معرفی کامل بازی ایالت بقا

معرفی کامل بازی ایالت بقا

 همه چیز درباره ی بازی state of survival

زامبی‌ها همه جا را تسخیر کرده‌اند؛ زمین در حال نابودی است و آشوب همه جا را فرا گرفته است. این درواقع ایده اصلی بازی ایالت بقا است؛ یک بازی استراتژیک آخرالزمانی که هدف شما ایجاد شرایطی است که از هجوم مردگان متحرک زنده بمانید.

بازی state of survival از بهترین بازی‌های آخرالزمانی است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است. ما در این مقاله به بررسی و معرفی کامل بازی ایالت بقا پرداخته‌ایم.

داستان بازی State of Survival

داستان بازی State of Survival

بازی ایالت بقا توسط شرکت Kings Group Holdings  در سال ۲۰۱۹ معرفی شده است و حالتی آخرالزمانی دارد. در این بازی عناصر زیادی از کتاب‌ها و فیلم‌های آخرالزمانی و زامبی‌محور مانند سریال The Walking Dead وجود دارد. به طور کلی بازی ایالت بقا بر اساس این محصولات ساخته شده است.

بازی ایالت بقا روایتی بسیار درگیرکننده و زیبا دارد که شما را با پیشرفت در بازی به اعماق خودش می‌کشد و جنبه‌های جدیدی را به نمایش می‌گذارد. شخصیت‌سازی زیبایی در ایالت بقا انجام شده است و هرچه در بازی جلوتر بروید، متوجه این موضوع خواهید شد.

بازی ایالت بقا داستان زمینی را روایت می‌کند که به دلیل همه‌گیر شدن یک ویروس، اکثر مردم جهان تبدیل به زامبی و مرده متحرک شده‌اند. بازی از جایی آغاز می‌شود که شش ماه از این اتفاق گذشته است و زامبی‌ها تقریبا تمام زمین را فرا گرفته‌اند. در این میان تعداد کمی از انسان‌ها از این ویروس در امان بودند که یا ایالت بقا را تشکیل دادند یا تبدیل به غارت‌گران بی‌رحم شده‌اند.

هیچ نیروی قانونی و دولتی نمانده است که شما را یاری کند؛ شما فقط در کنار تعداد بسیار کمی از انسان‌های دیگر هستید که در یک منطقه جمع شده‌اید و ایالت بقا را ساخته‌اید. شما باید با ساختن یک جامعه، در برابر زامبی‌ها و غارت‌گران مقاومت کنید. غارت‌گران انسان‌هایی هستند که به زامبی تبدیل نشده‌اند اما با ایالت بقا نیز همکاری نکرده و خودمختار هستند. در نتیجه می‌توانند حتی خطرناک‌تر از زامبی‌ها باشند و در کشتن و غارت درنگ نمی‌کنند.

منابع غذایی و هرچیزی که برای زنده ماندن به آن نیاز دارید، تقریبا از بین رفته‌اند و شما ذخیره بسیار کمی دارید تا بتوانید زندگی خود را سپری کنید. با این حال می‌توانید مواد اولیه و مورد نیازتان را از اطراف منطقه‌ای که هستید، پیدا کنید اما غارت‌گران و زامبی‌ها هم به دنبال این تجهیزات هستند و شما باید عجله کنید. با این که همه چیز از بین رفته است؛ اما هنوز می‌توانید زنده بمانید.

در بازی ایالت بقا، تعداد بسیار زیادی از زامبی‌ها در اطراف شما و افراد دیگر قرار گرفته‌اند که باید آن‌ها را نابود کنید. شما می‌توانید با آیتم‌هایی که پیدا می‌کنید، تجهیزاتی بسازید و با آن‌ها زامبی‌ها را نابود کنید. شما باید با ساختن پایگاه و ساختمان‌های مختلف، مکانی امن داشته باشید تا از حمله زامبی‌ها در امان بمانید.

همچنین با پیشرفت در بازی، امکان تحقیق کردن روی ویروس و روش‌های درمان آن را پیدا خواهید کرد و می‌توانید به پایان دادن به این وضعیت کمک کنید. درنهایت شما در بازی ایالت بقا، در یک جامعه بسیار کوچک و در خطر زندگی می‌کنید و باید بقای خودتان را تضمین کنید.

