معرفی 14 تا ازشخصیت های بازی ها در واقعیت

معرفی 14 تا ازشخصیت های بازی ها در واقعیت
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 124
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

دنیای واقعی همیشه الهام‌بخش ساخته شدن کاراکترهای فیلم‌ها و بازی‌ها بوده است و هرشخصیت های بازی نیازمند یک الگو در دنیای واقعی است و اکثر شخصیت‌های محبوب بازی‌ها با الهام از یک شخصیت واقعی ساخته شده‌اند و در ایران موجو علاوه بر معرفی بازی ها در این محتوا به معرفی 14 تا ازشخصیت های بازی پرداخته‌ایم.

شخصیت های بازی ها در واقعیت

 • Balrog
 • Nathan Drake
 • Desmond Miles
 • Vaas Montenegro
 • Zoey
 • Aloy
 • Kratos
 • Johnny Cage
 • Liu Kang
 • Lei Wulong
 • Sonya Blade
 • Lucy Stillman
 • Sonic
 • Mario

شخصیت Balrog – مایک تایسون

شخصیت Balrog - مایک تایسون

شخصیت بازی بالراگ یک بوکسور دیوانه و ترسناک است و بالراگ یکی از شخصیت های بازی Street Fighter یا مبارز خیابانی است که در رشته بوکس مهارت دارد که بالراگ کاراکتری بی‌رحم است که فقط به رسیدن به هدف خودش فکر کرده و در این مسیر از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کند و با این حال در بین طرفداران بسیار محبوب است و در مبارزات آنلاین مختلف این بازی دیده می‌شود.

شخصیت Nathan Drake – جانی ناکس‌ویل

شخصیت Nathan Drake - جانی ناکس‌ویل

شخصیت نیتن دریک را می‌توان یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های دنیای پلی استیشن دانست و این شخصیت بی‌باک، ماجراجو و کاریزماتیک، باعث شده است تا بازی‌های او در مجموع بیش از ۳۸ میلیون بار به فروش برسند و سود زیادی برای شرکت سونی کسب کرده است. اگر نمیدانید چگونه در پلی استیشن بازی بخرید مقاله چگونه در پلی‌ استیشن بازی بخریم ؟ را بخوانید.

رفرنس و الگوی بالراگ، بوکسور معروف و افسانه‌ای مایک تایسون است که این کاراکتر به قدری شبیه به مایک تایسون است که کمپانی کپکام قرار بود اسم M.Bison را برای این شخصیت انتخاب کند و با این حال به دلیل بروز مشکلات حقوقی، در نهایت اسم بالراگ برای این شخصیت انتخاب شد که به طور کلی در بین طرفداران بازی به بوکسور نیز شهرت دارد.

شخصیت Desmond Miles – فرانسیسکو رندز

شخصیت Desmond Miles - فرانسیسکو رندز

قاتل محبوب دزموند مایلز که در سری بازی‌های Assassins Creed ظاهر شده است، نواده‌ای از گروه حشاشین معروف است. این شخصیت که جذابیت بالایی دارد و توانسته است به محبوبیت زیادی در بین طرفداران دست پیدا کند، با الهام از یک مدل و موزیسین فرانسوی به نام فرانسیسکو رندز ساخته شده است.

با این حال تمام شخصیت دزموند مایلز براساس این شخص ساخته نشده است تنها چهره فرانسیسکو رندز برای ساخت شخصیت دزموند مایلز استفاده شد و برخی از منابع اعلام کرده‌اند که چهره شخصیت‌های Altair و Ezio نیز براساس چهره همین شخص ساخته شده است.

شخصیت Vaas Montenegro – مایکل ماندو

شخصیت Vaas Montenegro - مایکل ماندو

شخصیت واس ویلن و شرور بازی فار کرای ۳ است. این شخصیت به دلیل ظاهر عجیب و خوفناک و چهره پر از زخمش شناخته می‌شود. واس مونته‌نگرو را می‌توان ضدقهرمان ثانویه بازی فار کرای ۳ دانست که به محبوبیت زیادی رسید و واس شخصیتی غیر قابل پیش‌بینی دارد و بسیار خطرناک است.
این شرور بازی فار کرای ۳، براساس بازیگری کانادایی به نام مایکل ماندو ساخته شده است. مایکل ماندو که به تازگی در سریال بتر کال سال ایفای نقش کرد و محبوبیت بیش‌تری به دست آورد، در فیلمی که با اقتباس از بازی فار کرای ساخته شده بود، نقش همین شخصیت واس را بازی کرد و چهره شخصیت واس مونته‌نگرو کاملا براساس شخصیت مایکل ماندو ساخته شده است.

