بهترین تنظیمات بازی پابجی موبایل 2023+ویدیو

بهترین تنظیمات برای بازی پابجی

وقتی پا در میدان جنگی مجازی مانند پابجی موبایل می‌گذاریم، دانستن تنظیماتی که می‌توانند عملکرد ما را بهینه کنند، اهمیت حیاتی دارد. با گذر زمان و پیشرفت‌های فناوری، تنظیمات موثر برای پابجی موبایل نیز متحول شده‌اند. همانطور که ما به استقبال سال 2023 می‌رویم، تنظیمات پابجی موبایل باید به گونه‌ای انتخاب شوند که با تکنولوژی‌های نوین و روندهای جدید دستگاه‌های همراه همگام باشند.

در این مقاله، ما به تشریح دقیق تنظیمات بازی پابجی موبایل می‌پردازیم که شامل بهترین شیوه‌های تنظیم دقت تیراندازی، حساسیت دوربین، کیفیت گرافیک، و حتی بهبود عملکرد باتری برای جلسات بازی طولانی‌تر می‌شود. تنظیمات ارائه شده به شما کمک می‌کنند تا از تجربه‌ی بازی خود لذت بیشتری ببرید و عملکردتان را در بازی‌های رقابتی ارتقاء دهید.اگر میخواهید همه چیز را در باره ی این بازی جذاب بدانید آموزش بازی پابجی موبایل را در بلاگ ایران موجو دنبال کنید.

خرید یوسی پابجی موبایل

بخش اول تنظیمات بازی پابجی: پایه (Basic)

زمانی که شما وارد صفحه اصلی بازی می‌شوید، در قسمت گوشه سمت راست پایین دکمه تنظیمات را مشاهده می‌کنید. همچنین در زمان مسابقه هم هستید، می‌توانید در کنار نقشه یک دکمه ریز که بالای صفحه است و به شکل پیچ تنظیمات است را، انتخاب کنید و وارد بخش تنظیمات شوید.

در بخش پایه چند تنظیمات بسیار مهم وجود دارد که در نحوه بازی کردن شما بسیار تاثیر گذار است. قسمت اول سمت چپ Aim Assist نوشته شده است که به معنی کمک به هدف است. زمانی که هدف شما یا در واقع دشمن شما در حال حرکت است، فعال بودن این بخش باعث می‌شود که اسلحه شما به صورت خودکار به دنبال دشمن برود. کمی پایین‌تر بخش Peak and Fire می‌باشد که بسیار بسیار مهم می‌باشد. شما می‌دانید دشمنتان کجا پناه گرفته است. همچنین دشمنتان هم جای شما را می‌داند.

اگر از جایی که پناه گرفته‌اید بیرون بروید با اسلحه به شما شلیک می‌کند و شما از بین می‌روید. اما شما با فعال کردن بخش Peak and Fire می‌توانید تنها کمی از سرتان را کج کنید و دشمنتان را بزنید. پس از فعال کردن (Enable) این قسمت، دو حالت در سمت چپ بالا هنگام بازی برایتان نمایش داده می‌شود. همچنین لوگو این دو حالت در عکس زیر نمایش داده شده است.

در قسمت سمت راست Peak and Fire، بخش Peak and Open Scope قرار دارد که شما می‌توانید آن را فعال کنید تا هنگامی که دکمه کج شدن سرتان را می‌زنید، به طور خودکار همان زمان Scope یا دوربین اسلحه را باز کند. این تنظیم از طرف سایت خوب ایران موجو پیشنهاد نمی‌شود چرا که زمانی دشمنتان به شما نزدیک است نمی‌توانید به خوبی با دوربین اسلحه‌تان کار کنید و در نهایت شما می‌میرید.

 در سمت چپ به ترتیب تنظیم‌های مهم Auto – Open Doors ، Play Emote and Default Parachute Follow می‌باشد که در ادامه به توضیحات آن می‌پردازیم. همچنین در سمت راست، بخش‌های Healing Prompt ، Damage Effect and Death Replay قرار دارند که آن‌ها را هم در ادامه توضیح می‌دهیم.

Auto – Open Doors:

باز شدن درب‌های خانه‌ها، ساختمان‌ها، بالکن‌ها و… به صورت خودکار باز می‌شود که شما با غیر فعال کردن (Disable) آن شما باید به صورت دستی درب‌ها را باز کنید.

