حرفه ای شدن در کالاف با 10 ترفند ساده

چگونه در کالاف حرفه ای شویم

چگونه در کالاف حرفه ای شویم؟

قطعا شما هم می‌خواهید تا به یک بازیکن حرفه‌ای کالاف دیوتی موبایل تبدیل شوید. حرفه‌ ای شدن در کالاف دیوتی با دانستن نکات و ترفندهای آن، متفاوت است. بسیاری از آموزش‌ها، به ترفندهای کالاف دیوتی موبایل می‌پردازند که دانستن آن‌ها می‌تواند بازی شما را بهتر کند اما لزوما باعث حرفه‌ای شدن در کالاف نمی‌شوند. ما در این مقاله از آموزش های کالاف دیوتی به شما آموزش‌هایی را ارائه خواهیم داد که با یاد گرفتن آن‌ها، سطح کلی بازی‌تان افزایش پیدا می‌کند و با گذشت زمان، به یک پرو پلیر تبدیل می‌شود.

پرو پلیر کالاف کیست؟

قطعا برای شما هم سوال شده است بازیکن حرفه‌ای کالاف دیوتی چه کسی است و چه ویژگی‌هایی دارد. بسیاری از بازیکنان کسی را که بیش‌ترین کیل را بگیرد و بیش‌ترین برد را داشته باشد، بازیکن حرفه‌ای بازی می‌دانند. در واقع اگر توانایی‌های شما بیش‌تر از بازیکنان دیگر باشد، یک پرو پلیر محسوب می‌شوید.

هر بازی بتل رویال یک ست از توانایی‌ها و اسکیل‌های مختلف دارد که ماهر شدن در آن‌ها، شما را به پرو پلیر آن گیم تبدیل می‌کند؛ کالاف دیوتی موبایل هم از این قاعده مستثنی نیست. ما هم در این آموزش نکات جزئی بازی را به شما آموزش نمی‌دهیم؛ بلکه استراتژی‌هایی را بررسی می‌کنیم که توانایی‌های کلی شما را بهتر می‌کنند.

قطعا شما هم مثل بسیاری از بازیکنان، قواعد کلی بازی را بلدید و ترفندهای مختلفی می‌دانید. استراتژی‌هایی که ما در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد، بازی شما را در کالاف دیوتی و هر شوتر دیگری بهتر خواهند کرد.

روش های حرفه ای شدن در کالاف دیوتی

 • تمرین کنید 
 • لول خودتان را بالاتر ببرید 
 • Pre-Aiming 
 • کنترل لگد اسلحه 
 • از کمپ کردن نترسید 
 • تنظیمات حساسیت بازی 
 • تنظیمات گیم پلی 
 • حواستان به Loadoutها باشد 
 • اتچمنت‌ها را فراموش نکنید 
 • تعداد تجهیزات داخل کوله خود را مشخص کنید

۱- تمرین کنید برای حرفه ای شدن در کالاف

تمرین کنید برای حرفه ای شدن در کالاف

تمرین کردن چیزی است که به همه بازیکنان پیشنهاد می‌شود؛ فرقی ندارد که نوب باشید و بازی را تازه نصب کرده باشید، یا از حرفه‌ای‌ترین بازیکنان کالاف دیوتی باشید. درواقع بهتر است قبل از هر بازی مهم، یک بازی کوتاه با ربات‌های کالاف انجام دهید. یکی از کارهایی که بازیکنانی که می‌خواهند رنکد بازی کنند، انجام می‌دهند؛ این است که مستقیم بازی رنکد را شروع می‌کنند و فقط می‌خواهند بازی کنند.

این کاری است که شما باید از آن اجتناب کنید؛ زمانی که کالاف دیوتی را برای اولین بار در روز باز می‌کنید، ذهن شما آماده بازی جدی نیست. به همین دلیل بهتر است در ابتدا یک بازی عادی با ربات‌ها انجام دهید. هم ذهن شما و هم انگشتانتان نیاز به آماده شدن دارند تا بتوانند بهترین عملکرد را در بازی‌های جدی در مقابل حریفان قوی داشته باشند. یک تمرین ساده با ربات‌های بازی، ذهن و دستان شما را آماده می‌کند.

۲- لول خودتان را برای حرفه ای شدن در کالاف بالاتر ببرید

لول خودتان را برای حرفه ای شدن در کالاف بالاتر ببرید

این نکته کمی بدیهی است و حتی می‌تواند در نتیجه حرفه‌ای شدن در کالاف باشد. با این حال اگر شما با انجام ماموریت‌های روزانه و ایونت‌هایی که به بازی اضافه می‌شوند، لول خودتان را بالاتر ببرید، به تجهیزات و سلاح‌های بهتر دسترسی خواهید داشت. بالاتر بودن لولتان به این معنی است که می‌توانید جوایز بهتر و بیش‌تری از بازی دریافت کنید.

