چگونه گرافیک وارزون موبایل را بالا ببریم؟

چگونه گرافیک وارزون موبایل را بالا ببریم؟

وارزون موبایل گرافیک بسیار بالا و شگفت‌انگیزی دارد که با انجام برخی از کارها، می‌توانید از این گرافیک روی دستگاه خود بهره‌مند شوید. اگر از اوج گرافیک وارزون موبایل بهره‌مند شوید، یک گرافیک بسیار واقع‌گرایانه و شبیه به کنسول روی گوشی خود تجربه خواهید کرد. در این مقاله به آموزش بالا بردن گرافیک وارزون موبایل پرداخته‌ایم.

عوامل تاثیرگذار بر گرافیک وارزون موبایل

 • سرعت اینترنت
 • سخت‌افزار دستگاه
 • آپدیت کردن بازی
 • دمای موبایل
 • تنظیمات موبایل
 • تنظیمات گرافیک وارزون موبایل

قبل از این که گرافیک وارزون موبایل را افزایش دهید، باید بدانید که چرا گرافیک وارزون موبایل شگفت انگیز است؟ بلا بردن گرافیک این بازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در لیست بالا عواملی را که روی گرافیک وارزون موبایل تاثیر دارند، مشاهده می‌کنید. در ادامه تاثیر هر یک از این موارد را بررسی می‌کنیم.

تاثیر سرعت اینترنت روی گرافیک وارزون موبایل

تاثیر سرعت اینترنت روی گرافیک وارزون موبایل

اولین و یکی از مهم‌ترین موارد، سرعت اینترنت شما است. شما حتی اگر قوی‌ترین موبایل را داشته باشید، با یک اینترنت ضعیف، امکان تجربه بالاترین گرافیک وارزون را نخواهید داشت. در واقع در مرحله اول، باید مشکلات اینترنت خود را برطرف کرده و سرعت آن را افزایش دهید؛ چرا که اینترنت ضعیف، گرافیک بازی را حتی با بهترین تنظیمات و دستگاه

درنتیجه بهتر است از یک اینترنت داده یا وای‌فای مناسب برای اتصال به بازی استفاده کنید. یادتان نرود که بازیکنان ایرانی باید از وی‌پی‌ان برای اتصال به بازی استفاده کنند. کیفیت وی‌پی‌ان شما نیز روی سرعت اتصال به بازی و کیفیت آن تاثیر خواهد داشت. بهتر است از یک DNS و وی‌‌پی‌ان مناسب برای تغییر آی‌پی خود استفاده کنید که سرعت اینترنتتان را پایین‌تر نیاورند.

تاثیر موبایل روی گرافیک وارزون موبایل

عامل بعدی که روی بالا بردن گرافیک وارزون موبایل تاثیر می‌گذارد، سخت‌افزار موبایل شما است. وارزون موبایل به تازگی منتشر شده است و قطعا با آپدیت‌های بیش‌تر، برای تمام موبایل‌ها بهینه خواهد شد؛ اما در حال حاضر، کاربرانی که آیفون یا آیپد دارند، می‌توانند تجربه بهتری از بازی داشته باشند.

تاثیر موبایل روی گرافیک وارزون موبایل

حالت اوج یا Peak گرافیک، در حال حاضر فقط برای کاربران آیفون و آیپد در دسترس است که تراشه A17، M1 یا تراشه‌های جدیدتر را دارند. کاربران اندروید به دلیل تعداد زیاد تراشه‌های استفاده شده در این گوشی‌ها، حتی اگر موبایل پرچم‌دار داشته باشند، نمی‌توانند از این گرافیک وارزون موبایل استفاده کنند.

با این حال پایین‌ترین گرافیک وارزون موبایل همچنان از اکثر بازی‌های بتل رویال بهتر و واقع‌گرایانه‌تر است و شما حتی با موبایل معمولی هم به کیفیتی عالی دست پیدا خواهید کرد. با این حال هرچه موبایل قوی‌تری داشته باشید، راحت‌تر خواهید توانست تا این بازی را اجرا کنید.

