معرفی انواع موتور و ماشین در فری فایر

معرفی انواع موتور و ماشین در فری فایر

معرفی وسایل نقلیه بازی فری فایر

فری فایر دارای مپ‌های بسیار بزرگی است که اگر می‌خواستید پیاده آن‌ها را طی کنید، کل زمان بازی را باید در حال حرکت بودید. وسایل نقلیه فری فایر به شما کمک می‌کنند تا در بازی سریع‌تر و امن‌تر باشید. فری فایر دارای وسایل نقلیه زیادی مانند انواع ماشین و موتور است که هرکدام در مپ‌های خاصی قرار گرفته و ویژگی‌های خاصی دارند. در این مقاله به معرفی انواع موتور و ماشین های فری فایر پرداخته‌ایم.

انواع موتور و ماشین های فری فایر

 • ماشین اسپرت مسابقه
 • وانت
 • مانستر تراک
 • موتور سیکلت
 • ماشین آبی Amphicar
 • توک توک
 • جیپ

در لیست بالا، انواع ماشین و موتورهای فری فایر را می‌بینید که در ادامه مقاله به معرفی‌شان پرداخته‌ایم:

ماشین اسپرت مسابقه در فری فایر

ماشین اسپرت مسابقه در فری فایر

این ماشین با الگو گرفتن از ماشین‌های فراری یا لامبورگینی ساخته می‌شود و سریع‌ترین ماشین فری فایر است. در بازی تمام بازیکنان به دنبال این هستند که این ماشین را پیدا کنند. با این حال اگر به شکل تیمی بازی می‌کنید، این ماشین برای شما مناسب نیست. ماشین اسپرت فری فایر تنها می‌تواند دو نفر را جابه جا کند و درنتیجه دو نفر از هم‌تیمی‌هایتان روی زمین باقی می‌مانند.

سرعت بالای این ماشین برای کشتن دشمنان نیز مناسب است؛ با این ماشین می‌توانید حتی به شکل فوری و با یک ضربه یکی از دشمنانتان را بکشید.

با این حال سرعت بالای این ماشین بدون عیب همراه نیست و اگر با سرعت بسیار بالا رانندگی کنید، کنترل ماشین بسیار سخت خواهد شد؛ مخصوصا اگر روی جاده صاف نباشید و بخواهید در تپه‌ها و مسیرهای خاکی برانید. همچنان باید بدانید که تصادف کردن با این ماشین باعث وارد شدن آسیب به شما می‌شود. همچنین این ماشین از امنیت پایینی نیز برخوردار است و دشمنان می‌توانند به راحتی به شما داخل آن، آسیب بزنند.

 • حداکثر سرعت: ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت
 • اچ‌پی: ۴۰۰

ماشین وانت در فری فایر

ماشین وانت در فری فایر

یکی از انواع ماشین و موتورهای فری فایر است که دربرابر سرعت بالا، کنترل خوبی را نیز ارائه می‌دهد. با این که سرعت این وانت به اندازه ماشین اسپرت فراری نیست، اما می‌تواند در زمان خوبی شما را به هر نقطه از مپ برساند. شتاب این ماشین نیز بسیار بالاست و به راحتی می‌توانید با آن از محدوده خطر فرار کنید.

با وانت یا پیک‌آپ تراک می‌توانید دو نفر در جلو و دو نفر در پشت آن را سوار کنید که می‌توانند به دشمنانتان شلیک کنند. وانت امنیت بالاتری نسبت به ماشین اسپرت به شما می‌دهد و دشمنانتان نمی‌توانند به راحتی به شما آسیب بزنند. همچنین می‌توانید با رد شدن از روی دشمنانتان آن‌ها را فورا بکشید.