می‌توانید به این مورد، به عنوان یک عامل دوطرفه فکر کنید؛ بالاتر رفتن لولتان، باعث حرفه‌ای شدن در کالاف می‌شود و حرفه‌ای‌تر شدنتان هم لولتان را بالاتر می‌برد.شاید خواندن مقاله آموزش بالا بردن لول کالاف دیوتی موبایل در ایران موجو برای شما جذاب باشد.

۳- Pre-Aiming برای حرفه ای شدن در کالاف

Pre-Aiming برای حرفه ای شدن در کالاف

نشانه‌گیری از قبل یا Pre Aiming، کاری است که به شما اجازه می‌دهد بسیار سریع‌تر باشید. برای این کار، باید حدس بزنید که انمی از کدام سمت خواهد آمد؛ درنتیجه هدف‌گیری‌تان را به آن سمت انجام دهید. درنتیجه اگر دشمنتان از آن جهت به سمت شما آمد، می‌توانید خیلی سریع‌تر به او شلیک کنید و لازم نیست چند ثانیه را صرف هدف‌گیری کنید.

این کاری است که فهمیدنش آسان است اما برای این که بتوانید آن را به خوبی انجام دهید، به تمرین زیادی نیاز خواهید داشت. مهم‌ترین کار این است که Crosshair خود را همواره برای هدف‌گیری آماده نگه دارید؛ در این صورت هدف‌گیری در حالت دوییدن و راه رفتن نیز آسان‌تر می‌شود. با این حال این که بتوانید همزمان که راه می‌روید، هدف خودتان را نیز تعیین کنید، کاری است که نیاز به تمرین زیادی خواهد داشت.در بهترین آموزش تنظیمات کالاف دیوتی موبایل گام به گام بخوانید که چگونه بهترین تنظیمات نشانه گیری را داشته باشید.

۴- کنترل لگد اسلحه برای پرو پلیر شدن در کالاف

کنترل لگد اسلحه برای پرو پلیر شدن در کالاف

برای این که لگد یا ریکویل اسلحه را کنترل کنید، باید دقیقا بدانید که این پدیده چیست. بسیاری از بازیکنان به اشتباه فکر می‌کنند که کنترل لگد اسلحه، کنترل اسپری گلوله‌ها است که در هنگام شلیک، به اطراف هدف رخ می‌دهد. با این که این ادعا صحیح است، اما کنترل لگد بسیار بیش‌تر از آن است.

کنترل لگد به معنی این است که لگد و اسپری گلوله‌های اسلحه‌های خودتان را کنترل کنید؛ نه همه اسلحه‌های بازی را. اگر گیم‌پلی پرو پلیرهای کالاف را نگاه کنید،‌ می‌بینید که آن‌ها همیشه با چند اسلحه ثابت بازی می‌کنند و با سلاح‌های دیگر کاری ندارند. دلیل این کار این است که آن‌ها با تمام ویژگی‌ها و شرایط آن سلاح آشنا هستند و می‌دانند که در هر شرایطی، چه واکنشی نشان خواهد داد. این کار بهترین روش برای ساختن حافظه عضلات است؛ پس اسلحه‌تان را بردارید و هرچه‌قدر می‌توانید تمرین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از گان های کالاف دیوتی مقاله بهترین تفنگ های کالاف دیوتی موبایل را بشناسید را در ایران موجو بخوانید.

۵- از کمپ کردن نترسید

تکنیکی به نام Holding & Isolating وجود دارد که در واقع می‌توان گفت همان کمپ کردن است؛ با این تفاوت که شما در تپه‌ها یا مکان‌های  غیر قابل دسترس پنهان نمی‌شوید، بلکه یک منطقه از بازی را برای خودتان تصرف می‌کنید. این تکنیک در بازی‌هایی مانند CS:GO استفاده می‌شد و در کالاف دیوتی هم کارساز است.

شما باید یک منطقه از بازی را به تصرف خودتان در آورید و در آن نقطه منتظر ورود انمی‌ها باشید. در نتیجه می‌توانید کیل‌های راحتی بگیرید و تیم مقابل را برای به دست آوردن دوباره آن منطقه، مضطرب کنید. همچنین زمانی که تیم مقابل نتواند منطقه را از شما پس بگیرد، دست به کارهای عجولانه خواهد زد و شما می‌توانید راحت‌تر از قبل حتی کیل بگیرید.

این تکنیک بسیار کشنده است و بازیکنان  حرفه ای بسیاری از آن استفاده می‌کنند. شما در کمپ کردن عادی، در یک منطقه پنهان می‌شوید و ممکن است هدفتان این باشد که کاملا از دید دشمن دور بمانید. در این تکنیک که به شما معرفی کردیم، شما آشکار هستید اما به خوبی پناه گرفته‌اید تا از شلیک‌های دشمن دور باشید. همچنین از نبرد فرار نمی‌کنید و آماده دفاع از منطقه خود و پیروز شدن در بازی هستید.

۶- تنظیمات حساسیت بازی برای حرفه ای شدن در کالاف

تنظیمات حساسیت بازی برای حرفه ای شدن در کالاف

این مورد را تمام بازیکنانی که بتل رویال یا هر FPS دیگری بازی می‌کنند، باید بدانند اما باز هم مشاهده می‌شود که حتی بازیکنان قدیمی هم نمی‌توانند به خوبی آن را اعمال کنند. اکثر اوقات بازیکنان تنظیمات یک شخص دیگر، معمولا یکی از پرو پلیرها، را کپی می‌کنند و انتظار دارند تا آن تنظیمات بازی‌شان را بهتر کند.

با این حال منظور ما از تنظیمات حساسیت بازی این نیست. اگر راجع به این تنظیمات سردرگم هستید و نمی‌دانید چه‌گونه حساسیت یا سنسیتیوتی بازی را تنظیم کنید، می‌توانید در بازی اندازه بگیرید که با چه میزان حرکت کردن در حال نشانه‌گیری راحت هستید.

به عنوان مثال فرض می‌کنیم که شما از بازیکنانی هستید که انگشتانتان را سریع روی صفحه می‌کشید و در محدوده‌های کوچک حرکت می‌کنید، درنتیجه بهتر است حساسیت را بالاتر ببرید. همچنین اگر در زمان نشانه‌گیری دائما باید انگشتان خودتان را تکان دهید و به دنبال دشمن باشید، باید تنظیمات حساسیت را افزایش دهید.

برعکس این موضوع نیز صادق است؛ اگر با یک بار حرکت انگشتتان بسیار سریع از روی دشمنتان عبور می‌کنید و نمی‌توانید به خوبی هدف‌گیری کنید، باید تنظیمات حساسیت را پایین‌تر بیاورید. بهترین تنظیمات سنسیتیویتی کالاف دیوتی موبایل را با استفاده از این آزمایش‌ها برای خودتان پیدا خواهید کرد. تنظیماتی که به این شکل به دست بیایند، کاملا مناسب سبک بازی شما و حتی موبایلتان خواهند بود و بهترین نتیجه را برایتان فراهم خواهند کرد.

۷- تنظیمات گیم پلی کالاف دیوتی

این تنظیمات مخصوصا برای بتل رویال کاربرد بسیار زیادی دارند. شما باید این تنظیمات را نیز همانند تنظیمات حساسیت بازی، برای خودتان شخصی‌سازی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با این حال گزینه‌هایی وجود دارد که بهتر است همواره فعال باشند.

به عنوان مثال بهتر است همواره Aim Assist را فعال کنید تا نشانه‌گیری بهتری داشته باشید. همچنین فعال کردن Quick Run هم به شما در فرار کردن برتری خواهد داد.

۸- حواستان به Loadoutها باشد

Loadoutها برای حرفه ای شدن در کالاف

زمانی که به هر بازی وارد می‌شوید، می‌توانید ۵ سلاح را برای خودتان انتخاب کنید. این سلاح‌ها در ایردارپ‌های مخصوص شما موجود خواهند بود و درنتیجه دیگر ضرورتی نخواهد داشت با سلاح‌هایی که داخل بازی پیدا می‌کنید، بازی را ادامه دهید. انتخاب این سلاح‌ها اهمیت بسیار بالایی دارد.

شما باید با یک استراتژی مناسب این سلاح‌ها را انتخاب کنید، درواقع یک سلاح را باید برای نبردهای از فاصله دور درنظر بگیرید، سلاح دیگر را برای نبردهای فاصله متوسط تا دور و یک سلاح دیگر را برای نبردهایی که در فاصله نزدیک اتفاق می‌افتند. سلاح‌های دیگر باید بر اساس سبک بازی‌تان انتخاب شوند؛ ممکن است سبک بازی‌تان خشن‌تر باشد؛ درنتیجه باید سلاحی را که با آن راحت هستید و می‌توانید سریع حمله کنید، قرار دهید.

