همه چیز در باره ی پرنس آف پرشیا از سال 1989 تا کنون

همه چیز در باره ی پرنس آف پرشیا از سال 1989 تا کنون
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 159
 • دیدگاه 6
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

اگر تنها کمی به دنیای بازی‌ها علاقه داشته باشید، قطعا نام فرانچایز شاهزاده ایرانی را شنید‌ه‌اید. اولین انتشار این سری از بازی‌های اکشن و ماجراجویی بیش از ۳۰ سال پیش رخ داد و از همان موقع بازی‌ها به دلیل گیم پلی جذاب و داستان گیرایشان، بین محبوب‌ترین بازی‌ها قرار گرفته‌اند که بازی‌های مختلفی از این سری تا کنون منتشر شده است و اطلاعات زیادی از این فرانچایز وجود دارد که ممکن است شما را سردرگم کنند. ما در این مقاله از معرفی بازی ها  به معرفی بازی های پرنس آف پرشیا و همه چیز در باره ی پرنس آف پرشیا پرداخته‌ایم.

معرفی بازی های پرنس آف پرشیا

 •  Prince of Persia 
 • Prince of Persia 2: The Shadow and The Flame 
 • Prince of Persia 3D

شرکت برودرباند اولین شرکت سازنده و ناشری بود که نسختین بازی از این سری را در سال ۱۹۸۹ روی اپل ۲ منتشر کرد. اپل ۲ یکی از کامپیوترهای اپل بود که می‌توان آن را از اولین‌ها در دنیای کامپیوترهای پیشرفته دانست. در این قسمت با بازی های پرنس آف پرشیا آشنا میشویم.اگر به بازی های کامپیوتری علاقه دارید میتوانید مقاله دانلود بازی کامپیوتر | 10 بازی محبوب گیمرها را بخوانید.

بازی Prince of Persia

بازی Prince of Persia

بازی Prince of Persia در سال ۱۹۸۹ به شکل انحصاری روی اپل ۲ منتشر شد. این بازی گیم پلی دو بعدی داشت و یک بازی پلتفرمر هم به شمار می‌رفت. داستان بازی پرنس آف پرشیا در سرزمین Persia رخ می‌داد؛ سرزمینی که آخرین امپراطوری ایرانی قبل از اسلام را با به تصویر می‌کشید.

در این بازی شما نقش یک قهرمان بدون اسم را ایفا می‌کنید و باید در بین سیاه‌چال‌های مختلف کاوش کرده و به دنبال یک شاهزاده و پرنسس گم‌شده بگردید. در نهایت باید با وزیر اعظم شرور سرزمین Jaffar رو به رو شده و با از میان برداشتن او، شاهزاده گم‌شده را نجات دهید.

این بازی با این که برای امروز بسیار قدیمی است و کیفیت پایینی دارد اما در آن موقع یکی از بهترین بازی‌ها به شمار می‌رفت و توانست نظر مثبت منتقدان و بازیکنان را جذب کند. بسیاری از بازیکنان این بازی را اولین گیم سینماتیک و پلتفرمر ساخته‌شده در تاریخ می‌دانند که بازی‌های بسیار زیادی نیز با الهام از آن ساخته شدند. درواقع موفقیت این بازی بود که فرانچایز را راه‌اندازی کرد.

بازی Prince of Persia 2: The Shadow and The Flame

بازی Prince of Persia 2: The Shadow and The Flame

بازی پرنس آف پرشیا ۲: سایه و آتش، دومین بازی ساخته شده توسط شرکت برودرباند است که در سال ۱۹۹۳ روی MS-DOS و مکینتاش منتشر شد. این بازی دومین بازی از فرانچایز پرنس اف پرشیا و ادامه‌ای برای بازی پرنس آف پرشیا سال ۱۹۸۹ است. در این بازی هم شما باید دوباره با Jaffar رو به رو شوید؛ اما این بار باید او را یک بار برای همیشه نابود کنید.

در این بازی دوباره در نقش شاهزاده بی‌نام و نشان ظاهر شده و قصد دارید با برگشت به سرزمین پرشیا، معشوقه‌تان را از شر طلسم Jaffar خلاص کرده و این شخصیت شرور را نابود کنید. وزیر اعظم شرور این بار با استفاده از جادو، خودش را به ظاهر شاهزاده ایرانی در آورده و بر تخت پادشاهی نشسته است.

