آموزش قدم به قدم ساخت اکانت پلی استیشن در PS5

آموزش قدم به قدم ساخت اکانت پلی استیشن

ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 به جهت استفاده از خدمات، امکانات و قابلیت‌های پلی‌ استیشن نتورک ضروری است. درصورتی‌که صاحب کنسول پلی‌ استیشن 5 هستید، احتمالاً به دنبال آموزشی دقیق برای راه‌اندازی آن بوده و نگران هستید که اکانت شما پس از ساخته شدن یا در مراحل ساخت، به هر دلیل دچار مشکل نشود. همه ما به‌ خوبی می‌دانیم که امکان ساخت اکانت پلی‌ استیشن با ریجن ایران و استفاده از مشخصات یک کاربر ایرانی وجود ندارد. در این وضعیت بهره‌گیری از امکان ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 با ریجن‌های خارجی معمولاً روشی متداول خواهد بود. در ادامه در این مورد صحبت خواهیم کرد.

ساخت اکانت پلی استیشن

نحوه ساخت اکانت پلی‌ استیشن در PS5

در ادامه به‌صورت قدم ‌به ‌قدم در مورد ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 توضیحات موردنیاز را به شما عزیزان شرح خواهیم داد. پیش از هر چیزی دقت داشته باشید که کنسول شما باید به شبکه اینترنت متصل باشد. در مراحل بعدی بر اساس آموزشی که می‌بینید، عمل کنید.

  • پس از این که کنسول خود را راه‌اندازی کردید، وارد بخش تنظیمات شوید. این کار با تپ کردن علامت چرخ‌دنده قابل انجام خواهد بود. حالا به‌صورت مستقیم وارد منوی Setting یا همان تنظیمات می‌شوید. در این قسمت، شما باید گزینه Users and Accounts را انتخاب کنید.
  • حالا از بخش مربوط روی گزینه Sign in کلیک کنید. وقتی روی این گزینه کلیک کنید، با منویی مشابه چیزی که در تصویر زیر می‌بینید مواجه می‌شوید.
  • همان‌طور که می‌بینید در منوی پیش رو، هم امکان ورود به‌ حساب‌های کاربری قبلی خود را دارید و هم می‌توانید نسبت به ساخت اکانت پلی‌ استیشن یا همان حساب کاربری پلی‌ استیشن نتورک اقدام کنید. Create an Account را انتخاب کنید تا وارد فاز اصلی ساخت اکانت شوید.
ساخت اکانت پلی استیشن 5- مرحله اول

تاریخ تولد در پروفایل کاربری پلی‌ استیشن 5

دقت کنید که در اولین صفحه، شما با مشخص‌کردن رنج سنی به‌عنوان یک فیلترگذاری توسط شرکت سونی مواجه می‌شوید. درصورتی‌که نمی‌خواهید محدودیت‌های سونی در مورد اجرای بازی‌ها با رده‌های سنی خاص را تجربه کنید، بهتر است که از یک تاریخ غیرواقعی مثلاً 1992 و روز و ماه دلخواه استفاده کنید. در غیر این صورت، این احتمال وجود دارد که حساب کاربری به شما اجازه نصب بسیاری از بازی‌ها را ندهد. در نتیجه حتماً نسبت به این نکته واقف باشید که واردکردن این تاریخ اهمیت زیادی دارد.

ثبت تاریخ تولد در اکانت پلی استیشن
  • پس از این که فرمت درستی را برای تاریخ تولد مشخص کردید، روی گزینه Next کلیک کنید. در منوی پیش رو می‌توانید کشور مبدأ خود را برگزینید. پیشنهاد ما انتخاب کشور ایالات متحده امریکا و زبان انگلیسی خواهد بود. پس در منو به دنبال United States بگردید و در صفحه زبان English را انتخاب کنید. به منوی بعدی بروید.
  • در این منو از شما یک آدرس ایمیل معتبر خواسته خواهد شد. این مهم‌ترین مرحله در ساخت اکانت پلی‌ استیشن 5 است. نام کاربری شما نیز با همین ایمیل مشخص می‌شود. فراموش نکنید که آدرس ایمیل شما حتماً در دسترس باشد، چون در صورت لزوم باید رمز عبور خود را با استفاده از این ایمیل ریست کنید.

