آموزش بازی پوکمون گو Pokemon Go

آموزش بازی پوکمون گو Pokemon Go
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 5933
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

هر بار که بازی پوکمون گو (Pokemon Go) را اجرا می کنید، این بازی از سیستم مسیر یابی ماهواره ای و ساعت دیوایس شما استفاده می کند، موقعیت مکانی و زمانی تان را تشخیص می دهد و دنیای اطراف تان را پر می کند از موجوداتی خیالی به نام پوکمون. در واقع پوکمون گو نوعی قابلیت مجازی است، دوربین گوشی تان را به سمت کوچه تان می گیرد و ناگهان موجودی عجیبی را در انتهای آن مشاهده می کنید!

پس از پیدا کردن پوکمون ها، روند پوکمون گو مشابه دیگر عناوین این سری می شود. آن ها را تعلیم می دهید، قدرت های شان را ارتقا می بخشید و به نبرد با پوکمون دیگر بازیکن ها می فرستیدشان. نکته جالب پوکمون گو این است که به لطف ویژگی های مسیریابی و واقعیت مجازی، پوکمون هایی در ساعت ها و مکان های مختلف در دنیای اطراف تان قرار می گیرند. بنابراین این بازی مخطابینش را به حرکت برای یافتن این موجودات دعوت می کند.

هنوز نبرد و تبادل پوکمون ها از طریق شبکه به این بازی اضافه نشده و تا به روز رسانی های آتی باید منتظر آن ها بمانیم. اما هسته اصلی بازی پوکمون در گو هم دیده می شود. برخی از فروشگاه ها در دنیاهای واقعی در این بازی به نام PokeStops شناخته می شوند که کاربردی مشابه Poke Mart های دنیای پوکمون دارند. فروشگاه هایی برای خرید لوازم مورد نیاز به منظور تعلیم پوکمون ها. برخی دیگر هم Pokemon Gums نام دارند، مکان هایی که می توانید پوکمون تان را در آن ها تعلیم دهید. برای دسترسی به این مراحل، باید تنبلی را کنار بگذارید و به سمت آن ها حرکت کنید!

هر آنچه را که باید در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) بدانیدهر آنچه را که باید در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) بدانید

در ادامه با کا همراه باشید تا آموزش کامل بازی پوکمون گو را در اختیارتان قرار دهیم تا بیشتر از این بازی لذت ببرید. پس ما همراه باشید.

شروع بازی

اولین بار که پوکمون گو را اجرا می کنید، بازی از شما می خواهد با یکی از حساب های گوگل و یا حساب خود پوکمون در بازی ثبت نام کنید. اگر می خواهید وقت زیادی به بازی اختصاص دهید، توصیه می کنیم که یک حساب پوکمون برای خود ایجاد کنید. در هنگام ثبت نام هم حتما گزینه عضویت در خبرنامه را تیک بزنید، زیر هر از گاهی ایمیل هایی به شما ارسال می شوند که حاوی کد هایی شامل محتویاتی مختلف در بازی هستند.

پس از این که بالاخره ثبت نام کردید و وارد بازی شدید، پروفسور ویلو را مشاهده خواهید کرد. در این مرحله باید شخصیت بازی، به عبارتی دیگر تعلیم دهنده پوکمون های خود را بسازید. می توانید جنسیت وی را برگزینید و ظاهر وی از رنگ مو و پوست گرفته تا لباس هایش را شخصی سازی کنید.

پس از این که بالاخره تعلیم دهنده تان را ساختید، ویلو پوکمونی مجانی به شما خواهد بخشید. شما از بین سه پوکمون اولیه Squirtle،Charmander و Bulbasuar حق انتخاب دارید. کافی است پوکمون دلخواه تان را انتخاب کنید و سپس مراحل مقدماتی بازی را بگذرانید تا با مکانیزم های اصلی بازی آشنا شوید. پس از این بالاخره ماجراجویی شما در پوکمون گو، ترکیبی از دنیای واقعی و دنیای پوکمون، آغاز خواهد شد.

