آموزش بازی پابجی موبایل, ویدئوهای آموزشی

بهترین تنظیمات بازی پابجی به زبان فارسی + فیلم آموزشی

بهترین تنظیمات برای بازی پابجی

تنظیمات بازی پابجی به زبان فارسی به شما کمک می کند، در بازی پابجی موبایل یک حرفه ای تمام عیار باشید. با خرید یوسی پابجی موبایل شما می توانید اسلحه و امکانات زیادی را به بازی خود اضافه کنید اما قبل از هر چیزی باید تنظیمات PUBG را به خوبی انجام دهید.

بازی پابجی موبایل از بهترین بازی‌های اندروید می‌باشد و توانسته است طرفداران بسیار زیادی به خود جذب کند. بازی پابجی موبایل در گوگل پلی بیش از 100 میلیون بار دانلود شده است،  که برای یک بازی آنلاین سبک بقا بسیار عالی می‌باشد.

شما می‌توانید با درست کردن تنظیماتتان بر اساس خواسته خودتان و راحتی خودتان، در بازی حرفه ای‌تر باشید و بتوانید لذت بیشتری از بازی ببرید. در این مقاله ما به شما آموزش گام به گام تنظیمات پابجی را می‌دهیم تا شما با دانش کافی از نحوه بازی کردنتان، آن‌ها را تنظیم کنید.

خرید یوسی پابجی موبایل

 

 

فیلم تنظیمات بازی پابجی به زبان فارسی

زمانی که شما وارد صفحه اصلی بازی می‌شوید، در قسمت گوشه سمت راست پایین دکمه تنظیمات را مشاهده می‌کنید. همچنین در زمان مسابقه هم هستید، می‌توانید در کنار نقشه یک دکمه ریز که بالای صفحه است و به شکل پیچ تنظیمات است را، انتخاب کنید و وارد بخش تنظیمات شوید.

بخش اول تنظیمات بازی پابجی: پایه (Basic)

در بخش پایه چند تنظیمات بسیار مهم وجود دارد که در نحوه بازی کردن شما بسیار تاثیر گذار است. قسمت اول سمت چپ Aim Assist نوشته شده است که به معنی کمک به هدف است. زمانی که هدف شما یا در واقع دشمن شما در حال حرکت است، فعال بودن این بخش باعث می‌شود که اسلحه شما به صورت خودکار به دنبال دشمن برود. کمی پایین‌تر بخش Peak and Fire می‌باشد که بسیار بسیار مهم می‌باشد. شما می‌دانید دشمنتان کجا پناه گرفته است. همچنین دشمنتان هم جای شما را می‌داند.

اگر از جایی که پناه گرفته‌اید بیرون بروید با اسلحه به شما شلیک می‌کند و شما از بین می‌روید. اما شما با فعال کردن بخش Peak and Fire می‌توانید تنها کمی از سرتان را کج کنید و دشمنتان را بزنید. پس از فعال کردن (Enable) این قسمت، دو حالت در سمت چپ بالا هنگام بازی برایتان نمایش داده می‌شود. همچنین لوگو این دو حالت در عکس زیر نمایش داده شده است.

در قسمت سمت راست Peak and Fire، بخش Peak and Open Scope قرار دارد که شما می‌توانید آن را فعال کنید تا هنگامی که دکمه کج شدن سرتان را می‌زنید، به طور خودکار همان زمان Scope یا دوربین اسلحه را باز کند. این تنظیم از طرف سایت خوب ایران موجو پیشنهاد نمی‌شود چرا که زمانی دشمنتان به شما نزدیک است نمی‌توانید به خوبی با دوربین اسلحه‌تان کار کنید و در نهایت شما می‌میرید.

 در سمت چپ به ترتیب تنظیم‌های مهم Auto – Open Doors ، Play Emote and Default Parachute Follow می‌باشد که در ادامه به توضیحات آن می‌پردازیم. همچنین در سمت راست، بخش‌های Healing Prompt ، Damage Effect and Death Replay قرار دارند که آن‌ها را هم در ادامه توضیح می‌دهیم.

