایت‌ها می‌توانید شماره مجازی رایگان بسازید. راه دیگر خرید شماره مجازی است. در ادامه هر سه راه را بررسی می‌کنیم.

ساخت شماره مجازی رایگان با برنامه

در ادامه برنامه‌هایی را که با آ‌ن‌ها می‌توانید شماره مجازی رایگان بسازید، معرفی می‌کنیم. با این حال بهتر است درنظر داشته باشید که استفاده از این برنامه‌ها ممکن است امنیت کافی را نداشته باشد و اطلاعاتتان در خطر قرار بگیرد.

ساخت شماره مجازی رایگان با برنامه

برنامه TalkU

این برنامه یکی از بهترین برنامه‌های ساخت شماره مجازی رایگان است. شما با نصب این برنامه روی اندروید یا آیفون، می‌توانید شماره مجازی کشورهای مختلف را بسازید و با استفاده از آن با دیگر کاربران ارتباط بگیرید. این برنامه کاملا رایگان بوده و امنیت بالایی نیز دارد.

 TalkU

برنامه Numero Esim

با این برنامه می‌توانید شماره مجازی آمریکا و کانادا را به رایگان بسازید و روی گوشی خود داشته باشید. این برنامه شماره دوم آمریکایی یا کانادایی را به شما می‌دهد و می‌توانید تماس‌هایی به کل کشورها با آن بگیرید.

Numero Esim

برنامه TextNow

با این برنامه نیز می‌توانید شماره مجازی معتبر آمریکا یا کانادا را دریافت کرده و برای وارد شدن به اپلیکیشن‌های مختلف از آن استفاده کنید. این برنامه دارای امنیت بالایی است و می‌توانید با ساخت شماره مجازی رایگان در آن، هویت خود را پنهان کنید. تنها عیب این برنامه این است که شما فقط می‌توانید یک شماره با آن بسازید و برای ساختن شماره‌های بیش‌تر، باید اشتراک بخرید.

TextNow

برنامه Burner

اگر نمی‌خواهید برای یک شماره مجازی دائمی هزینه کنید، این برنامه مخصوص شماست. با اپلیکیشن برنر می‌توانید شماره مجازی موقتی صدها کشور را بسازید؛ این شماره پس از استفاده شما یا پس از گذشت اعتبارش، از دسترستان خارج می‌شود. با این حال با این برنامه می‌توانید به تعداد نامحدودی شماره مجازی رایگان بسازید.

Burner

برنامه TextFree

تکست فری از محبوب‌ترین برنامه‌های ساخت شماره مجازی رایگان است و با آن می‌توانید یک شماره مجازی دائمی بسازید. با این حال برای استفاده نامحدود از شماره مجازی این برنامه، باید اشتراک آن را تهیه کنید و با ساخت یک شماره مجازی، فقط ۶۰ دقیقه حق مکالمه خواهید داشت. تماس و پیام با داخل کشور رایگان است که ممکن است در ایران در دسترس نباشد.

TextFree

ساخت شماره مجازی رایگان با سایت

سایت‌هایی نیز وجود دارند که شماره مجازی رایگان ارائه می‌دهند. بسیاری از این سایت‌ها یک شماره یک بار مصرف برایتان می‌سازند تا با آن پیامک تایید برنامه‌های مختلف را دریافت کنید.

سایت Vsim

شما در سایت Vsim.org، می‌توانید شماره مجازی از ۲۵ کشور را بسازید. ممکن است از یک کشور فقط یک شماره در دسترس باشد؛ این موضوع باعث می‌شود تا امنیت این شماره پایین بیاید. هرکسی می‌تواند از این شماره‌ها استفاده کند و شما یک شماره اختصاصی نمی‌سازید. با این حال می‌توانید از این شماره برای ساخت اکانت چت جی پی تی استفاده کنید اما هرگز اکانت‌های شخصی‌تان را با این شماره‌ها نسازید.