پوکمون ها را چگونه بیابیم

در ادامه آموزش بازی پوکمون گو (Pokemon Go) به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید پوکمون ها را بیابید. اولین قدم برای گرفتن پوکمون پیدا کردن آن ها است. این موجودات هر جایی ممکن است باشند، بغل دستتان و یا در در پارک نزدیک به خانه تان. تنبلی را کنار بگذارید و سری به بیرون از خانه بزنید! با فشردن گوشه پایین سمت راست صفحته به منوی پوکمون های نزدیک دست رسی می یابیید. در این منو تا حداکثر ۹ تا از پوکمون هایی که نزدیک به محل کنونی شما هستند به ترتیب فاصله لیست شده اند. پوکمون هایی که در این لیست رنگی اند را قبلا گرفته اید، اما آن هایی که سیاه اند، هنوز وارد لیست پوکمون های شما نشده اند.

در این منو در زیر هر پوکمون تعداد مشخصی رد پا درج شده. هر چه این تعداد بیشتر باشد، فاصله شما هم با آن پوکمون بیشتر است. در واقع پیدا کردن پوکمون ها شبیه به همان بازی ای است که در آن چیزی را قایم می کردند و شما باید با توجه به شدت ضربات آن را پیدا می کردید (اگر اسم این بازی را می دانید، در بخش نظرات ذهن ما را از دغدغه یافتن آن نجات دهید!). ان قدر باید بچرخید تا بالاخره پیدا شان کنید. البته پوکمون ها موجوداتی (نسبتا!) باهوشند و همواره یک جا نمی مانند. حتی برخی از پوکمون های کمیاب تر اگر ببینند بازیکنی به آن ها نزدیک شود، سریعا فرار می کنند. در این صورت باید سریع عمل کنید و با نهایت سرعت به سمت شان بدوید.

نکته:

نکته جالب در مورد بازی پوکمون گو این است که تنها شما نیستید که به دنبال پوکمون ها می گردید. شاید چندین بازیکن دیگر هم همان پوکمونی را هدف گرفته باشند که شما می خواهید پیدایش کنید. برای مثال پارکی را فرض کنید که مردم دیوانه وار زیر و خمش را برای پیدا کردن یک موجود خیالی جست و جو می کنند! ویژگی های اجتماعی و رقابتی پکمون گو می تواند بسیار جذاب و مفرح باشد.

اما برای حرکت درست به سمت پوکمون ها، باید این گونه عمل کنید. احتمالا ۴ قدم زیر برای پیدا کردن پوکمون ها کاملا ساده لوحانه است و فکر هر کسی می رسد! با شما موافقیم، اما برای کامل بودن راهنما آن را ذکر می کنیم.

 1. در مسیر مستقیم حرکت کنید، اگر تعداد رد پا ها کاهش یافت به حرکت در همین مسیر ادامه دهید.
 2. هر کجا دیدید که تعداد رد پاها زیاد می شود ۱۸۰ درجه بچرخید و جهت مخالف قبل حرکت کنید.
 3. دو مرحله بالا را تکرار کنید تا به نقطه میانه ای برسید. حال ۹۰ درجه به چپ یا راست بچرخید.
 4. مجددا مراحل یک و دو را تکرار کنید تا در مسیر درست به سمت پوکمون تان قرار بگیرید.

حال که پوکمون ها را پیدا کردیم باید چه کنیم؟

چگونه پوکمون را در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) بگیریم

گرفتن این موجودات اصلا پیچیده نیست، کافی است توپ خود را به سمت آن ها پرتاب کنید. در بالای سر هر پوکمون دو عدد درج شده اند. HP نوار سلامتی آن هاست و CP قدرت آن پوکمون را مشخص می کند.

هنگامی که پوکمونی را مشاهده می کنید، حلقه ای به دور وی خواهید دید. رنگ حلقه، سختی گرفتن آن پوکمون را مشخص می کند. گرفتن پوکمون هایی با حلقه سبز کاری ندارد. برای گرفتن آن هایی که حلقه شان زرد است باید بیشتر تلاش کنید و برای به دام انداختن پوکمون های قرمز، باید تمامی مهارت تان را به کار بگیرید.

برای پرتاب توپ به سمت پوکمون، انگشت خود را روی توپ نگه دارید. حلقه شروع به کوچک تر شدن می کند. هر چه شعاع حلقه کوچک تر باشد، شانس بیشتری برای گرفتن آن پوکمون خواهید داشت. پس صبر کنید که حلقه به کوچک ترین اندازه اش برسد. گرچه گرفتن پوکمون های سبز رنگ راحت تر از این حرف ها است و به راحتی می توانید هنگامی که حلقه به کوچک ترین حد خود رسیده توپ را پرتاب کنید، اما برای گرفتن پرکمون های قرمز رنگ، کار دشواری پیش رو خواهید داشت.

