معرفی بهترین کاراکترهای پابجی، کالاف دیوتی و فری فایر

معرفی بهترین کاراکترهای پابجی، کالاف دیوتی و فری فایر
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 12001
 • دیدگاه 1
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

بهترین کاراکترهای پابجی، کالاف دیوتی و فری فایر

پابجی موبایل، کالاف دیوتی موبایل و فری فایر سه بتل رویال برتر موبایل هستند که هرکدام طرفدارهای خاص خودشان را دارند اما بسیاری از بازیکنان هر سه را روی موبایل خود بازی می‌کنند. شما در این بازی‌ها می‌توانید در نقش کاراکترهای خاصی ظاهر شوید و به نبرد با دشمنان بروید. هر یک از این کاراکترها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند؛ در این مقاله به معرفی بهترین کاراکترهای پابجی، کالاف دیوتی و فری فایر پرداخته‌ایم.

بهترین کاراکترهای پابجی موبایل

 • کاراکتر کارلو – Carlo
 • کاراکتر سارا – Sara
 • کاراکتر ویکتور – Victor
 • کاراکتر اندی – Andy
 • کاراکتر لورنزو –  Lorenzo

انتخاب بهترین کاراکتر پابجی موبایل می‌تواند کار سختی باشد؛ با این که تعداد کاراکترهای خاص و ویژه این بازی کم است، اما هر کدام از آن‌ها دارای قابلیت‌هایی هستند که می‌توانند بهترین کاراکتر از نظر شما باشند. برای به دست آوردن این شخصیت‌ها، راحت‌ترین راه خرید یوسی پابجی است؛ احتمال به دست آوردن رایگان آن‌ها، بسیار کم است.

با این حال به دست آوردن این کاراکترها، الزاما باعث بهتر شدن بازی شما نخواهد شد. در واقع اگر شما هدف‌گیری ب دی داشته باشید یا به طور کلی ضعیف بازی کنید، بهترین کاراکترهای پابجی فقط می‌توانند بخش کوچکی از گیم‌پلی شما را بهبود دهند. انتخاب کردن یک کاراکتر برای خرید، با توجه به این که ممکن است یوسی نسبتا زیادی لازم داشته باشید، می‌تواند کار سختی باشد. ما بهترین کاراکترهای پابجی را در ادامه بررسی می‌کنیم تا بتوانید به بهترین شکل تصمیم بگیرید.

کاراکتر کارلو – Carlo

کاراکتر کارلو - Carlo

کارلو یک بانتی هانتر است؛ شخصیتی که مجرمان مختلف را در ازای پول دستگیر می‌کند. کارلو می‌تواند از اسلحه‌های مختلفی به خوبی استفاده کند و ظاهر جذابی دارد. کارلو یکی از جذاب‌ترین کاراکترهای پابجی است که با ظاهر زیبای خود توانسته محبوبیت زیادی پیدا کند. این کاراکتر توانایی ویژه‌ای دارد که آسیب ناشی از سقوط را ۲۴ درصد کاهش می‌دهد؛ با این حال برای این که به کاهش ۲۴ درصدی برسید، باید کارلو را تا لول ۹ ارتقا دهید.

برای به دست آوردن کارلو، باید ۱۲۰۰ یوسی پابجی داشته باشید اما اگر ماموریت‌های روزانه را انجام دهید و کوپن یا voucher دریافت کنید، می‌توانید تخفیف بگیرید. هرچه کوپن بیش‌تری به دست آورید، یوسی کم‌تری پرداخت خواهید کرد. به عنوان مثال اگر ۶۰۰ کوپن داشته باشید، ۶۰۰ یوسی برای باز کردن پابجی پرداخت می‌کنید. در نتیجه می‌توانید با صرف زمان نسبتا زیادی در پابجی، ۱۲۰۰ ووچر برای باز کردن رایگان این کاراکتر به دست آورید.

زمانی که کارلو را باز کنید، اسکین اولیه این کاراکتر، ماگما هانتر، را دریافت خواهید کرد که شامل یک لباس قرمز و مشکی، به همراه یک ماسک به همین رنگ است. با این حال می‌توانید اسکین سبز و مشکی این کاراکتر را نیز از فروشگاه بازی خریداری کنید. معرفی کامل این شخصیت پابجی را در مقاله آشنایی با قدرت و ویژگی های شخصیت کارلو پابجی موبایل در ایران موجو بخوانید.