 • حداکثر سرعت: ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت
 • اچ‌پی: ۴۰۰

کامیون عظیم مانستر در فری فایر

کامیون عظیم مانستر در فری فایر

مانستر تراک، قوی‌ترین ماشین موجود در فری فایر است. این کامیون از انواع ماشین و موتورهای فری فایر است که براساس مانستر تراک‌های واقعی ساخته شده است. مانستر تراک‌ها ماشین‌های غول‌پیکری هستند که در برنامه‌های خاص از آن‌ها استفاده می‌شود. با مانستر تراک در فری فایر می‌توانید به راحتی از روی انمی رد شده و او را بکشید.

مانستر تراک می‌توانند تیم ۴ نفره شما را سوار کرده و با امنیت کامل به مقصد برسانند. این ماشین سرعت مناسبی دارد اما مهم‌تر از همه شتاب بسیار بالای آن است که به سرعت شما را از محل خطر دور می‌کند. همچنین مانستر تراک دارای زره و تجهیزات دفاعی بوده و اچ‌پی بسیار بالاتری نسبت به ماشین‌های دیگر دارد. در واقع دشمنان دیگر نمی‌توانند هیچ‌گونه آسیبی به شما بزنند.

 • حداکثر سرعت: ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت
 • اچ‌پی: ۸۰۰

موتور سیکلت

موتورسیکلت در فری فایر

اگر به شکل انفرادی بازی می‌کنید، این موتور بهترین گزینه برای شماست. موتور سرعت بالایی ارائه می‌دهد؛ همچنین به راحتی می‌توانید آن را کنترل کنید. موتور دارای چرخش‌های روانی است که به راحتی به هرجهت می‌پیچد. موتور سیکلت دومین وسیله نقلیه سریع بازی بعد از ماشین فراری است. موتور سیکلت هم می‌تواند به دشمنان آسیب وارد کند اما نمی‌تواند مانند ماشین مسابقه آن‌ها را با یک ضربه بکشد.

از نقاط ضعف آن می‌توان به شتاب پایین آن اشاره کرد؛ درنتیجه مقداری طول می‌کشد تا با حداکثر سرعت خود حرکت کند. عیب دیگر آن، امنیت پایین آن است؛ هیچ محافظی در اطراف شما وجود ندارد و دشمنان به راحتی می‌توانند شما را نشانه گرفته و به شما شلیک کنند. همچنین اگر تصادف کنید، آسیب زیادی خواهید دید.

 • حداکثر سرعت: ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت
 • اچ‌پی: ۳۰۰

ماشین آبی Amphicar

ماشین آبی Amphicar

آمفی‌کار از انواع ماشین و موتورها در فری فایر است که شبیه به موتورسیکلت بوده اما سرعت پایین‌تری نسبت به آن دارد. با این حال ویژگی‌های دیگر این ماشین آن را به یک گزینه مناسب تبدیل می‌کند. ۲ بازیکن می‌توانند سوار آمفی‌کار شوند و به نقاط مختلف مپ بروند.

مهم‌ترین ویژگی این ماشین، این است که می‌توانید آن را روی آب نیز برانید. درواقع آمفی‌کار تنها ماشین فری فایر است که هم روی آب و هم روی خشکی کاربرد دارد. بهتر است در نظر داشته باشید که این ماشین برای سرعت‌های بالا طراحی نشده است و بهتر است روی خشکی از ماشین دیگری استفاده کنید.

 • حداکثر سرعت: ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت
 • اچ‌پی: ۳۰۰

توک توک ماشین سه چرخ فری فایر

توک توک ماشین سه چرخ فری فایر

توک توک عجیب‌ترین ماشین فری فایر است؛ توک توک ماشینی تایلندی و هندی است که سه چرخ دارد و می‌تواند ۳ بازیکن را حمل کند. یکی از انواع ماشین و موتورها در فری فایر که اچ‌پی بسیار کمی‌ داشته و می‌توان آن را ضعیف‌ترین ماشین فری فایر در نظر گرفت.

توک توک علاوه بر امنیت پایینی که دارد و به راحتی نابود می‌شود، دارای سرعت بسیار پایینی نیز هست. در نتیجه بهتر است به دنبال ماشین‌های دیگر بوده و اصلا از توک توک استفاده نکنید. با این حال اگر ماشین دیگری پیدا نکردید، راندن توک توک از راه رفتن بهتر است اما این وسیله نقلیه ویژگی خاص دیگری ندارد.