 ایران موجو یک سایت خرید یوسی پابجی موبایل و انواع جم بازی است که شما با مشاهده قیمت یوسی و انواع محصولات می توانید یک خرید سریع و امن را تجربه کنید.

Auto – Open Doors:

باز شدن درب‌های خانه‌ها، ساختمان‌ها، بالکن‌ها و… به صورت خودکار باز می‌شود که شما با غیر فعال کردن (Disable) آن شما باید به صورت دستی درب‌ها را باز کنید.

Play Emote:

رقص‌های مختلفی که در بازی می‌توانید انجام دهید بستگی به فعال یا غیر فعال بودن این بخش از تنظیمات بازی پابجی دارد.

Default Parachute Follow:

زمانی که وارد مسابقه کلاسیک می‌شوید، فرقی ندارد که دو نفره باشید یا چهار نفره، شما اگر این حالت را فعال کرده باشید، به صورت خودکار دنبال یارتان پرواز می‌کنید.

Healing Prompt در پابجی موبایل

زمانی که جانتان به زیر بیست و پنج درصد رسیده باشد، هر وسیله‌ای که جانتان را پر می‌کند را دریافت کنید با فعال کردن این گزینه، به صورت خودکار نصب می‌شود.

Damage Effect در بازی پابجی

زمانی که شما به دشمنتان آسیب وارد می‌کنید (به هر نحوی)، مایلید که رنگی که به اصطلاح خون دشمنتان است به چه رنگ باشد ؟ زرد یا قرمز ؟

Death Replay:

در نسخه آخری که منتشر شد این تنظیم به تنظیمات بازی پابجی اضافه شد. در صورت فعال بودن این تنظیم، می‌توانید سکانسی که می‌میرید را پس از کشته شدنتان ببینید. در ادامه تنظیمات پابچی موبایل پایه، بخش Allow Others To see Your Results و Show Outfit قرار دارد که شما با فعال کردن آن‌ها می‌توانید به کسانی که می‌توانند پروفایل شما را ببینند اجازه دهید0 شخصیت (کاراکتر) و نتایج به دست آمده از بازی‌هایی که انجام دادید را ببینند.

اگر مایل هستید که نتایج و میانگین قتل‌هایتان را دیگران نبینند باید این قسمت‌ها را غیر فعال کنید. در آخر بخش Basic تنظیمات بازی پابجی، می‌توانید کشور خودتان را تغییر دهید که زیاد فرقی نمی کند چه کشوری را قرار دهید.

بخش دوم: گرافیک (Graphics) در

بخش بعدی در سمت راست، بخش گرافیک می‌باشد که به گوشی موبایلتان بستگی دارد. در ناحیه اول، تنظیمات گرافیک می‌باشد که به پنج بخش به ترتیب Smooth ، Balanced ، HD ، HDR and Ultra HD تقسیم می‌شوند. بخش اولترا اچ دی به زودی به بازی اضافه می‌شود و هنوز تکمیل نشده است.

بخش Smooth برای گوشی‌های نسبتا ضعیف‌تر می‌باشد که بدون لگ و واضح اجرا می‌شود. بخش متعادل هم برای گوشی‌های متعادل‌تر می‌باشد که هر دو به دو قسمت Low و Medium تقسیم می‌شوند. همچنین بخش‌های اچ دی و اچ دی ار برای گوشی‌های بالارده قابل اجرا است و بسیار واضح اجرا می‌شود. در تنظیمات بازی پابجی موبایل Huawei Y6 Prime 2019 که تست شد، بخش‌های اسموف و بالانس قابل اجرا بودند و بدون لگ بالا میاوردند.

