نگهبان دروازه به بازی Fire emblem اضافه خواهد شد

بازی فایر امبلم
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 524
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

هرساله بازی” فایر امبلم: سه خانه (fire emblem: three houses)” یک نظرسنجی برای مخاطبانش ارائه می‌دهد که در آن، گیمر‌ها و پلیر‌های این بازی، می‌توانند شخصیت محبوب بازی را انتخاب کنند. پس از انتخاب  شخصیت، استودیوی سازنده بازی، آن شخصیت را با قدرت‌های خوبی در دسترس گیمر‌ها قرار می‌دهد. امسال هم پس از برگزاری این نظرسنجی، عده زیادی از پلیر‌های این بازی به شخصیت نگهبان دروازه (gatekeeper) رای دادند و سازندگان بازی نیز وی را در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد داد.

این کاراکتر در بازی نقش بسیار کمی دارد و در واقع در خط داستانی بازی که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت، هیچ نقشی ندارد و حتی صورت او در بازی معلوم نمی‌شود. شما فقط می‌توانید از لب به پایین نگهبان دروازه را ببینید! اما با این حال پلیر‌ها او را به عنوان شخصیت محبوب خود انتخاب کردند. در طول بازی وقتی با نگهبان دروازه صحبت می‌کنید، او اخبار جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد و انرژی مثبتی به شما می‌دهد. همین نکته باعث شده که اکثر پلیر‌ها دید خوبی نسبت به او پیدا کنند تا جایی که فن آرت‌های بسیاری از وی به تصویر کشیده شده است. برای اشنایی بیشتر با بخش اخبار بازی سایت ایران موجو همراه باشید.

توضیحات بازی فایر امبلم

بازی فایر امبلم، یک بازی نقش آفرینی یا به اختصار RPG است. این ژانر بازی قطعا در نسل هشتم کنسول‌ها، یکی از طلایی‌ترین دوران خود را داشته است. بازی‌هایی مثل the witcher 3،cyberpunk 2077، گاد آف وار 4، لجند اف زلدا و همین بازی فایر امبلم تنها گوشه‌ای از این دوره طلایی هستند. شگفتی این دریای عظیم بازی‌های نقش آفرینی نسل هشتم این است که در هر بازی‌اش می‌توانید پیشرفت و تغییرات بسیار مثبت را مشاهده کنید.

اما اگر بخواهیم جزیی‌تر به بازی فایر امبلم نگاه کنیم، مشاهده می‌کنیم که سبک این بازی در حقیقت، نقش آفرینی-استراتژیک است. سبکی که در ایران محبوبیت کمی دارد. اکثر ما دوست داریم مثل کال آف دیوتی، تفنگ را بالا بگیریم و هر کسی را که دم دستمان بود بکشیم. آن‌هایی که بیشتر حوصله دارند سری هم به فرنچایز اسپلینتر سل (splinter cell) می‌زنند و سبک مخفی‌کاری را پیش می‌گیرند. اما تقریبا هیچ‌کس حوصله ندارد که بازی با استراتژیک-نقش‌آفرینی انجام دهد و داستان بازی را خودش با دستان خودش خلق کند.

بازی فایر امبلم
بازی فایر امبلم

توضیحاتی درباره سبک نقش‌آفرینی-استراتژیک

در این نوع بازی‌ها، این شمایید که باید استراتژی بازی را تعیین کنید و داستان را کامل کنید. برخلاف فرنچایز‌هایی مانند کال آف دیوتی، شما می‌توانید داستان بازی را عوض کنید و شخصیت‌هایی بسیار قوی با مهارت‌هایی بسیار بالا بسازید یا شخصیت‌هایی ضعیف بسازید که به محض حمله دشمن، از پای درمی‌آیند. همانطور که هدایت یک کاراکتر را در بازی در دست دارید، باید بازی را هدایت کنید. در بازی فایر امبلم، چندین پایان متفاوت وجود دارد که با تصمیم‌هایی که در طول بازی می‌گیرید، می‌توانید به یکی از آن‌ها برسید.

داستان بازی فایر امبلم

وقایع بازی در قاره ای به نام فودلان رقم می‌خورد. فودلان شامل سه پادشاهی است: عقاب‌های سیاه از امپراطوری ادرستیان، شیرهای آبی از پادشاهی فارگوس و گوزن‌های طلایی از اتحاد لیستر. در این بازی، شما فرزند یک سرباز مزدور هستید. خودتان هم در قبل مزدوری حرفه‌ای بوده‌اید اما طی وقایعی عجیب، شما از طریق کلیسای سیروس ( church of seiros ) مامور می‌شوید تا در آکادمی افسران، تدریس کنید و به دانش‌آموزان اصول نظامی و رزم‌آوری بیاموزید.

شما می‌توانید از بین سه کلاس، یکی را انتخاب کرده و مسئول آموزش آن‌ها بشوید. دانش‌آموزان شما از سرزمین‌های سه پادشاهی هستند و شما باید یکی از این سه پادشاهی را انتخاب کنید. وقتی که یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، مسیر شما از بقیه کلاس‌ها جدا شده و خط داستانی بازی کاملا عوض می‌شود. شاید فکر کنید که با جدا شدن از دو خط داستانی دیگر از بازی چیزی نمی‌ماند. اما زیبایی این بازی در همین غنای داستان و شخصیت‌های بسیار عمیق و منعطف است.