Play Emote:

رقص‌های مختلفی که در بازی می‌توانید انجام دهید بستگی به فعال یا غیر فعال بودن این بخش از تنظیمات بازی پابجی دارد.

Default Parachute Follow:

زمانی که وارد مسابقه کلاسیک می‌شوید، فرقی ندارد که دو نفره باشید یا چهار نفره، شما اگر این حالت را فعال کرده باشید، به صورت خودکار دنبال یارتان پرواز می‌کنید.

Healing Prompt در پابجی موبایل

زمانی که جانتان به زیر بیست و پنج درصد رسیده باشد، هر وسیله‌ای که جانتان را پر می‌کند را دریافت کنید با فعال کردن این گزینه، به صورت خودکار نصب می‌شود.

Damage Effect در بازی پابجی

زمانی که شما به دشمنتان آسیب وارد می‌کنید (به هر نحوی)، مایلید که رنگی که به اصطلاح خون دشمنتان است به چه رنگ باشد ؟ زرد یا قرمز ؟

Death Replay:

در نسخه آخری که منتشر شد این تنظیم به تنظیمات بازی پابجی اضافه شد. در صورت فعال بودن این تنظیم، می‌توانید سکانسی که می‌میرید را پس از کشته شدنتان ببینید. در ادامه تنظیمات پابچی موبایل پایه، بخش Allow Others To see Your Results و Show Outfit قرار دارد که شما با فعال کردن آن‌ها می‌توانید به کسانی که می‌توانند پروفایل شما را ببینند اجازه دهید0 شخصیت (کاراکتر) و نتایج به دست آمده از بازی‌هایی که انجام دادید را ببینند.

اگر مایل هستید که نتایج و میانگین قتل‌هایتان را دیگران نبینند باید این قسمت‌ها را غیر فعال کنید. در آخر بخش Basic تنظیمات بازی پابجی، می‌توانید کشور خودتان را تغییر دهید که زیاد فرقی نمی کند چه کشوری را قرار دهید.

بخش دوم: گرافیک (Graphics)

بخش بعدی در سمت راست، بخش گرافیک می‌باشد که به گوشی موبایلتان بستگی دارد. در ناحیه اول، تنظیمات گرافیک می‌باشد که به پنج بخش به ترتیب Smooth ، Balanced ، HD ، HDR and Ultra HD تقسیم می‌شوند. بخش اولترا اچ دی به زودی به بازی اضافه می‌شود و هنوز تکمیل نشده است.

بخش Smooth برای گوشی‌های نسبتا ضعیف‌تر می‌باشد که بدون لگ و واضح اجرا می‌شود. بخش متعادل هم برای گوشی‌های متعادل‌تر می‌باشد که هر دو به دو قسمت Low و Medium تقسیم می‌شوند. همچنین بخش‌های اچ دی و اچ دی ار برای گوشی‌های بالارده قابل اجرا است و بسیار واضح اجرا می‌شود. در تنظیمات بازی پابجی موبایل Huawei Y6 Prime 2019 که تست شد، بخش‌های اسموف و بالانس قابل اجرا بودند و بدون لگ بالا میاوردند.

بخش بعدی هم سلیقگی می‌باشد که شما با کدام حالت نمایشی بیشتر راحت هستید و چشمتان اذیت نمی‌شود. و حالت معمولی که کلاسیک می‌باشد. حالت بعدی Colorful می‌باشد که رنگ‌ها را واضح‌تر نشان می‌دهد. حالت بعدی Realistic می‌باشد که بیشتر سعی شده است در این حالت بازی را واقعی‌تر جلوه دهند. حالت بعدی هم Soft می‌باشد که همانطور از اسمش پیداست نرم‌تر نمایش داده می‌شود.

حالت آخر هم که بسیار پرطرفدار می‌باشد، حالت Movie و یا فیلم گونه می‌باشد که بسیار زیبا طراحی شده است. در زیر این حالت‌ها قسمت Shadows می‌باشد که شما با فعال کردن آن می‌توانید سایه خودتان و دشمنانتان را از هر چهار طرف ببینید. در بخش بعدی چهار حالت پیش روی شماست که بستگی به سلیقه خودتان دارد.

در جدول زیر می‌توانید مزیت هر چهار حالت را مشاهده کنید.

