چگونه یک شماره مجازی برای واتساپ داشته باشیم؟

چگونه یک شماره مجازی برای واتساپ داشته باشیم؟
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 337
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

در این مقاله به بررسی تمامی ویژگی‌ها و مزایای شماره مجازی برای واتساپ و نحوه ثبت حساب کاربری WhatsApp Business با شماره مجازی می‌پردازیم. همچنین شاید تمایل به آشنایی با نحوه ساخت شماره مجازی برای تلگرام باشید.

محدودیت‌های فیزیکی ارتباطات تلفنی معمولی را می‌توان با خرید شماره مجازی، بدون نیاز به زیرساخت‌های گسترده، از بین برد. این فناوری سازگاری و پویایی معاملات شرکتی و اطلاعات تبلیغاتی را برای مصرف کنندگان افزایش می‌دهد.

 

شماره  مجازی چیست؟

شماره مجازی با استفاده از دستگاه‌های متصل به اینترنت، امکان برقراری ارتباط امن با هر کسی در سراسر جهان را فراهم می‌کند. شماره تلفن‌های مجازی نیازی به آدرس فیزیکی یا سیم کارت ندارند. این یک فناوری بسیار پیشرفته است که به شما کنترل کامل می‌دهد زیرا شماره‌های مجازی با یک خط تلفن همراه نیستند. می‌توانید تماس‌ها را به تلفن ثابت، تلفن همراه یا حتی به یک سیستم رایانه متصل کنید.

اگرچه آنها از نظر فیزیکی به یک مکان مرتبط نیستند، شماره تلفن‌های مجازی کاملاً شبیه شماره تلفن‌های معمولی هستند. هر تلفنی، از جمله تلفن‌های ثابت، تلفن‌های همراه، VoIP (پروتکل صوتی از طریق اینترنت) و تلفن‌های نرم افزاری را می‌توان برای برقراری یا دریافت تماس با استفاده از این شماره‌ها استفاده کرد. شماره تلفن‌های مجازی در حال حاضر جزء ضروری یک شرکت در سراسر جهان است.

شماره تلفن‌های معمولی توسط ارائه دهندگان تلفن محلی ارائه می‌شود و این شماره‌ها برای کار به خط تلفن نیاز دارند. اما شماره تلفن‌های مجازی این محدودیت‌ها را ندارند و به یک منطقه محدود نمی‌شوند. از آنجایی که همه به یک سانترال ابری دسترسی دارند، ممکن است کارمندانی که هم در داخل و هم خارج از دفتر یا حتی خارج از کشور هستند، از آن استفاده کنند.

با شماره مجازی چه کار می‌توان کرد؟

شماره مجازی عملکردی مشابه شماره معمولی دارند و از برخی جنبه‌ها دارای ویژگی‌های بسیار پیشرفته تری هستند. در این بخش دقیقاً به این موضوع می‌پردازیم که چه کاری می‌توانید با یک شماره تلفن مجازی انجام دهید؟

 • تماس بگیرید و تماس دریافت کنید

می‌توانید با شماره تلفن مجازی خود تماس‌ برقرار کنید و هر کس که می‌خواهد می‌تواند از هر کجا از طریق اینترنت با شما تماس بگیرد. وقتی از طریق شماره مجازی با شما تماس گرفته می‌شود، بلافاصله به دستگاهی که ترجیح می‌دهید استفاده کنید، مانند تلفن رومیزی VoIP، تلفن همراه، تلفن نرم‌افزاری یا برنامه رایانه ارسال می‌شود.

 

 • ارسال و دریافت پیام

پیام متنی را می‌توان در یک شماره مجازی نیز فعال کرد. برای شما و مشتریان شما، دقیقاً مانند پیام‌های متنی معمولی ظاهر می‌شود و عمل می‌کند. بسته به اینکه از چه سرویس پیامکی استفاده می‌کنید، نه تنها می‌توانید به طور معمول پیامک ارسال و دریافت کنید، بلکه می‌توانید پیام‌های خود را مدیریت و سازماندهی کنید و پیامک‌ها را به صندوق ورودی ایمیل یا تلفن همراه خود فوروارد کنید.

 

 • افزودن پسوندها

می‌توانید افزونه‌های تلفن را به همان روشی که با یک سیستم اداری معمولی انجام می‌دهید اضافه کنید و می‌توان آن‌ها را به کارکنان یا بخش‌ها اختصاص داد.

 

یک منو اضافه کنید می‌توانید یک منوی تماس را به شماره تلفن مجازی خود اضافه کنید تا تماس گیرندگان شما بتوانند شماره‌ای را فشار داده و به شخص یا بخشی که می‌خواهند با آنها ارتباط برقرار کنند متصل شوند.

 

 • از ارسال برنامه ریزی شده استفاده کنید

بسته به روزها و ساعات کاری خود، تماس‌های خود را به هرجایی هدایت کنید. می‌توانید تماس‌های خود را در ساعات کاری به مرکز تماس اصلی خود و زمانی که برای کسب و کار باز نیستید به پست صوتی هدایت کنید.

 

 • از ضبط تماس استفاده کنید

تماس‌های خود را با ضبط همه یا برخی از تماس‌های خود، که می‌توانید در هر زمان پخش یا دانلود کنید، پیگیری کنید.

