انتخاب بهترین نقطه حمله به دهکده حریف در کلش

خرید جم بازی کلش اف کلنز

ساختن یک ساختمان از همان پایه باید از روی اصول و قاعده درست بنا شود. انتخاب بهترین نقطه حمله به دهکده حریف در بازی Clash Of Clans هم به همین صورت است که اگر در ابتدا از سمت مناسب و صحیح حمله نشود تا آخر دیگر این اشتباه جبران ناپذیر است و با شکست مواجه می شود! مگر اینکه شانس بیاورید و در صورت عدم کسب لوت مناسب حداقل جایزه حمله را کسب کنید، در این پست نکاتی در مورد نقطه صحیح شروع حمله به دهکده حریف را به شما آموزش خواهیم داد.

حمله شما به دهکده ها بنا به استراتژی است که خودتان بعد از تماشای آن دهکده تعیین می کنید و ما به نوع استراتژی نخواهیم پرداخت و فقط سعی خواهیم کرد بهترین نقطه حمله به دهکده حریف در بازی کلش اف کلنز که معمولا نقطه ضعف دهکده نامیده می شود را معین کنیم تا ارتش ما با آسیب کمتری روبرو شود و به مرکز دهکده که معمولا هدف ماست برسد.

بهترین نقطه حمله به دهکده حریف کدام طرف است؟

اولین چیزی که در نگاه اول به نقشه دهکده حریف باید تعیین کنید این است که آیا نقشه این دهکده متقارن است یا خیر! برای تعیین این تقارن باید به نوع چینش ساختمان های دفاعی آن نگاه کرد و همچنین دیوارهای آن را بدون ساختمان های دفاعی در نظر گرفت.

بهترین نقطه حمله به دهکده حریف

بهترین نقطه حمله به دهکده حریف

نقشه کاملا متقارن

تقارن بودن نقشه ها گاهی باعث می شود که بتوان جای بمب ها و تله ها و تسلاهای مخفی را تا حدودی هنگام حمله تشخیص داد و این امر هنگامی کارآمد است که بخواهیم از چند طرف با فاصله زمانی های مختلف حمله کنیم.

نقشه صد در صد نا متقارن

بیشتر نقشه های نامتقارن باعث سردرگمی حمله کننده می شود و حدس زدن جای تله ها و بمب ها و تسلاهای مخفی قدری مشکل است. همچنین برای تحلیل نقشه نیز زمان زیادی از ما می گیرد، البته بیشتر در هنگام کلن وار. در نتیجه انتخاب بهترین نقطه حمله به دهکده حریف را نیز سخت تر می کند.

تصمیم حمله شما به یک دهکده بستگی به دلایل مختلفی دارد :

 1. پیدا کردن یک نقطه دسترسی خوب برای حمله نیروها که شکل قیفی به خود بگیرند.
 2. به چه چیزی حمله شود (قهرمانانی که دفاع می کنند، توپخانه عقاب، ایردیفنس یا کلن کسل).

شماره (۲) خیلی مهم است و بیشتر به این مساله خواهیم پرداخت و نقطه هایی که باید برای حمله به این تجهیزات تصمیم صحیح را گرفت.

شما باید همیشه به قویترین ساختمان دفاعی حریف برسید که بیشتر در دسترس است و همچنین در همان ابتدا نیروهای شما که قوی هستند و عملکرد سپر را دارند باید پیشروی بسوی این ساختمان ها را هدف خود قرار بدهند…به این شکل شما خسارت کمتری خواهید دید و مسیر را برای دیگر نیروهای ضربه زن قوی ولی کم جان باز خواهید کرد و سریعتر به هدف خواهید رسید. بنابراین تصمیمی که باید برای حمله بگیرید با توجه به مطلب گفته شده باید بدین صورت اولویت بندی شود :

 • توپخانه عقاب (Eagle Artillery)
 •  ضد هوایی (اگر قصد حمله با نیروی هوایی را دارید)
 •  کلن کسل (منظور نیروهای داخل آن است)
 •  قهرمانانی که در حالت دفاعی از دهکده حریف هستند. (مخصوصا ملکه کماندار)
 •  برج های جهنمی (Inferno Tower)