فضای بازی ایالت بقا چگونه است؟

فضای بازی ایالت بقا چگونه است؟

در بازی ایالت بقا شما همواره احساس آشوب و هیجان خواهید داشت؛ چرا که کمپ شما همواره توسط زامبی‌ها محاصره شده است و نفس راحتی نخواهید کشید. این احساس با موسیقی متن بازی تشدید می‌شود.

موسیقی بازی به آرامی در بک‌گراند در حال پخش است و هرچه با دشمنان سخت‌تری مبارزه می‌کنید، موسیقی هم برجسته‌تر می‌شود. موسیقی بازی کاملا فضای هیجان‌انگیز و پرآشوب آخرالزمانی را به تصویر کشیده و احساس دلهره را در بازیکن ایجاد می‌کند.

دیالوگ‌های بین کاراکترهای مهم هم صداگذاری شده و برخلاف اکثر بازی‌ها فقط به شکل متنی نیست. صداگذاران شخصیت‌ها را زنده کرده‌اند و شما کاملا آن‌ها را درک خواهید کرد. هر یک از کاراکترهای اصلی، شخصیتی متمایز و متفاوت دارند؛ از دختری دوست‌داشتنی و شاد تا فرمانده سرسخت. شما قطعا با جلو رفتن بازی، ارتباط زیادی با هر شخصیت برقرار خواهید کرد.

گیم پلی بازی ایالت بقا

گیم پلی بازی ایالت بقا

گیم پلی بازی State of Survival کاملا استراتژیک است؛ با این که فضایی آخرالزمانی دارد. با این که بازی حالتی آخرالزمانی دارد، با این حال پایه اصلی آن، استراتژی است. شما باید نه تنها زندگی خود، بلکه زندگی دیگران را نیز نجات دهید و بازماندگان را از شر زامبی‌ها در امان نگه دارید.

در ابتدای بازی، مکان اسکان شما کوچک است و تنها چند ساختمان در آن وجود دارد. برای گسترش آن، باید زامبی‌های اطراف را بکشید و فضای اطراف را برای ساخت و ساز خالی کنید. پس از آن می‌توانید با داشتن تجهیزات و آیتم‌های مختلف، ساختمان‌های دیگری را برای اسکان بازماندگان بیش‌تر بسازید.

چطور در ایالت بقا پیشرفت کنیم؟

پیشرفت در بازی هم کاملا ساده است؛ برای ارتقا دادن ساختمان اصلی، باید دسته‌ای از ماموریت‌های نسبتا ساده را انجام دهید. این ماموریت‌ها شامل نجات دادن بازماندگان، خالی کردن یک فضای خاص و کشتن زامبی‌ها و ساختن ساختمان‌های دیگر است.

بازی ایالت بقا دارای منابع مختلفی مانند چوب، آهن، گاز، غذا، انرژی و منابع دیگر است. همچنین یک منبع پرمیوم به نام بیوکاپ وجود دارد که درواقع معادل الماس ایالت بقا است.شما می توانید الماس ایالت بقا را به راحتی در ایران موجو خریداری کنید.

هر یک از ساختمان‌ها نیاز به میزان مختلفی از منابع برای ساخت و ساز کامل دارد و در ابتدای بازی زیاد نیستند. با گذشت زمان و پیشرفت در بازی، مانند هر گیم استراتژی دیگر، مدت زمان بیش‌تری طول خواهد کشید تا ساختمان‌های بزرگ‌تر را بسازید و نیروهایتان را آموزش دهید.

یک جنبه دیگر بازی، کشتن زامبی‌ها و خالی کردن محیط اطراف از آن‌ها است. شما بازماندگان دیگر را آموزش می‌دهید تا با زامبی‌ها مبارزه کنند و با کمک ‌آن‌ها به جنگ با زامبی‌ها می‌روید. با این حال، ماجرا به همین سادگی نیست.

هر یک از نیروهای شما دارای ویژگی‌های مختلفی است. برخی از نیروهایتان ترجیح می‌دهند تا به شکل رو در رو با زامبی‌ها درگیر شوند، درحالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند با سلاح‌های مختلف، آن‌ها را از دور هدف بگیرند.