اندکی پایین‌تر از این چهار حالت میزان روشنایی را تنظیم می‌کنید که اسم بخش آن Brightness نام دارد. همچنین دو بخش پایانی گرافیک مربوط به گوشی می‌باشد که در بخش اول آن بستگی به جایگیری دوربین سلفی شما دارد. در گوشی Huawei Y6 Prime 2019 به علت این که دوربین سلفی در صفحه نمایش بود، تنظیمات این بخش بر روی Notched قرار می‌گرفت. همچنین بخش بعدی هم مربوط به اجرای گرافیک به صورت خودکار و وابسته به سرعت اینترنت می‌باشد.

Tritanopia Protanopia Deuteranopia Normal
Red Yellow Yellow Red Air Bomb
Green Blue Blue Blue Flare
Yellow Yellow Red Red Death Effect

بخش سوم و چهارم: Controls and Vehicle

در این قسمت از تنظیمات بازی پابجی موبایل، شما امکان شخصی‌سازی دکمه‌های متعددی مانند کلید شلیک، دکمه‌ی سوار شدن به وسیله‌ی نقلیه، باز کردن درها و دیگر گزینه‌ها را دارید. این فرایند به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ی بازی‌تان را دقیقاً متناسب با نحوه‌ی بازی خود تنظیم کنید.

تنظیمات دو انگشتی به عنوان ساده‌ترین سطح کنترلی در پابجی، برای بازیکنان مبتدی بهینه‌سازی شده و به طور پیش‌فرض فعال است. همانطور که در بازی پیش می‌روید و به سطوح بالاتر می‌رسید، قادر خواهید بود تنظیمات پیشرفته‌تر سه، چهار و حتی پنج انگشتی را نیز فعال نمایید تا پیچیدگی‌های بیشتری به کنترل‌ها اضافه کنید. بخش تنظیمات وسایل نقلیه نیز به شما این امکان را می‌دهد که حالت رانندگی را از دستی به خودکار تغییر دهید، به این معنا که می‌توانید تنها با تکان دادن دستگاه خود، حالت رانندگی‌تان را عوض کنید.

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتری از تنظیمات دو انگشتی بازی پابجی موبایل دارید مقاله همه چیز در مورد تنظیمات دو انگشتی پابجی را در ایموجو بخوانید.

بخش پنجم: تنظیم حساسیت (Sensitivity) در PUBG

در این بخش شما بنا بر راحتی خودتان تنظیمات لگد اسلحه در بازی پابجی را تنظیم می‌کنید. در قسمت اول، به طور کلی (Overall) حساسیت بازی را به چهار حالت Low ، Medium ، High and Customize می‌توانید تغییر دهید. پیشنهاد سایت خوب ایران موجو به شما این است که هر سه حالت به غیر از شخصی سازی را امتحان کنید و هر کدام که به دستتان نشست، آن را ادامه داده و انتخاب کنید. اما اگر از این سه حالت خوشتان نیامد می‌توانید حالت شخصی سازی را انتخاب کنید که به صورت دستی خودتان باید حالت‌ها را اندازه بزنید.

در این بخش شما می‌توانید تنظیمات لگد اسلحه بازی در پابجی را دستکاری کنید و مناسب با علاقه خودتان و راحتی خودتان تنظیم کنید.

بخش ششم: برداشت (Pick Up) در پابجی موبایل

در چهار قسمت اولیه این بخش مربوط به برداشت خودکار وسایل است که در ادامه به آن می‌پردازیم. قسمت اول سمت چپ، Auto Pick Up به معنای برداشت خودکار است. شما در بازی زمانی که اسلحه ندارید، با فعال کردن این قسمت، بطور خودکار اسلحه بر می‌دارد و دیگر نیازی به برداشت دستی نیست.

همچنین پایین این بخش Auto Pick Up Pistols نوشته شده است که به معنای برداشت خودکار اسلحه‌های کلت است. اسلحه‌های کلت که مدل‌های مختلفی دارد، می‌توانند تفنگ سوم شما در طول یک بازی باشد. در سمت راست این بخش از تنظیمات بازی پابجی، نوشته شده است Stop Auto Pick Up when List Is collapsed.

به معنی این است که زمانی که شما دیگر کیفتان جا ندارد، وسایل مورد لازم را برایتان زرد بکند اما بر ندارد و متوقف شود. پایین این قسمت هم Auto Pick Up Level.3 Backpacks که به معنی این می‌باشد که کیف مرحله سه را به طور خودکار بردارد یا نه، که پیشنهاد سایت ایران موجو به شما این است که این بخش را فعال کنید. در قسمت پایین مقدار تیری که باید به صورت خودکار برای هر اسلحه برداشته شود را مشخص می‌کنید.