این بازی هم با این که روی پلتفرم‌های محدودی منتشر شده بود اما توانست نظر مثبت منتقدان و بازیکنان را جذب کرده و به موفقیت تجاری و فروش بالایی برسد. بسیاری حتی آن را یک پیشرفت بزرگ نسبت به بازی قبلی دانستند. بازی سه بعدی پرنس آف پرشیاا، آخرین بازی از نخستین سه گانه است که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. که در سال ۲۰۱۳ روی اندروید و iOS هم منتشر شد.

بازی Prince of Persia 3D

بازی Prince of Persia 3D

این بازی اولین بازی سه بعدی از فرانچایز پرنس آف پرشیا به شمار می‌رود که در سبک اکشن و ماجراجویی و در سال ۱۹۹۹ منتشر شده است.این بازی سال ۱۹۹۹ سه گانه اولیه این فرانچایز را تمام کرد. این بازی ابتدا روی ویندوز و سپس روی سگا هم منتشر شد. در این بازی، باز هم نقش شاهزاده گمنام را برعهده می‌گیرید و باز هم باید پرنسس و معشوقه‌تان را از دست یک شاه ظالم نجات دهید.

این بازی هم ادامه‌ای برای سری دوم است که در آن شما پس از نجات معشوقه‌تان با او ازدواج کرده‌اید و به همراه پادشاه، از یک کشور سرزمین پرشیا دیدن می‌کنید. در این کشور، سلطان شما را زندانی می‌کند و شما باید با فرار کردن از زندان و نبرد با کاراکترهای مختلف، معشوقه‌تان را یک بار دیگر نجات دهید.

سازنده اصلی فرانچایز، جردن مکنر، نقش خاصی در ساخت این بازی ایفا نکرده بود و به همین دلیل بسیاری از بازیکنان و منتقدان این بازی را ضعیف‌تر از عناوین اولیه می‌دانند. با این که گرافیک بازی سرزمین پرشیا را به زیبایی به تصویر کشیده است اما گیم پلی آن ضعف‌ها و باگ‌های متعددی دارد. با این حال پس از انتشار این بازی، شرکت یوبیسافت حق ساخت این بازی را خرید و اولین بازی از سری اصلی و محبوب پرنس آف پرشیا را منتشر کرد.

سری The Sands of Time

 • Prince of Persia: The Sands of Time
 • Prince of Persia: Warrior Within
 • Prince of Persia: The Two Thrones
 • Prince of Persia: The Forgotten Sands

در ادامه معرفی همه چیز در باره ی پرنس آف پرشیا، به معرفی سری شن‌های زمان می‌پردازیم؛ بسیاری از بازیکنان این سری از سری اصلی این فرانچایز می‌دانند و محبوبیت اصلی بازی‌های پرنس آف پرشیا با این سری آغاز شد. تمام بازی‌های این سری توسط شرکت یوبیسافت ساخته و منتشر شده‌اند.

بازی Prince of Persia: The Sands of Time

بازی Prince of Persia: The Sands of Time

این بازی اکشن و ماجراجویی که روی پلی استیشن ۲، ایکس باکس، گیم بوی و ویندوز منتشر شد، ریبوتی برای سه گانه پرنس آف پرشیا است. جردن مکنر به عنوان نویسنده و مشاور در ساخت این بازی با شرکت یوبیسافت همکاری می‌کرد. یک بار دیگر پا جای پای شاهزاده ایرانی بی‌نام و نشان می‌گذارید.

پادشاه به دنبال وسوسه‌ها و فریب‌های وزیر خائن و ظالمش، یک شهر باستانی را غارت می‌کند. در طول این حمله، شما یک شی باستانی و جادویی به نام خنجر زمان را به دست می‌آورید؛ ارتش پادشاه هم یک ساعت شنی شامل شن‌های زمان را پیدا می‌کنند. وزیر ظالم با فریب شاهزاده، باعث آزاد شدن این شن‌ها و تبدیل شدن مردم شهر به هیولاهای خطرناک می‌شود؛ هیولاهایی که تحت کنترل وزیر قرار می‌گیرند. شما باید با استفاده از کمک یک شاهزاده دیگر، نقشه وزیر شرور را از بین ببرد و مردم شهر را نجات دهید.

بسیاری از بازیکنان این بازی را یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده در تاریخ می‌دانند. این بازی پس از انتشار محبوبیت زیادی کسب کرد و نظرات مثبت زیادی به آن داده شد. با این که فروش آن کند بود اما در نهایت تبدیل به یک موفقیت تجاری شد تا باعث ساخته شدن ادامه این سری از بازی‌ها در سال ۲۰۰۴ شود.