تمام نیروهایتان امکان ارتقا پیدا کردن و لول آپ شدن را دارند؛ مشابه اکثر بازی‌های RPG. لول آپ شدن توانایی‌های نبرد و قدرت آن‌ها را افزایش می‌دهد. زمانی‌ که نیروهایتان آماده شد و وارد نبرد شدید؛ با دسته متعددی از زامبی‌ها روبه رو می‌شوید و باید از نیروهایتان به شکل استراتژیک استفاده کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

شما باید قدرت زامبی‌ها در یک منطقه خاص را هم  در نظر بگیرید و با عجله و بدون برنامه به آن‌ها حمله نکنید. همچنین باید بر اساس هر منطقه، بهترین نیروهایتان را برای آن منطقه انتخاب کنید؛ ممکن است تیراندازان در یک منطقه نسبت به نیروهای دیگر بهتر عمل کنند. در هر حال، عجله کردن در نبرد، قطعا به ضرر شما و از دست دادن نیروهایتان خواهد بود.

حالت چند نفره ایالت بقا

حالت چند نفره ایالت بقا

بازی ایالت بقا یک حالت مولتی‌پلیر و چند نفره نیز دارد؛ شما می‌توانید با بازیکنان واقعی دیگر بازی اتحاد تشکیل دهید و با یک‌دیگر بازی کنید. این قابلیت باعث می‌شود تا بتوانید سخت‌ترین چالش‌های بازی را راحت‌تر پشت سر گذاشته و زمان زیادی را صرف یک چالش و ماموریت سخت نکنید.

همچنین یک حالت PvP نیز در بازی وجود دارد که شما با بازیکنان دیگر وارد مبارزه می‌شوید. شما می‌توانید به پایگاه آن‌ها حمله کرده و منابعشان را غارت کنید. پس از آن باید حواستان به دفاع از پایگاه خود نیز باشد؛ چرا که آن‌ها نیز می‌توانند به شما حمله کنند. درنتیجه باید بهترین استراتژی‌ها را پیاده کنید تا هم در حمله و هم در دفاع موفق ظاهر شوید.

اگر خلاصه بگوییم، بازی State of Survival محتوای زیادی برای ارائه دادن دارد که به‌خصوص برای یک بازی استراتژیک، عجیب است. از بهترین جنبه‌های بازی، همکاری با بازیکنان و بازماندگان دیگر و بخش اجتماعی ساختن یک تمدن است.

گرافیک بازی ایالت بقا

گرافیک بازی ایالت بقا

بازی ایالت بقا از نظر گرافیکی، کاملا عادی است و چیز خارق‌العاده‌ای ارائه نمی‌دهد. این بازی چیزی است که از یک بازی آخرالزمانی در ژانر استراتژی انتظار دارید و کیفیتی استثنائی ندارد.

گیم پلی بازی دارای کاراکتر‌های سه بعدی است اما از نظر ظاهری عادی و حتی ضعیف هستند؛ مخصوصا در زمان نبردها که تحرک کاراکترها بالا می‌رود و طراحی‌شان بیش‌تر دیده می‌شود. برخی از زامبی‌ها کیفیتی مشابه پلی‌استیشن ۱ دارند و هیچ تغییری نسبت به گیم‌های آن زمان نکرده‌اند.

با این حال قهرمان‌های داستان بسیار بهتر طراحی شده‌اند. برخی از محیط‌های بازی نیز طراحی خوب و زیبایی دارند اما نقاطی از بازی که از اهمیت بالایی برخوردار نیستند، به شکل ضعیفی طراحی شده‌اند.

البته این موضوع قابل درک است؛ ایالت بقا یک بازی برای اندروید است و اگر تمام جنبه‌های بازی دارای یک کیفیت بسیار بالا بود، اجرای آن روی اکثر گوشی‌ها امکان‌پذیر نمی‌شد و عملکرد بازی پایین می‌آمد. با این حال این موضوع که حتی اصلی‌ترین دشمنان هم طراحی ضعیفی دارند، کمی ناخوشایند است.

با این همه، نباید از مزیت‌های گرافیک بازی غافل شد. در طول دیالوگ‌‌ها، شخصیت‌های اصلی آرت‌ورک و طراحی زیبایی دارند که مناسب لحن و فضای داستان است. هر کاراکتر طراحی خاصی در این زمان‌ها دارد که کیفیت گرافیکی بازی را بسیار بالاتر می‌برد؛ کاملا مشخص است که طراحان قصد داشتند کاراکترهای اصلی در بهترین حالت باشند.