توک توک مناسب بازیکنانی است که می‌خواهند تجربه جدیدی داشته باشند و چیز جدیدی را امتحان کنند. شکل خاص‌ و صداهای خاصی که تولید می‌کند، می‌تواند حالتی جدید به بازی اضافه کند.

 • حداکثر سرعت: ۷۰ کیلومتر بر ساعت
 • اچ‌پی: ۳۰۰

جیپ در فری فایر

جیپ در فری فایر

جیپ را می‌توان سومین ماشین پرطرفدار در فری فایر دانست که با الگو گرفتن از جیپ‌های نظامی ساخته شده است. این ماشین هم می‌تواند ۴ نفر را سوار کند اما دارای اچ‌پی بسیار بیش‌تری نسبت به ماشین‌های دیگر است و محافظت بالایی را ارائه می‌دهد.

جیپ به عنوان یک ماشین سریع طراحی نشده است و سرعت آن از وانت یا مانستر تراک بسیار کم‌تر است اما امنیت بسیار بالایی دارد. با این حال اگر ماشین دیگری نبود، جیپ بهترین گزینه شماست. همچنین زمانی که بازیکن زیادی در مپ وجود نداشته باشد، جیپ بهترین گزینه برای گشتن در مپ است.

 • حداکثر سرعت: ۸۰ کیلومتر بر ساعت
 • اچ‌پی: ۵۰۰

چگونه انواع ماشین و موتورها در فری فایر را پیدا کنم؟

در هر بازی، جایگاه ماشین و موتورها در مپ عوض می‌شود؛ درنتیجه نمی‌توانید آن‌ها را در یک جای تکراری و ثابت بیابید و باید به دنبال آن‌ها باشید. با این حال نقاطی از مپ وجود دارد که احتمال پیدا کردن ماشین یا موتور در آن‌ها، بالاتر از نقاط دیگر است. با تمرین و بازی کردن زیاد و پیدا کردن وسایل نقلیه، می‌توانید محل تقریبی این نقاط را به دست آورید.

مقاله معرفی و بررسی بهترین ماشین های بازی فری فایر را در رسانه ایموجو بخوانید.

به نظر شما بهترین وسیله نقلیه فری فایر کدام است؟

ما در این مقاله انواع ماشین و موتورها در فری فایر را معرفی و ویژگی‌های مختلفشان بررسی کردیم. به طور کلی ۷ وسیله نقلیه مختلف در فری فایر وجود دارد که می‌توانید برای جابه‌جایی سریع‌تر در مپ از آن‌ها استفاده کنید. همچنین با استفاده از جم فری فایر می توانید اسکین های جذاب برای آن ها خرید داری کنید و از قابلیت هایشان استفاده کنید، حال شما بگویید که از چه ماشینی بیش‌تر استفاده می‌کنید؟ به نظرتان بهترین ماشین فری فایر کدام است؟ نظرات خود را بنویسید تا بازیکنان مبتدی از آن‌ها استفاده کنند؛ ما نیز با بهره‌گیری از آن‌ها، مقالات بهتری می‌نویسیم.

سوالات متداول

بهترین ماشین فری فایر چیست؟

ماشین مسابقه را می‌توان سریع‌ترین و بهترین ماشین فری فایر در نظر گرفت.

آیا می‌توانم با ماشین فری فایر دشمن را بکشم؟

ماشین‌هایی مثل ماشین مسابقه و مانستر تراک به دلیل سرعت و قدرت بالا، این قابلیت را دارند.

با کدام ماشین روی آب حرکت کنم؟

ماشین Amphicar برای حرکت روی آب طراحی شده است اما می‌توانید روی خشکی نیز آن را برانید.

ویژگی خاص توک توک چیست؟

توک توک ضعیف‌ترین ماشین فری فایر است که به غیر از صدا و شکل خاص، ویژگی دیگری ندارد.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support