بررسی مشکلات گیمرهای ایرانی با راهکار طلایی

بررسی مشکلات گیمرهای ایرانی با راهکار طلایی
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 73
 • دیدگاه 4
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

چه به شکل آنلاین بازی کنید و چه آفلاین؛ و چه گیمر موبایل باشید یا کنسول و پی‌سی، قطعا در طول تجربه بازی‌تان با مشکلات مختلفی دست‌وپنجه نرم کرده‌اید و  همه گیمرها در هر کجای جهان با مشکلاتی مواجه هستند اما گیمرهای ایرانی مشکلات بسیار بیش‌تری را تجربه می‌کنند که گاهی اوقات می‌توانند به طور کلی تجربه بازی را نابود کنند. در ایران موجو علاوه بر خرید محصولات درون برنامه ای در این مقاله به بررسی مشکلات گیمرهای ایرانی پرداخته و چند راهکار را برای حل آن‌ها معرفی کرده‌ایم.

اصلی‌ترین مشکلات گیمرهای ایرانی

 • اینترنت نامناسب و پینگ بالا
 • تحریم‌های مختلف
 • عدم دسترسی به محتوای اورجینال
 • هزینه‌های بالا 
 • جا نیفتادن فرهنگ گیمر

همانطور که اشاره شد، گیمرهای ایرانی با چند برابر مشکلات بیش‌تری روبه رو هستند که گاهی اوقات حتی نمی‌توانند یا نمی‌خواهند دیگر بازی کنند. این مشکلات ممکن است به دلیل ضعف‌های اینترنت، تحریم‌های مختلف یا موارد دیگری به وجود بیایند. با ما همراه باشید تا با اصلی‌ترین مشکلات گیمرهای ایرانی آشنا شوید.

مشکلات گیمرهای ایرانی پینگ بالا

یکی از اصلی‌ترین مشکلات گیمرها مخصوصا در ایران، اینترنت نامناسب است که در نهایت منجر به پینگ زیاد می‌شود. پینگ میزان تاخیر بین ارسال و دریافت دستورهای مختلف بین کاربر و سیستم بازی را نشان می‌دهد و هرچه بیش‌تر باشد، تجربه بازی بدتر خواهد بود.

گیمرهای ایرانی به دلیل این که از اینترنت ناپایدار برخوردار هستند و اکثر اوقات مجبور می‌شوند از وی‌پی‌ان برای بازی‌ها استفاده کنند، پینگ زیادی را در بازی‌ها تجربه می‌کنند. اکثر گیمرهای ایرانی بازی آنلاین مانند کانتر یا کال آف دیوتی انجام می‌دهند و این پینگ زیاد، باعث ایجاد مشکلات بسیاری در این بازی‌ها می‌شود.

به عنوان مثال فرض کنید در یک بازی شوتر، در وسط نبرد قرار دارید و به حریفتان شلیک می‌کنید اما ناگهان بازی برایتان تمام می‌شود. این اتفاق به دلیل پینگ بالای شما اتفاق افتاده است؛ درواقع دستور شلیک شما بسیار دیر به سرور بازی می‌رسد و باعث می‌شود تا کاراکتر شما در آن زمان بدون حرکت باقی بماند. درنتیجه حریفانتان به راحتی شما را می‌کشند.

مشکلات گیمرهای ایرانی تحریم‌ها و فیلتر شدن‌ها

یکی دیگر از مشکلات اصلی که باعث می‌شود تجربه گیمرهای ایرانی از بازی‌ها خراب شود، تحریم‌های مختلف از سمت شرکت‌های خارجی و فیلتر شدن‌ها هستند. بسیاری از بازی‌ها، آی‌پی ایران را مسدود کرده‌اند و نمی‌تواند بدون استفاده از فیلترشکن یا دی‌ان‌اس‌های مختلف وارد آن بازی‌ها شوید.

در نتیجه گیمرهای ایرانی مجبور هستند تا برای ورود به بازی‌های مختلف از وی‌پی‌ان یا دی‌ان‌اس استفاده کنند. این کار می‌تواند عواقب زیادی داشته باشد؛ مخصوصا با توجه به این که بسیاری از گیمرها اطلاعی راجع به آن‌ها ندارند و نمی‌دانند از چه چیزی استفاده می‌کنند.