انتخاب رمز عبور کنسول پلی‌ استیشن 5

در قسمت Password و Confirm Password نیز رمز عبور خود را با یک‌ بار تکرار وارد کنید. بهتر است رمز عبور را جایی یادداشت کنید تا آن را فراموش نکرده و درصورتی‌که ایمیل شما در دسترس نیست، بتوانید به‌راحتی وارد حساب کاربری کنسول پلی‌ استیشن 5 شوید. (رمز عبور شما باید ترکیبی از اعداد، حروف کوچک و بزرگ و علامت باشد.)

انتخاب رمز عبور کنسول پلی استیشن

پس از مشخص‌کردن رمز عبور و ورود به صفحه بعدی با انتخاب گزینه Next لازم است که نام و نام خانوادگی خود را درج کنید. First name و Last name این کار را انجام دهید. گزینه‌ای دیگر وجود دارد که به‌صورت نوار خاموش و روشن یا فعال و غیرفعال خواهد بود. یکی از آنها بدان معنی است که ایمیل‌هایی از سوی شرکت سونی برای شما ارسال خواهد شد. این ایمیل‌ها حاوی توضیحاتی در مورد جشنواره‌ها، کنفرانس‌ها و همین‌طور امتیازات ویژه برای کاربران خواهد بود که می‌توانید این گزینه را غیرفعال کنید و وارد منوی بعدی شوید.

ثبت اطلاعات فردی در پلی استیشن پلاس 5

پس از عبور از بخش انتخاب نام و نام خانوادگی که در تصویر بالا قابل‌ مشاهده است، از شما خواسته می‌شود که کد پستی و شماره ایالات و نام شهر را درج کنید. البته که نمی‌توانید از مشخصات ایرانی خود برای عبور از این منو استفاده نمایید. در نتیجه می‌توانید در اینترنت آدرس‌های تقلبی کشورها را جستجو کرده یا به‌صورت مستقیم از وب‌سایت: https://www.fakeaddressgenerator.com

استفاده کنید. در این صورت یک سری مشخصات جدید با هر بار بروز کردن صفحه سایت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

ثبت کد پستی در  پلی استیشن پلاس

این اطلاعات را هم مطابق تصویر بالا درج کنید. با عبور از این مرحله تقریباً بیش از 80 درصد مراحل ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 را طی کرده‌اید و لازم است که تصویر پروفایل و آیدی خود را مشخص کنید.

آواتار پروفایل پلی استیشن 5

از بین تصاویر درج شده یکی را با انتخاب خود برگزیده و سپس وارد منوی بعدی شوید. البته شما حتی می‌توانید تصویر خودتان را هم روی اکانت قرار دهید که در این صورت باید به‌حساب‌های کاربری خود روی جی‌میل، فیس‌بوک و… سینک شوید که پیشنهاد می‌کنیم این کار را بعداً انجام دهید.

انتخاب آی دی روی پلی‌ استیشن 5

حالا با عبور از منوی انتخاب عکس پروفایل پلی‌ استیشن وارد بخشی می‌شوید که از شما خواسته می‌شود نام کاربری یا ID را برای اکانت انتخاب کنید. این آیدی یکتا بوده و نباید توسط کاربر دیگری تصرف شده باشد. درصورتی‌که چیزی به ذهنتان نمی‌رسد، نگران نباشید پلی‌ استیشن آن را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای این کار Suggestions را انتخاب کنید!

انتخاب آیدی در پلی استیشن 5

تنظیمات حریم خصوصی سونی پلی‌ استیشن

در انتها لازم است که تنظیمات حریم شخصی خود را در منوی پیش رو و بعد از انتخاب آی دی مشخص کنید. دقت داشته باشید که این اطلاعات نیاز به تغییر خاصی ندارند؛ اما اگر روی این موضوع حساس هستید، سونی کامل‌ترین تنظیمات را برای ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن بهره بگیرید. پس از این که حریم شخصی خود را مشخص کردید، گزینه Apply را در انتهای صفحه انتخاب کرده و به منوی بعدی بروید.

داده‌های در دسترس

منوی بعدی مربوط به زمینه اصلی حریم خصوصی برای جمع‌آوری داده‌های موردنیاز خواهد بود که می‌توانید آنها را بهینه کنید یا به سونی اجازه ندهید که برخی اطلاعات شما را برای سرور ارسال کند. 

زمانی که گزینه: Personalized purchase Recommendations فعال باشد، داده‌ها مطابق نیاز و سلیقه شما در دسترس قرار می‌گیرد. 