نکته:

توجه داشته باشید که تعویض توپ تان می تواند از سختی گرفتن برخی از پوکمون ها بکاهد. در حقیقت سختی به دام انداختن پوکمون ها به توپی که در اختیار دارید وابسته است. توپ تان را عوض کنید تا شاید حلقه قرمز دور پوکمونی که قصد شکارش را دارید سبز شود. برخی پوکمون ها هم هستند که مقدار CP شان با علامت سوال مشخص شده. بهتر است بیخیال گرفتن این پوکمون شوید و هنگامی که تجهیزات تان به اندازه کافی قوی شد شانس تان را دوباره بیازمایید.

توپ هایی که در اختیار دارید نامتناهی نیستند. شما کارتان را با ۵۰ توپ آغاز خواهید کرد و با هر پرتابی یک توپ از دست تان خواهد رفت. پس باید سعی کنید تا حد ممکن دقت نشانه گیری تان را افزایش دهید. می توانید با مراجعه به PokeStiops ها توپ جمع کنید. لول اپ شدن هم به تعداد توپ هایی که در اختیار دارید می افزاید و به عنوان راه حل آخر هم می توانید با پول حقیقی خود این توپ ها را تهیه کنید.

چگونه پوکمون را در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) بگیریمباز کردن تخم پوکمون

در این قسمت از آموزش بازی پوکمون گو (Pokemon Go) به باز کردن تخم پوکمون می پردازیم. پیدا کردن پوکمون ها و گرفتن شان در محیط اطراف تنها روش ممکن برای دست یابی به این موجودات نیست. بازیکنان قادرند تخم های آن ها را هم بیابند و باز کنند. برای پیدا کردن تخم پوکمون، باید به Pokestop ها سر بزنید. اگر تخمی گیرتان نمی آید استقامت داشته باشید. مدام بیرون بروید و دوباره داخل شوید تا نهایت یک تخم پاداش بگیرید.

برای باز کردن تخم ها باید از ماشین پوکمون کشی (چیزی مثل همان جوجه کشی خودمان!) استفاده کنید. در اول بازی یکی از همین ماشین ها با استفاده نامحدود به شما داده می شود. اما متاسفانه این دستگاه قادر است در هر زمان یک تخم را پوکمون کشی کند. با این حال شما قادرید به روش های مختلفی، باز هم ماشین های پوکمون کشی بدست بیاورید. می توانید آن ها را از فروشگاه بازی بخرید و یا با لول اپ شدن پاداش شان بگیرید. البته این ماشین ها دیگر نامحدود نیستند و تنها قادرند سه تخم پوکمون را باز کنند.

پس از قرار دادن تخم ها در این ماشین ها برای باز کردن شان باید مسافتی خاص را بپیمایید! سه گونه تخم در بازی وجود دارند و برای باز کردن معمولی ترین شان باید ۲ کیلومتر حرکت کنید. بزرگ ترین آن ها ۵ کیلومتر حرکت می طلبند و برای باز کردن کم یاب ترین تخم ها باید مسافتی ۱۰ کیلومتری را را طی کنید. اگر حوصله پیاده روی ندارید، رانندگی هم کارتان را راه می اندازد! فقط باید دقت کنید که اپ پوکمون گو در حال اجرا باشد، در غیر این صورت وقت با ارزش خود را بی دلیل صرف پیاده روی در هوای آزاد کرده اید!

چگونه لول آموزش‌دهنده‌مان را در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) بالا ببریم

هر چه که لول آموزش‌دهنده‌تان افزایش یابد، آیتم‌ها و تجهیزات بهتری هم‌کسب خواهید کرد. سعی کنید هر چه سریع‌تر خود را به لول ۵ برسانید تا بتوانید پوکمون های شمارا در Gym ها آموزش دهید. هر چه هم که لولتان بالاتر باشد، به پوکمون های بیشتر برمی‌خورید و قادر به گرفتن پوکمون های قوی‌تر خواهید بود.