در واقع وی‌پی‌ان نامناسب، می‌تواند باعث شود تا نتوانید از بازی لذت ببرید و گاهی اوقات حتی تا بن شدن شما هم پیش می‌رود. اگر فیلترشکن بدی داشته باشید، آی‌پی شما دائما در حال تغییر بین سرورهای مختلف است و ممکن است حتی در هر ثانیه لوکیشنتان از یک کشور به کشور دیگر بپرد. این مورد باعث می‌شود تا سیستم بازی شما را یک ربات یا کاربری مشکوک تشخیص دهد و دسترسی شما به بازی را مسدود کند.

مورد دیگری که بسیاری از گیمرهای ایرانی نمی‌دانند، این است که بسیاری از فیلترشکن‌های رایگان امنیت کافی ندارند. درواقع علاوه بر این که تجربه بازی‌تان را به هم می‌ریزند، می‌توانند همزمان یک بدافزار هم باشند و اطلاعات شما را به سرقت ببرند. به همین دلیل بسیار مهم است تا از وی‌پی‌ان مناسب مخصوص گیم استفاده کنید و آن را از یک مکان معبتر تهیه کنید.

مشکلات گیمرهای ایرانی عدم دسترسی به بازی‌های اورجینال

از دیگر مشکلات گیمرها در ایران، می‌توان به عدم دسترسی به محتوای اورجینال بازی‌ها اشاره کرد. بسیاری از بازیکنان ایرانی بازی‌ها را به شکل کرکی دانلود و نصب می‌کنند و در نتیجه نمی‌توانند اکثر گیم‌ها را به شکل آنلاین تجربه کنند. درواقع گیم‌ها یا به شکل دیسک فروخته می‌شوند یا در فروشگاه‌هایی مانند استیم به فروش می‌رسند.
با این که این بازی‌ها قیمت‌های معمولا پایینی به دلار دارند اما تحریم‌ها و نوسانات ارزی مختلف باعث می‌شود تا قیمت آن‌ها برای گیمرهای ایرانی بسیار زیاد باشد. در نتیجه اکثر گیمرها ترجیح می‌دهند تا بازی‌ها را به رایگان و کرک‌شده دانلود کنند و از محتوای اصلی آن محروم شوند.

مشکلات گیمرهای ایرانی عدم امکان خریدهای درون برنامه‌ای

امروزه بسیاری از بازی‌ها یک فروشگاه درون برنامه‌ای و ارز مخصوص خودشان را دارند که با پرداخت پول واقعی، می‌توانید آن را خریداری کنید و علاوه بر این که تحریم‌ها باعث شده‌اند تا قیمت این محصولات داخل بازی هم برای کاربران ایرانی بسیار زیاد باشند، بلکه بسیاری از گیمرها اصلا نمی‌توانند این محصولات را خریداری کنند.

برای خرید مستقیم محصولات داخل بازی باید کارت اعتباری یا پی‌پال داشته باشید که برای گیمرهای ایرانی امکان‌پذیر نیست و در نتیجه بسیاری از گیمرها از این محصولات نیز محروم می‌شوند و نمی‌توانند آیتم‌های دلخواه خودشان را خریداری کنند که این موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از گیمرها از طریق سایت‌ها و اشخاص نامعتبر اقدام به خرید محصولات درون برنامه‌ای کنند و اطلاعات و پول خودشان را از دست بدهند.

مشکلات گیمرهای ایرانی معضل هزینه‌های بالا

علاوه بر هزینه‌های اینترنت و خرید بازی‌ها، خرید کنسول یا سیستم گیمینگ هم یکی از معضلات گیمرهای ایرانی است و در واقع این دستگاه‌ها می‌تواند برای گیمرهای خارجی هم گران باشد؛ مخصوصا با توجه به این که برخی از سیستم‌های گیمینگ قیمتی چند هزار دلاری دارند اما تحریم‌ها باعث شده است تا این محصولات در نهایت با هزینه‌ای چند برابری در ایران به فروش برسند و به همین دلیل برای گیمرهای ایرانی بسیار غیر قابل دسترس‌تر باشند.