نکاتی که باید در هنگام حمله به دهکده حریف در نظر گرفت

 • شما با نگاه کردن به نقشه حریف باید در ذهن خود یک پیش نمایش از آنچه که بنظرتان اتفاق می افتد را طراحی کنید تا بتوانید تصمیم درست را بگیرید و پیروز میدان باشید…
 • هنگامی که به این نقشه حمله کنید و نیروهایتان را پیاده کنید اگر از سمت پایین نقشه (ساعت ۶ نقشه) حمله کنید، بسرعت توپخانه عقاب فعال شده و حملات چکشی و مهلک خود را آغاز می کند….
 • اگر حمله از سمت بالا نقشه (ساعت ۱۲ نقشه) آغاز شود، ملکه کماندار و همچنین نیروهای کلن کسل آن قسمت را پوشش می دهند و نیروهای شما تحت حمله آنها قرار می گیرد !
 • همینطور برای خودمان قسمت های مختلف نقشه دهکده را تحلیل می کنیم و نقاط قوت و ضعف نقشه را می سنجیم تا بهترین نقطه حمله را با توجه به استراتژی حمله و نیرو هایمان پیدا کنیم.
 • برای انتخاب بهترین نقطه حمله به یک دهکده حریف باید آن را سبک و سنگین کنیم و همینطور بدون تصمیم گیری صحیح به آن حمله نکنیم و فقط هدفمان پیاده کردن گله ایی نیروها از یک سمت و تماشای حرکات آنها نباشد! اولویت بندی حمله ای که کردیم بنا بر قدرت ساختمان های دفاعی باید…
بهترین نقطه حمله به دهکده حریف

بهترین نقطه حمله به دهکده حریف

توپخانه عقاب (Eagle Artillery)

همیشه باید سعی کنید این ساختمان را در ابتدای کار از کار بیندازید در غیر اینصورت حملات چکشی و مهلک خود را شروع می کند. باید بتوان از سمتی حمله کرد که نیروهای ما با کمترین هدفگیری این ساختمان به آن برسند و نابودش کنند. در این نقشه بهتر است از سمت بالا به آن رسید…

ضدهوایی

اگر شما قصد حمله با نیروهای هوایی مثل بالن و دراگون و… را داشته باشید باید اولویت شما نابودی ایردیفنس ها باشد و نزدیکترین ایردیفنسی که به آن می توان رسید و از کار انداخت را بیایید. نگاهی به نقشه زیر می اندازیم که هدفمان حمله هوایی به این دهکده است:

حمله های هوایی باید سریع و همراه با نابودی سریع ایردیفنس باشد تا ضربه کمتری به نیروها وارد شود و بتوان به پیروزی قاطع رسید، در این نقشه اگر از سمت پایین حمله کنیم ما عملا نیروهایمان تا قبل از رسیدن به مرکز دهکده نابود شده و خودمان را هدف آتش مرگبار ایردیفنس ها قرار می دهیم و خسارت ناچیزی را هم وارد می کنیم! در این نقشه بهتر است از دو طرف راست و چپ به دهکده حمله شود تا بتوان ایردیفنس بالا چپ و ایردیفنس پایین راست را بسرعت نابود کرد، چرا که اندکی به لایه اول دهکده نزدیکتر می باشند و بقیه ساختمانها هم بسرعت نابود می شوند.

کلن کسل

برای انتخاب بهترین نقطه حمله به دهکده حریف شما باید به کلن کسل نیز توجه داشه باشید. در کلن وارها، کلن کسل نقش عمده ای را در آن ایفا می کند، نابودی نیروهای داخل کلن کسل باعث می شود که تمرکز بهتری داشته باشیم و در استراتژی حمله مان بهتر عمل کنیم. با پیدا کردن شعاع کلن کسل و فریب آن سعی کنید در همان ابتدای بازی نیروهای داخل آن را فریب داده و بیرون بکشید و همزمان با درگیری با آن با استفاده از طلسم سم و نیروهای ارزان قیمت تر خود مانند بربر و آرچر آنها را نابود کنید.

البته استراتژیهای قدرتمندی مانند حمله فول دراگون معمولا احتیاجی به خالی کردن کلن کسل نمی باشد و در همان زمان حمله، نیروهای کلن کسل هم بدون ایجاد مزاحمت از بین خواهند رفت البته در حملات مولتی پلیر که برای کسب لوت انجام می دهید، خالی کردن کسل مهم نیست و معمولا دیگر نیرویی در داخل آن پیدا نمی شود مخصوصا از کاپ های ۴۰۰۰ به بالا که دهکده قدرتمند است.

دفاع از دهکده توسط قهرمانان حریف

اگر شما ملکه کماندار را دیدید که در خارج از دهکده در حال محافظت است و بیرون دهکده هم قدم می زند، اولین کاری که می کنید حمله به آن است! با خرید جم کلش می توان به سرعت ملکه یا سایر هیروهای خود را در کمترین زمان به قدرت و قابلیت تخریب بالا رساند.

اغلب شما در استراتژی هایتان یک حمله انتحاری به آن را انجام می دهید!