کاراکتر سارا – Sara

کاراکتر سارا - Sara در فری فایر

سارا تنها کاراکتر ویژه زن پابجی موبایل و یکی از بهترین کاراکترهای پابجی موبایل است و به همین دلیل بسیار خاص به شمار می‌رود. سارا علاقه بسیار زیادی به وسایل نقلیه و ماشین‌ها دارد و توانایی ویژه‌اش نیز شامل ارتقای ماشین‌های بازی می‌شود. اگر با این کاراکتر سوار یک وسیله نقلیه شوید، دفاع این وسیله نقلیه بیش‌تر شده و بهتر در برابر شلیک‌های دشمنان و تصادفات مختلف دوام خواهید آورد. سارا می‌تواند قدرت دفاعی خودرو را با ارتقا تا آخرین لول، ۱۰ درصد افزایش دهد.

این توانایی سارا برای هر وسیله نقلیه‌ای کار می‌کند؛ حتی اگر شما این کاراکتر را نداشته باشید و یکی از هم‌تیمی‌هایتان آن را باز کرده باشد، قدرت دفاعی ماشینتان افزایش پیدا خواهد کرد. درواقع لازم نیست سارا حتی ماشین را براند، با سوار شدن به ماشین هم قدرت ماشین افزایش پیدا خواهد کرد.

برای باز کردن این کاراکتر ویژه، همانند کارلو، به یوسی و ووچر نیاز دارید. سارا را می‌توانید با ۶۰۰ یوسی پابجی باز کنید اما اگر از ماموریت‌های مختلف ووچر به دست آورده باشید، به اندازه تعداد ووچرهایتان تخفیف خواهید گرفت. شاید علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری از این شخصیت باشید پس مقاله بررسی شخصیت سارا در بازی پابجی موبایل و گرفتن آن را در ایران موجو بخوانید.

کاراکتر ویکتور – Victor

کاراکتر ویکتور - Victor پابجی موبایل

ویکتور همانند کاراکترهای دیگر پابجی موبایل نیست؛ برخلاف کاراکترهای دیگر که به عنوان یک آواتار در بازی وجود دارند، ویکتور بخشی از خود بازی است. ویکتور در حالت War پابجی، فعال است و با قدرت ویژه‌اش می‌تواند مزیت بزرگی برایتان در نبردها باشد.

توانایی ویژه ویکتور، کاهش سرعت ریلود اسلحه‌های SMG است. این توانایی به شما قدرت ویژه‌ای در مبارزات از فاصله نزدیک می‌دهد. با این حال تمام کاراکترها به ویکتور دسترسی دارند، درنتیجه اگر آن را به لول مکس نرسانید، نمی‌تواند کمک خاصی به شما بکند. برای دسترسی به ویکتور، فقط کافی است تا بازی را نصب کنید؛ این کاراکتر بخشی از بازی است و همه بازیکنان به شکل رایگان به آن دسترسی دارند.

برای این که از توانایی ویکتور استفاده کنید، باید داخل بازی SMG پیدا کرده و از آن استفاده کنید. همچنین باید ویکتور را به لول ۹ برسانید تا سرعت ریلود اسلحه ۱۰ درصد کاهش پیدا کند. ویکتور یکی از شخصیت‌هایی است دارای صدای مختص خودش است. اگر می خواهید این شخصیت را دقیق تر بشناسید مقاله معرفی شخصیت وکتور پابجی موبایل ؛ قدرت و مهارت ها را در ایران موجو از دست ندهید.

کاراکتر اندی – Andy

کاراکتر اندی - Andy پابجی موبایل

اگر به جادو و شعبده علاقه دارید، اندی شخصیت مناسب برای شما است. اندی یک شعبده‌باز است که به خاطر گرفتن انتقام مرگ دستیارش، استفاده از اسلحه را یاد گرفته است. توانایی ویژه اندی، بیرون آوردن اسلحه‌ها و تعویض آن ها با سرعتی بسیار بیش‌تر از بازیکنان دیگر است. با ارتقای این شخصیت به لول مکس، قبل از این که حریفتان اسلحه‌اش را به دست بگیرد، شما در حال شلیک کردن به او خواهید بود.