سایت Receive SMS Online

این سایت یک شماره مجازی اختصاصی در اختیار شما قرار نمی‌دهد که با آن پیام بفرستید یا تماس بگیرید؛ اما می‌توانید با استفاده ا شماره‌های موجود در آن، در سایت‌ها و برنامه‌های مختلف ثبت نام کرده و کد تایید را دریافت کنید. در واقع اگر یک برنامه امکان استفاده از شماره ایران را به شما نمی‌دهد، می‌توانید با شماره‌های این سایت اکانت بسازید. در نظر داشته باشید که این سایت هم امن نبوده و همه می‌توانند از آن شماره‌ها استفاده کنند.

خرید شماره مجازی

خرید شماره مجازی

آخرین راه ساخت شماره مجازی، خرید آن است. شما با خرید شماره مجازی، به یک شماره اختصاصی دست پیدا می‌کنید که امنیت بالایی هم دارد. درواقع اکثر شماره‌های مجازی رایگان برنامه‌ها و سایت‌های مختلف، توسط چند نفر استفاده می‌شوند و شما هیچ‌گاه نمی‌توانید نسبت به امنیت آن‌ها به طور کامل اطمینان داشته باشید.

با این حال اگر شماره مجازی را از یک سایت معتبر بخرید، یک شماره اختصاصی دریافت خواهید کرد که توسط شخص دیگری استفاده نمی‌شود. با خرید شماره مجازی از ایران موجو، می‌توانید به امن‌ترین شماره‌ها با قیمت پایین دسترسی پیدا کنید؛‌ همچنین امکان انتخاب از کشورهای مختلف نیز برایتان فراهم است.

توصیه ما این است که برای مسائل مهم و ساخت اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی، از سایت‌های رایگان استفاده نکرده و شماره مجازی را خریداری کنید. با این حال همچنان می‌توانید برای ساخت اکانت چت جی پی تی یا برنامه‌هایی همانند آن، از سایت شماره مجازی رایگان استفاده کنید.

مقایسه شماره مجازی رایگان با شماره مجازی پولی

شماره مجازی رایگان شماره مجازی پولی
عدم امنیت کافی امنیت بسیار بالا
استفاده توسط تعداد زیادی از کاربران شماره اختصاصی برای یک کاربر
احتمال بن شدن اکانت ساخته‌شده با آن اکانت ساخته‌شده اصلا بن نمی‌شود
تماس و پیامک محدود یا عدم امکان برقراری تماس تماس و پیامک نامحدود
عدم امکان انتخاب کشور مورد نظر ساخت شماره هر کشوری که می‌خواهید

به نظر شما بهترین راه ساخت شماره مجازی رایگان چیست؟

در این مقاله راه‌ها و برنامه‌های مختلف ساخت شماره مجازی رایگان را بررسی کردیم؛ اما از آن‌جایی که کاربران در تمام جهان به دنبال شماره مجازی رایگان هستند، سایت‌ها و برنامه‌های زیادی برای این کار طراحی شده‌اند. شما به ما بگویید که از چه راه‌هایی برای ساخت شماره مجازی استفاده می‌کنید؟ به نظر شما خرید شماره مجازی به صرفه است؟ با دادن نظر ما را در نوشتن مقالات بهتر یاری می‌کنید.

سوالات متداول

آیا شماره مجازی امن است؟

شماره مجازی رایگان ممکن است امنیت کافی را نداشته باشد اما اگر شماره مجازی را بخرید، از بالاترین امنیت برخوردار خواهید شد.

بهترین راه ساخت شماره مجازی رایگان چیست؟

اگر برای کد تایید می‌خواهید، بهتر است از سایت‌های شماره مجازی رایگان که معرفی کردیم، استفاده کنید.

از شماره مجازی چه استفاده‌ای می‌شود؟

برقراری تماس خارجی، استفاده در کسب‌وکار آنلاین، ساخت حساب‌های خارجی و دریافت پیامک از شماره‌های خارجی، مهم‌ترین کاربردهای شماره مجازی هستند.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support