بازی فایر امبلم
بازی فایر امبلم

داستان و شخصیت‌های منعطف بازی فایر امبلم

همانطور که گفته شد شما پس از انتخاب یکی از سه کلاس، راهتان را از بقیه جدا کرده‌اید. اما سوالی پیش خواهد آمد که وظیفه شما در قبال این کلاس چیست؟ پلیر باید دانش‌آموزان خود را آموزش دهد، با آن‌ها صحبت کند، برایشان برنامه هفتگی تنظیم کند، با آن‌ها یک فنجای چای بنوشد، استعداد‌های منحصر به فرد آن‌ها را کشف کند و سپس آن‌ها را شکوفا کند، در سمینار‌های دیگر اساتید شرکت کند و بی‌نهایت کار دیگر که می‌توانید انجام دهید. شخصیت شما با انجام این کارها ارتقا پیدا می‌کند.

شخصیت‌های بازی نیز بسیار منطف و غنی هستند. به عنوان مثال یکی از دانش‌آموزان شما، در هنر جادوی سیاه مهارت خارق‌ العاده‌ای دارد. برای به دست آوردن یکی از مهارت‌های بازی، دانش‌آموز شما هم باید در شمشیرزنی استاد باشد و هم در جادوی سیاه. اما اگر به لیست علایق دانش‌آموز خود نگاه کنید، درمی‌یابید که وی اهل کارهای بدنی و فیزیکی نیست. حال شما می‌توانید راه سخت را در پیش بگیرید و این استاد جادوی سیاه را به یک شمشیرزن ماهر تبدیل کنید یا آن مهارت را با دانش‌آموز دیگری به دست آورید.

حضور شخصیت نگهبان دروازه در بازی فایر امبلم

این کاراکتر، عموما جلوی دروازه قلعه ایستاده است و هر بار که وی را می‌بینید، می‌توانید به سادگی از کنارش عبور کرده و وارد قلعه شوید یا با او صحبت کنید. اما به شما صحبت کردن با او را پیشنهاد می‌کنم؛ زیرا هربار که با او صحبت می‌کنید، وی شما را از فعالیت‌های دانش‌آموزانتان آگاه می‌کند و اخبار داخل قلعه را به شما می‌دهد. این کاراکتر شخصیتی بسیار مثبت و خوش صحبت است؛ تا جایی که در نظرسنجی امسال، پلیر‌ها درخواست داشتند که بتوانند از او نیز در بازی استفاده کنند.

این کاراکتر مجبوب، در این نظرسنجی کار سختی نیز داشته است. رقبای او از نسخه‌های پیشین بازی بودند که با خودشان حس و حالی نوستالژیک حمل می‌کردند. یکی از این رقبا، کاراکتر مارث (marth) از نسخه قبلی بازی است. او در نسخه قبل حضوری فعال داشت و در خط داستانی نیز شرکت داشت. برای همین بزرگترین شانس برای انتخاب شدن به عنوان شخصیت محبوب را داشت اما او بازی را به شخصیتی باخت که اسم یا حتی صورتی ندارد! استودیوی سازنده نیز به درخواست پلیر‌ها جواب داد و قرار است در تابستان امسال، از نگهبان دروازه رونمایی کنند.

fire emblem: three houses
fire emblem: three houses

تغییری اساسی در بازی فایر امبلم: سه خانه

اگر شما از پلیر‌های قدیمی این بازی باشید، می‌دانید که در بازی یک چرخه سلاح وجود دارد. وجود این چرخه سلاح به نوعی امضای این بازی به شمار می‌رود. چرخه سلاح تقریبا چیزی مانند سنگ کاغذ قیچی خودمان است. در این چرخه سلاح، شمشیر تبر را می‌زد، تبر نیزه را و در نهایت نیزه نیز شمشیر را می‌زد. اما در نسخه سه خانه از فایر امبلم، این چرخه از بازی حذف محو شده است. با این حال هنوز گوشه‌ای از این چرخه در بازی وجود دارد اما این وظیفه شماست که آن‌ها را کشف کنید و به شاگردانتان آموزش دهید که کدام سلاح کدام را می‌زند. 

اگر می خواهید اطلاعات بروز و دقیق بازی ها را کسب کنید می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

سخن آخر درباره بازی فایر امبلم

بازی فایر امبلم، یکی از بهترین بازی‌های سبک RPG است. این بازی که بر روی نینتندو سوییچ و جدیدا هم بر روی موبایل‌ها عرضه شده است سالانه یک نظرسنجی برگزار می‌کند که در آن از پلیر‌هایش می‌خواهد تا شخصیت محبوب خود را معرفی کنند. امسال شخصیت محبوب کسی نبود جز نگهبان دروازه. برای همین این کاراکتر در تابستان امسال، در دسترس پلیر‌ها قرار خواهد گرفت و از این به بعد، می‌توانند از او نیز در بازی استفاده کنند. امیدواریم از این مطلب سایت ایران موجو استفاده کرده باشید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support