Personalized Advertising باعث می‌شود که تبلیغات به‌صورت سفارشی در دسترس قرار گرفته و سپس با انتخاب هرکدام از این گزینه‌ها می‌توانید وارد منوی بعدی شوید. دقت کنید که حتی این امکان وجود دارد که هیچ‌کدام را فعال نکنید و سپس روی گزینه Confirm And Continue کلیک کنید. اگر شما هم از بخش حریم خصوصی سونی خسته شده‌اید، پس با ما هم عقیده هستید. مطمئن هستم که شما هم برای ورود به اکانت پلی‌ استیشن خود عجله دارید!

تیک قسمت I Agree را بزنید و سپس Confirm را در این منو انتخاب کنید. 

تنظیمات حریم شخصی در پی استیشن 5

تأیید اکانت ایمیل پلی‌ استیشن

اگر ایمیل وارد شده در بخش قبلی این آموزش درست باشد، سونی یک ایمیل تأیید برای شما ارسال خواهد کرد. لازم است که وارد حساب کاربری ایمیل و صندوق ورودی خود شده و آن را تأیید کنید. معمولاً یک لینک در ایمیل برای شما به نمایش درمی‌آید. پیشنهاد می‌کنیم که از نرم‌افزارهای تغییر آی پی برای ورود به ایمیل و تأیید حساب استفاده کنید.

ایمیل خود را تأیید کنید و روی گزینه Already Verified کلیک کنید. البته درصورتی‌که این کار را به‌درستی و دقیق انجام داده باشید و ایمیل شما تأیید شده باشد، یک تیک سبز نیز در کنار ایمیل شما در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

تایید اکانت ایمیل پلی استیشن 5

تأیید شماره‌تلفن در پلی‌ استیشن 5

یکی از نکات مهم در بحث ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 تأیید شماره تماس خواهد بود. سونی به شما پیشنهاد می‌کند که این کار را انجام دهید، اما باید به این مسئله دقت داشته باشید که ما در کشور ایران زندگی می‌کنیم و احتمالاً شما هم از مشخصات یک کاربر امریکایی استفاده کرده‌اید. پس گزینه Do This Later را انتخاب کرده و از این منو گذر کنید. در واقع شما نمی‌توانید با شماره تماس ایران یا شماره‌های مجازی رایگان آن را انجام دهید. 

منوی Account Creation Completed برای شما به نمایش درمی‌آید که این بدان معنی بوده که ساخت اکانت شما حالا به‌درستی انجام شده است. همان‌طور که می‌بینید تصویر شما نیز درج شده و زیر تصویر، آی دی شما مشخص شده است. به همین راحتی و با کلیک روی گزینه OK می‌توانید وارد حساب خود شوید و اولین تجربه شیرین از اجرای بازی‌ها روی کنسول را حس کنید!

امن کردن اکانت پلی‌ استیشن 5

به عنوان آخرین مرحله برای ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 پیشنهاد می‌کنیم اکانت خود را ارتقا دهید.

شما می‌توانید در تنظیمات و پس از ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 به‌راحتی ایمنی پروفایل خود را ارتقا دهید. در وهله اول، وارد منوی تنظیمات و بخش Users and Accounts شوید سپس از منوی پیش و رو گزینه Login Settings را انتخاب کنید. Set a PS5 Login Passcode به شما این امکان را می‌دهد که برای کنسول خود یک رمز مشخص کنید.

البته این رمز را می‌توانید در هنگام خرید با حساب کاربری نیز تعیین کنید. بخصوص اگر اقدام به خرید گیفت‌ کارت پلی‌ استیشن کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً این کار را انجام دهید تا با اشتباه یا به‌عمد، دیگران با حساب شما چیزی از استور خریداری نکنند.

امن کردن حساب کاربری پلی استیشن

وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Users and Accounts را انتخاب کنید. منوی Account و سپس Payment and Subscriptions مقصد بعدی شما خواهد بود. در Purchase Settings رمز عبور را انتخاب کرده و سپس روی گزینه OK کلیک کنید.

جمع‌بندی

در این آموزش نحوه ساخت اکانت پلی استیشن در PS5 را آموختیم که به‌طورکلی تفاوت زیادی با ساخت حساب در پلی‌ استیشن 4 نخواهد داشت. همین‌طور روش امن کردن حساب پلی‌ استیشن را نیز به شما توضیح دادیم که می‌توانید بعد از ثبت‌نام نیز آن را انجام دهید. برای دسترسی به امکانات بیشتر در پلی استیشن 5 ، خرید گیفت کارت پلی استیشن از ایران موجو را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support