برای رفتن به سطح بالاتر، باید مقدار مشخصی امتیاز تجربه کسب کنید. عدد هر لولی با مقدار امتیازی که باید برای گذراندن آن کسب کنید رابطه مستقیم دارد. برای مثال اگر لول یک هستید، برای رفتن به لول ۲ باید ۱۰۰۰ امتیاز جمع کنید. در لول ۲ این مقدار به ۲۰۰۰ افزایش می‌یابد و در لول ۳ هم طبق همین الگو باید با فعالیت‌های مختلف ۳۰۰۰ امتیاز کسب کنید.

اما راه‌های مختلفی که برای کسب امتیاز وجود دارند این‌ها هستند:

 • گرفتن پوکمون – ۱۰۰ امتیاز
 • گرفتن پوکمون جدید – ۵۰۰ امتیاز
 • پرتاب کات دار – ۱۰ امتیاز
 • پرتاب خوب – ۱۰ امتیاز
 • پرتاب عالی – ۵۰ امتیاز
 • پرتاب فوق‌العاده – ۱۰۰ امتیاز
 • سر زدن به Pokestop ها – ۵۰ امتیاز
 • نبرد با دیگر آموزش‌دهنده در باشگاه‌ها – ۱۰۰ امتیاز
 • پیروزی بر دیگر آموزش‌دهنده‌ها در باشگاه‌ها – ۱۵۰ امتیاز
 • پیروزی بر یک پوکمون در باشگاه‌ها – ۵۰ امتیاز
 • باز کردن تخم پوکمون – ۲۰۰ امتیاز
 • تکامل دادن یک پوکمون – ۵۰۰ امتیاز

هنگام گرفتن پوکمون ها، اجازه دهید که حلقه دور او کوچک‌تر و کوچک‌تر شود، در این صورت امتیازی هم که با پرتاب دقیق به سمت او دریافت خواهید کرد به‌مراتب بیشتر خواهد شد. پرتاب توپ به شکل کات دار با امتیاز بیشتری همراه است. پس سعی کنید توپ‌ها را قبل از پرتاب در دایره‌ای کوچک اندکی بچرخانید.

چگونه لول پوکمون ها را افزایش دهیم

اگر هنوز مردد هستید که قدرت کدام ‌یک از پوکمون ها را در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) ارتقا ببخشید، به CP های شان توجه کنید. اصولاً پوکمون با CP بیشتر، باید اولویت اول شما برای لول اپ باشد. برای افزایش قدرت وی نیاز به Stardust و Pokemon Candy برای آن نوع پوکمون خاص دارید و هر بار هم که لول وی را ارتقا ببخشید، CP اش افزایش خواهد یافت.

Stardust را می‌توان برای ارتقا هر پوکمونی استفاده کرد. این آیتم را می‌توانید با گرفتن پوکمون ها و باز کردن تخم‌ها به دست بیاورید. اما Pokemon Candy را علاوه بر این دو راه، می‌توان با فرستادن پوکمون ها به سمت پروفسور ویلو هم گرفت. اگر پوکمونی را به نزد ویلو بفرستید به‌صورت دائم وی را از دست خواهید داد. بهتر است اگر چندین پوکمون از یک نوع یکسان دارید، قوی‌ترینشان را نگه‌دارید و بقیه را به ویلو ببخشید.

برای Evolve کردن هر پوکمون نیاز به شیرینی متناسب با همان نوع پوکمون دارید. برای مثال اگر مایلید Charmander خود را Evolve کنید، باید مقداری Charmander Candy جمع کنید. پس در محیط پیرامونتان فقط دنبال این نوع پوکمون ها بگردید و ضعیف‌ترین آن‌ها را به نزد ویلو بفرستید تا Candy هایی برای ارتقا چارماندر قوی‌ترتان بگیرید.

چگونه لول پوکمون ها را افزایش دهیمباشگاه‌ها و گروه‌ها در بازی پوکمون گو (Pokemon Go)

به‌محض این‌که به لول ۵ برسید، بازی تازه شروع می‌شود. نزدیک‌ترین Gym را روی نقشه پیدا کنید و به سمت آن رهسپار شوید.

اول هم از همه، باید عضو یکی از سه گروه موجود شوید. دقت کنید که پس از انتخاب، دیگر نمی‌توانید گروهتان را تغییر دهید، پس با سایر دوستانتان هماهنگ کنید تا همگی‌تان به یک گروه بپیوندید. پس از انتخاب گروهتان، می‌توانید در باشگاه‌هایی که توسط گروهتان فتح‌ شده با پوکمون تان تمرین کنید و یا سعی کنید سایر باشگاه‌ها را از تسلط گروه‌های دیگر خارج کنید. اگر باشگاهی متعلق به هیچ تیمی نباشد، می‌توانید خودتان را به‌عنوان رهبر آن باشگاه برگزینید.