بالا بردن گرافیک وارزون موبایل با آپدیت کردن بازی

بالا بردن گرافیک وارزون موبایل با آپدیت کردن بازی

وارزون موبایل بازی جدیدی است؛ درنتیجه قطعا مشکلات و باگ‌های جزئی زیادی خواهد داشت که در طول زمان با به‌روز‌رسانی‌های مختلف برطرف می‌شوند. اکثر آپدیت‌های بازی به شکل اتوماتیک در داخل بازی دانلود شده و روی گوشی نصب می‌شوند. با این حال بهتر است حواستان به آپدیت‌های بازی باشد؛ ممکن است آپدیت بازی، تاثیر زیادی روی اجرای آن و درنتیجه گرافیک بگذارد.

بهینه‌سازی دستگاه برای بالا بردن گرافیک وارزون موبایل

قبل از این که بازی را اجرا کنید، برنامه‌هایی را که در پس زمینه موبایلتان فعال هستند، ببندید. در این صورت تمام منابع دستگاه برای اجرای وارزون موبایل استفاده می‌شوند. همچنین بهتر است حافظه خالی مناسبی داشته باشید؛ نباید طوری باشد که با نصب بازی، تمام فضای موبایلتان اشغال شود. در این صورت لگ زیادی را تجربه خواهید کرد و کیفیت بازی پایین‌تر می‌آید.

تاثیر دمای دستگاه روی گرافیک وارزون موبایل

وارزون موبایل بازی سنگینی است که پردازنده گوشی را کاملا درگیر می‌کند. این موضوع در نهایت باعث افزایش دمای موبایلتان می‌شود که می‌تواند قدرت پردازش را پایین‌تر آورده و درنتیجه گرافیک بازی ضعیف‌تر شود. بهتر است از خنک‌کننده‌های مختلف استفاده کنید یا مدتی بازی را ببندید تا دمای موبایلتان پایین‌تر بیاید.

تاثیر بهترین تنظیمات گرافیک وارزون موبایل

تاثیر بهترین تنظیمات گرافیک وارزون موبایل

در مرحله آخر، این تنظیمات بازی است که تجربه شما از بازی را شکل می‌دهند. اگر موبایل قوی و اینترنت مناسب داشته باشید اما تنظیمات خودتان را بهینه‌سازی نکنید، تجربه ضعیفی از بازی خواهید داشت. با این حال وارزون موبایل به اندازه بتل رویال‌های دیگر، امکان شخصی‌سازی تنظیمات را فراهم نکرده است و گزینه‌های کمی پیش رویتان خواهد بود.

در ادامه آموزش بالا بردن گرافیک وارزون موبایل را برایتان فراهم کرده‌ایم.

آموزش بالا بردن گرافیک وارزون موبایل

برای بالا بردن گرافیک وارزون موبایل، باید تنظیمات این بازی را برای موبایل خود بهینه‌سازی کنید. اگر موبایل ضعیفی داشته باشید و بازی را روی بالاترین حد تنظیمات قرار دهید، تجربه بدی خواهید داشت. از طرف دیگر، وارزون موبایل تنظیمات را براساس سخت افزار شما محدود می‌کند؛ اگر یک موبایل متوسط و ضعیف داشته باشید، نمی‌توانید تنظیمات بالاتر را انتخاب کنید. در صورت داشتن موبایل قوی‌تر هم، مجبور هستید تا تنظیمات بهتر گرافیک را انتخاب کرده و امکان انتخاب تنظیمات پایین را ندارید.

با انجام مراحل زیر، گرافیک وارزون موبایل را بالاتر ببرید:

 1. وارد تنظیمات وارزون موبایل و بخش گرافیک شوید. گزینه Visual Quality یا کیفیت بصری را روی حالت High و در صورت امکان Peak بگذارید. اگر امکان انتخاب این دو حالت را ندارید، بالاترین گزینه را انتخاب کنید.
 2. گزینه Performance Optimization را روی Frame Rate قرار دهید. در این حالت باتری بیش‌تری مصرف می‌شود اما بازی کیفیت بالاتری خواهد داشت.
 3. اگر اینترنت پر سرعتی دارید، Hi Res را فعال کنید. این گزینه باعث جزییات بیش‌تر و بافت بهتر محیط می‌شود اما اینترنت بیش‌تری مصرف خواهد شد.
 4. فریم ریت ماکسیمم را روی گزینه Uncapped قرار دهید. این گزینه برای موبایل‌های جدید که امکان پردازش فریم‌ریت‌های بالا مانند ۱۲۰ هرتز را دارند، توصیه می‌شود. اگر موبایل قدیمی‌تری دارید، گزینه ۶۰ هرتز را انتخاب کنید.
 5. تنظیمات FOV یا میدان دید را در بیش‌ترین حالت خود قرار دهید. در این حالت بیش‌ترین میدان دید را با بهترین گرافیک خواهید داشت.

