نکات جالب بازی های موبایلی معروف که نمیدانید

نکات جالب بازی های موبایلی معروف که نمیدانید
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 138
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

نکات جالب بازی های موبایلی معروف

بازی‌های موبایلی معروف مانند پابجی موبایل، کالاف دیوتی، فری فایر، کلش اف کلنز و کلش رویال، رازهای زیادی دارند که حتی برخی از حرفه‌ای‌ترین بازیکن‌ها هم از آن‌ها بی‌اطلاع هستند. ما در این مقاله نکات جالب بازی های موبایلی معروف و رازهایی از این بازی‌ها را برایتان فراهم کرده‌ایم که تجربه‌تان از بازی را عوض خواهند کرد. ما در ایران موجو علاوه بر خرید پول درون برنامه این بازی ها به معرفی مکات آن ها نیز پرداخته ایم.

نکات جالب پابجی موبایل

 • سریال اینترنتی پابجی موبایل
 • در فصل یک بازی، رویال پس وجود نداشت 
 • تبلیغ روی تلویزیون 
 • PlayerUnknown کیست؟
 • ایده اصلی بازی 
 • لوکشین‌های واقعی
 • داستان شام مرغ
 • شرکت سازنده روی بازی سرمایه‌گذاری نکرد.
نکات جالب پابجی موبایل

نکات جالب پابجی موبایل

پابجی موبایل بتل رویال رایگانی است که توسط استودیوی Tencent و شرکت Lightspeed &  Quantom ساخته شده است. این بازی در سال ۲۰۱۸ روی موبایل منتشر شد اما قبلا از آن با نام PlayerUnknown’s Battlegrounds روی ویندوز منتشر شده بود.

سریال اینترنتی پابجی موبایل

یک سریال اینترنتی هندی به نام Dosti Ka Naya Maiden راجع به پابجی موبایل ساخته شده و روی یوتوب منتشر شده است. تولیدکنندگان محتوای پابجی موبایل معروفی مانند Dynamo gaming و Mortal در این سریال اینترنتی حضور داشتند. این سریال می‌تواند بازی شما را بهتر کند و اطلاعات زیادی به دانشتان از بازی بیفزاید.

در فصل یک بازی، رویال پس وجود نداشت

بله درست خوانده‌اید؛ این قابلیت محبوب، از فصل دوم به بازی اضافه شد. در آن زمان بیش‌ترین رنک RP ۷۰ بود و جوایزی مانند اسکین معروف Hazard Jacket هم در آن سیزن به بازی اضافه شدند.

تبلیغ روی تلویزیون

بازی‌های موبایلی معمولا روی تلویزیون کشورهای مختلف تبلیغ نمی‌شوند. پابجی موبایل یکی از معدود استثناها بود؛ در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، پس از انتشار بازی، یک تبلیغ ۲۷ ثانیه‌ای از بازی روی تلویزیون کشورهای مختلف منتشر شد که نشان‌دهنده المان‌های اصلی بازی مانند بقا و مبارزه بود.

PlayerUnknown کیست؟

همان‌طور که می‌دانید، PUBG مخفف شده‌ PlayerUnknown Battlegrounds است. قطعا برای شما هم سوال شده است که این کاراکتر PlayerUnknown کیست و چرا بازی با نام او منتشر شده است. در سال‌هایی که پابجی وجود نداشت، سازنده این بازی برندَن گرین، در بازی‌های دیگر با نام PlayerUnknown بازی می‌کرد. او پس از ساخت بازی پابجی، نام مستعار خودش را روی بازی قرار داد.

ایده اصلی بازی

گفته می‌شود که ایده اصلی بازی از روی یک فیلم ژاپنی به نام بتل رویال آمده است. در این فیلم تعدادی پسر و دختر جوان در یک جزیره دورافتاده رها شده و ماموریت داشتند تا با کشتن یک‌دیگر، آخرین نفری باشند که زنده می‌مانند. بتل رویال پابجی هم دقیقا همانند همین فیلم است و شما باید با کشتن دشمنانتان، آخرین نفری باشید که زنده می‌مانید.