بخش بعدی هم سلیقگی می‌باشد که شما با کدام حالت نمایشی بیشتر راحت هستید و چشمتان اذیت نمی‌شود. و حالت معمولی که کلاسیک می‌باشد. حالت بعدی Colorful می‌باشد که رنگ‌ها را واضح‌تر نشان می‌دهد. حالت بعدی Realistic می‌باشد که بیشتر سعی شده است در این حالت بازی را واقعی‌تر جلوه دهند. حالت بعدی هم Soft می‌باشد که همانطور از اسمش پیداست نرم‌تر نمایش داده می‌شود.

حالت آخر هم که بسیار پرطرفدار می‌باشد، حالت Movie و یا فیلم گونه می‌باشد که بسیار زیبا طراحی شده است. در زیر این حالت‌ها قسمت Shadows می‌باشد که شما با فعال کردن آن می‌توانید سایه خودتان و دشمنانتان را از هر چهار طرف ببینید. در بخش بعدی چهار حالت پیش روی شماست که بستگی به سلیقه خودتان دارد.

در جدول زیر می‌توانید مزیت هر چهار حالت را مشاهده کنید.

اندکی پایین‌تر از این چهار حالت میزان روشنایی را تنظیم می‌کنید که اسم بخش آن Brightness نام دارد. همچنین دو بخش پایانی گرافیک مربوط به گوشی می‌باشد که در بخش اول آن بستگی به جایگیری دوربین سلفی شما دارد. در گوشی Huawei Y6 Prime 2019 به علت این که دوربین سلفی در صفحه نمایش بود، تنظیمات این بخش بر روی Notched قرار می‌گرفت. همچنین بخش بعدی هم مربوط به اجرای گرافیک به صورت خودکار و وابسته به سرعت اینترنت می‌باشد.

Tritanopia Protanopia Deuteranopia Normal  
Red Yellow Yellow Red Air Bomb
Green Blue Blue Blue Flare
Yellow Yellow Red Red Death Effect

بخش سوم و چهارم: Controls and Vehicle

شما در این بخش می‌توانید تنظیمات دکمه‌هایی اعم از دکمه شلیک، دکمه سوار شدن ماشین، دکمه باز شدن درب و… را شخصی سازی کنید. همچنین در بخش ماشین شما می‌توانید حالت رانندگی را از دستی به حالت خودکار تغییر دهید. یعنی با تکان دادن گوشی؛ حالتتان را عوض کنید.

بخش پنجم: تنظیم حساسیت (Sensitivity) در PUBG

در این بخش شما بنا بر راحتی خودتان تنظیمات لگد اسلحه در بازی پابجی را تنظیم می‌کنید. در قسمت اول، به طور کلی (Overall) حساسیت بازی را به چهار حالت Low ، Medium ، High and Customize می‌توانید تغییر دهید. پیشنهاد سایت خوب ایران موجو به شما این است که هر سه حالت به غیر از شخصی سازی را امتحان کنید و هر کدام که به دستتان نشست، آن را ادامه داده و انتخاب کنید. اما اگر از این سه حالت خوشتان نیامد می‌توانید حالت شخصی سازی را انتخاب کنید که به صورت دستی خودتان باید حالت‌ها را اندازه بزنید.

در این بخش شما می‌توانید تنظیمات لگد اسلحه بازی در پابجی را دستکاری کنید و مناسب با علاقه خودتان و راحتی خودتان تنظیم کنید.

بخش ششم: برداشت (Pick Up) در پابجی موبایل

در چهار قسمت اولیه این بخش مربوط به برداشت خودکار وسایل است که در ادامه به آن می‌پردازیم. قسمت اول سمت چپ، Auto Pick Up به معنای برداشت خودکار است. شما در بازی زمانی که اسلحه ندارید، با فعال کردن این قسمت، بطور خودکار اسلحه بر می‌دارد و دیگر نیازی به برداشت دستی نیست.

همچنین پایین این بخش Auto Pick Up Pistols نوشته شده است که به معنای برداشت خودکار اسلحه‌های کلت است. اسلحه‌های کلت که مدل‌های مختلفی دارد، می‌توانند تفنگ سوم شما در طول یک بازی باشد. در سمت راست این بخش از تنظیمات بازی پابجی، نوشته شده است Stop Auto Pick Up when List Is collapsed.