۹- اتچمنت‌ها را فراموش نکنید

قطعا هرچه بیش‌تر بازی کنید، تجهیزات بیش‌تری دریافت خواهید کرد تا به سلاح‌های خودتان اضافه کنید. اتچمنت‌ها، ویژگی‌های سلاح شما را افزایش می‌دهند. به عنوان مثال، یک muzzle ساده روی سلاحتان، نرخ شلیک شما را بیش‌تر می‌کند. همچنین اگر دوربین داشته باشید، حتما آن را روی سلاح خود قرار دهید؛ در این صورت حتی می‌توانید با SMGها به فواصل دور شلیک کنید.

اتچمنت‌ها می‌توانند خشاب شما را بیش‌تر کنند، دقت شلیکتان را افزایش دهند، کنترل اسلحه را راحت‌تر کنند، جلوی لگد زیادی اسلحه را بگیرند و در نهایت بازی شما را چند پله بالاتر ببرند. به همین دلیل بهتر است تمام سلاح‌هایتان را با این اتچمنت‌ها تنظیم کرده و آن‌ها را در Loadout قرار دهید.

۱۰- تعداد تجهیزات داخل کوله خود را مشخص کنید

تجهیزات داخل کوله برای حرفه ای شدن در کالاف

شما در تنظیمات بازی، می‌توانید مشخص کنید که از هر نوع تجهیزات، می‌توانید تا چه حد بردارید. درنتیجه حتی اگر تمام آیتم‌های یکی از دشمنانتان را لوت کنید، با مشکل مواجه نخواهید شد. به عنوان مثال می‌توانید تعیین کنید که حداکثر چند عدد نارنجک در کوله پشتی‌تان قرار گیرد، حتی می‌توانید نوع نارنجک‌ها را نیز عوض کنید.

با انجام این کار بر اساس سبک بازی‌تان، کوله‌پشتی‌تان با تجهیزات اضافی پر نمی‌شود و می‌توانید مفیدتر بازی کنید. با این حال شما باید با آزمون و خطا، بهترین حالت را برای خودتان انتخاب کنید. ممکن است بعضی از بازیکنان تجهیزات دفاعی و پزشکی کمی را با خود به میدان ببرند و سبک بازی خشنی داشته باشند، همچنین ممکن است اکثر فضای کوله یک بازیکن، با نارنجک‌های مختلف پر شود. این جزئیات را خودتان بهتر از هر بازیکن دیگری می‌دانید.

می توانید مطالب کاربردی و مفید دیگر در رابطه با کالاف دیوتی را در سایت تخصصی callofduty.ir بخوانید.

به نظر شما روش حرفه‌ای شدن در کالاف چیست؟

ما در این مقاله ۱۰ تکنیک مختلف را به شما آموزش دادیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در انواع حالت‌های کالاف دیوتی موبایل، بهتر بازی کنید. در این مقاله به نکات و ترفندهای کالاف دیوتی اشاره نشد، بلکه تکنیک‌هایی کلی را بررسی کردیم که حتما باید بلد باشید. درواقع بدون دانستن این تکنیک‌ها، از ترفندهای مختلف نمی‌توانید استفاده مناسبی بکنید.

به نظر شما بهترین راه حرفه‌ای شدن در کالاف دیوتی چیست؟ شما با انجام چه کارهایی به یک پرو پلیر کالاف دیوتی تبدیل شدید؟ نظرات و راهنمایی‌هایتان را بنویسید تا بازیکنان مبتدی از آن‌ها استفاده کنند. همچنین نظرات شما به ما در نوشتن مقالات بهتر، کمک زیادی می‌کنند.

سوالات متداول

بهترین تنظیمات حساسیت برای حرفه‌ای شدن در کالاف چیست؟

شما این تنظیمات را باید با آزمون و خطا و بر اساس سبک خاص بازی خودتان به دست آورید.

بهترین راه برای این که در کالاف دیوتی حرفه‌ای شویم چیست؟

تکنیک‌های گفته‌شده را در بازی‌تان به کار بگیرید و تمرین کنید. تمرین زیاد در هرکاری، منجر به حرفه‌ای شدن در آن می‌شود.

آیا بازی با ربات‌ها برای حرفه‌ای شدن در کالاف مفید است؟

ربات‌ها بخش مهمی از کالاف هستند و بازی کردن و تمرین با آن‌ها، ذهن شما را برای مچ‌های جدی آماده می‌کند.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

1 دیدگاه
 • Konni solider

  بشین وارزون موبایل بزن کالاف دیوتی موبایل اسون میشه برات حتی اگه اونجا به سطح مدیوم برسی

iranmojo online support