لوکشین‌های واقعی

پس از مدتی از انتشار بازی، مشخص شد که لوکیشن‌هایی مانند Novorepnoye، Pochinki، Pochinki، School، Hospital و Quarry، از روی لوکیشن‌های دنیای واقعی ساخته شده‌اند و شباهت بسیار زیادی به آن‌ها دارند. این لوکیشن‌ها در روسیه قرار گرفته‌اند و سازندگان بازی با تغییر نام آن‌ها، آن‌ها را عینا به بازی اضافه کردند.

داستان شام مرغ

اگر تا به حال بتل رویال پابجی را برنده شده باشید، پس از اتمام بازی عبارت Winner Winner Chicken Dinner روی صفحه ظاهر می‌شود. این عبارت از کازینوهای دهه ۹۰ الهام گرفته شده است. در آن زمان اگر کسی جک‌پات را برنده می‌شد، دوستانش این عبارت را می‌گفتند. درواقع این عبارت هدفی غیر از درخواست هدیه و شام از برنده ندارد و سازندگان پابجی موبایل این عبارت را از آن زمان برداشته و در بازی قرار دادند.

شرکت سازنده روی بازی سرمایه‌گذاری نکرد.

در روزهای اولیه انتشار بازی، شرکت سازنده Bluehole، هیچ سرمایه‌ای روی بازی و مارکتینگ و تبلیغات آن نذاشت. معروف شدن بازی و دانلودهای بسیار زیاد آن، به دلیل گیم‌پلی بی‌نظیر، مکانیک خوب داخل بازی و منحصربه‌فرد بودن پابجی رخ داده بود.

نکات جالب کالاف دیوتی موبایل

 • مزیت اورکیل در سرورهای آزمایشی
 • راز خرس‌های عروسکی
 • رکوردشکنی‌های کالاف دیوتی موبایل
 • بیش از ۱۹۰۰ ساعت بازی
 • نام Death Machine، در ابتدا Scythe بود
 • لگد افقی وجود نداشت
 • کالاف دیوتی ناشرهای مختلفی دارد!
 • یک عنوان منحصر به فرد در بازی وجود دارد
 • بن ۱۰۰ ساله

نکات جالب کالاف دیوتی موبایل

کالاف دیوتی موبایل در سال ۲۰۱۹ توسط شرکت اکتیویژن معرفی شد و در آن زمان یکی از بزرگ‌ترین انتشارهای بازی‌های موبایلی را ثبت کرد. این بازی در یک سال بیش از ۲۷۰ میلیون بار دانلود شد و در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد بار دانلود شده است. در ادامه نکات جالب کالاف دیوتی را شرح می‌دهیم.

مزیت اورکیل در سرورهای آزمایشی

یک قابلیت به نام اورکیل، تقریبا وارد بازی اصلی شده بود که در نهایت سازندگان از این تصمیم منصرف شدند. این قابلیت به بازیکن اجازه می‌داد تا بتواند از سلاح‌های اصلی برای سلاح دوم خود به جای چاقو یا تپانچه‌ها استفاده کند. این قابلیت قرار بود به شکل پولی عرضه شود اما سازندگان بازی به این نتیجه رسیدند که اورکیل باعث بی‌عدالتی شده و قدرت بیش‌تری به بازیکنان دارنده آن می‌دهد.

راز خرس‌های عروسکی

در مپ‌های Sanitarium و Isolated، خرس‌های عروسکی مختلف در سرتاسر مپ قرار گرفته‌اند. شلیک به تعداد مشخصی خرس عروسکی در این مپ‌ها، باعث باز شدن یک بخش مخفی از بازی می‌شود که می‌توانید جوایز مختلفی در آن کسب کنید. با این حال در کنار این بخش مخفی، این خرس‌های عروسکی راز عجیبی دارند.

با توجه به برخی از تئوری‌ها، یکی از سازندگان بازی دختر خود را  در کودکی از دست داده است. درنتیجه این خرس‌ها برای بزرگداشت و یادآوری در بازی قرار داده شده‌اند.

رکوردشکنی‌های کالاف دیوتی موبایل

پس از یک ماه از انتشار بازی، تعداد دانلودهای بازی به بیش از ۱۰۰ میلیون رسید و اکتیویژن درآمدی ۵۴ میلیون دلاری از این بازی تنها در یک ماه داشت. کالاف دیوتی در سال اول بیش از ۴۸۰ میلیون دلار سوددهی داشت و از این نظر به یکی از بهترین بازی‌های موبایلی تاریخ تبدیل شد.

بیش از ۱۹۰۰ ساعت بازی

طبق تحقیق‌های مختلف، اگر مقدار روزانه بازی کردن هر بازیکن کالاف دیوتی را جمع کنیم، به بیش از ۱۹۰۰ ساعت گیم‌پلی می‌رسیم که عددی بسیار بزرگ است. این نکته نشان‌دهنده میزان محبوبیت کالاف دیوتی موبایل در جهان است.

نام Death Machine، در ابتدا Scythe بود

دث ماشین یا ماشین مرگ، یکی از بهترین اسلحه‌های بازی است. این اسلحه توانایی این را دارد که دقت شلیک شما را با گذر زمان در بازی افزایش دهد. این اسلحه در نسخه‌های ابتدایی بازی، با نام Scythe در بازی وجود داشت. با این حال پس از گذشت زمان، سازندگان به دلایلی اسم این توانایی را ماشین مرگ گذاشتند.

لگد افقی وجود نداشت

در نسخه‌های اولیه بازی، اسلحه‌های مختلف مانند الان دارای لگد نسبتا زیاد عمودی و افقی نبودند. در آن نسخه‌ها هر سلاح تنها دارای مقداری لگد عمودی بود که شلیک و هدف‌گیری را بسیار آسان می‌کرد. درواقع پس از مدتی به دلیل این که هدف‌گیری و شلیک، مخصوصا برای بازیکنان حرفه‌ای‌تر، بسیار آسان شده بود، سازندگان لگد افقی را نیز به اسلحه اضافه کردند. همچنین آن‌ها Gunsmith را نیز به بازی اضافه کردند که برای ثابت کردن اسلحه، مفید بود.

کالاف دیوتی ناشرهای مختلفی دارد!

اکتیویژن شرکت‌های زیرمجموعه زیادی دارد که در سراسر جهان کالاف دیوتی را انتشار داده‌اند تا دسترسی به این بازی بیش‌تر و راحت‌تر شود. ناشرهای اصلی این بازی Garena، Timi (برای آمریکا)، Tencent (چین و کره)، VNG Games (ویتنام) هستند. این کار نسبتا عجیب اکتیویژن، باعث محبوب‌تر شدن بازی شده است و بازیکنان از مناطق مختلف جهان به کالاف دیوتی دسترسی دارند.

یک عنوان منحصر به فرد در بازی وجود دارد

اگر آخرین نفری باشید که زنده می‌مانید اما هیچ بازیکنی را نکشته باشید، عنوان Pacifist را دریافت خواهد کرد. این عنوان یکی از سخت‌ترین عنوان‌های بازی است؛ چرا که نکشتن دشمنانی که جلویتان قرار گرفته‌اند، بسیار سخت خواهد بود. با این حال تمام کردن بازی به این روش و این که اجازه دهید، بقیه بازیکنان هم‌دیگر را از بین ببرند، پرسپکتیو جدیدی به شما خواهد داد و نظرتان را نسبت به بازی عوض خواهد کرد.

بن ۱۰۰ ساله

پابجی موبایل یک بن ۱۰۰ ساله دارد که شما را به مدت ۱۰۰ سال از بازی محروم می‌کند. درواقع استفاده از هک‌های مختلف و تقلب کردن، می‌تواند شما را به مدت ۱۰۰ سال یا درواقع برای همیشه از بازی محروم کند.

نکات جالب فری فایر

 • اولین کاراکترهای بازی 
 • اولین اسکین گلووال 
 • ایموت تاج 
 • فری فایر زودتر از پابجی منتشر شده است
 • همکاری با آدم‌های معروف 

نکات جالب فری فایر

فری فایر نیز یکی از بهترین و محبوب‌ترین بتل رویال‌های موبایل است که سود زیادی برای شرکت سازنده داشته است. در ادامه نکات جالب این بازی را شرح می‌دهیم که اکثر بازیکنان از آن‌ها بی‌خبر هستند.

اولین کاراکترهای بازی

اولین کاراکترهای بازی آدم و حوا نام‌گذاری شده بودند که به اولین انسان‌های روی زمین اشاره دارد. سازندگان بازی هم به همین دلیل اولین کاراکترها را با این اسم‌ها نام‌گذاری کردند.