علاوه بر آن بسیاری از گیمرهای حرفه‌ای اتاق گیمینگ دارند و تجهیزات مختص گیمینگ را خریداری می‌کنند و این تجهیزات مانند موس، کیبورد، هدست، میز و صندلی گیمینگ، همچنان قیمت بسیار بالایی در ایران دارند و خرید آن‌ها برای اکثر گیمرها یک آرزو است و درنتیجه بسیاری از گیمرها با سیستم‌هایی متوسط و بدون امکانات خاصی بازی می‌کنند و نمی‌توانند عملکرد مناسبی همانند گیمرهای خارجی داشته باشند.

مشکلات گیمرهای ایرانی فرهنگ نامناسب در ایران

فرهنگ گیمر بودن مانند بسیاری از چیزهای دیگر، هنوز در ایران جا نیفتاده است و بسیاری از افراد گیمر بودن را یک کار بیهوده تلقی می‌کنند با این حال گیمرهایی در ایران وجود دارند که با تمام مشکلات موجود، از این راه به درامد رسیده‌اند و با استریم کردن بازی‌شان، می‌توانند پول کسب کنند.

همچنین بسیاری از گیمرها چه در ایران و چه در خارج از کشور، افرادی هستند که شغل دیگری دارند و گیمر بودن را به عنوان تفریح خودشان انتخاب کرده‌اند با این حال گیمرهای حرفه‌ای هم هستند که زندگی‌شان را وقف این موضوع کرده‌اند و در نهایت از این راه به درآمد رسیده‌اند.

از دیگر باورهای نامناسب ایرانی‌ها، این است که دختران نمی‌توانند گیمر باشند. هیچ منطقی پشت این باور نیست و نمی‌توان گیمر بودن را یک کار جنسیتی دانست که فقط جنسیت خاصی بتوانند آن کار را انجام دهند با این حال دید جامعه ایرانی به دختران گیمر بسیار متفاوت از پسران است و این موضوع یکی از اصلی‌ترین مشکلات گیمرها محسوب می‌شود.

راهکارهای مشکلات گیمرهای ایرانی

 • استفاده از وی‌پی‌ان و دی‌ان‌اس
 • خرید از سایت‌های معتبر
 • خرید ابزارهای ایرانی یا دست‌دوم
 • اشتراک بازی‌ها

حال که مشکلات گیمرها در ایران را بررسی کردیم، بهتر است راه‌حلی برای آن‌ها معرفی کنیم و برخی از مشکلات راه‌‌حلی ندارند اما می‌توانید از راه‌های جایگزین برای انجام آن کار استفاده کنید. در لیست زیر برخی از راهکارها را می‌توانید ببینید:

استفاده از برنامه تغییر ای پی  و DNS

همانطور که مشاهده کردید، یکی از اصلی‌ترین مشکلات گیمرهای ایرانی پینگ بالا و عدم دسترسی به بازی‌ها است. برای حل این کار، باید از وی‌پی‌ان یا دی‌ان‌اس مناسب برای اتصال به بازی استفاده کنید و در واقع در بازی‌های آفلاین این مشکل را تجربه نمی‌کنید اما گاهی اوقات ممکن است حتی نتوانید وارد بازی آنلاین شوید.
پیشنهاد ما این است که یک وی‌پی‌ان از شرکتی مناسب خریداری کنید که آی‌پی ثابت و مخصوص گیم باشد و در این صورت پینگ بسیار پایینی دریافت خواهید کرد و مشکلی از بابت اتصال نخواهید داشت که همچنین دی‌ان‌اس‌های مختلفی وجود دارند که برای بازی‌ها استفاده می‌شوند و توصیه می‌کنیم مقاله بهترین DNS برای گیم را در ایران موجو مطالعه کنید.