شما می‌توانید با رساندن اندی به لول ۱۰، سرعت او را به حداکثر خود برسانید و همچنین از ایموت‌ها و صداهای مختلف این شخصیت برخوردار شوید. برای باز کردن اندی به ۱۲۰۰ یوسی پابجی نیاز دارید اما اگر از طریق ماموریت‌ها، ووچر به دست آورید، می‌توانید میزان یوسی مورد نیاز را کاهش دهید. برای آشنایی کامل با شخصیت اندی مقاله معرفی شخصیت اندی ANDY پابجی موبایل و به دست آوردن آن را در ایران موجو بخوانید.

کاراکتر لورنزو –  Lorenzo

کاراکتر لورنزو -  Lorenzo پابجی موبایل

لورنزو یکی از جدیدترین و بهترین کاراکترهای پابجی است که در سال ۲۰۲۲ به بازی اضافه شده است. لورنزو یک نظامی است که به خوبی با منطقه نبرد و انواع مپ‌ها آشناست و جغرافی منطقه را به خوبی می‌شناسد. با این کاراکتر می‌توانید بهتر استتار کنید و از دید دشمنان کاملا پنهان شوید. برای به دست آوردن کاراکتر لورنزو، به ۶۰۰ یوسی یا ووچر نیاز دارید و با داشتن ووچر می‌توانید میزان یوسی مورد نیاز را کاهش دهید.

بهترین کاراکترهای کالاف دیوتی موبایل

 • کاراکتر Ghost 
 • کاراکتر Price 
 • کاراکتر Soap 
 • کاراکتر David Mason

کالاف دیوتی یکی از محبوب‌ترین فرانچایزهای تاریخ و از گسترده‌ترین بازی‌ها است و شخصیت‌های زیادی در آن قرار گرفته‌اند. اگر عناوین دیگر این فرانچایز را بازی کرده باشید، قطعا با شخصیت‌هایی مثل گوست و کاپیتان پرایس آشنا هستید؛ خبر خوب این است که این شخصیت‌ها در کالاف دیوتی موبایل هم وجود دارند. با این حال به دست آوردن خاص‌ترین اسکین‌های آن‌ها، نیازمند سی پی کالاف دیوتی خواهد بود. در ادامه به معرفی بهترین کاراکترهای کالاف دیوتی موبایل پرداخته‌ایم.

کاراکتر Ghost

کاراکتر Ghost کالاف دیوتی موبایل

گوست یکی از محبوب‌ترین و بهترین کاراکترهای کالاف دیوتی موبایل است. کاراکترهای کالاف دیوتی دارای قدرت‌های خاصی نیستند و تنها به عنوان اسکین و زیبایی کاربرد دارند. با این حال بازی کردن با گوست به دلیل ماسک و ظاهر مرموز و ترسناکش، لذت خاص خودش را خواهد داشت. گوست یکی از اعضای اصلی گروه ضربت ۱۴۱ است. اسکین‌های گوست را در لیست زیر مشاهده کنید:

 • اسکین کلاسیک
 • اسکین Stealth
 • اسکین Jawbone؛ به همراه اسلحه Wicked Claw
 • اسکین Hazmat
 • اسکین Dark vision
 • اسکین اپیک Apparition
 • اسکین Loose ends
 • اسکین TaskForce
 • اسکین Cowboy
 • اسکین Azrael
 • اسکین Retribution
 • اسکین Plasma

کاراکتر Price

کاراکتر کاپیتان جان پرایس کالاف دیوتی موبایل

کاپیتان جان پرایس، به عقیده بسیاری از بازیکنان، بهترین کاراکتر کالاف دیوتی است. پرایس شخصیتی نمادین در کالاف دیوتی محسوب می‌شود و شخصیت اصلی تمام فرانچایزهای این بازی است. پرایس هم مانند کاراکترهای دیگر قدرت خاصی به شما اضافه نمی‌کند اما قطعا لذت بالایی برایتان به ارمغان می‌آورد. در لیست زیر اسکین‌های کاپیتان پرایس را مشاهده می‌کنید:

 • اسکین Bravo 6
 • اسکین Dead of Night
 • اسکین The Captain
 • اسکین Counter Terror
 • اسکین OG و کلاسیک