اولین اسکین گلووال

اولین اسکین گلووال به نام  Aurus dragon شناخته می‌شود که در پکیج دریافتی گلووال موجود است. با این حال در این پکیج، یک نارنجک به همین اسم نیز وجود دارد که از آیتم‌های کم‌یاب فری فایر به شمار می‌رود.

ایموت تاج

ایموت لجندری تاج یکی از گران‌ترین و کم‌یاب‌ترین آیتم‌های بازی است و ارزش زیادی بین بازیکنان دارد. با این حال این ایموت زمانی تنها با ۹۰۰ جم فری فایر از فروشگاه بازی قابل خریداری بود. بازیکنانی که آن زمان این ایموت را خریدند، الان دارای یوزرنیم خاصی هستند.

فری فایر زودتر از پابجی منتشر شده است

با این که پابجی موبایل گیمی بود که بتل رویال را بین بازیکنان معروف کرد و به همین دلیل بسیاری از افراد با این سبک آشنا شدند، اما فری فایر بیش از ۶ ماه قبل از پابجی منتشر شده بود. نسخه‌های آزمایشی این بازی حتی قبل از آن منتشر شده بود و فری فایر را می‌توان اولین بازی رسمی بتل رویال موبایل دانست. فری فایر در سال ۲۰۱۷ و پابجی در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.

همکاری با آدم‌های معروف

فری فایر به دلیل همکاری‌هایش با سوپراستارها و سلبریتی‌ها شهرت زیادی دارد. این همکاری‌ها باعث ایجاد نمادهای مختلفی شده و گاهی اوقات آن شخصیت به بازی به عنوان یک کاراکتر اضافه می‌شود. از همکاری‌های معروف می‌توان به همکاری با کریستیانو رونالدو، بازیگر هندی هیرتیک روشان و خواننده و دی‌جی برزیلی دی‌جی آلوک اشاره کرد.

نکات جالب کلش آف کلنز

 • ۵ میلیون دلار در روز!
 • اعداد روی ساختمان‌ها 
 • مکس کردن دیوارها با جم 
 • راز الکسیر 
 • نام‌گذاری لاو لانچر 
 • بیش‌ترین تعداد انتقال کاپ 
 • زمان مکس کردن تاون هال ۱۳

نکات جالب کلش آف کلنز

کلش اف کلنز را می‌توان محبوب‌ترین بازی استراتژی موبایل در نظر گرفت. این بازی که توسط کمپانی سوپرسل تولید و منتشر شده است، یکی از پر دانلودترین بازی‌ها بود و زمانی همواره در صدر لیست بازی‌ها قرار می‌گرفت. این بازی هنوز محبوبیت بالایی دارد و به دلیل رازهایی که درونش داشت، حاشیه‌های زیادی ایجاد کرده بود. در این مقاله برخی از جالب‌ترین نکات کلش اف کلنز را بررسی می‌کنیم.

۵ میلیون دلار در روز!

سوپرسل تعداد کاربران بسیار زیادی دارد. بازیکنان زیادی هر روز کلش اف کلنز بازی می‌کنند؛ بسیاری از آن‌ها صرفا به دلیل کنجکاوی وارد بازی شده بودند اما پس از آن به آن علاقه بسیاری پیدا کردند. سوپرسل در سال‌های اوج بازی مانند ۲۰۱۵، روزانه بیش از ۵ میلیون دلار تنها از کلش آف کلنز درامد کسب می‌کرد. این میزان سود برای بسیاری از محبوب‌ترین بازی‌های امروز، عددی دست‌نیافتنی است.

اعداد روی ساختمان‌ها

دو تا از ساختمان‌های بازی، لابراتوری ستاره و تاور کلاک، لول ساختمان را به شکل اعداد رومی نشان می‌دهند. اگر این ساختمان‌ها را بررسی کنید، خواهید دید که لولشان به شکل اعداد رومی، روی نمای ساختمان حک شده است.

مکس کردن دیوارها با جم

پس از تحقیقاتی که توسط برخی از بازیکنان کلش اف کلنز انجام شد، مشخص شد که مکس کردن دیوارها از لول ۱ تا لول ۱۴، به ۶۷۳۸۹۵ جم کلش آف کلنز نیاز دارد. درنتیجه اگر می‌خواهید سریعا دیوارهایتان را ارتقا دهید، به این تعداد بسیار زیاد الماس نیاز دارید.