 

 • از رونوشت صدا استفاده کنید

با شماره‌های تلفن مجازی، می‌توانید به‌طور خودکار تماس‌های دریافتی و پست‌های صوتی را رونویسی کنید و آنها را برای بررسی آسان ذخیره کنید.

 

 • آن را برای همیشه نگه دارید

حتی اگر شماره‌ای که استفاده می‌کنید متعلق به ارائه دهنده خدمات VoIP است، اگر تصمیم به ترک سرویس دارید و می‌خواهید شماره خود را حفظ کنید، می‌توانید آن را به یک تلفن همراه، تلفن ثابت یا حتی یک شرکت مخابراتی دیگر VoIP منتقل کنید. شماره مجازی یک شماره تلفن واقعی است. ما فقط آن را “مجازی” می‌نامیم که در حال حاضر توسط سرویس تلفن مجازی میزبانی شود.

از طرف دیگر، اگر دیگر به شماره تلفن مجازی خود نیاز ندارید، فقط باید اشتراک خود را لغو کنید.

 

 • آن را با WhatsApp ثبت کنید

می‌توانید از یک شماره تلفن مجازی برای واتس‌اپ برای تعامل با مشتریان، انجام فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی و خودکارسازی مکالمات با یکپارچه‌سازی آن با یک پلتفرم ارتباطی با مشتری استفاده کنید.

 

واتساپ برای کسب و کار

اگر می‌خواهید کسب و کار خود را در واتس اپ راه اندازی کنید، دو گزینه دارید: می‌توانید از برنامه WhatsApp Business یا WhatsApp Business API استفاده کنید. هر گزینه‌ای را که انتخاب کنید، می‌توان با یک شماره تلفن مجازی کار کرد.

WhatsApp Business API برای شرکت‌هایی با ترافیک کم پیام‌های رد و بدل شده با مشتریانشان مناسب است، ابزارها و ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما در افزایش فروش، بهبود خدمات مشتری و به حداقل رساندن خطر از دست دادن فروش کمک کند.

بیش از دو میلیارد نفر از خدمات پیام رسانی واتساپ در 180 کشور در سراسر جهان استفاده می‌کنند. Whatsapp Business در حال حاضر بیش از پنج میلیون کاربر در سراسر جهان به دست آورده است.

 

چگونه با شماره مجازی از واتساپ بیزینس استفاده کنیم؟

چگونه با شماره مجازی از واتساپ بیزینس استفاده کنیم؟

استفاده از واتس اپ بیزینس با شماره مجازی مزایای بی شماری دارد. صرفه جویی در پول و بهبود ROI، جدا نگه داشتن مکالمات تجاری و شخصی، مدیریت چند کاربر و صرفه جویی در زمان، تنها چند مورد از این مزایا هستند.

اتصال شماره تلفن مجازی به واتس اپ فرآیندی بدون دردسر است:

 • اپلیکیشن Whatsapp Business را دانلود کنید
 • در منوی کشویی کشور و شماره تلفن مجازی خود را وارد کنید
 • منتظر بمانید تا واتس اپ یک کد تایید برای شما ارسال کند
 • کد را برای تکمیل تأیید وارد کنید و حساب تجاری Whatsapp شما آماده است.
 • اگر از شماره مجازی تلفن ثابت استفاده می‌کنید، منتظر بمانید تا تایمر کد تأیید در واتساپ به پایان برسد و برای گوش دادن به کد، روی گزینه ارسال OTP از طریق تماس کلیک کنید.

 

مزایای استفاده از شماره مجازی واتساپ چیست؟

مزیت اصلی استفاده از شماره مجازی برای دریافت پیام‌های واتس اپ بدون شک کاهش هزینه‌های شرکت است. علاوه بر این صحبت در مورد یک برنامه کاربردی آسان، رایگان، و ابزاری است که به شما امکان می‌دهد بدون وقفه در فعالیت‌های خود ارتباط برقرار کنید.

واتس اپ به برندها این امکان را می‌دهد تا ارتباط معناداری با مشتریان خود ایجاد کنند. در نتیجه، هزینه‌های ارتباطی را با دادن یک شماره مجازی به مشتریان به جای یک کانال معمولی واتس‌اپ کاهش می‌دهند.

مزایای استفاده از شماره مجازی واتساپ چیست؟

جمع بندی

هر کسب و کاری، چه کوچک و چه بزرگ، می‌تواند به مزایای شماره‌های مجازی پی ببرد. شماره‌های مجازی برای چندین مرکز تماس ایده آل هستند و می‌توانند به شما در افزایش بهره وری کمک کنند.

شماره تلفن‌های سنتی دارای محدودیت‌هایی هستند که آنها را برای تجارت نامناسب می‌کند. از طرف دیگر شماره‌های مجازی مشمول این محدودیت‌ها نیستند. آنها می‌توانند به طور موثر ارتباطات شرکت شما را مدیریت کنند و به توسعه برند شما کمک کنند.

 

نه تنها شماره تلفن‌های مجازی می‌توانند هزینه‌های ارتباطات شما را کاهش دهند، بلکه می‌توانند به شما در بهبود تجربه مشتری کمک کنند.

ثبت نام در واتساپ بیزینس با شماره تلفن مجازی آسان است و می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای رشد کسب و کار شما باز کند.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support