کاراکتر Soap

کاراکتر Soap کالاف دیوتی موبایل

کاراکتر جان مک تیویش، ملقب به Soap،‌ اسنایپر و خنثی‌کننده کالاف دیوتی است که بهترین کاراکتر کالاف دیوتی موبایل نیز به شمار می‌رود. کاپیتان مک تیویش با نام Leak نیز شناخته می‌شود؛ چرا که دشمنان نمی‌توانند به او آسیبی بزنند و همیشه به راحتی از دستشان فرار می‌کند. اسکین‌های Soap را در لیست زیر مشاهده کنید:

 • اسکین Hazmat
 • اسکین Takedown
 • اسکین Esqueleto
 • اسکین Cliffhanger

کاراکتر David Mason

کاراکتر David Mason کالاف موبایل

دیوید میسون شخصیت اصلی بلک آپس ۲ است و کالاف موبایل هم اضافه شده است. این کاراکتر با نام Section نیز شناخته می‌شود. دیوید میسون به دلیل ماموریت‌های مهمش در بلک آپس ۲، نظر طرفداران را به خودش جلب کرده و از همان زمان یکی از بهترین کاراکترهای کالاف دیوتی به شمار می‌رود. اگر می خواهید رازهای این شخصیت ها و داستان زندگی شان را بخوانید مقاله معرفی داستان و رازهای شخصیت های کالاف دیوتی را از دست ندهید.

بهترین کاراکترهای فری فایر

 • کاراکتر Kelly 
 • شخصیت A-24 
 • کاراکتر DJ Alok
 • کاراکتر Jota
 • کاراکتر Clu 

فری فایر دارای کاراکترهای بسیار زیادی است که برخی از آن‌ها از روی شخصیت‌های واقعی مانند دی‌جی آلوک، کریستیانو رونالدو و مسی ساخته شده‌اند. با این حال در این میان برخی از کاراکترهای فری فایر بسیار بهتر از بقیه بوده و توانایی‌های بهتری دارند. در ادامه ۵ تا از بهترین کاراکترهای فری فایر را معرفی می‌کنیم. به یاد داشته باشید که تمام این کاراکترها را فقط می‌توانید با جم فری فایر از استور بازی بخرید و امکان به دست آوردن رایگان آن‌ها وجود ندارد.

کاراکتر Kelly

توانایی سرعت مرگبار؛ ۴ ثانیه دویدن با سرعتی بسیار بالا
قیمت ۱۹۹ الماس یا ۲۰۰۰ سکه

کاراکتر Kelly فری فایر

شخصیت کلی، کاربردهای زیادی در میدان نبرد دارد و با سرعت بسیار بالایش، نقش مهمی در پیروزی ایفا می‌کند. کلی روی هوش بالا و بدن سریع خود تکیه کرده و با این کار دشمنانش را نابود می‌کند. سرعت در بتل رویال همیشه مهم است و کلی با این توانایی خاص خود، می‌تواند همیشه از دشمنانش جلو بزند و سریع‌تر آن‌ها را بکشد.

این کاراکتر دارای توانایی Dash است که به او سرعت بسیار بالاتری در مقایسه با کاراکتر‌های دیگر می‌دهد. شما می‌توانید سریع وارد نبردها شده و بسیار سریع‌تر از آن‌ها خارج شوید؛ همچنین علاوه بر سرعت، قدرت شما نیز در این میان بالاتر می‌رود. شما در بازه زمانی ۴ ثانیه که سرعت بالاتری دارید، می‌توانید در ضربه اول، دمیج ۱۰۶ درصدی به دشمن خود وارد کنید.

در نتیجه استراتژی‌تان در بازی با کلی باید به گونه‌ای باشد که سریع وارد نبرد شد و یکی از دشمنان خودتان را با یک ضربه اساسی، نابود کنید. محیط‌های بسته فری فایر می‌توانند یکی از نقاط ضعف کلی باشند که اگر به سرعت عمل نکنید، دشمنان می‌توانند شما را گیر بیندازند.