راز الکسیر

الکسیر را می‌توان مهم‌ترین آیتم بازی دانست. تقریبا تمام اجزای بازی برای تداومشان به الکسیر نیاز دارند و اگر الکسیر نداشته باشید، نمی‌توانید به خوبی بازی را ادامه دهید. کلمه الکسیر از کلمه Al Iksir نشات گرفته است و معنی آن «ماده جادویی» است. معنی این کلمه، کاربرد کلمه را نیز توجیه می‌کند؛ چرا که تمام جادوهای بازی مانند تمرین تروپ‌ها و ساخت اسپل‌ها از طریق الکسیر انجام می‌شود.

نام‌گذاری لاو لانچر

قبل از آپدیت معرفی لاوا لانچر، قرار بود این آیتم با نام Poison Mortar به بازی اضافه شود؛ چرا که اثر دمیج لاوا لانچر شبیه به اسپل سم بود. با این حال در یک تصمیم در آخرین دقایق، اسم لاوا لانچر انتخاب شد. دلیل این تصمیم وجود یک مورتار دیگر در بازی بود و سازندگان نمی‌خواستند تجهیزاتی با نام تکراری به بازی اضافه کنند.

بیش‌ترین تعداد انتقال کاپ

اگر با بازیکنان قوی روبه‌رو می‌شوید و نگران کاپ‌هایی هستید که از دست می‌دهید، باید بگوییم که بیش‌ترین تعداد کاپی که می‌توانید در یک بازی از دست دهید، ۵۹تاست. برای از دست دادن ۵۹ کاپ، یک حریف بسیار ضعیف‌تر باید به شما حمله کرده و شما را ۳ ستاره کند. همچنین اگر به یک بازیکن بسیار قوی‌تر حمله کرده و او را سه ستاره کنید، حداکثر ۵۹ کاپ می‌توانید به دست آورید.

زمان مکس کردن تاون هال ۱۳

تحقیقات بازیکنان مختلف نشان داد که رسیدن به تاون هال لول ۱۳ و مکس کردن تمام اجزای دیگر بازی در آن لول، نیاز به زمانی به اندازه ۳ سال، ۵ روز، ۲۹ دقیقه و ۳۰ ثانیه دارد. این آزمایش بدون استفاده از جم و با ۵ کارگر انجام شده بود.

نکات جالب کلش رویال

 • تعداد کاپ هیچ‌وقت ۰ نمی‌شود
 • شاه وجود نداشت 
 • ساختمان‌‌های جاودان 
 • پرداخت سکه برای بازی کردن 
 • دراگون بسیار بزرگ بود 
 • X-Bow همه‌کاره 
 • جلاد شرور 

نکات جالب کلش رویال

کلش رویال یکی از بهترین بازی‌های استراتژی برای موبایل است که توسط کمپانی سوپرسل طراحی شده است. در ادامه رازهای این بازی را برای شما فاش کرده‌ایم.

تعداد کاپ هیچ‌وقت ۰ نمی‌شود

شما در بازی‌های عادی یک به یک کلش رویال، پس از هر پیروزی تعدادی کاپ دریافت کرده و با باخت، تعدادی کاپ از دست می‌دهد. تعداد این کاپ‌ها به سطح حریف شما بستگی دارد، اگر حریف قوی‌تر را ببرید، کاپ بیش‌تری دریافت خواهید کرد و اگر به حریف ضعیف‌تر ببازید، کاپ بیش‌تری از دست خواهید داد.

با این حال اگر در یک استریک باخت قرار بگیرید و پشت سرهم ببازید، سیستم بازی آن را تشخیص داده و شما را با بازیکنان بسیار ضعیف‌تر یا حتی بات‌ها مچ می‌کند. درنتیجه تقریبا غیر ممکن است بتوانید به کاپ ۰ برسید. با این حال اگر خودتان عمدا بازی‌هایتان را ببازید، ممکن است بتوانید کاپتان را به صفر نزدیک کنید.