بازی Prince of Persia: Warrior Within

بازی Prince of Persia: Warrior Within

این بازی در سال ۲۰۰۴ روی ویندوز، پلی استیشن و ایکس باکس منتشر شد. همچنین شرکت گیم لافت نسخه موبایلی این بازی را در سال ۲۰۰۴ برای اندروید و در سال ۲۰۱۰ برای iOS منتشر کرد. یک نسخه از این بازی به نام Prince of Persia: Revelations نیز برای پلی استیشن قابل حمل یا همان PSP ساخته شد.

بازی جنگ‌جوی درون پنجمین بازی از کل فرانچایز پرنس آف پرشیا به شمار می‌رود و دومین بازی در سری ریبوت این فرانچایز است. داستان بازی ۷ سال پس از بازی شن‌های زمان رخ می‌دهد؛ در این بازی هم نقش شاهزاده گم‌شده را برعهده دارید و باید با یک موجود قدرت‌مند به نام داهاکا روبه رو شده و خودتان را از چنگال آن نجات دهید. داهاکا موجودی است که در هر زمان و مکانی به دنبال شماست تا به دلیل دست‌کاری شن‌های زمان، شما را مجازات کند. در نتیجه شما به جزیره زمان می‌روید تا به طور کلی از ساخته شدن شن‌های زمان جلوگیری کرده و از شر داهاکا خلاص شوید.

بسیاری از منتقدان سیستم مبارزه بسیار بهتر این بازی را تحسین کردند؛ همچنین طراحی مراحل مختلف و داستان بازی نیز باعث نوشته شدن نقدهای مثبت زیادی راجع به بازی شدند. با این حال تغییر فضای بازی و تاریک‌تر شدن اتمسفر آن، نظرات مثبت و منفی منتقددان را به همراه داشت. در نهایت موفقیت این بازی باعث شد تا دو بازی دیگر نیز در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۰ از سری Sands of Time منتشر شوند.

بازی Prince of Persia: The Two Thrones

بازی Prince of Persia: The Two Thrones

این بازی هم روی پلی استیشن ۲، ایکس باکس، ویندوز و موبایل منتشر شد. نسخه‌ای از آن با عنوان Prince of Persia: Rival Swords هم برای PSP و Wii ساخته و منتشر شد. نسخه ساخته شده برای PSP دارای محتوای جدیدتری بود و امکان بازی چندنفره را نیز فراهم می‌کرد.

این بازی دو سریر، ششمین بازی از فرانچایز پرنس اف پرشیا و ادامه‌ای مستقیم برای بازی ، جنگ‌جوی درون است. با این که این بازی آخرین بازی از خط داستانی سری شن‌های زمان به شمار می‌رود که داستان این سری را تکمیل می‌کند، اما آخرین بازی از این سری نیست و یک بازی دیگر هم از سری شن‌های زمان در سال ۲۰۱۰ منتشر شد.

در بازی دو سریر، در نقش شاهزاده به زادگاهتان بابیلون باز می‌گردید. کارهایی که در داستان جنگ‌جوی درون انجام داده‌اید، باعث شده‌اند تا اتفاقات شن‌های زمان رخ ندهند و درنتیجه وزیر ظالم زنده است. این وزیر بار دیگر همراه شما کاترینا را کشته و شن‌های زمان را از طریق او جذب می‌کند. شن‌های زمان وزیر را تبدیل به هیولایی جاودان می‌کنند و بار دیگر شما باید با این وزیر روبه رو شده و او را یک بار برای همیشه نابود کنید.

این بازی پس از انتشار تحسین‌های زیادی مخصوصا برای داستان، سیستم مبارزه، طراحی مراحل و مکانیک قتل سریع دریافت کرد. با این حال منتقدان نظرات منفی متعددی برای نسخه منتشر شده برای PSP و Wii نوشتند. در نهایت این بازی یک موفقیت تجاری بود و در اولین ماه انتشار بیش از ۱.۵ میلیون نسخه از آن به فروش رفت. این بازی بار دیگر در سال ۲۰۰۸ با بازی Prince of Persia ریبوت شد.