شخصیت A-24

توانایی کاهش زمان کول‌داون و فعال‌سازی توانایی‌های دشمن
قیمت ۴۹۹ الماس

شخصیت A-24 فری فایر

این کاراکتر می‌تواند یک موج EM از خودش ساطع کند که روی هر دشمنی که در شعاع ۸ متری‌اش باشد، اثر می‌گذارد. دشمنانی که تاثیر گرفته‌اند، نمی‌توانند تا ۳۰ ثانیه از توانایی‌های خود استفاده کنند. این توانایی، A-24 را به یک قاتل واقعی در میدان نبرد تبدیل می‌کند.

اگر به شکل تیمی بازی می‌کنید، می‌توانید با این شخصیت توانایی‌های اصلی دشمنان را از کار بیندازید و سپس با خشن‌ترین حالت ممکن وارد میدان نبرد شوید و دشمنانتان را از بین ببرید. در این حالت هدف‌گیری خوب اهمیت بسیار بالایی دارد؛ چرا که دشمنان به دلیل این که نمی‌توانند از توانایی‌های خود استفاده کنند، پا به فرار خواهند گذاشت.

توانایی Thrill of the Battle این شخصیت باعث می‌شود تا بتواند EP خود را به HP تبدیل کند. به طور کلی، EP می‌تواند در شرایط حساس، تبدیل به HP شود اما کاراکترهای دیگر قابلیت تبدیل آنی EP به HP را ندارند. اگر در میدان نبرد گیر کرده‌اید و HP کمی دارید، می‌توانید با این قابلیت، ۲۵ EP را به HP تبدیل کرده و با از کار انداختن قابلیت‌های دشمن، خودتان را نجات دهید. با این حال این قابلیت دارای کول‌داون ۹۰ ثانیه‌ای است که می‌توانید با ارتقای A-24، این زمان را مقداری کاهش دهید.

کاراکتر DJ Alok

توانایی امکان افزایش HP و سرعت
قیمت ۵۹۹ الماس

کاراکتر DJ Alok فری فایر

بتل رویال‌ها می‌توانند خطر زیادی برای شما داشته باشند؛ نه برای این که ممکن است زود بمیرید، بلکه برای این که از یک نبرد قبلی ریکاوری نکرده‌اید و HP پایینی دارید. در این حالت اگر با یک دشمن جدید روبه رو شوید، به راحتی کشته خواهید شد. درواقع این نبود زمان کافی برای ریکاوری است که منجر به این موقعیت‌های خطرناک می‌شود. با این حال دی جی الوک، می‌تواند خودش را از این موقعیت خطرناک نجات دهد.

توانایی Drop the Beat دی جی الوک، یک محدوده پنج‌متری ایجاد می‌کند که HP شما و تمام هم‌تیمی‌هایتان را که در این محدوده قرار دارند، افزایش می‌دهد. این محدوده به مدت ۱۰ ثانیه فعال باقی می‌ماند و HP را با سرعت ۵ اچ‌پی در ثانیه بیش‌تر می‌کند. در نتیجه در پایان این ۱۰ ثانیه، ۵۰ اچ‌پی دریافت خواهید کرد. علاوه بر آن، سرعت هر کاراکتری که در این محدوده قرار دارد، ۱۵ درصد بیش‌تر می‌شود. برای کسب اطلاع دقیق از این قدرت مقاله معرفی شخصیت های فری فایر برای ترکیب قدرت با DJ Alok را در ایموجو بخوانید.

این توانایی کول‌داون بسیار پایینی دارد و درنتیجه دی جی الوک می‌تواند یک کاراکتر ساپورت بی‌نظیر در بازی باشد. بازیکنان تیم می‌توانند به شکل خشن‌تری بازی کنند؛ چرا که دی جی الوک می‌تواند در سریع‌ترین زمان اچ‌پی آن‌ها را افزایش دهد.

کاراکتر Jota

توانایی تبدیل آسیب به دشمنان به HP
قیمت ۴۹۹ الماس

کاراکتر Jota فری فایر

اگر استایل بازی شما هم بسیار خشن است و باور دارید لازم نیست احتیاط کنید تا بتوانید دشمنانتان را بکشید، جوتا کاراکتر مناسبی برای شما خواهد بود. توانایی افزایش HP جوتا به شما اجازه می‌دهد تا بدون احتیاط بازی کنید و بتوانید از بازی نهایت لذت را ببرید. گیم پلی جوتا به گونه‌ای است که در نهایت هرج و مرج را به احتیاط ترجیح خواهید داد.