در صورتی که از یک اسلحه بیشتر استفاده نمی‌کنید، آن را تا انتها پر کنید. پایین‌تر از بخش تفنگ هم، بخش لوازم اولیه است که مشخص می‌کنید از هر کدام چقدر برداشت شود. پایین‌تر هم مواد محترقه می‌باشد که شما می‌توانید این گزینه هم صفر و یا حداکثر به سی تا اضافه کنید.

بخش هفتم: تنظیم دوربین اسلحه (Scope) در پابجی

داخل این بخش به پنج قسمت تقسیم می‌شود که بخش های بدون دوربین (No Scope)، دوربین نقطه زن (Red Dot Sight)، دوربین هولوگرافیک (Holographic Sight)، دوربین دو برابر (2x) و دوربین سه برابر (3x) می‌باشند. شما در این بخش‌ها می‌توانید رنگ نقطه شلیک دوربینتان را به رنگ‌های مختلف تغییر دهید.

برای ارتقاء مهارت‌های خود در تنظیم دقیق دوربین و اسکوپ اسلحه‌ها در بازی محبوب و جذاب پابجی موبایل، توصیه می‌شود به مقاله کامل و مفید آموزش تنظیمات دوربین یا اسکوپ پابجی موبایل که در ایران موجو منتشر شده است، مراجعه نمایید. این منبع، شما را قدم به قدم با جزئیات و نکات کلیدی تنظیمات مورد نیاز آشنا می‌سازد تا بتوانید با استفاده از دانش کسب شده، دقت و کارایی خود را در میدان نبرد به طور قابل توجهی بهبود ببخشید.

تنظیمات بازی پابجی

بخش هفتم تنظیمات بازی پابجی را مشاهده می کنید.

بخش هشتم: تنظیم صدا (Audio) در PUBG MOBILE

شما در این بخش از تنظیمات پابجی موبایل می‌توانید میزان صدا، آهنگ، میکروفون، اسپیکر و زیر صدا را کم و زیاد یا فعال و غیر فعال کنید.

بخش نهم: تنظیم زبان (Language) در بازی پابجی

در این بخش از تنظیمات هم شما می‌توانید زبان خود بازی، زبان چت بازی و زبان داخل بازی را به سیزده زبان زنده دنیا تغییر دهید. متاسفانه با این که این بازی کاربران بسیار زیادی در ایران دارد، هنوز زبان شیرین فارسی به این بازی اضافه نشده است.

بخش دهم و آخر: دانلودها (Downloads)

در این بخش شما می‌توانید با دانلود کردن دو منبع نقشه که روی هم به مقدار 1.3 گیگابایت می‌باشند، جایزه‌ای از شرکت خوب پابجی دریافت کنید. در پابجی موبایل، هر نقشه با دنیایی منحصر به فرد و فرصت‌های جدید برای بردن جوایز منتظر شماست. با دانلود کردن هشت نقشه متفاوت، نه تنها می‌توانید در محیط‌های جدید به کاوش بپردازید، بلکه امکان به دست آوردن پاداش‌های ویژه را هم خواهید داشت.

اگر می‌خواهید در مورد هرکدام از این نقشه‌ها و رازهای موفقیت در آن‌ها بیشتر بدانید، مقاله‌ی آشنایی با مپ‌های بازی پابجی موبایل و ویژگی‌های آن‌ها را مطالعه کنید. این مطلب پرده از اسراری برمی‌دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا در مسیر یافتن جوایز مورد نظرتان یک قدم جلوتر باشید.

شما برای ما از تنظیمات بازی پابجی بنویسید

بعد از آنکه روش‌های تنظیم بازی پابجی موبایل را در ایران موجو مطالعه کردید، احتمالاً اکنون با انرژی و اشتیاق بیشتری منتظر رفتن به میدان نبرد هستید اما دانستن تنظیمات بازی پابجی به تنهایی باعث موفقیت شما در میدان نبرد نمی شود شما میتوانید با خرید مستقیم یوسی پابجی اسلحه های خود را ارتقا دهید تا برنده نبرد باشید و تجربه‌ی بازی شما باید حالا با این دانش جدید، تحولی دلچسب یافته باشد. ما را از افکار و تجربیاتتان بی‌نصیب نگذارید. دیدگاه‌ها و پیشنهاداتتان را در فضای نظرات به اشتراک بگذارید تا همه ما بتوانیم از تجربیات شما استفاده کنیم.