به معنی این است که زمانی که شما دیگر کیفتان جا ندارد، وسایل مورد لازم را برایتان زرد بکند اما بر ندارد و متوقف شود. پایین این قسمت هم Auto Pick Up Level.3 Backpacks که به معنی این می‌باشد که کیف مرحله سه را به طور خودکار بردارد یا نه، که پیشنهاد سایت ایران موجو به شما این است که این بخش را فعال کنید. در قسمت پایین مقدار تیری که باید به صورت خودکار برای هر اسلحه برداشته شود را مشخص می‌کنید.

در صورتی که از یک اسلحه بیشتر استفاده نمی‌کنید، آن را تا انتها پر کنید. پایین‌تر از بخش تفنگ هم، بخش لوازم اولیه است که مشخص می‌کنید از هر کدام چقدر برداشت شود. پایین‌تر هم مواد محترقه می‌باشد که شما می‌توانید این گزینه هم صفر و یا حداکثر به سی تا اضافه کنید.

بخش هفتم: تنظیم دوربین اسلحه (Scope) در پابجی

داخل این بخش به پنج قسمت تقسیم می‌شود که بخش های بدون دوربین (No Scope)، دوربین نقطه زن (Red Dot Sight)، دوربین هولوگرافیک (Holographic Sight)، دوربین دو برابر (2x) و دوربین سه برابر (3x) می‌باشند. شما در این بخش‌ها می‌توانید رنگ نقطه شلیک دوربینتان را به رنگ‌های مختلف تغییر دهید.

تنظیمات بازی پابجی

بخش هفتم تنظیمات بازی پابجی را مشاهده می کنید.

بخش هشتم: تنظیم صدا (Audio) در PUBG MOBILE

شما در این بخش از تنظیمات پابجی موبایل می‌توانید میزان صدا، آهنگ، میکروفون، اسپیکر و زیر صدا را کم و زیاد یا فعال و غیر فعال کنید.

بخش نهم: تنظیم زبان (Language) در بازی پابجی

در این بخش از تنظیمات هم شما می‌توانید زبان خود بازی، زبان چت بازی و زبان داخل بازی را به سیزده زبان زنده دنیا تغییر دهید. متاسفانه با این که این بازی کاربران بسیار زیادی در ایران دارد، هنوز زبان شیرین فارسی به این بازی اضافه نشده است.

بخش دهم و آخر: دانلودها (Downloads)

در این بخش شما می‌توانید با دانلود کردن دو منبع نقشه که روی هم به مقدار 1.3 گیگابایت می‌باشند، جایزه‌ای از شرکت خوب پابجی دریافت کنید.

هم چنین با دانلود کردن هشت نقشه مختلف دیگر می‌توانید جایزه‌های دیگری هم کسب کنید و از نقشه‌ها هم لذت کافی ببرید. همچنین شما می‌توانید با خرید یوسی پابجی، از سایت معتبر و خوب ایران موجو به نشانی www.iranmojo.com از بازی بیشتر لذت ببرید.

شما برای ما از تنظیمات بازی پابجی بنویسید

در این مطلب از سایت ایران موجو شما را با تنظیمات بازی پابجی آشنا کردیم. این آموزش به شما در زمینه تنظیمات بازی پابجی بسیار کمک می کند. شما می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتوانید به مخاطبین سایت ایران موجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.

خرید uc پابجی با نازلترین قیمت از سایت ایران موجو.