توانایی Sustained Raid این کاراکتر به او اجازه می‌دهد تا مقداری HP با شلیک به دشمنان دریافت کند. درنتیجه لازم نیست حتی دشمنان خودتان را بکشید یا هدف‌گیری بسیار خوبی داشته باشید، تنها با شلیک مستمر به دشمن،‌ می‌توانید در نهایت او را از پای درآورید؛ درحالی که خودتان اچ‌پی زیادی دریافت کرده‌اید.

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا از استراتژی‌های خطرناک اما هیجان‌انگیز استفاده کنید؛ به عنوان مثال می‌توانید به عنوان نفر سوم وارد یک نبرد بین دو کاراکتر دیگر شوید و اچ‌پی خودتان را با کشتن آن‌ها پر کنید. دیگر لازم نیست نگران گرفتن دمیج زیادی باشید، چرا که هر شلیکتان، بخشی از اچ‌پی را باز می‌گرداند. همچنین کشتن انمی‌ها با اسلحه‌، می‌تواند تا ۲۰ درصد اچ‌پی را برگرداند.

کاراکتر Clu

توانایی موقعیت‌یابی دشمنان به مدت ۷ ثانیه
قیمت ۴۹۹ الماس

کاراکتر Clu فری فایر

تمام بازیکنان حرفه‌ای بتل رویال می‌دانند که گم کردن یک دشمن و ندانستن مکان او، می‌تواند در نهایت منجر به کشته شدن یا مواجه شدن با حملات ناگهانی شود. درنتیجه بازیکنان آفنس یک تیم، همواره به دنبال دشمنان هستند تا آن‌ها را از میان بردارند. شخصیت کلو یک گزینه مناسب برای این جایگاه است؛ او یک کاراگاه است که تمام ابزارهای لازم برای موقعیت‌یابی دشمنان را در اختیار دارد.

با توانایی Tracing Step کلو، می‌توانید تمام دشمنان در یک محدوده به شعاع ۵۰ متر را تشخیص داده و موقعیتشان را به دست آورید.  با این حال این قابلیت تنها روی دشمنان ایستاده کار می‌کند و اگر دشمنتان در حالت سینه‌خیز یا خم‌شده باشد، موقعیت او را نشان نخواهد داد. این قابلیت برای یک تیم می‌تواند بی‌اندازه مهم باشد؛ چرا که کلو می‌تواند محل دشمنان را به اعضای تیم لو داده و حملات ناگهانی را برنامه‌ریزی کند. خواندن مقاله آشنایی با کاراکترهای حرفه ای بازی فری فایر می تواند برای شما جذاب باشد.

به نظر شما بهترین کاراکترها کدام‌ها هستند؟

ما در این مقاله بهترین کاراکترهای ۳ بتل رویال اصلی موبایل را معرفی کردیم. کاراکترهای فری فایر و پابجی، هر کدام دارای قدرت‌های خاصی هستند؛ درحالی که شما در کالاف فقط باید به توانایی‌های خودتان تکیه کنید و کاراکترتان هیچ توانایی خاصی به شما اضافه نمی‌کند. شما بگویید که به نظرتان کدام کاراکترها بهترین هستند؟ کاراکتر مورد علاقه شما در این بازی‌ها کدامند؟در مقاله بعدی دوست دارید راجب شحصیت های کدام بازی بخوانید؟

سوالات متداول

بهترین کاراکتر پابجی موبایل کدام است؟

به دلیل تاثیرش روی اسلحه‌ها و نبرد، کاراکتر ویکتور بهترین کاراکتر پابجی موبایل در نظر بسیاری از بازیکنان است.

بهترین کاراکتر کالاف دیوتی موبایل کدام است؟

کاپیتان پرایس و گوست از اصلی‌ترین شخصیت‌های کالاف دیوتی هستند که اسکین‌های جذابی نیز دارند.

بهترین کاراکتر فری فایر کدام است؟

کاراکتر Clu به دلیل موقعیت‌یابی دشمنان و کاراکتر Jota به دلیل افزایش اچ‌پی با شلیک به دشمنان، از بهترین کاراکترهای فری فایر برای پیروزی در بتل رویال به شمار می‌روند.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

1 دیدگاه
 • امیر

  یه نیکتو معذرت

iranmojo online support