شخصیت Zoey – سانجا کینسکی

اگر شخصیت زوئی را نمی‌شناسید، باید بدانید که او یکی از قهرمان‌ها و نقش‌های اصلی بازی ژانر بقا و هیجان‌انگیز Left 4 Dead است که ابتدا به شکل انحصاری برای ایکس باکس و سپس برای ویندوز نیز منتشر شد. با این که زوئی جوان‌ترین قهرمان این بازی است اما به اندازه تمام شخصیت‌های دیگر مهارت دارد و یکی از اعضای ضروری تیم به شمار می‌رود.

سانجا کینسکی از شخصیت های بازی ها در واقعیت است که در ابتدا برای آن شخصیت انتخاب نشد. شخصیت زوئی از روی یک شخص دیگر ساخته شده بود و شخصی دیگر قرار بود صداگذاری او را انجام دهد. با این حال در اواسط ساخت بازی، سازندگان تصمیم گرفتند از شخصیت سانجا کینسکی برای صدای شخصیت زوئی استفاده کنند. طراحی این شخصیت نیز با توجه به چهره سانجا کینسکی تغییر پیدا کرد.

شخصیت Aloy – هانا هوکسترا

شخصیت Aloy - هانا هوکسترا

اگر پی اس فور داشته باشید، احتمال زیادی وجود دارد که Horizon Dawn Zero را بازی کرده باشید. این بازی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های انحصاری سونی است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. در این بازی شما در نقش آلوی ظاهر می‌شوید؛ یک شکارچی ماهر که باید در دنیای پساآخرالزمانی زنده بماند. دنیای بازی با ربات‌های مکانیکی پر شده است که باید در مقابلشان زنده بمانید و همزمان بتوانید راز وضعیت کنونی دنیا را کشف کنید.
شخصیت آلوی، از اسکن چهره بازیگر هانا هوکسترا ساخته شد. حتی اگر نگاهی چهره این دو شخصیت بیندازید، متوجه شباهت بسیار زیاد آن‌ها به یک‌دیگر می‌شوید؛ حتی خطوط چهره آلوی نیز براساس این بازیگر ساخته شده است.

شخصیت Kratos – ادوارد نورتون

شخصیت Kratos - ادوارد نورتون

کم‌تر کسی را می‌توان پیدا کرد که با شخصیت کریتوس، نقش اصلی بازی خدای جنگ، آشنایی نداشته باشد. کریتوس یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی کل تاریخ است. بسیاری از گیمرها، کریتوس را چهره برند پلی استیشن و سونی می‌دانند. این شخصیت که ابهت و شکوه بسیار زیادی دارد و ترس را در دل همه وارد می‌کند، بر اساس یک کاراکتر فیلم ساخته شده است.

با این که بسیاری از جنبه‌های شخصیت کریتوس از روی اسطوره‌های یونان باستان مانند هرکولس الهام گرفته شده‌اند، اما الگوی اولیه این شخصیت، کاراکتر ادوارد نورتون در فیلم American History X بود. ادوارد نورتون در این فیلم نقش یک شخصیت نئو نازی را بازی می‌کند؛ با این حال تنها چهره و فیزیک بدنی کریتوس از این شخصیت الهام گرفته شد.
زمانی که سازنده بازی گاد آو وار، شخصیت ادوارد نورتون در این فیلم را دید، از طراح بازی خواست تا کریتوس را همان‌قدر قدرت‌مند و با ابهت طراحی کند. درنتیجه ترکیب شخصیت ادوارد نورتون و خدایان یونان باستان، باعث شد تا شخصیت با ابهت کریتوس ساخته شود.

شخصیت Johnny Cage – ژان کلاد ون دام

شخصیت Johnny Cage - ژان کلاد ون دام

بازی مورتال کامبت، دارای شخصیت‌های اصلی و فرعی بسیار زیادی است که بسیاری از آن‌ها براساس شخصیت‌های دنیای واقعی ساخته شده‌اند. یکی از این شخصیت‌ها جانی کیج است که شخصیت بامزه و خوش استایل بازی به شمار می‌رود که در عین حال حرکات هیجان‌انگیز زیادی دارد وشخصیت جانی کیج از روی بازیگر معروف، ژان کلود ون دام ساخته شده است.

این بازیگر که برای بازی در فیلم‌های اکشن و رزمی شهرت زیادی کسب کرده است، الهام‌بخش ساخت شخصیت جانی کیج بود. چهره و فیزیک بدنی جانی کیج کاملا شبیه به ژان کلود هستند و حتی حرکات او در بازی نیز از روی حرکات مشهور این بازیگر در فیلم‌هایش ساخته شده است. ضربه معروف ژان کلود ون دوم به شکل پا باز یا همان حرکت Leg Split، یکی از حرکت‌های اصلی جانی کیج است اگر علاقه به فیلم دارید و میخواهید فیلم هایی که از روی بازی ساخته شده اند را ببینید میتوانید مقاله معرفی بهترین فیلم هایی که از روی بازی ساخته شده اند را بخوانید.