شاه وجود نداشت

در نسخه‌های اولیه بازی که سال‌ها پیش منتشر شده بودند، تاورها دارای کینگ و شاهزاده نبوده و به جای آن‌ها، ویزارد و آرچر قرار گرفته بود. در آپدیت‌های بعدی برای این که واقع‌گرایی بازی بیش‌تر شود و بازیکنان به بازی توجه بیش‌تری نشان دهند، ویزارد و آرچر با شخصیت جدید شاه و دو دخترش، جایگزین شدند.

ساختمان‌‌های جاودان

در نسخه‌های اول بازی، تمام ساختمان‌هایی که روی صفحه می‌گذاشتید، عمر بی‌نهایت داشتند و تا آخر آن مچ در بازی باقی می‌ماندند. تنها راه حذف این ساختمان‌ها از مپ بازی، نابود شدنشان توسط حریف بود. با این حال پس از چند آپدیت، این قابلیت حذف شد. ساختمان‌هایی مانند Tombstone و Furnace، دائما در حال تولید کارت‌های جدید بودند و اگر سوپرسل این قابلیت را نگه می‌داشت، بازی به طور کلی با الان متفاوت بود.

پرداخت سکه برای بازی کردن

در نسخه‌های اولیه بازی، بازیکنان برای شروع یک بازی یک‌به‌یک، باید ۳ سکه پرداخت می‌کردند. این مسئله برای بازیکنان مبتدی و جدید مشکلات زیادی را به وجود آورده بود. به همین دلیل این قابلیت حذف شده و شروع بازی برای همه رایگان شد. این ایده از روی بازی‌های کلش اف کلنز طراحی شده بود که نارضایتی بسیاری از بازیکنان را به همراه داشت.

دراگون بسیار بزرگ بود

بیبی دراگون در بازی کلش رویال به دنیای این بازی‌ها معرفی شد؛ دلیل معرفی این کاراکتر، بزرگ بودن سایز کاراکتر دراگون برای مپ کلش رویال بود. همانطور که می‌دانید کاراکترهای کلش اف کلنز، در کلش رویال نیز وجود دارند. دراگون اصلی از کلش اف کلنز برای مپ کوچک‌تر کلش رویال بسیار بزرگ بود و به همین دلیل سازندگان بیبی دراگون را معرفی کردند. با این حال بیبی دراگون و اینفرنو دراگون به خوبی جای دراگون اصلی را گرفتند و جای خالی این شخصیت در بازی احساس نمی‌شد.

X-Bow همه‌کاره

در نسخه‌های اولیه بازی، ایکس‌بو می‌توانست هم کارت‌های هوایی و هم کارت‌های زمینی را مورد هدف قرار داده و به آن‌ها شلیک کند. با این حال پس از گذشت زمان، سوپرسل این کارت را به اصطلاح نرف کرده و قدرتش را کاهش داد. درحال حاضر ایکس‌بو فقط کارت‌های زمینی را مورد هدف قرار می‌دهد. ایکس‌بو همه‌کاره به دلیل کوچک بودن مپ، قدرت بسیار زیادی به بازیکن دارای این کارت می‌داد.

جلاد شرور

اگر بازیکن قدیمی کلش رویال باشید، متوجه شده‌اید که چهره کارت Executioner عوض شده است. جلاد در ابتدا دارای چهره شرور و خطرناکی بود که به دلیل ترسناک بودن آن، با یک چهره خندان عوض شد. چهره قبلی این کاراکتر بسیاری از کودکان را از بازی فراری داده بود. همچنین چهره قدیمی جلاد، یکی از دندان‌هایش را از دست داده بود که در چهره جدید، دوباره آن را به دست آورد.

شاید مقاله بهترین بازی های موبایلی اردیبهشت ۱۴۰۳ در رسانه ایموجو برای شما جذاب باشد.

شما هم نکات جالبی از بازی‌ها به ما بگویید!

ما در این مقاله نکات جالب بازی های موبایلی معروف را بررسی کردیم که بسیاری از بازیکنان راجع به محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی نمی‌دانند. پنج بازی کالاف دیوتی، پابجی موبایل، فری فایر، کلش اف کلنز و کلش رویال از محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی هستند که رازهای زیادی را درون خود جای داده‌اند. در این مقاله نکات و رازهای جالب را بررسی کردیم؛ شما هم بگویید که چه نکته جالبی از این بازی‌ها می‌دانید؟ نظرات خودتان را بنویسید تا ما مقاله‌های بهتر و مفیدتری را منتشر کنیم.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support