در حال حاضر، امکان مبارزه با دوستانتان وجود ندارد و باید تا به‌روزرسانی‌های بعدی صبر کنید. اگر مایلید به هر نحوی که شده پوکمون های خود را در برابر پوکمون های دوستانتان بیازمایید، باید در گروه‌های متفاوت عضو شوید. اما اگر می‌خواهید در کنار یکدیگر از باشگاه‌ها دفاع کنید، با یکدیگر هماهنگ کنید و به تیمی یکسان بپیوندید.

نکته:

دقت کنید که لول باشگاه‌ها به امتیازات پرستیژی که کسب کرده‌اند بستگی دارد. این امتیاز با برد درنبرد با سایر گروه‌ها به دست می‌آید و با باخت از دست می‌رود. هر چه هم پرستیژ باشگاهی بیشتر باشد آموزش‌دهنده‌های بیشتری می‌توانند با پوکمون های شأن از آن دفاع کنند. اما چه آموزش‌دهنده‌هایی صلاحیت دفاع از هر باشگاه رادارند؟ آن‌هایی که مقدار CP پوکمون شان در مقابل دیگر اعضای باشگاه بیشتر باشد. در هر باشگاه نهایتاً ۱۰ پوکمون جای می‌گیرد.

برای تصاحب باشگاه‌ها، باید سطح پرستیژ آن‌ها را به صفر رساند. در این صورت آموزش‌دهنده‌ای از تیمی دیگر می‌تواند باشگاه را تصاحب کند.

دقت کنید که پوکمون هایی که مسئول دفاع از باشگاه می‌شوند، تا شکست آن باشگاه به نزد آموزش‌دهنده‌هایشان بازنمی‌گردند. بنابراین همواره گماردن قوی‌ترین پوکمون تان به‌عنوان مدافع باشگاه کار چندان عاقلانه‌ای نیست. تا زمانی هم که پوکمون تان در باشگاه بماند، می‌توانید هر بیست ساعت از پاداشی تحت نام مدافع که شامل استارداست و سکه‌های مجانی است بهره‌مند شوید.

مبارزه با پوکمون ها

در بازی پوکمون گو (Pokemon Go) برای تصاحب یک باشگاه باید استراتژی‌های خاص خود را داشته باشید. اگر بدون تحقیق به یک باشگاه حمله کنید شانس چندانی برای پیروزی نخواهید داشت. ببینید که چه آموزش‌دهنده‌هایی از باشگاه دفاع می‌کنند. برای این امر هم حتماً نیازی نیست که خودتان به آن باشگاه سر بزنید. نقشه را بازکنید، آیکون مناسب به آن باشگاه را بفشارید تا اطلاعاتی در مورد پوکمون های محافظش کسب کنید.

حال باید پوکمون های تان را آماده نبرد کنید. گروه مهاجم حداکثر می‌تواند ۶ پوکمون داشته باشد و برای پیروزی باید تمامی آموزش‌دهنده‌های مدافع باشگاه را شکست دهد.

پوکمون ها می‌توانند به دو شیوه به حریفانشان حمله کنند. با ضربات عادی و مخصوص. برای واردکردن ضربات عادی، کافی است یک ضربه به پوکمون تان بزنید. با هر ضربه عادی، نوار حمله مخصوصتان پر می‌شود. پس از پر شدن این نوار اگر انگشتتان را روی پوکمون تا نگه‌دارید، وی ضربه‌ای سهمگین به حریفش وارد می‌کند.

البته مبارزات در گو تنها به کوباندن انگشت‌هایتان روی صفحه‌نمایش خلاصه نشده، بلکه شما باید حملات پوکمون حریف را هم جاخالی دهید. با کشیدن انگشتتان به راست و یا چپ پوکمون به این جهات جاخالی می‌دهد.

 خرید سکه های بازی Pokemon Go

برای خرید سکه های بازی پوکمون گو (Pokemon Go) می توانید از طریق سایت ایران موجو اقدام نمایید. این سایت یکی از بهترین و معتبرترین سایت های خرید جم به شما می آید. با مراجعه به سایت ایران موجو یک خرید جم سریع و ارزان را تجربه کنید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support