بازی Prince of Persia: The Forgotten Sands

بازی Prince of Persia: The Forgotten Sands

این بازی گروهی از بازی‌ها را شامل می‌شود که توسط تیم‌های مختلف برای پلتفرم‌های متفاوت ساخته شدند. نسخه اصلی بازی برای پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰ و ویندوز و نسخه‌های دیگر برای پی‌اس‌پی و موبایل ساخته و منتشر شدند. از نظر تاریخ انتشار، شن‌های از یاد رفته هشتمین بازی از فرانچایز پرنس اف پرشیا به شمار می‌رود اما داستان آن در خط زمانی سری شن‌های زمان و بین بازی‌های شن‌های زمان و جنگ‌جوی درون رخ می‌دهد.

این بازی تلاش می‌کند تا سرنوشت شاهزاده در فاصله ۷ ساله بین دو بازی دیگر را به تصویر بکشد. در این بازی باز هم در نقش شاهزاده بی‌نام ظاهر می‌شوید و باید با موجودات جادویی مختلف روبه رو شده و قدرت‌های خودتان را بیش‌تر کنید. در نسخه اصلی بازی به نزد بردارتان مالیک می‌روید تا رهبری را از او یاد بگیرید اما زمانی که آن‌جا هستید، شهر تحت حمله دشمن قرار می‌گیرد. در این میان ارتش سالومون که از نیروهای ماورالطبیعه تشکیل شده‌اند، در شهر رها می‌شوند و شما باید با آن‌ها مبارزه کنید.

بازی‌های منتشر شده برای نینتندو و PSP نیز داستان منحصر به فرد خودشان را داشتند. با این حال همه این نسخه‌ها پس از انتشار، نظرات نسبتا مثبتی دریافت کردند اما در نهایت ضعیف‌تر از بازی‌های دیگر این سری دیده شدند. این بازی آخرین بازی منتشر شده از سری پرنس اف پرشیا تا سال ۲۰۲۴ بود؛ فرانچایز با انتشار بازی تاج گم‌شده در سال ۲۰۲۴، دوباره به دنیای بازی‌ها بازگشت.

نسخه‌های دیگر فرانچایز پرنس آف پرشیا

 • ریبوت پرنس اف پرشیا ۲۰۰۸
 •  Prince of Persia: The Fallen King
 • Prince of Persia: The Lost Crown
 •  Prince of Persia: The Lost Crown

در معرفی همه چیز در باره ی پرنس آف پرشیا، نمی‌توان نسخه‌ها و ریبوت‌های دیگر این سری را فراموش کرد. یک ریبوت از این سری در میانه سری بازی‌های شن‌های زمان در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. نسخه دیگری از پرنس اف پرشیا به تازگی و در سال ۲۰۲۴ منتشر شده است. بازی‌های مختلفی نیز برای موبایل از این فرانچایزمنتشر شدند. در ادامه همه این نسخه‌ها را معرفی می‌کنیم.

بازی ریبوت پرنس آف پرشیا ۲۰۰۸

بازی ریبوت پرنس آف پرشیا ۲۰۰۸

این بازی هفتمین بازی از فرانچایز پرنس اف پرشیا به شمار می‌رود که قبل از شن‌های فراموش‌شده و بعد از بازی دو سریر منتشر شد. بازی پرنس اف پرشیا ۲۰۰۸ یک ریبوت از این سری است که خط زمانی و داستانی جدیدی را ایجاد می‌کند و مستقل از سری‌های دیگر به شمار می‌رود. این ریبوت توسط یوبیسافت برای ایکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، ویندوز و حتی مک منتشر شد. این بازی توسط گیم لافت برای موبایل‌های با سیستم عامل جاوا هم منتشر شد اما گیم پلی دو بعدی داشت.

داستان این بازی در سرزمین باستانی پرشیا رخ می‌دهد؛ شاهزاده‌ای گم‌نام پس از یک طوفان سهمگین، از یک سرزمین مرموز سر در می‌آورد. شما در نقش این شاهزاده ظاهر می‌شوید و باید با کمک پرنسس الیکا، در مقابل یک نیروی شیطانی به نام اهریمن قرار بگیرید. این نیروی شیطانی کشور را پس از آزاد شدن توسط پادشاه تسخیر کرده است و شما باید با مبارزه با دشمنان مختلف و پیدا کردن راه خود به سمت اهریمن، او را نابود کنید.

این بازی پس از انتشار تحسین‌های مختلفی دریافت کرده و ۲.۵ میلیون نسخه از آن در کم‌تر از یک سال به فروش رفت. با این حال این خط زمانی ادامه پیدا نکرد و تنها یک بازی دیگر در همان سال ۲۰۰۸ از این خط زمانی فقط روی نینتندو منتشر شد.