خرید از طریق سایت‌های معتبر

اگر نمی‌توانید محصولات و آیتم‌های داخل بازی را به شکل مستقیم خریداری کنید، تنها راه باقی‌مانده خرید آن‌ها از طریق سایت‌های معتبر مانند ایران موجو است پیشنهاد ما این است که قبل از خریدتان، سایت فروشنده را کاملا بررسی کنید و از سایت‌هایی خرید خودتان را انجام دهید که کاربران زیادی دارند.
اگر از گیمرهای حرفه‌ای بپرسید، قطعا سایت‌های معتبر بازی را به شما معرفی می‌کنند. ایران موجو یکی از این سایت‌هاست؛ شما می‌توانید از سایت ما آیتم‌های درون برنامه‌ای انواع بازی‌ها را خریداری کنید و همچنین امکان خریداری اکانت رسمی بازی‌ها نیز وجود دارد در این صورت خیالتان راحت است که از مکان معتبری خرید کرده‌اید و همچنین قیمت بسیار گزافی نیز برای محصولتان نپرداخته‌اید.

خرید ابزارهای ایرانی یا دست‌دوم

اگر قصد ساخت اتاق گیمینگ دارید و می‌خواهید یک گیمر حرفه‌ای شوید، چاره‌ای جز خرید تجهیزات گیمینگ مختلف ندارید پیشنهاد ما این است که محصولاتی دست‌دوم و در عین حال سالم را خریداری کنید تا صرفه‌جویی بسیار زیادی انجام دهید و همچنین به دلیل رشد گیم در ایران و رشد زیاد گیمرهای ایرانی، شرکت‌های مختلف محصولات گیمینگ با کیفیت ایرانی را تولید می‌کنند. این محصولات قیمت بسیار پایینی نسبت به نمونه‌های خارجی دارند و می‌توانند گزینه مناسبی برای خرید باشند.

اشتراک بازی‌ها

قطعا شما هم خواسته‌اید تا بازی محبوبتان را به شکل دیسک یا اکانت رسمی خریداری کنید و از قیمت ریالی بسیار زیاد آن شوکه شده‌اید. یکی از بهترین راهکارها در این زمان، خرید بازی به صورت اشتراکی است. شما می‌توانید با دوستان خود بازی را به شکل اشتراکی خریداری کرده و به نوبت آن را روی سیستم خود نصب کنید.
همچنین کنسول‌های مختلف مانند پلی استیشن، قابلیت اشتراک بازی‌ها را نیز دارند و می‌توانید با دوستان خود بازی‌ها را به اشتراک بگذارید. در این صورت لازم نیست تا هر گیمر یک نسخه از بازی را تهیه کند و می‌توانید بازی را به شکل اشتراکی خریده و سپس آن را به شکل اشتراکی با دوستان خود بازی کنید.

مشکلات گیمرها در سراسر جهان

 • کرش کردن بازی‌ها
 • لگ بازی‌ها
 • سیو نشدن بازی‌ها
 • پرداخت پول
 • جامعه نامناسب بازی‌ها
 • خرابی تجهیزات

برخی از مشکلات وجود دارند که مختص همه گیمرها هستند و همه آن را تجربه می‌کنند. این مشکلات می‌توانند مربوط به خود بازی باشند یا به دلیل طمع شرکت‌های سازنده رخ دهند. در ادامه مشکلاتی را لیست می‌کنیم که قطعا شما آن‌ها را تجربه کرده‌اید و اعصابتان به هم ریخته است.

کرش کردن در بازی‌ها

کرش کردن بازی‌ها اتفاق ناگواری است که برای همه با هر سیستمی رخ می‌دهد این مشکل زمانی عذاب‌آور است که بازی را سیو نکرده باشید و در مرحله حساسی ناگهان بازی کرش کند. در این صورت باید تمام کارهایی را که کرده‌اید، از نو انجام دهید.در دنیای گیمینگ امروزه، مشکل کرش شدن بازی ها برای اکثر بازیکنان امری آشنا و دشوار است  اما با خواندن مقاله رفع مشکل کرش شدن بازی ها تنها با 4 روش ساده خوشبختانه، برخی از دلایل مشترک رفع این مشکل را می ‌توان به راحتی شناسایی کرد و اقدامات موثر برای جلوگیری از آن انجام داد.

