آموزش 0 تا صد تنظیمات ماین کرافت – ایران موجو

آموزش 0 تا صد تنظیمات ماین کرافت - ایران موجو

ماین کرافت از محبوب‌ترین بازی‌های جهان است که قطعا همه شما با آن آشنایی دارید که این بازی آپدیت‌های مختلفی دریافت می‌کند و برای این که بتوانید با این آپدیت‌ها و قابلیت‌های جدید، بهترین و روان‌ترین گیم پلی را داشته باشید، باید از تنظیمات ماین کرافت مناسب استفاده کنید.ما در ایران موجو علاوه بر خرید ماین کوین بازی ماینکرافت در این مقاله به آموزش جامع تنظیمات ماین کرافت پرداخته‌ایم.

بهترین تنظیمات ماین کرافت برای بهترین عملکرد

 • Video
 • Control
 • Audio

بسیاری از بازیکنان مخصوصا افراد مبتدی در ماین کرفت، نمی‌دانند که گیم پلیشان بهینه نیست و می‌توانند با تنظیمات مناسب آن‌ها را بهبود دهند و با این حال باید بدانید که تنظیمات ماین کرافت ممکن است در هر پلتفرم متفاوت باشند؛ به عنوان مثال تنظیمات کنترل ماین کرافت در ویندوز با اندروید کاملا متفاوت است و تنظیمات دیگر مانند تنظیمات گرافیک در اکثر پلتفرم‌ها یکسان هستند و با اعمال آن‌ها می‌توانید روان‌ترین گیم پلی ماین کرافت را تجربه کنید.برای آشنایی بیشتر از این بازی مقاله معرفی بازی ماین کرافت را بخوانید.

آموزش تنظیمات Video ماین کرافت

 • Biome Blend: غیرفعال
  سریع‌ترین حالت است.
 • گرافیک: Fast
  اگر سیستمی با کارت گرافیک و سخت‌افزار قدرت‌مند دارید، می‌توانید این گزینه را افزایش دهید. برای سیستم‌های متوسط بهتر است تنظیمات گرافیک را در حالت سریع قرار دهید تا گیم پلی روان داشته باشید.
 • Render Distance: ۲
  اگر سیستم بسیار ضعیف و قدیمی دارید، می‌توانید این گزینه را افزایش دهید.
 • Smooth Lighting: غیر فعال
  اگر سیستم قوی‌تری داشته باشید، می‌توانید این گزینه را فعال کنید. این گزینه تاثیر زیادی روی گرافیک ندارد اما می‌توانید فریم ریت را به شدت کاهش دهد.
 • Max Framerate: بی‌نهایت
  هرچه فریم ریت بیش‌تری در بازی داشته باشید، تجربه بازی‌تان بهتر و روان‌تر خواهد بود. هرچه فریم ریت بیش‌تر باشد، لگ و هنگی بازی کم‌تر خواهد بود.
 • Vsync: غیر فعال
  اگر مانیتور بسیار با کیفیت و جدید ندارید و از نسخه‌های قدیمی ماین کرافت استفاده می‌کنید، بهتر است این گزینه را فعال کنید و با این حال اگر پس از فعال کردن همگام‌سازی عمودی، لگ تجربه کردید، آن را غیر فعال کنید.
 • View Bobbing: فعال
  در زمان دویدن، کاراکترتان بالا و پایین می‌شود و دویدن را بهتر نمایش می‌دهد.
 • GUI Scale: ۳
  اگر روی کنسول بازی می‌کنید، این گزینه را روی ۰ قرار دهید.
 • Attack Indicator: Crosshair
  با انتخاب این گزینه، هدف‌گیری در بازی با نماد + روی صفحه نشان داده می‌شود.
 • Brightness: ۵۰
  اگر با انتخاب این میزان روشنایی، صفحه خیلی تاریک بود، می‌توانید آن را افزایش دهید و روشنایی را تا جایی افزایش دهید که رنگ‌های اصلی بازی را مشاهده کنید و نور سفید در بازی بسیار زیاد نباشد.
 • Clouds: فعال
 • Full Screen: فعال
  این گزینه را فعال کنید تا به شکل تمام صفحه از بازی لذت ببرید.
 • Particles: Medium
  این گزینه میزان جلوه‌های ویژه گرافیکی را در زمان پدیده‌هایی مانند انفجار، آبشار یا ذوب کردن آیتم‌ها نشان می‌دهد. اگر سیستم قوی‌تر با کارت گرافیک جدید دارید، می‌توانید میزان آن را افزایش دهید. در سیستم‌های قدیمی، در صورتی که در زمان رخ دادن این پدیده‌ها لگ تجربه کردید، این گزینه را کم‌تر کنید.
 • Minimap Levels: فعال
 • Entity Shadows: فعال

این تنظیمات برای اجرای روان‌تر ماین کرافت در سیستم‌های معمولی و ضعیف مناسب هستند و اگر سیستم قوی دارید که ماین کرافت را به راحتی اجرا می‌کند، می‌توانید تنظیمات را بالاتر ببرید. همچنین اگر نگران تنظیمات گرافیک ماین کرافت نیستید، می‌توانید ماد Optifine HD را نصب کنید.
این ماد کمک می‌کند تا ماین کرافت در بهترین حالت خودش روی سیستمتان اجرا شود. ماد Optifine ماد محبوبی است که بسیاری از بازیکنان از آن استفاده می‌کنند تا ماین کرافت را در روان‌ترین حالت ممکن اجرا کنند، بدون این که لازم باشد تا گرافیک را کاهش دهند که این ماد می‌تواند تجربه ماین کرافت شما را با افزایش زیبایی و گرافیک بازی و همزمان روان نگه داشتن آن، بهبود بخشد.

بهترین تنظیمات Control ماین کرافت

اگر با سیستم و ویندوز بازی می‌کنید، بهترین کنترلرتان موس و کیبورد است و در کنسول نیز دسته‌های کنسول بهترین کنترل بازی را برایتان فراهم می‌کنند و همچنین تنظیمات پیش‌فرض بازی معمولا بهترین حالت تنظیمات کنترل در ماین کرافت هستند و لازم نیست تا آن‌ها را تغییر دهید با این حال اگر حتما باید از تنظیمات ماین کرافت شخصی‌سازی شده استفاده کنید، می‌توانید آن‌ها را از بخش Control در تنظیمات بازی تغییر دهید و اگر میخواهید یک ماوس خفن گیمینگ داشته باشید میتوانید مقاله بهترین ماوس گیمینگ را بخوانید.

بهترین تنظیمات Audio ماین کرافت

بهترین تنظیمات صدای ماین کرافت نیز به ترجیح شخصی شما و این که از چه خروجی صدایی استفاده می‌کنید، بستگی دارد. معمولا تنظیمات پیش‌فرض بازی برای تمام خروجی‌های مختلف مانند هدفون، اسپیکر سیستم یا اسپیکر تلویزیون مناسب هستند. با این حال تنظیمات شخصی‌سازی شده باعث می‌شوند تا بازی‌تان بهتر باشد و می‌توانید این تنظیمات را براساس ترجیح شخصی‌ خودتان تغییر دهید.

چگونه در ماین کرافت FPS بالاتری داشته باشیم؟

اگر سیستم قدیمی و متوسط دارید و می‌خواهید ماین کرافت را روان‌تر اجرا کنید، مراحل زیر را انجام دهید تا بهترین تجربه بازی را داشته باشید:

برنامه‌های اضافی و پس‌زمینه را ببندید تا رم سیستم پر نشود.
می‌توانید از پوشه temp در درایو محل نصب ویندوز، حافظه موقت را پاک‌سازی کنید. این موارد معمولا به شکل اتوماتیک هم حذف می‌شوند.
در تنظیمات ویندوز، Game Mode را فعال کنید و این تنظیمات سیستم شما را برای بازی بهینه‌سازی می‌کنند.
از مادهای مختلف مثل Optfine HD استفاده کنید.
از تنظیمات گرافیکی نسبتا پایین استفاده کنید تا فریم ریت بالاتری داشته باشید.
در صورت امکان نسخه‌های قدیمی‌تر ماین کرفت را نصب کنید.

اگر میخواهید آموزش این بازی را در PS4 یاد بگیرید میتوانید مقاله آموزش قدم به قدم بازی ماین کرافت در Ps4 را در رسانه ایموجو بخوانید.

تنظیمات ماین کرافت شما چگونه است؟

در این مقاله به آموزش ۰ تا ۱۰۰ تنظیمات ماین کرافت پرداختیم که تنظیمات گرافیک را مهم‌ترین بخش تنظیمات ماین کرافت هستند، بررسی کرده و آموزش دادیم و با استفاده از این تنظیمات و توضیحات داده شده می‌توانید بهترین حالت ماین کرافت را با کم‌ترین میزان لگ اجرا کنید. شما هم تنظیمات ماین کرافت خودتان را در بخش نظرات بنویسید همچنین نظر خودتان را راجع به این آموزش با ما در میان بگذارید. نظرات شما به ما کمک می‌کنند تا بهترین و مفیدترین آموزش‌ها را برایتان فراهم کنیم.

سوالات متداول

چگونه از لگ زدن ماین کرفت جلوگیری کنیم؟

برای کاهش لگ باید فریم ریت بازی را افزایش دهید و شما می‌توانید با روش‌های گفته‌شده در این آموزش فریم ریت بازی را بیش‌تر کنید.

چرا ماین کرافت روی سیستم من اجرا نمی‌شود؟

نسخه‌های جدیدتر ماین کرافت روی سیستم‌هایی که کارت گرافیک قدیمی دارند، اجرا نمی‌شوند و برای حل این مشکل نسخه‌های قدیمی‌تر را نصب کنید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support