تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی

تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 209
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

اگر دوست دارید فعالیت‌های خود را در پیام رسان تلگرام به سطح بالاتری ارتقا دهید دانستن تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی مهم است و تلگرام پریمیوم گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. که در این مقاله از ایران موجو به آنها خواهیم پرداخت.

وقتی در دنیای پیام رسان‌ها دنبال کمی از تازگی و نوآوری بگردیم، با تلگرام رو به رو شویم. اگر چه تلگرام در نسخه‌ رایگان خود توانمندی‌های بسیاری از جمله امنیت بالا و ارسال پیام‌های رمزنگاری شده دارد؛ اما آیا می‌دانستید که وجود نسخه پرمیوم آن نیز توانسته استانداردهای این اپلیکیشن را به سطحی بیشتر برساند؟

تلگرام پریمیوم چیست؟

تلگرام پریمیوم یک نسخه پولی از برنامه پیام‌رسان تلگرام بوده که ارائه دهنده ویژگی‌ها و امکانات اضافی برای کاربران خود است. این نسخه پولی از تلگرام امکانات ایجاد کانال با تعداد نامحدود اعضا، ارسال پیام به تعداد نامحدود مخاطبین، ذخیره نسخه پشتیبان از چت‌ها در فضای ابری و بسیاری از ویژگی‌های دیگر را به کاربران ارائه می‌دهد. از مزایای تلگرام پریمیوم می‌توان به ارائه پشتیبانی سریع‌تر از طریق گروه پشتیبانی تلگرام، عدم نمایش هر گونه تبلیغات در برنامه، امکان استفاده از تم‌ها و رنگ‌های مخصوص برای طراحی ویژه چت‌ها، امکان استفاده از فیلترها و بلوک‌های پیشرفته و… اشاره کرد. به عنوان یک نسخه پولی از تلگرام، تلگرام پریمیوم قیمتی دارد که کاربران باید برای استفاده از این ویژگی‌ها پول پرداخت کنند. اما از آنجایی که این نسخه بیشتر به کاربران حرفه‌ای و کسانی که نیاز به امکانات اضافی دارند مختص است، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند از نسخه رایگان تلگرام استفاده کنند.

چند تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی

 • کم ‌شدن محدودیت‌ها
 • افزایش تعداد واکنش‌ها به یک پیام
 • حذف و عدم نمایش تبلیغات
 • ارسال فایل‌های حجیم‌تر
 • سرعت دانلود بالاتر
 • امکانات مدیریت پیشرفته‌تر چت‌ها
 • امکان نوشتن بیو طولانی‌تر
 • تبدیل صدا به متن
 • مجموعه منحصر به فرد از استیکرها
 • تصاویر متحرک پروفایل
 • پیوستن به درخواست‌ها برای گروه‌های عمومی

پیش از آنکه مطمئن شوید می‌خواهید پول خود را صرف خرید اکانت تلگرام پریمیوم کنید یا خیر، بهتر است با تفاوت‌ تلگرام پرمیوم و معمولی آشنا شوید:

کم‌ شدن محدودیت‌ها در تلگرام پرمیوم

در تلگرام معمولی، تعدادی محدودیت برای استفاده‌ کنندگان وارد شده است. از این محدودیت‌ها، می‌توان به امکان محدود در عضویت کاربران در کانال‌ها و امکان ایجاد پین بر روی گفتگوهای خصوصی اشاره نمود. برخی افراد ممکن است از این محدودیت‌ها آگاه نباشند یا نیاز چندانی به آن‌ها نداشته باشند، اما برای افرادی که این دو موضوع مهم است، این مسئله به عنوان یک مشکل جدی مطرح می‌شود. به منظور حل این مشکلات، به کاربران گزینه‌های ارتقاء به نسخه ویژه این اپلیکیشن یعنی تلگرام پرمیوم پیشنهاد می‌شود. در این نسخه، تعداد گفتگوها از 100 به 200 افزایش یافته و تعداد گفتگوهای موجود در هر حساب کاربری از 500 به 1000 افزایش می‌یابد. همچنین، تعداد پوشه‌های موجود نیز از 10 به 20 افزایش پیدا می‌کند.

افزایش تعداد واکنش‌ها به یک پیام در تلگرام پرمیوم

اما دیگر تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی این است که در نسخه رایگان تلگرام شرایط به این صورت است که بخش عمده‌ای از کاربران برای هر پیام که دریافت می‌کنند، تنها یک بار می‌توانند واکنش نشان دهند. به طور مثال، با استفاده از امکاناتی مانند لبخند یا دست ‌زدن، نسبت به پیامی که دریافت کرده‌اند، واکنش نشان می‌دهند. اما بعضی از کاربران ممکن است بخواهند با بیش از یک ایموجی یا حالت به یک پیام واکنش نشان دهند؛ متأسفانه، این حالت در تلگرام معمولی ممکن نیست.  اما در نسخه پرمیوم تلگرام، این نقطه ضعف بهبود یافته است و این امکان وجود دارد که کاربران به تعداد بیشتری و با انواع مختلف واکنش به پیام‌های دریافتی نشان دهند. این امر باعث شده است که تعاملات و ارتباطات بین کاربران پویاتر و چالش‌ برانگیزتر شود. این تفاوت در امکانات به وضوح نشان ‌دهنده توسعه و بهبود مستمر تلگرام برای ارتقای تجربه کاربری است.

حذف و عدم نمایش تبلیغات در تلگرام پرمیوم

یکی از تفاوت‌های اساسی بین تلگرام پرمیوم و نسخه معمولی آن، از بین بردن امکان نمایش تبلیغات است. یک نکته مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر اشتراک پرمیوم تلگرام را تهیه کنید، می‌توانید تبلیغاتی که ممکن است در حین گفت‌وگوها به شما نمایش داده شود را پاک کنید. یک نکته دیگر این است که در ورژن رایگان تلگرام، تبلیغاتی در کانال‌ها، گروه‌ها و حتی چت‌های خصوصی نمایش داده می‌شوند که ممکن است شما را اذیت کنند. در حالی که در تلگرام پریمیوم تبلیغی وجود ندارد و می‌توان آن را دیگر تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی دانست.

ارسال فایل‌های حجیم‌تر در تلگرام پرمیوم

در نسخه رایگان تلگرام، اگر قصد دارید تا اقدام به ارسال فایل کنید، حداکثر اندازه فایل 2 گیگابایت است و اگر حجم فایل شما بیشتر از این باشد، با محدودیت مواجه خواهید شد. این در حالی است که یکی از امکانات تلگرام پریموم این است که محدودیت ارسال فایل برای شما کمتر شده و می‌توانید فایل‌های تا 4 گیگابایت را از طریق تلگرام ارسال کنید. این قابلیت برای کاربرانی که فایل‌های حجیم مانند فیلم، موسیقی یا اسناد را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، بسیار کاربردی است.

سرعت دانلود بالاتر با تلگرام پرمیوم

با وجود این که سرعت دانلود از طریق تلگرام قابل قبول است؛ اما دیگر تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی این است که با خرید اشتراک Telegram Premium شما می‌توانید سرعت دانلود خود را افزایش داده و از این طریق فایل‌های را به شکل سریع‌تری دانلود کنید. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در نسخه رایگان تلگرام، سرعت دانلود فایل‌ها به عوامل مختلفی مانند سرعت اینترنت کاربر و میزان پهنای باند شبکه بستگی دارد، اما در نسخه پرمیوم، تلگرام سرورهای اختصاصی خود برای دانلود فایل‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد که باعث افزایش سرعت دانلود می‌شود.

امکانات مدیریت پیشرفته‌تر چت‌ها در تلگرام پرمیوم

یکی دیگر از مواردی که به منظور مقایسه تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی باید به آن توجه داشته باشید، امکان مدیریت پیشرفته‌تر چت‌ها در تلگرام پرمیوم است. در نسخه رایگان تلگرام، کاربران می‌توانند حداکثر 500 چت را در یک صفحه مشاهده کنند، این در حالی است که در نسخه پرمیوم، این محدودیت برداشته شده و کاربران می‌توانند تا 2000 چت را در یک صفحه مشاهده کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند در نسخه پرمیوم، چت‌ها را به ‌صورت دسته ‌بندی ‌شده مشاهده کنند. همچنین با کمک Telegram Premium می‌توانید بیش از 20 پوشه روی پلتفرم ایجاد کرده تا چت‌های خود را سازماندهی کنید. پس از آن، می‌توانید یک پوشه پیش ‌فرض تنظیم کنید که نتیجه یا به ‌روزرسانی‌ها را هنگام باز کردن برنامه نشان دهد. یکی از ویژگی‌های مهم مدیریت چت این است که می‌توانید چت را از افراد غیر مخاطب بایگانی کنید.

امکان نوشتن بیو طولانی‌تر در تلگرام پرمیوم

پس از فعال کردن تلگرام پرمیوم، شما می‌توانید از قابلیت نوشتن بیو طولانی‌تر استفاده کنید. در نسخه رایگان تلگرام، حداکثر طول بیو که می‌توانستید بنویسید، 70 کاراکتر است؛ این در حالی است که در نسخه پرمیوم تلگرام، این محدودیت برداشته شده و کاربران می‌توانند بیوهایی تا 200 کاراکتر بنویسند.

تبدیل صدا به متن با خرید تلگرام پرمیوم

پیام‌های صوتی مدت‌هاست توسط تلگرام پشتیبانی می‌شوند و نسخه پرمیوم با یکپارچه ‌سازی ابزار تبدیل صدا به متن بسیار فراتر می‌رود. به طوری که یادداشت‌های صوتی شما به متن تبدیل می‌شوند. زمانی که هدفون ندارید و در یک محیط شلوغ یا پر سر و صدا قرار گرفته‌اید یا حتی زمانی که در حال تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی هستید و نمی‌خواهید برای پخش وویس مکث کنید، این ویژگی بیشترین کاربرد را دارد. همچنین اگر تمایل دارید با قابلیت تبدیل صدا به متن تلگرام پرمیوم بیشتر آشنا شوید این مقاله را حتما بخوانید.

مجموعه منحصر به فرد از استیکرها در نسخه پرمیوم تلگرام

تلگرام یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های پیام رسان است. نمی‌توان انکار کرد که ایموجی‌ها و استیکرها بخش مهمی از پیام‌ها را تشکیل می‌دهند. به همین خاطر کاربران طیف گسترده‌ای از استیکرها و واکنش‌ها را در نسخه رایگان تلگرام دریافت خواهند کرد. با این حال، وقتی نسخه پرمیوم را در اختیار داشته باشید؛ به استیکرهای انحصاری بیشتری دسترسی خواهید داشت. استیکرهای نسخه پریمیوم بزرگتر از نسخه استاندارد خواهند بود. تاثیر این استیکرهای ممتاز نیز بیشتر خواهد بود. این شرکت همچنین اضافه کرده است که استیکرهای بیشتری را معرفی خواهند کرد. به همین خاطر اگر شما از جمله کسانی هستید که در چت‌های خود از استیکر و یا ایموجی استفاده زیادی می‌کنید حتماً به این تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی توجه داشته باشید.

تصاویر متحرک پروفایل با خرید اکانت پرمیوم تلگرام

آیا نمی‌خواهید عکس خود را به عنوان عکس پروفایل قرار دهید؟ جای نگرانی وجود ندارد زیرا می‌توانید تلگرام پرمیوم را در اختیار بگیرید. Telegram Premium به شما امکان می‌دهد تصاویر یا ویدیوهای متحرک پروفایل اضافه کنید. نسخه پولی یا پرمیوم به شما کمک می‌کند ویدیویی بسازید که بیشتر به عنوان انیمیشن نمایش داده شود. این ویدیو در یک نسخه متحرک برای همه در سراسر برنامه قابل مشاهده خواهد بود. چه مخاطب متعلق به لیست چت باشد و چه در داخل چت، این تصاویر نمایه متحرک می‌تواند افزودنی عالی برای پروفایل شما باشد.

پیوستن به درخواست‌ها برای گروه‌های عمومی در تلگرام پرمیوم

با داشتن تلگرام پرمیوم گروه‌های عمومی اکنون می‌توانند به درخواست‌های پیوستن اجازه دهند. ادمین باید قبل از اجازه دادن به اعضا، آنها را بررسی کند. مالکان می‌توانند مستقیماً درخواست پیوستن را فعال کنند. با داشتن تلگرام پرمیوم، ادمین گروه از انعطاف پذیری بیشتری برای ارتباط با کاربران و همچنین در مورد قوانین چت برخوردار خواهد بود. به همین جهت اگر در تلگرام گروه‌های عمومی زیادی در اختیار دارید و ادمین این گروه‌ها هستید؛ این تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی برای شما مهم خواهد بود و تا جای ممکن بهتر است به سمت تلگرام پرمیوم حرکت کنید تا آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

خرید تلگرام پرمیوم

پس از بررس قابلیت های تلگرام پرمیوم اگر قصد خرید اکانت تلگرام پرمیوم را دارید میتوانید از طریق صفحه خرید اکانت پرمیوم تلگرام در ایران موجو به راحتی و در کمتر از چند دقیقه اکانت تلگرام عادی خود را به پرمیوم تبدیل کنید و از قابلیت های جذاب نسخه پرمیوم این پیام رسان قدرتمند استفاده کنید.

آیا لازم است تلگرام معمولی را به تلگرام پرمیوم ارتقا داد؟

حالا که با تفاوت تلگرام پریمیوم و معمولی به طور کامل آشنا شدید؛ نوبت شماست که تصمیم بگیرید آیا ارتقا دادن تلگرام معمولی به نسخه پرمیوم آن ارزش دارد یا خیر؟ اگر هم اکنون در حال استفاده از نسخه پرمیوم تلگرام هستید می‌توانید نظرات خود را درباره مزایا و معایب آن به اشتراک گذاشته تا کسانی که از تلگرام معمولی استفاده می‌کنند تصمیم بگیرند که نسخه پرمیوم را تهیه کنند یا خیر.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support