در حالت کلی می‌توان گفت بازی state of survival یک بازی خوب از نظر گرافیکی و تصویرسازی است و اما اکثر جنبه‌های بصری آن دارای کیفیت مناسبی نیستند که روی تجربه کلی از بازی اثر منفی دارد. درواقع غیر از محیط‌ها و کاراکترهای اصلی، بقیه جنبه‌های بازی بدون هیچ تلاش خاصی طراحی شده‌اند.

سازگاری بازی ایالت بقا

اگر حرف از سازگاری و حداقل سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای بازی باشد، ایالت بقا سربلند بیرون می‌آید. به دلیل طراحی گرافیکی ساده بازی، اجرای آن نیاز به یک سیستم بسیار جدید و پیچیده ندارد و حتی موبایل‌های سال‌های گذشته هم می‌توانند آن را به راحتی اجرا کنند.

حداقل نسخه اندروید مورد نیاز برای این بازی ۴.۱ است؛ یعنی حتی قدیمی‌ترین موبایل‌های هوشمند هم می‌توانند بازی ایالت بقا را اجرا کنند. حداقل نسخه آی‌اواس مورد نیاز بازی کمی بیش‌تر است؛ با حداقل نسخه مورد نیاز ۹.۰، تقریبا تمام کسانی که آیفون دارند می‌توانند این بازی را اجرا کنند، چرا که حتی آیفون ۴ و ۵ به آی‌او‌اس ۹.۰ آپدیت می‌شوند. برنامه‌نویسان و طراحان کاملا عامدانه گرافیک بازی را پایین آورده‌اند که همه بتوانند به راحتی بازی را روی هر دستگاهی اجرا کنند.

دانلود بازی state of survival zombie war
دانلود نسخه اندروید 
دانلود نسخه ios

با این حال باید گفت با این که ایالت بقا روی قدیمی‌ترین موبایل‌های هوشمند هم اجرا می‌شود، اما در زمان نبردها، مخصوصا زمانی که با دسته‌ای زامبی‌ها مبارزه می‌کنید، لگ و کاهش سرعت را تجربه خواهید کرد. به هرحال هرچقدر هم گرافیک بازی پایین باشد، پردازش جزییات بالاتر بازی نیاز به یک پردازنده بهتر دارد.

در حالت کلی اکثر جنبه‌های بازی برای اجرا در قدیمی‌ترین موبایل‌ها هم مناسب هستند؛ تنها مسئله می‌تواند نبود فضای خالی باشد. بازی ایالت بقا نیاز به حداقل ۳۰۰ مگ فضای خالی دارد که می‌تواند بخش خوبی از فضای حافظه موبایل‌های قدیمی را تشکیل دهد.

شما می‌توانید بازی ایالت بقا را کاملا رایگان بازی کنید اما…

این بازی دارای سیستم خرید درون برنامه‌ای است که شما در آن می‌توانید با بیوکاپ یا همان الماس ایالت بقا، به ساخت‌وسازهای خود سرعت ببخشید. با این حال هدف طراحان این بوده است که هر کسی بتواند به شکل رایگان از بازی لذت ببرد. به همین دلیل می‌توانید بدون پرداخت هیچ پولی، بازی را به شکل رایگان جلو ببرید اما موانعی وجود دارد.

این بازی به گونه‌ای طراحی شده است که شما در زمان‌های استراحتتان چند دقیقه مشغول بازی شوید و پس از آن بازی را رها کنید. به طور کلی زمان زیادی طول می‌کشد تا بازی پیشرفت کنید؛ چرا که هر ارتقای بازی ممکن است روزها یا در برخی از اوقات حتی ماه‌ها طول بکشد. بزرگ‌ترین مانع رایگان بازی کردن همین مدت زمان طولانی ارتقا دادن است که بازیکنان را به سمت خرید الماس ایالت بقا سوق می‌دهد.

جایگزین این روش، اگر نمی‌خواهید صبر کنید، دریافت الماس ایالت بقا است که به شکل رایگان فقط ممکن است بتوانید مقادیر خیلی کم آن را به دست آورید. اگر مایل به سرمایه‌گذاری روی این بازی هستید و می‌خواهید سریع‌تر پیشرفت کنید، می‌توانید با خرید الماس بازی state of survival ساخت‌وسازهایتان را به شکل آنی ارتقا دهید.

اگر بخش مولتی‌پلیر بازی نبود، رایگان بازی کردن مسئله مهمی‌ نمی‌شد. اما از آن‌جایی که بسیاری از بازیکنان مایلند تا الماس ایالت بقا را خریداری کرده و بازی‌شان را بهتر کنند، شما نمی‌توانید به راحتی با آن‌ها رقابت کنید. خریداران الماس نسبت به کسانی که رایگان بازی می‌کنند، برتری بسیار زیادی خواهند داشت.

تاثیر خرید بیوکاپ ایالت بقا در بازی

 • ساختن راحت‌تر و سریع‌تر پناهگاه‌های مختلف
 • افزایش تعداد و قدرت نیروها
 • خرید شیلد برای دفاع در برابر حمله دشمنان
 • خرید منابع

چرا باید الماس ایالت بقا را بخریم؟

درواقع بزرگ‌ترین مشکل برای شما می‌تواند این باشد که یک بازیکن که لول بسیار بالاتری دارد، به شما حمله کرده و منابع‌تان را غارت کند. شما هیچ کاری نمی‌توانید راجع به آن انجام دهید و اگر به او حمله کنید، فقط خودتان آسیب می‌بینید. تنها راه باقی‌مانده استفاده از شیلد در برابر حمله‌ها است که به راحتی به دست نمی‌آیند و بازیکنانی که رایگان بازی می‌کنند، تقریبا نمی‌توانند آن‌ها را به دست بیاورند.

الماس ایالت بقا

درواقع هیچ چیزی جلودار یک بازیکن با لول بالاتر نیست که به شما حمله نکرده و غارتتان نکند، مخصوصا اگر باهم متحد نباشید. از طرف دیگر محدودیتی روی اتک خوردن شما وجود ندارد و ممکن است پناه‌گاه‌تان پشت هم مورد حمله واقع شود و وقتی به بازی برمی‌گردید، چیزی از آن باقی نمانده باشد.

درنتیجه رایگان بازی کردن ایالت بقا، معایب خودش را دارد که ممکن است حتی شما را از بازی زده کند. به همین دلیل بسیاری از بازیکنان الماس ایالت بقا را می‌خرند تا حداقل بتوانند یک شیلد برای پناه‌گاهشان تهیه کنند و از حملات پی در پی دشمنان در امان باشند.

این موضوع که در نهایت همه بازیکنان را به سمت خرید الماس بازی state of survival سوق می‌دهد، می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد. به خصوص با توجه به این که بازی ایالت بقا جنبه‌های خوب زیادی دارد و می‌تواند یک بازی لذت‌بخش باشد.

نظر شما راجع به بازی ایالت بقا چیست؟

از منظر گیم پلی و داستان بازی، ایالت بقا یک بازی بسیار عالی است که عوامل جذاب زیادی دارد؛ اما معایب خودش مانند عدم امکان بازی کردن رایگان و گرافیک ضعیف را نیز دارد. در نهایت می‌توان این بازی را در دسته بازی‌های خوب قرار داد.

شما به ما بگویید که نظرتان راجع به بازی ایالت بقا چیست؟ آیا از این بازی لذت می‌برید؟ چه راه‌کارهایی دارید که بتوان ایالت بقا را بهتر و راحت‌تر به شکل رایگان بازی کرد؟ با دادن نظرات ما را در نوشتن مقالات بهتر و مفیدتر یاری می‌کنید.

سوالات متداول

ژانر بازی ایالت بقا چیست؟

بازی ایالت بقا برخلاف حالت آخرالزمانی‌اش، استراتژیک است.

آیا می‌توان بازی state of survival را رایگان بازی کرد؟

بله؛ شما کاملا می‌توانید به شکل رایگان پیشرفت کنید اما ممکن است روزها برای یک ارتقای ساده صبر کنید.

الماس بازی ایالت بقا را از کجا بخریم؟

شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان الماس ایالت بقا را از ایران موجو تهیه کنید.

گوشی من قدیمی است؛ می‌توانم ایالت بقا را بازی کنم؟

ایالت بقا به دلیل گرافیک ساده‌ای که دارد، حتی روی قدیمی‌ترین گوشی‌ها هم اجرا می‌شود.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

2 دیدگاه
 • محسن

  به نظر بازی جذابیه حتما دانلودش می کنم.

  • پشتیبانی ایران موجو

   🙏🙏🙏

iranmojo online support