53 دیدگاه در “بهترین تنظیمات بازی پابجی به زبان فارسی + فیلم آموزشی

 1. پیمان گفت:

  سلام میشه لگین چطور پابجی رو از دانلود خودکار بردارم منظورم اینه اون عاگلامت دانلود هست بقل صحفه که یچیزایی رو خودکار دانلود میکنه من چطور اونو از رو دانلود خودکار بردارم

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام خیر غیر فعال نمیشه دوست عزیز

   1. Ehsan گفت:

    سلام دکمه دراز کشیدن پابجی من رفته چطوری برش گردونم؟؟؟؟؟

    1. حامد فندرسکی گفت:

     سلامدکمه نشستن رو نگه دارید

   2. حامد گفت:

    سلام چطوری حالت ویبره درحال بازی رو غیرفعال کنم موقع شیلک.برداشتن اسلحه و غیره گوشی ویبره داره
    گزینه غیرفعال کردنش کدومه از کدوم قسمت.ممنون میشم

    1. خانم مقدم گفت:

     سلام وقت بخیر یا گوشیتون مشکل داره یا باید از قسمت تنظیمات بازی گزینه ژیروسکوپ بازیتونو غیرفعال کنید

 2. Farnoush گفت:

  سلام من نمیتونم همزمان هم صفحه رو حرکت بدم هم راه برم و شلیک کنم قبلا میشد ولی نمیدونم چرا اینجوری شد چیکار کنم؟!

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام برید تنظیمات کنترلر یا هدایتتون رو برکردونید به حالت معمول یا فابریک خود بازی مشکلتون حل میشه

  2. pubg گفت:

   سلام وقتی میزنم روی زوم کردن تفنگ باید روش نگه داری قبلا یک بار کلیک میکردی قفل میشد با یک کلیک دیگه از قفل درمی اومد اما الان اینجوری نیست تازه گی یا اینجوری شده

   1. حامد فندرسکی گفت:

    سلامم ویدیو اینستا ایرانموجو رو ببنید توضیحات در این باره داده شده

  3. N گفت:

   سلام من نمی توانم مهتوای بازی را دانلود کنم گزینه دانلود پاک شده کسی می دونه چه جوری بر گردانم ممنون میشم اگه یکی کمک کنه

   1. خانم مقدم گفت:

    سلام وقت بخیر یه بار با فیلترشکن وارد بازی بشید دانلود کنید

 3. امیرحسین گفت:

  سلام چطوری صفحه رو ثابت نگه دارم؟گوشی که تکون میخوره زوم هم تکون میخوره همراه با لرزش صفحه کدوم قسمت باید برم

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلامم این متن برای رفع همین مشکله دیگخ دوست عزیز

 4. پرهام گفت:

  سلام من یک دو سه روز شده شش که دکمه اسکوپ کار نمیکنه ینی وقتی میزنم روش باید حتما نگه داریش تا زوم کنه اگه ولش کنی از رو زوم می‌ره باید چه کار کنم درست شه؟

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلامم بریبد تنظیمات کنترلتونو به حالت قبل تبدیل کنید اوکی میشه

 5. طاهل گفت:

  سلام میشه بگید چکار کنم که به طور خودکار مپ هارو دانلود نکنه

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام متاسفانه نمیشه کاری کرد خودش دانلود میکنه

 6. Alireza گفت:

  سلام آقای تنظیمات اسکوپ بگین

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام همین متن رو با دفت بخونید دیگه دوست عزیز این متن برای آموزشه همین موضوعه

 7. سعید گفت:

  سلام چجور قویتر شم خیلی زود میمیرم دشمنان دیر هرچی گلوله میزنم نمیمیره ولی من با یه تیر به دیدار حق میرم

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام باید صلاح هاتون اپدیت بشه گان های مخصوص بخرید یا تغیراتی بدید تا قوی بشید

 8. Ali گفت:

  ببخشید اونایی که وقته دراز میکشن خیلی سریع دراز میکشه عین شیرجه چجوری اون رو فعال کنیم

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلامم اون باید در هنگام دوییدن دکمه رو بزنید دوست عزیز

 9. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  چجوری میتونم بازی رو روی حالت Easy ببرم؟؟؟؟

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام موقع ثبت نلام میتونستید دوست عزیز الان دیگه نمیشه

 10. عارف گفت:

  سلام اقا من تو بازی فقط دست هاش نشونش میده خودش رو نه فقط دستاش بعدش تو اون کلید اتش هستش هرجا میکشم همونجا میمونه لطفا کمک کنید

  1. خانم عابدی گفت:

   سلاام همین تنظیمات برای همینه میتونید اینو با دقت بخونیدد خیلی راحت میتونید تنظینم کنید

  2. Hn گفت:

   مطمعنی fppبازی می‌کنی یا tpp

 11. ببخشید من باید چی کار کنم که اسلحه به صورت اتوماتیک شلیک کند.لطفا زود جواب بدید

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام توی تنظیمات کنترل بازی برید روی اتو شات بزارید

 12. صلاح گفت:

  سلام خسته نباشی من به یه مشکل برخورد شدم که اسلحه نمیتونم باfبردام همش باموس باید چیکارکنم

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام از توی تنظیمات بازی برید قسسمت کنترل بزنید تنظیم کنید تا اوکی بشه

  2. بهزاد گفت:

   باید دوباره دیتای گیم رو پاک کنی دوباره نصب کنی بعد بری اول اون قسمت صدا و گرافیک اچ دی رو اول دانلود کنی اونوقت درست میسه

 13. ممد گفت:

  سلام دکمه کترل امده صفحه پاپجی هر کاری میکنم نمیره باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام تنظیمات بازی رو ریستور یا به حالت فابریک ببرید تا اوکی بشه

 14. مهدی گفت:

  سلام من نمیخوام به طور خودکار مپ و چیزای دیگه رو دانلود کنه میتونن جلوشو بگیرم؟

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام فعلا خیر توی این اپدیت این قابلیتو نداریم

 15. افشین گفت:

  من با گیم لوپ بازی میکنم و تو آپدیت جدید که چند روز پیش امد مشکل دارم، کلیداس موس باعث حرکت میشن و دیگه نمیتونم با دکمه f چیزی بردارم و هربار مجبورم موس فعال کنم و این خیلی روال کند میکنه، آیا راهکاری برای برگشت به حالت قبل داره؟!

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام باید تنظیمات کیبوردتون رو از داخل بازی درست کنید

  2. بهزاد گفت:

   پاکش کن دوباره نصب کن البته دیتاشو
   بعد تو مپ ها برو پایین اول قسمت اچ دی ها رو دانلود کن درست میشه

 16. علیرضا گفت:

  من تو صفحه اصلی نمیتونم تفنگ بگیرم دستم باید چیکار کنم

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام تنظیبامت کنترل بازیتون رو بزنید به حالت فابریک برگرده اوکی میشه

   1. سعید گفت:

    سلام چجور قویتر شم خیلی زود میمیرم دشمنان دیر هرچی گلوله میزنم نمیمیره ولی من با یه تیر به دیدار حق میرم

    1. حامد فندرسکی گفت:

     سلام کم کم بیاید اپدیت بشید دوست عزیز

 17. پارسا گفت:

  چکار کنیم که شخصیت پابجی ما به صورت خودکار وسایل را بردارد و نیازی به برداشت وسایل به صورت دستی نباشد؟

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلام برید توی تنظیمات کنترلتون یک قسمت نوشته اتو اون رو بزنید

 18. مهدی گفت:

  من تنظیماتم خراب شده وقتی نشانه میگیرم با تکان دادن گوشی نشانه جابهجا میشه چیکارش کنم تورو خدا راهنمایی کنید

  1. حامد فندرسکی گفت:

   سلاام توی تنظیمات کنترل عکس قفل داره اونو بزنیید درست میشه

   1. امیرمحمد گفت:

    سلام چطوری میشه یه تفنگ رو جعبه رو نشون کنیم که یارمان ببینه و بیاد برداره؟؟؟؟

    1. حامد فندرسکی گفت:

     سلاک پایین نقشه سمت راست بالا یک فلش داره روی هرچی میخواید میزندی نشون میشه

 19. مبین مدبر گفت:

  عالی بود دمتون گرم دسخوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *