چگونه در بازی اپکس لجندز موبایل حرفه‌ای شویم؟

اپکس لجندز، یک بازی اکشن و بسیار پرطرفدار در سبک تیراندازی اول شخص است که نزدیک در اوایل سال 2019، برای کنسول‌های PS4، Xbox one و ویندوز عرضه شد و در مدت کوتاهی، به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کرد به طوری که در سال 2021، نسخه ویژه کنسول نینتندو سوئیچ آن منتشر شد.

از آن زمان تا چند ماه قبل، به دلیل استقبال فوق‌العاده از این بازی، تقاضا برای ارائه نسخه موبایلی آن در سیستم عامل های اندروید و ios نیز، با افزایش چشم گیری روبرو شد تا سرانجام، در 17 می 2022 (27 اردیبهشت 1401)، کمپانی EA، نسخه ویژه موبایل این بازی هیجان انگیز با نام اپکس لجندز موبایل را نیز به بازار عرضه کرد.

از آنجایی که علاقمندان به این بازی، اشتیاق زیادی برای پیشرفت در آن و رسیدن به امتیازات بیشتر و سطح‌های بالاتری از مراحل دارند، تصمیم گرفتیم تا تکنیک‌هایی را که می‌توانند شما را از یک بازیکن معمولی به یک گیمر حرفه‌ای اپکس لجندز تبدیل کنند، در این مقاله جمع آوری کنیم.

علاوه بر این موارد، سعی کرده‌‎ایم تا نکاتی را نیز برای مبتدیان و افرادی که به تازگی با Apex Legends Mobile آشنا شده اند، ارائه کنیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید.

دکمه‌های کنترل بازی را بر اساس راحتی خودتان تنظیم کنید.

در کنسول و کامپیوتر، شما نیازی به تنظیم دکمه‌ها برای انجام واکنش‌های مختلف در بازی نیستید و معمولا با همان تنظیمات پیشفرض، می‌توانید به خوبی خود را هماهنگ کنید. این نکته در بازی‌های موبایل به ویژه بازی‌های سبک بتل رویال که واکنش سریع شما، سرنوشت ساز است، بسیار حائز اهمیت بوده و بهتر است همان ابتدا، تنظیمات بازی را بر اساس آنچه که خودتان با آن راحت هستید انجام دهید.

این نکته، برای تبدیل شدن شما به یک گیمر حرفه‌ای در بازی اپکس لجندز موبایل، قدم کوچک اما بسیار مهمی خواهد بود و تا حد قابل توجهی، می‌تواند از شکست شما در ماموریت‌ها جلوگیری کند. در این نسخه، امکان تغییر فاصله دکمه‌ها نیز وجود دارد. البته پیشنهاد می‌کنیم که برای سهولت در کنترل بازیکن، در صورت امکان از کنترلرهای جداگانه (کنترلر ویژه ویندوز، ایکس باکس سری ایکس و وان و PS4) برای انجام این بازی استفاده کنید.

از آموزش ابتدایی غافل نشوید

اگر برای اولین بار است که وارد محیط بازی اپکس لجندز می‌شوید، نباید از آموزش‌های اولیه‌ای که در همان ابتدای بازی به شما پیشنهاد می‌شود، غافل شوید. این آموزش‌ها، امکان تست سلاح‌های مختلف را در محیطی امن و بدون کشته شدن بازیکن به شما خواهند داد. از آنجایی که سبک موبایلی این بازی، به تازگی ارائه شده است و از لحاظ ساختاری، تفاوت‌های زیادی با نسخه کنسول دارد، بهتر است حتی در صورت آشنایی قبلی با این بازی، پیش از شروع آن در موبایل، با اسلحه‌ها و ویژگی‌های هر یک از شخصیت‌ها، به طور کامل آشنا شوید.

شخصیت مناسب را انتخاب کنید

بازی Apex Legends Mobile با 10 شخصیت یا Legends ارائه شده است که یک شخصیت آنها (Fade)، ویژه نسخه موبایل است و برای کاربرانی که اپکس لجندز را در کنسول تجربه کرده‌اند، ناآشنا است. هر یک از این شخصیت‌ها، مانند نسخه کنسول این بازی، ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و سیر داستانی متفاوتی را نیز در طول بازی خواهند داشت.

شخصیت بنگلور (Bangalore)

به عنوان مثال، شخصیت بنگلور (Bangalore)، قهرمانی با قابلیت‌های تهاجمی و تاکتیکی فوق‌العاده ای است که در حمله‌های هوایی به منطقه مورد نظر، عملکرد بسیار قابل قبولی دارد.

شخصیت لایف لاین (Lifeline)

در مقابل، شخصیت لایف لاین (Lifeline)، نقش حمایتگر و پشتیبان تجهیزات را خواهد داشت. از این رو، بهتر است تا در ابتدا، تمامی شخصیت‌ها را تست کنید، توانایی‌های آنها را در چند مرحله در میدان جنگ بسنجید و در نهایت، شخصیت دلخواه خود را انتخاب کنید.

 از حالت Arena برای تقویت مهارت‌های خود استفاده کنید

محیط جنگی بازی اپکس لجندز موبایل، کمی خشن تر از سایر بازی‌های بتل رویال ویژه موبایل است و حتی در صورت امتحان کردن آن روی کنسول و ویندوز، ممکن است کنترل شخصیت‌ها بر روی موبایل کمی برایتان مشکل باشد. حالت Arena، به شما این امکان را می دهد که با شخصیت مورد نظر خود، در محیط جدی اما خلوت‌تر از محیط مسابقه اصلی، بازی کنید. این محیط، هم برای بازیکنان حرفه‌ای و هم تازه‌کارها، موقعیت بسیار خوبی برای تمرین واقعی خواهد بود.

تیمی بازی کنید

در بازی‌های بتل رویال، پیشرفت شما به صورت انفرادی، زمان زیادی را نیاز خواهد داشت از این رو، بهتر است تا به سراغ تشکیل یک تیم قوی و کارآمد بروید. تعداد افراد تیم چندان مهم نیست و حتی با 3 نفر هم می توانید یک تیم قابل قبول داشته باشید. تنها نکته مهم در این رابطه، هماهنگی اعضای تیم با یکدیگر، تعادل بین لنجندزهای اعضای تیم از لحاظ حمله، دفاع و پشتیبانی و تمرین مداوم و موثر پیش از ورود به زمین اصلی مسابقه است.

مکان مناسبی را برای فرود انتخاب کنید

در بازی‌های بتل رویال، کسب غنیمت بدون کمترین تلفات، بسیار مهم است و ضروری است که بتوانید بیشتر تمرکز خود را بر روی مناطقی که دارای بیشتری غنیمت هستند، بگذارید. از طرفی، اکثر این مناطق، معمولا خطرناک هستند و امکان ایجاد تلفات در آنها، برای شما و تیمتان بیشتر است.

در بازی اپکس لجندز موبایل، این مناطق بر روی نقشه اصلی، با رنگ بنفش مشخص می شوند و بهتر است تا زمانی که از توانایی تیم خود برای مقابله با تیم های قوی مستقر در این بخش ها مطمئن نشده اید، وارد آنها نشوید. مناطق سطح متوسط که میزان غنیمت های معمولی دارند و چندان خطرناک نیستند، معمولا انتخاب بهتری در آغاز بازی هستند.

از عقب نشینی نترسید

وظیفه شما در بازی، حفظ سلامت بازیکن خود یا هم تیمی هایتان است. از این رو، اگر وارد منطقه ای شدید اما توانایی مقاومت و جنگ در برابر تیم‌های دشمن را نداشتید، از رهاکردن منطقه و عقب نشینی یا پناه بردن به منطقه امن، نترسید. مطمئن باشید مجددا زمان جبران غنیمت‌های از دست رفته، برای شما فراهم خواهد شد.

سیستم جدید مهارت ها را نادیده نگیرید

در بازی اپکس لجندز موبایل، سیستم جدیدی به نام “مهارت‌ها” اضافه شده است. در این سیستم، با پیشرفت در طول بازی و بر اساس مدت زمانی که برای بازی با یک لجندز صرف خواهید کرد، XP بیشتری در بازی دریافت می‌کنید. با این امتیازها، امکان خرید از این بخش در سه دسته بندی شامل Perks، Finishers و Finishers را خواهید داشت.

برای هر لجندز، امکان خرید از بیش از یک دسته بندی نیز فراهم شده است اما در هر مرتبه، صرفا یک نوع آیتم را می‌توانید انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن تجربه بهتر در بازی و افزایش قدرت شخصیت خودتان، این بخش را فراموش نکنید.

به پینگ بازی دقت کنید

نسخه موبایل Apex Legends نیز مانند نسخه کنسول آن، از سرورهای متعددی برای ارائه بازی استفاده می‌کند. هر یک از این سرورها، علاوه بر سرعت‌های متفاوت، مناطق مختلفی را نیز از نظر میزان غنیمت‌ها به شما نشان می‌دهند. پس از تغییر سرور غافل نشوید تا مناطق با غنیمت بیشتر اما خطر کمتر را زودتر پیدا کنید.

خرید کوین اپکس لجندز موبایل با مناسب ترین قیمت از ایران موجو

اگر برای به پایان رساندن ماموریت‌ها و دریافت XP های بیشتر، وقت ندارید و از طرفی، می‌خواهید در کمترین زمان ممکن، قابلیت‌ها و مهارت‌های لجندز خود را ارتقا دهید، پیشنهاد می‌کنیم که به صورت جداگانه، اقدام به خرید کوین در این بازی نمایید.

ایران موجو، افتخار دارد که ارائه‌کننده امکان خرید کوین اپکس لجندز موبایل با مناسب‌ترین قیمت و بر اساس میزان درخواستی شما عزیزان باشد. این کوین‌ها، در اسرع وقت و پس از اتمام مراحل خرید، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سخن پایانی

بر طبق صحبت‌هایی که استودیو Electronic Arts پیش از انتشار این بازی مطرح کرده بود، بازی اپکس لجندز موبایل، با نسخه کنسول آن دارای تفاوت‌های زیادی است و در واقع می‌توان آن را به عنوان یک بازی جداگانه و مستقل در نظر گرفت. اضافه کردن شخصیت Fade در نسخه موبایل و تکنیک های سرعتی که برای این لجندز تعریف شده است، به گفته سازندگان، تجربه منحصر به فردی را از یک بازی بتل رویال به کاربران موبایل ارائه خواهد کرد.

علاوه بر این قابلیت، شخصیت Fade، امکان فلش بک یا بازگشت به مراحل قبل را نیز دارد که برای بازیکنان تازه‌کار یا حتی گیمرهای حرفه‌ای که در موقعیت‌های پرخطر گیر می‌افتند، بسیار مفید خواهد بود و می توانند از وضعیت‌های مخاطره آمیز فرار کنند. این ویژگی در کنار عملکردهای دفاعی این شخصیت، طرفداران زیادی را برای Fade ایجاد خواهد کرد و به راحتی می‌توان انتظار داشت که گیمرهای زیادی، این شخصیت را برای حضور در بازی انتخاب کنند.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support