بهترین نقطه حمله به دهکده حریف

بهترین نقطه حمله به دهکده حریف

برج های جهنمی

اگر در دهکده حریف برج های جهنمی است و  در همان لایه های اولیه دهکده به آن دسترسی دارید باید سعی کنید که نیروهایتان را خطی پیاده کنید و با استفاده از طلسم های خشم آنها را به سرعت نابود کنید. چرا که در برابر آنها طلسم های شفا دهنده و هیلر ها بی اثر است و به نیروهایتان اگر در زیر آتش اینفرنو قرار بگیرند، سلامتی آنها به نیروهایتان تاثیری ندارد و باید فقط سعی در نابود کردن اینفرنوها داشت باشید.

اما اگر این برج های جهنمی در میانه دهکده است برای متوقف کردن چند ثانیه ایی از آن ها و رسیدن به آن ها، تنها از طلسم انجماد استفاده نمایید و آن را هنگام حمله همراه داشته باشید. اگر اینفرنوها نزدیک به هم باشند و با یک طلسم انجماد، هر دو آن ها پوشش داده می شوند، خیلی خوب است و یک طلسم انجماد می تواند هر دوی آنها را لحظاتی از کار بیاندازد در غیر اینصورت اگر اینفرنوها فاصله دار از یکدیگر باشند باید دو طلسم انجماد داشته باشید.

اجازه بدهید دو نمونه از چگونگی نحوه تحلیل حمله به اینفرنو را در مثال های زیر برای شما بیاوریم :

مثال یک

اگر من از سمت جنوب غربی نقشه حمله کنم هنگام رسیدن به اینفرنو باید با نیروهای کلن کسل هم مقابله کنم و حتی اگر نیروهای کسل را هم خالی کرده باشم، باز خود ساختمان کلن کسل، نیروهای ما را برای نابودی آن معطل می کند و در لحظه باید از طلسم انجماد استفاده کنم.

مثال دو

اگر من از سمت پایین دهکده حمله کنم، قبل از رسیدن به برج جهنمی (اینفرنو تاور) باید با ملکه کماندار درگیر شوم و قدرت نیروها هم تحلیل می رود و در اینجا باید بعد از ملکه کماندار با طلسم انجماد – اینفرنو را متوقف کنم، ترجیحا حمله از سمت راست بهتر بنظر می رسد و سریعتر به اینفرنوی بدون ساختمانهای قدرتمندی که لیست کرده بودیم، خواهیم رسید.

البته همانطور که گفتیم هدف ما ایجاد ذهنیت تحلیل شما از نقشه هنگام حمله است و ما قصد تشریح و چگونگی حمله به این دهکده را نداریم و می خواهیم، قاعده بازی و تحلیل نقشه هنگام حمله را درک کنید، چرا که ممکن است هر کسی نسبت به این نقشه با توجه به استراتژی مد نظر خود یک تحلیل دیگر داشته باشد.

توجه داشته باشید که ده ها استراتژی مختلف برای حمله به دهکده ها وجود دارد و اگر از یک استراتژی خود مطمئن نیستید، از دیگر استراتژی ها استفاده کنید و متکی به یک استراتژی خاص نباشید.

در نهایت شما همیشه باید بهترین نقطه حمله به دهکده حریف  را در ذهن خود پیدا کنید تا کمترین تلفات را دهید و سپس از میان استراتژی ها یک را برگزینید که فکر می کنید موفق خواهید شد و نقشه دهکده حریف با آن شکست می خورد. انواع طلسم ها مثل زلزله، پرش و دیوارشکن ها معمولا برای شکستن لایه اول دهکده بکار می روند تا نیروها وارد دهکده حریف شوند و موقعیت های فراوانی را می توانید ایجاد و استفاده کنید. باید نقطه ای را پیدا کنید که توسط آن بتوانید کلیه دهکده را در دست داشته باشید و به آن ضربه بزنید.

یک پیشنهاد جذاب و شگفت انگیز برای شما

همین حالا می توانید از سایت معتبر ایران موجو، خرید جم ارازن و خرید بلیط طلایی کلش اف کلنز را تجربه کنید. با خرید بسته های جم کلش، می توانید نسبت به دوستان و رقبای خود در بازی clash of clans پیشی بگیرید. همچنین با مراجعه به سایت ایران موجو می توانید لذت خرید سریع و آسان را تجربه نمایید.

برای خرید جم کلش اف کلنز هیمن حالا می توانید از طریق سایت ایران موجو اقدام نمایید.

شما برای ما از بهترین نقطه حمله به دهکده حریف بنویسید

در این مطلب از سایت ایران موجو شما را با بهترین نقطه حمله به دهکده حریف آشنا کردیم. امیدواریم با خواندن این مطلب به راحتی هر چه تمام تر بتوانید از بهترین نقطه حمله به دهکده حریف نهایت لذت را ببرید. شما می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتوانید به مخاطبین سایت ایران موجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.

خرید بلیط طلایی کلش اف کلنز با نازلترین قیمت از سایت ایران موجو.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support