شخصیت Liu Kang – بروس لی

شخصیت Liu Kang - بروس لی

لیو کانگ یکی از شخصیت‌های دیگر بازی مورتال کامبت است که از روی یک شخصیت واقعی ساخته شده است. شخصیت بروس لی یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های کل تاریخ است که نقش بسیار زیادی در رشد هنرهای رزمی در جهان داشت. تعداد زیادی شخصیت های بازی ها در واقعیت از روی بروس لی ساخته شده‌اند اما محبوب‌ترین و بهترین آن‌ها را می‌توان لیو کانگ، قهرمان مورتال کامبت،‌ دانست.

بروس لی سبک رزمی جیت کان دو را ابداع کرد و سبک مبارزه لیو کانگ نیز کاملا مشابه این رزمی‌کار افسانه‌ای است. همچنین بروس لی یکی از رزمی‌کارانی بود که تبحر بسیار زیادی در استفاده از سلاح نانچیکو داشت و سلاح لیو کانگ در بازی نیز یک نانچیکو است. هر دو این شخصیت‌ها سبک مبارزه مشابهی دارند و حتی صدای لیو کانگ در بازی نیز کاملا مشابه صدای بروس لی در هنگام مبارزه است.

شخصیت Lei Wulong – جکی چان

شخصیت Lei Wulong - جکی چان

حالا که صحبت از بروس لی شد، بهتر است به یک شخصیت بازی دیگر بپردازیم که با الهام از یک رزمی‌کار واقعی ساخته شده است. جکی چان، بازیگر و رزمی‌کار افسانه‌ای و معروف، در بیش از ۱۳۰ فیلم بازی کرده و او را می‌توان یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های جهان کنونی دانست. با این که تعداد نسبتا زیادی از شخصیت های بازی ها در واقعیت از روی جکی چان ساخته شده‌اند، اما بهترین آن‌ها را می‌توان شخصیت لی از سری بازی‌های تکن دانست.

اگر به تصویر این دو شخصیت نگاه کنید، قطعا متوجه شباهت زیاد بینشان خواهید شد. با این حال علاوه بر شباهت ظاهری، لی و چکی چان شباهت‌های دیگری نیز دارند؛ هر دو آن‌ها اهل هنگ کنگ هستند و با این حال در زبان انگلیسی تسلط بالایی دارند.

همچنین داستان پشت شخصیت لی وولانگ، اشاره‌ای به داستان کاراکترهای جکی چان در فیلم‌های مختلف او دارد؛ لی وولانگ یک پلیس و کارآگاه است که با الهام از شخصیت‌های پلیسی جکی چان به این شکل طراحی شده است. سبک مبارزه میمون مست این شخصیت بازی نیز براساس سبک مبارزه جکی چان در فیلم‌های استاد مست ساخته شده است. جکی چان علاوه بر این شخصیت، در ساخت شخصیت‌های مختلفی از بازی‌های مبارز خیابانی نیز نقش داشته است.

شخصیت Sonya Blade – سینثیا راثراک

شخصیت Sonya Blade - سینثیا راثراک

یکی از مشهورترین شخصیت‌های مونث دنیای بازی‌ها در دهه ۹۰، شخصیت سونیا بلید از مورتال کامبت است. سونیا بلید یکی از شخصیت‌های دیگر این بازی است که از روی یک شخص واقعی ساخته شده است. سونیا بلید به همراه Chun Li از بازی مبارز خیابانی، به عنوان شخصیت‌هایی توصیف می‌شوند که نقش شخصیت‌‌های مونث در بازی‌ها را به طور کلی بهبود دادند.

بازیگر فیلم‌های اکشن و هنرهای رزمی، Cynthia Rothrock، رفرنس و الگوی ساخت شخصیت سونیا بلید است. چهره شخصیت سونیا بلید نیز با الهام از این بازیگر طراحی شده است و هر دو قیافه‌ای بسیار مشابه دارند. همچنین هر دو این شخصیت‌ها در تکواندو استاد هستند و فیزیک بدنی مشابهی دارند. تنها تفاوت این دو شخصیت را می‌توان اندازه قدشان دانست؛ سونیا بلید زنی با قد ۱۷۵ سانتی‌متر است اما قد سینثیا تنها به ۱۵۵ سانتی‌متر می‌رسد.

شخصیت Lucy Stillman – کریستن بل

شخصیت Lucy Stillman - کریستن بل

قبل از معرفی شخصیت Aya یا Evie Frye در بازی‌های Assassin’s Creed: Origins و Assassin Creed: Syndicate، لوسی استیلمن اولین قاتل زن در سری بازی‌های اساسینز کرید بود که در همان بازی اول این سری معرفی شد. با این حال این شخصیت به محبوبیت زیادی بین هواداران دست پیدا نکرد.
شخصیت لوسی استیلمن، کاملا با الهام از بازیگر آمریکایی، Kristen Bell، ساخته شده است. این بازیگر حتی صدای این شخصیت را برعهده گرفت و مدل کاراکتر نیز براساس این بازیگر ساخته شده است. با یک نگاه به تصویر این دو شخصیت می‌توانید متوجه شوید که جز به جز چهره لوسی، براساس چهره بازیگر کریستن بل طراحی شده است.

شخصیت Sonic – مایکل جکسون و بیل کلینتون

اگر به داستان پشت طراحی شخصیت سونیک فکر کنید، حتما تصویر یک جوجه‌تیغی بامزه با انجام حرکاتی احمقانه در ذهنتان شکل می‌بندد. با این حال داستانی پیچیده‌تردر پشت طراحی سونیک قرار دارد. یکی از سازندگان سگا و شخصیت سونیک، نائوتو اوهشیما، اشاره کرد که شخصیت سونیک براساس رئیس جمهور آمریکا بیل کلینتون و خواننده معروف مایکل جکسون ساخته شده است.

نائوتو اوهشیما جلو رفتن و سرعت زیاد سونیک را با الگو گرفتن از روند حل مشکل بیل کلینتون و سرسختی او ساخته است. همچنین کفش‌های کلاسیک این شخصیت نیز براساس یکی از کفش‌های موزیک ویدیوهای معروف مایکل جکسون ساخته شده است. با این حال پس از مدتی رنگ این کفش‌ها به قرمز و سفید تغییر پیدا کرد تا نشان‌دهنده شخصیت سانتا کلاوس یا همان بابا‌نوئل باشد. با این که مایکل جکسون در ساخت موسیقی بازی سونیک ۳ نقش داشت، اما اثر او در ساخت شخصیت سونیک نادیده گرفته شد.

شخصیت Mario – ماریو سگال

شخصیت ماریو را می‌توان نمادین‌ترین و معروف‌ترین شخصیت کل تاریخ بازی‌ها دانست. چند نسل مختلف با این شخصیت خاطره دارند و حتی نسل جدید نیز گیم‌های این شخصیت‌ها را بازی می‌کند. اگر فکر می‌کنید که شخصیت ماریو بر اساس یک لوله‌کش ایتالیایی که سیبیل کلفتی دارد، ساخته شده است، می‌توان گفت کاملا در اشتباه نیستید.

یکی از سازندگان سگا، نائوتو اوهوشیما، عنوان کرده است که شخصیت ماریو براساس یک شخصیت به نام ماریو سگال ساخته شده است. در مجله Donkey Kong، شخصیت ماریو ابتدا با نام جامپ‌من معرفی شده بود اما پس از این که سازندگان متوجه شباهت ماریو سگال با ماریو شدند، اسم جامپ‌من را به ماریو تغییر دادند. با این حال ماریو سگال هیچ‌گاه از این شباهت راضی نبود و حتی اشاره‌ای به آن نمی‌کرد.

اگر میخواهید در کنار شخصیت های بازی ها بهترین بازی ها را بشناسید میتوانید مقاله بهترین بازی‌های موبایلی را در رسانه ایموجو بخوانید.

به نظر شما کدام یک از شخصیت های بازی ها در واقعیت وجود دارند؟

در این مقاله شخصیت های بازی ها در واقعیت را بررسی و ۱۴ تا از شخصیت‌های محبوب بازی‌ها را که براساس افراد واقعی ساخته‌ شده‌اند، معرفی کردیم. نظرتان را راجع به این محتوا برای ما بنویسید. به نظر شما چه شخصیت‌هایی با الهام از شخصیت‌های واقعی ساخته شده‌اند؟ نظراتتان را بنویسید و به ما کمک کنید تا محتواهای بهتر و جذاب‌تری را برایتان آماده کنیم.

سوالات متداول

کدام شخصیت بازی معروف از روی یک بازیگر ساخته شده است؟

شخصیت کریتوس از روی یکی از کاراکترهای ادوارد نورتون ساخته شده است.

کدام شخصیت‌های مورتال کامبت واقعی هستند؟

لیو کانگ، سونیا بلید و جانی کیج تنها تعدادی از شخصیت‌های بازی مورتال کامبت هستند که با الهام از شخصیت‌های دنیای واقعی ساخته شده‌اند.

معروف‌ترین کسی که باعث ساخت یک شخصیت بازی شده است، کیست؟

بروس لی را می‌توان معروف‌ترین شخصی دانست که کاراکترهای بازی مختلفی با الهام از او ساخته شده‌اند. معروف‌ترین کاراکتر لیو کانگ در مورتال کامبت است که شباهت بسیار زیادی به بروس لی دارد.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support