سوالات متداول

1. چگونه می‌توانم کیفیت گرافیک را در PUBG Mobile تغییر دهم؟
به بخش “Settings” رفته و گزینه “Graphics” را انتخاب کنید. از اینجا می‌توانید کیفیت گرافیک و نرخ فریم را تنظیم کنید.

2. آیا تغییر دادن نرخ فریم تأثیری در بازی دارد؟
بله، نرخ فریم بالاتر باعث می‌شود تصاویر روان‌تر به نظر برسند، که می‌تواند در نشانه‌گیری و واکنش‌های سریع تأثیر مثبتی داشته باشد.

3. چگونه حساسیت کنترل‌ها را تنظیم کنم؟
به بخش “Settings” > “Sensitivity” بروید. اینجا می‌توانید حساسیت کنترل‌ها را برای اسکوپ‌های مختلف و حرکت دوربین تنظیم کنید.

4. چرا Peak & Fire مهم است و چگونه آن را فعال کنیم؟
“Peak & Fire” به شما اجازه می‌دهد بدون آنکه کاملاً از پناهگاه خود خارج شوید، به دشمنان شلیک کنید. این گزینه را می‌توانید در بخش “Settings” > “Basic” فعال کنید.

5. تنظیمات Auto-pickup چیست و چرا باید از آن استفاده کنم؟
تنظیمات “Auto-pickup” به بازی اجازه می‌دهد تا به صورت خودکار تجهیزات و مهمات را جمع‌آوری کند. این کمک می‌کند تا بتوانید سریع‌تر به جمع‌آوری منابع بپردازید.

6. چگونه می‌توانم تنظیمات صوتی را بهینه کنم؟
در بخش “Settings” > “Audio,” می‌توانید تنظیمات صوتی مانند حجم صدای بازی و ارتباطات صوتی را تنظیم کنید. استفاده از هدفون برای شنیدن صداهای بازی بهتر است.

7. آیا بازی در حالت باتری کم بهتر است؟
حالت باتری کم ممکن است باعث کاهش کیفیت گرافیک و نرخ فریم شود، اما می‌تواند به شما اجازه دهد زمان بیشتری بازی کنید بدون اینکه نیاز به شارژ داشته باشید.

8. چگونه می‌توانم تنظیمات شخصی‌سازی شده‌ام را ذخیره کنم؟
بعد از تنظیم گزینه‌های مورد نظر، می‌توانید تنظیمات را ذخیره کنید تا در آینده نیز قابل استفاده باشند.

 

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

53 دیدگاه
 • پیمان

  سلام میشه لگین چطور پابجی رو از دانلود خودکار بردارم منظورم اینه اون عاگلامت دانلود هست بقل صحفه که یچیزایی رو خودکار دانلود میکنه من چطور اونو از رو دانلود خودکار بردارم

 • Farnoush

  سلام من نمیتونم همزمان هم صفحه رو حرکت بدم هم راه برم و شلیک کنم قبلا میشد ولی نمیدونم چرا اینجوری شد چیکار کنم؟!

  • pubg

   سلام وقتی میزنم روی زوم کردن تفنگ باید روش نگه داری قبلا یک بار کلیک میکردی قفل میشد با یک کلیک دیگه از قفل درمی اومد اما الان اینجوری نیست تازه گی یا اینجوری شده

 • امیرحسین

  سلام چطوری صفحه رو ثابت نگه دارم؟گوشی که تکون میخوره زوم هم تکون میخوره همراه با لرزش صفحه کدوم قسمت باید برم

  • حامد فندرسکی

   سلامم این متن برای رفع همین مشکله دیگخ دوست عزیز

 • پرهام

  سلام من یک دو سه روز شده شش که دکمه اسکوپ کار نمیکنه ینی وقتی میزنم روش باید حتما نگه داریش تا زوم کنه اگه ولش کنی از رو زوم می‌ره باید چه کار کنم درست شه؟

  • حامد فندرسکی

   سلامم بریبد تنظیمات کنترلتونو به حالت قبل تبدیل کنید اوکی میشه

iranmojo online support