چرا بازی های ps5 قفل میشود؟ بررسی و حل آن

چرا بازی های ps5 قفل میشود
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 520
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

بسیاری از بازیکنان ایرانی، با این سوال روبه رو هستند که چرا بازی های ps5 قفل میشود؟ قطعا شما هم این تجربه را داشته‌اید که کنار بازی خود، تصویر یک قفل را مشاهده کنید و نتوانید وارد آن بازی شوید. این مشکل از ps4 شروع شد و در پلی استیشن ۵ هم ادامه پیدا کرده است. ما در این مقاله دلیل قفل شدن بازی های پلی استیشن ۵ را بررسی کرده و راه‌حل این مشکل را به شما آموزش خواهیم داد.

دلیل قفل شدن بازی های ps5 چیست؟

چرا بازی های ps5 قفل میشود

دلیل قفل شدن بازی های ps5 چیست؟

چرا بازی های ps5 قفل میشود؟ یکی از پاسخ هایی که می توان به این سوال داد این است که، به دلیل گران بودن دیسک بازی‌ها و همچنین ناموجود بودن آن‌ها در ایران، بسیاری از بازیکنان از اکانت‌های قانونی یا هکی برای بازی استفاده می‌کنند. بازی‌‌های مختلفی روی این اکانت‌ها وجود دارد و اگر اکانتتان قانونی باشد، می‌توانید بازی‌های دیگری نیز خریداری کرده و به آن اضافه کنید. با تمام مزایایی که استفاده از اکانت‌های پلی استیشن دارد، قفل شدن بازی‌ها یکی از اصلی‌ترین معایب این کار است.

یکی از دلایل قفل شدن بازی‌ها در ps5، استفاده از اکانت هکی است. سیستم تشخیص هک و تقلب سونی بسیار قوی است و اگر کاری کنید که سیستم به اکانتتان شک کند، بازی‌ها یا خود اکانتتان قفل خواهند شد. اگر از اکانت هکی استفاده می‌کنید، نباید به هیچ عنوان به اینترنت متصل شوید. متصل شدن به اینترنت با کنسولتان، آی‌پی شما را به سیستم لو داده و درنتیجه هکی بودن اکانتتان مشخص می‌شود.

اکانت هکی که باعث قفل شدن پی اس فایو می‌شود، معمولا یک اکانت رسمی و قانونی است که توسط یک گیمر خارجی خریداری شده است. شما با خرید اکانت هکی، بدون اطلاع این فرد از بازی‌های او استفاده می‌کنید و به همین دلیل باید تحت هر شرایطی،‌ آفلاین بمانید. اگر آنلاین شوید، تمام اطلاعات بازی‌ها و کنسولتان به صاحب اکانت اضافه شده و او می‌تواند با تغییر رمز، شما را از اکانت بیرون کند.

همچنین او می‌تواند با گزارش دادن شما به سونی، باعث قفل شدن بازی‌های اکانت هکی یا در بدترین حالت، قفل شدن کامل کنسولتان شود. اگر کنسولتان قفل شود، فقط می‌توانید به عنوان دکور از آن استفاده کنید و دیگر امکان بازی کردن نخواهید داشت.

مشکل سخت‌افزاری؛ دلیل قفل شدن بازی‌های ps5

از دلایل دیگر قفل شدن بازی‌های پلی استیشن 5 که امروزه کم‌تر رخ می‌دهد، مشکلات سخت‌افزاری کنسولتان است. این مشکل در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برای بازیکنان زیادی اتفاق افتاد. باتری کنسول‌ها به گونه‌ای بود که با هر بار روشن و خاموش شدن دستگاه، اطلاعات حساس و اساسی را بین هارد و کنسول رد و بدل می‌کرد. درنتیجه اگر دستگاهتان را روشن می‌کردید، در همان لحظه اطلاعات بازی‌ها، تاریخ و اکانتتان وارد کنسول می‌شدند.

این اتفاق باعث شد تا کنسول‌هایی که باتریشان دچار خرابی می‌شود، اطلاعات را دریافت نکرده و درنتیجه برخی از بازی‌ها قفل شوند؛ انگار که اصلا آن‌ها را نخریده‌اید. با این حال این مشکل سخت‌افزاری برطرف شد و اکثر بازیکنان دیگر با این مشکل مواجه نشدند. هرچند همچنان امکان دارد که دلیل قفل شدن بازی، خرابی باتری یا مواردی مانند این باشد.

باز کردن قفل بازی‌ها در ps5

چرا بازی های ps5 قفل میشود

باز کردن قفل بازی‌ها در ps5

اول از همه باید بگوییم که راه‌حلی برای حل مشکل قفل شدن بازی‌های پلی استیشن ۵ برای اکانت‌های هکی وجود ندارد. اگر از اکانت هکی پلی استیشن ۵ استفاده می‌کنید، تنها راه‌حلی که برایتان باقی مانده است،‌ تغییر اکانت است. برای حل مشکل قفل شدن بازی‌های پلی استیشن ۵، باید به اینترنت و شبکه PSN متصل شوید؛ اگر اکانت هکی داشته باشید، این کار می‌توانید باعث بن شدن کامل کنسولتان شود.

راه اول بازی کردن قفل بازی‌ها در PS5

این راه ممکن است برای برخی از اکانت‌های هکی نیز قابل استفاده باشد. با این حال تنها در صورتی می‌توانید قفل بازی‌های اکانت هکی خود را باز کنید که صاحب اکانت رمز عبورش را عوض نکرده و سونی متوجه هکی بودن اکانتتان نشود. درنتیجه می‌توانید این ریسک را بپذیرید و کنسول خودتان را به اینترنت متصل کنید. با این حال اگر قفل بازی باز نشد، بهتر است هرچه سریع‌تر اکانت هکی را از روی کنسول خود پاک کنید، چرا که هر لحظه ممکن است کنسولتان به شکل کامل شود.

مراحل زیر را برای باز کردن قفل بازی‌های خود انجام دهید:

 1. وارد تنظیمات اکانتتان شوید. به بخش Settings بروید.
 2. در این بخش گزینه Account Management را انتخاب کنید.
 3. روی گزینه Restore Licenses کلیک کنید.
 4. یک بار از اکانتتان خارج شده و دوباره وارد آن شوید.

اگر اکانتتان هکی نباشد، با این روش می‌توانید به راحتی قفل بازی‌هایتان را باز کنید. با این حال در صورت هکی بودن اکانت، احتمال قفل شدن کنسولتان وجود دارد.

راه دوم باز کردن قفل بازی‌های ps5

اگر راه قبلی مشکل را حل نکرد، ممکن است به دلیل Primary نبودن کنسولتان این اتفاق افتاده باشد. برای حل این مشکل مراحل زیر را طی کنید:

 1. وارد تنظیمات کنسول شوید.
 2. وارد بخش Account Management شوید.
 3. در این بخش گزینه Activate as Your Primary PS5 را انتخاب کنید.
 4. سپس در صفحه باز شده گزینه Activate را بزنید.
 5. یک بار از اکانت خود خارج شده و دوباره وارد شوید؛ قفل بازی‌ها باید باز شده باشند.

یادتان باشد که برای این کار باید به شبکه PSN متصل شوید که احتمال شناسایی اکانت‌های هکی بسیار بالاتر می‌رود.

خرید اکانت قانونی

یک راه اصلی برای باز کردن قفل بازی‌ها، خرید اکانت‌های قانونی است که بازی‌های مختلفی دارند. با خرید این اکانت‌ها، با این که پول بیش‌تری پرداخت می‌کنید، اما به راحتی می‌توانید آنلاین شده و با بازیکنان دیگر بازی کنید. همچنین احتمال قفل شدن بازی‌ها نیز کاهش پیدا کرده و حتی اگر قفل شوند؛ می‌توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید.

برای باز کردن قفل بازی‌ها در اکانت‌های قانونی هم می‌توانید از راه‌های گفته شده استفاده کنید. راه اول معمولا در این حالت جواب می‌‌دهد و با بازگردانی مجوز اکاننتان، قفل بازی‌هایتان از بین می‌رود. همچنین دیگر لازم نیست نگران قفل شدن کنسول خود باشید.

امکان خرید اکانت‌های اشتراکی به شکل قانونی نیز در PS5 فراهم شده است. شما می‌توانید یک اکانت و بازی را با شخص دیگری شریک شوید و مشترکا از آن استفاده کنید. درحالی که تمام داده‌های شما روی کنسولتان باقی مانده و به اطلاعات شخص دیگر اضافه نمی‌شوند.

شاید خواندن مقاله مشکل نرخ فریم بازی‌های PSVR 2 در PS5 Pro حل شد در رسانه ایموجو برای شما جذاب باشد.

راه‌حل شما برای باز کردن قفل بازی‌های ps5 چیست؟

چرا بازی های ps5 قفل میشود

راه‌حل شما برای باز کردن قفل بازی‌های ps5 چیست؟

ما در این مقاله قفل شدن بازی‌های پلی استیشن ۵ را بررسی کرده و راه‌حل‌هایی را ارائه دادیم. به طور کلی اگر از اکانت هکی استفاده نکنید، می‌توانید قفل بازی‌های خودتان را باز کنید. با این حال ممکن است راهی وجود داشته باشد که ما آن را بررسی نکرده باشیم. شما هم راه‌حل خودتان را در بخش نظرات بنویسید تا افراد مبتدی بتوانند مشکلاتشان را برطرف کنند.

سوالات متداول

چرا بازی های ps5 قفل میشود؟

ممکن است سونی هکی بودن اکانتتان را تشخیص داده یا مجوز اکانتتان به پایان رسیده باشد.

آیا حل مشکل قفل شدن بازی‌های پلی استیشن ۵ برای اکانت‌های هکی امکان‌پذیر است؟

برای حل  مشکل قفل شدن بازی‌های پلی استیشن ۵ باید کنسول را به اینترنت متصل کنید و این کار می‌تواند باعث قفل کنسولتان شود. همچنین اگر صاحب اکانت رمز عبور را تغییر داده باشد، با آنلاین شدن، اکانت برایتان حذف خواهد شد.

آیا بن شدن کنسول حل می‌شود؟

ممکن است قفل شدن کنسولتان به دلیل اکانت هکی، موقتی بوده و پس از چند ماه برطرف شود. با این حال احتمال بن شدن دائمی نیز وجود دارد که در این صورت نمی‌توانید از کنسولتان هیچ استفاده‌ای بکنید.

آیا از اکانت هکی استفاده کنم؟

بهتر است با صرف هزینه بیش‌تر، اکانت اشتراکی قانونی خریداری کنید و با خرید اکانت هکی ریسک نکنید. با این حال اگر پس از خرید اکانت هکی، آنلاین نشوید، مشکلی نخواهید داشت.

 

ثبت دیدگاه
iranmojo online support