به یاد داشته باشید که گرافیک بالاتر، ممکن است عملکرد بازی را پایین بیاورد. اگر موبایل پرچم‌دار دارید، لازم نیست نگران عملکرد بازی باشید و می‌توانید روی بالاترین گرافیک به راحتی بازی کنید. با این حال کاربران زیادی لگ زدن بازی روی تنظیمات بالا را گزارش داده‌اند. برای عملکرد بهتر، باید کیفیت بصری را پایین‌تر بیاورید تا بازی با فریم ریت بیش‌تری اجرا شود.

کالاف دیوتی موبایل: تریلر Top Sleuth Draw شاید برای شما جذاب باشد.

به نظر شما بهترین راه بالا بردن گرافیک وارزون موبایل چیست؟

ما در این مقاله راه‌های مختلف بالا بردن گرافیک وارزون موبایل و تنظیمات بهترین گرافیک را شرح دادیم. با انجام این کارها، می‌توانید گرافیک بازی را بالاتر ببرید اما در نظر بگیرید که وارزون موبایل امکان بهینه‌سازی کمی را فراهم کرده است. همچنین برای شناخت بیشتر و بهتر این بازی مقاله آموزش صفر تا صد تنظیمات وارزون موبایل را در ایران موجو بخوانید. اما شما بگویید که از چه  راه‌هایی برای بالا بردن گرافیک بازی استفاده می‌کنید؟ نظرات و راهنمایی‌های خود را بنویسید تا بازیکنان مبتدی از آن‌ها استفاده کنند.

خرید سی پی وارزون موبایل

سوالات متداول

چگونه گرافیک وارزون موبایل را بالا ببرم؟

در تنظیمات، کیفیت بصری را روی حالت Peak یا High قرار دهید و به اینترنتی با سرعت بالا متصل شوید.

 آیا با موبایل قدیمی می‌توانم گرافیک وارزون موبایل را بالا ببرم؟

وارزون موبایل بازی سنگینی است و بسیاری از موبایل‌های قدیمی نمی‌توانند آن را به درستی اجرا کنند. سیستم بازی هم اجازه بالاتر بردن گرافیک بازی را به شما نمی‌دهد.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

10 دیدگاه
 • AMIR

  ایا برای گوشی سامسونگ A24خوبه

  • حامد فندرسکی

   سلام نه متاسفانه

 • Mhmdrdasyawshy1

  من یه گوشی نسبتا قوی دارم یعنی ردمی ۱۲ پرو ولی خب تنظیمات روی دو حالت min و low هستش و حالت های دیگه اصلا نمایان نیست چه برسه به قفل حالا پرسشم اینه امیدی هست واسه بهتر شدن گرافیک مثلا با بازی کردن به گفته یه عده یا اینکه بیخیال وارزون شم»»:»:

  • حامد فندرسکی

   سلام متاسسفانه گرافیک گوشی یه مقداری ضعیفه به همین دلیل برای شما قابل اجرا نیست

 • Amir

  بازی روی Poco x3pro کمی گیر داره قابل درست شدن هست

  • حامد فندرسکی

   سلام فعلا نه مگر اینکه خود بازی سبک سازی بکنه

 • احمد

  پس گوشی مناسب وارزون موبایل چیه؟

  • پشتیبانی ایران موجو

   شما حتی با موبایل معمولی هم به کیفیتی عالی دست پیدا خواهید کرد

 • سینا

  واقعا کالاف دیوتی وارزون گرافیک خفنی داره

  • پشتیبانی ایران موجو

   بله گرافیک عالی دارد.

iranmojo online support