لگ زدن بازی‌ها

داشتن سیستم ضعیف یا ساخت نامناسب بازی‌ها، می‌تواند باعث ایجاد لگ در بازی شود که تجربه بسیار نامناسبی است.

سیو نشدن بازی‌ها

قطعا برای شما هم پیش آمده است که یک مرحله بسیار سخت را رد کنید و تصور کنید که بازی به شکل اتوماتیک سیو شده اما دفعه بعدی که وارد بازی شدید، متوجه شوید باید دوباره آن مرحله را به پایان برسانید. این احساس یکی از بدترین احساس‌هایی است که هر گیمر تجربه کرده است و تنها راه‌حل آن سیو دستی بازی در زمان‌های مختلف است.

پرداخت پول برای ادامه بازی

قطعا برای شما هم پیش آمده است تا یک بازی را نصب کنید، تنها به چند بخش اول آن دسترسی داشته باشید و برای دسترسی به بقیه بازی مجبور به پرداخت پول باشید. این مورد یکی از مشکلات گیمرها در همه کشورها است و هیچ گیمری از آن راضی نیست.

جامعه نامناسب بازی‌ برای گیمرها

کامیونیتی بازی‌ها پر از انسان‌هایی هستند که کاری جز مسخره کردن دیگران ندارند و به بقیه آزار می‌رسانند که هر چه‌قدر هم این افراد از برنامه‌های مختلف بن شوند، نمی‌توان جلوی همه آن‌ها را گرفت.

خراب شدن تجهیزات

یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلات گیمرها خراب شدن تجهیزات مختلفشان است که ضرر های متعددی را به همراه دارد مثل هزینه های مالی و استرس و از دست دادن پیشرفت در بازی را به همراه دارد.

اگر شما گیمر های عزیز به بازی های طولانی علاقه دارید میتوانید مقاله طولانی‌ترین بازی‌های ویدیویی که تمام نمی‌شوند را در رسانه ایموجو بخوانید.

به نظر شما گیمرها چه مشکلاتی دارند؟

در این مقاله به بررسی مشکلات گیمرهای ایرانی پرداختیم و چند راهکار مناسب را برای حل آن‌ها پیشنهاد دادیم. با این که این راهکارها ممکن است برای بازیکنان حرفه‌ای بدیهی به نظر برسند، اما بازیکنان مبتدی زیادی وجود دارند که ممکن است به دلیل ندانستن آن‌ها، دچار زیان و آسیب شوند. شما هم برخی از مشکلات گیمرهای ایرانی را برای ما بنویسید و راه‌حل خودتان برای آن مشکل را به اشتراک بگذارید.
نظرات و پیشنهادات شما کمک زیادی به ما و بازیکنان مبتدی می‌کنند. ما براساس نظرات شما می‌توانیم آموزش‌ها و محتواهای بهتر و مفیدتری را برایتان آماده کنیم.

سوالات متداول

یکی از اصلی‌ترین مشکلات گیمرها در ایران چیست؟

فیلتر بودن بازی‌ها و اینترنت نامناسب که در نهایت منجر به پینگ بالا می‌شوند، از اصلی‌ترین مشکلات گیمرهای ایرانی هستند.

چگونه آیتم‌های داخل بازی را بخریم؟

از دیگر مشکلات گیمرها در ایران عدم امکان خرید درون برنامه‌ای است. برای خرید آیتم‌های بازی‌ها باید از سایت‌های واسطه مثل ایران موجو کمک بگیرید.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

4 دیدگاه
 • رامبود

  واقعا ما گیمر ها خسته شدیم از تحریم ها

  • پشتیبانی ایران موجو

   در واقع وی‌پی‌ان نامناسب، می‌تواند باعث شود تا نتوانید از بازی لذت ببرید و گاهی اوقات حتی تا بن شدن شما هم پیش می‌رود

 • عباس

  مرسی که همیشه به مشکلات گیمیر ها رسیدگی میکنید

  • پشتیبانی ایران موجو

   هدف ما کسب رضایت شماست ❤️❤️

iranmojo online support