بازی Prince of Persia: The Fallen King

بازی Prince of Persia: The Fallen King

این بازی دو بعدی در سال ۲۰۰۸ به عنوان یک اسپین آف برای ریبوت ساخته شده در همین سال منتشر شد. بازی The Fallen King یک بازی پلتفرمر است که در سرزمین پرشیا رخ می‌دهد. شما در این بازی در نقش شاهزاده و شخصیتی به نام زال بازی می‌کنید و در میان نبرد دو نیروی برتر به نام Ahriman و Ormazd قرار گرفته‌اید. درواقع شما نیروهای اهورا مزدا هستید و باید با قدرت‌هایی که دارید، نیروهای اهریمن و در نهایت خود او را نابود کنید.

این بازی پس از انتشار انحصاری‌اش روی نینتندو، نظرات مختلفی دریافت کرد. برخی از بازیکنان داستان و گیم پلی آن را تحسین کردند اما تقریبا تمام بازیکنان و منتقدان نظراتی منفی نسبت به سیستم کنترل آن داشتند. کنترل شخصیت‌ها در بازی دارای باگ‌های زیادی بود و به همین دلیل بازیکنان تجربه مناسبی از بازی کسب نکردند.در مقاله جذاب ترین شخصیت های بازی ها در یک دهه اخیر شخصیت بازی ها به شما معرفی شده است که اگر علاقه دارید شخصیت های دیگر را بشناشید این مقاله را بخوانید.

بازی Prince of Persia: The Lost Crown

بازی Prince of Persia: The Lost Crown

جدیدترین بازی از فرانچایز پرنس اف پرشیا که در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۴ توسط یوبیسافت برای پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و ویندوز منتشر شد. این بازی اکشن و ماجراجویی پس از انتشار توانست نظرات مثبت منتقدان و بازیکنان را جذب کند اما بسیاری آن را ضعیف‌تر از سری شن‌های زمان می‌دانند.

تاج گم‌شده، یک بازی ۲.۵ بعدی پلتفرمر است که  شما در این بازی در نقش شاهزاده‌ای به نام سارگون قرار می‌گیرید و با استفاده از دو شمشیر خود، دشمنان مختلف را شکست دهید. شما می‌توانید بپرید، روی زمین سر بخورید و در هوا دش کنید. همانند بازی‌های دیگر پرنس اف پرشیا، به قدرت‌های جادویی مختلف دسترسی دارید و می‌توانید زمان را کنترل کنید؛ درنتیجه می‌توانید بین زمان‌های مختلف سفر کرده و چک‌پوینت‌هایی برای خودتان قرار دهید.

بازی Prince of Persia Classic

بازی Prince of Persia Classic

این بازی یک نسخه بازسازی شده برای اولین بازی ساخته شده از فرانچایز پرنس اف پرشیا در سال ۱۹۸۹ به شمار می‌رود. ساخت این بازی توسط شرکت گیم لافت انجام شده و یوبیسافت آن را برای ایکس باکس، پلی استیشن ۳ و اندروید منتشر کرده است. این بازی داستان و گیم پلی بازی پرنس اف پرشیا ۱۹۸۹ را به همراه سبک گرافیکی بازی شن‌های زمان سال ۲۰۰۳ دارد. این بازی پس از انتشار تحسین‌هایی برای گیم پلی، کنترل‌ها و گرافیک بهبود‌یافته‌اش دریافت کرد اما کوتاه بودن آن انتقادهایی را به همراه داشت.

نسخه‌های کنسل شده پرنس آف پرشیا

یکی از حقایقی که بسیاری راجع به این سری از بازی‌ها نمی‌دانند، این است که ، باعث ساخت یک سری بازی محبوب دیگر به نام Assassin’s Creed شده است. ابتدا قرار بود در سال ۲۰۱۲،و با عنوان Assassins ساخته شود اما در نهایت یوبیسافت تصمیم گرفت تا این این عنوان را به عنوان یک مجموعه بازی جداگانه منتشر کند.

در همان سال ۲۰۱۲، فاش شد که یوبی سافت قصد ساخت نسخه دیگری از این سری را داشته است که داستان آن در مصر باستان رخ می‌داد. این نسخه که ویدیویی از آن نیز فاش شد، احتمالا قرار بود با عنوان Prince of Persia Redemption منتشر شود اما در نهایت کنسل شده و هیچ‌گاه ساخته نشد. با این حال یوبیسافت از آن برای ساخت بازی Assassin’s Creed Origins الهام گرفت.

عکس‌هایی از یک کاراکتر توسط شرکت Climax در سال ۲۰۱۳ منتشر شد که امید ساخت یک نسخه دیگر از این فرانچایز را در دل هواداران ایجاد کرد. با این حال پس از گذشت زمان، این نسخه هم هیچ‌گاه ساخته نشد و پروژه ساخت بازی از این عکس‌ها جلوتر نرفت. با این حال یوبیسافت از این عکس‌ها و ایده‌ها استفاده کرد تا بازی Assassins Creed Chronicles را بسازد.

در این ۱۴ سالی که خبری از سری بازی های پرنس آف پرشیا نبود، شرکت یوبیسافت روی ساخت بازی‌های دیگر از جمله Assassins Creed تمرکز کرده بود. با این حال در نهایت بازی تاج گم‌شده از این سری منتشر شد اما فعلا خبری از ساخت یک نسخه جدید نیست.در سال ۲۰۲۰ خبری نیز مبنی بر بازسازی سری شن‌های زمان توسط یوبیسافت منتشر شد و قرار بود اولین سری از این بازی‌ها در سال ۲۰۲۱ منتشر شود. با این حال یوبیسافت انتشار این بازی را تا مدت زمان نامعلوم به تاخیر انداخت و پس از تغییر لوکیشن شرکت در سال ۲۰۲۳، دیگر خبری از ساخت بازی جدید و بازسازی سری پرنس آف پرشیا منتشر نشد.

فیلم پرنس آف پرشیا

فیلم پرنس آف پرشیا

کمیک‌ها و داستان‌های مختلفی نوشته و ساخته شده‌اند اما مهم‌ترین اقتباس از این بازی‌ها را می‌توان فیلم ساخته‌شده در سال ۲۰۱۰ دانست. این فیلم که با اسم پرنس آف پرشیا: شن‌های زمان توسط والت دیزنی ساخته شد، نظرات مثبت و منفی منتقدان را به دنبال داشت اما در نهایت توانست به فروش موفق ۳۳۶ میلیون دلاری برسد. داستان این فیلم بیش‌تر اقتباسی از بازی‌های جنگ‌جوی درون و دو سریر بود اما عناصری از بازی‌های دیگر نیز در آن دیده می‌شد.

اگر به بازی های اکشن pc علاقه دارید مقاله معرفی لیست بهترین بازی های اکشن برای Pc را در رسانه ایموجو بخوانید.

نظر شما راجع به پرنس آف پرشیا چیست؟

ما در این مقاله به معرفی همه چیز در باره ی پرنس آف پرشیا پرداختیم؛ نسخه‌های مختلف این بازی را معرفی کرده و بازی‌های کنسل‌شده را نیز بررسی کردیم. فرانچایز پرنس اف پرشیا را می‌توان یکی از محبوب‌ترین فرانچایزهای بازی دانست که بازی‌های مختلفی نیز با الگوبرداری از آن‌ ساخته شده‌اند. شما هم نظرتان را راجع به این بازی‌ها برای ما بنویسید؛ به نظر شما بهترین بازی پرنس اف پرشیا کدام است؟

سوالات متداول

بهترین بازی پرنس آف پرشیا کدام است؟

بازی Prince of Persia: The Sands of Time و Warrior Within از بهترین بازی‌های تاریخ به شمار می‌روند.

جدیدترین بازی پرنس آف پرشیا کدام است؟

بازی Prince of Persia: The Lost Crown جدیدترین بازی این فرانچایز است که در ژانویه ۲۰۲۴ منتشر شد.

چند پرنس آف پرشیا وجود دارد؟

بیش از ۱۰ بازی تا به حال از این فرانچایز ساخته شده‌ است.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

6 دیدگاه
 • احمد

  از Prince of Persia: The Lost Crownجدیدترهم اومده؟

  • پشتیبانی ایران موجو

   سلام خیر جدید ترین Prince of Persia: The Lost Crown هستش که در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۴ منتشر شده است.

 • میثم

  میشه در مورد سری شن های پرنس آف پرشیا بگین

  • پشتیبانی ایران موجو

   بازیکنان این سری از سری اصلی این فرانچایز می‌دانند و محبوبیت اصلی بازی‌های پرنس آف پرشیا با این سری آغاز شد.

 • ملیکا

  ۲بار باjaffar رو به رو میشه کدام بازی پرنس آف پرشیا بود🤔🤔🤔🤔

  • پشتیبانی ایران موجو

   فک میکنم منظ.ور شما پرنس آف پرشیا2 هستش.

iranmojo online support