چگونه یک گیمر شویم؟ 24 نکته آسان و حرفه ای

چگونه یک گیمر شویم؟ 24 نکته آسان و حرفه ای
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 135
 • دیدگاه 4
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

در این مقاله 24 نکته آسان و حرفه ای برای تبدیل شده به یک گیمر حرفه ای آورده شده است و در واقع یاد میگیریم چگونه یک گیمر شویم؟ از اوایل دهه 1980، بازی‌های ویدیویی به بخش جدایی ناپذیر فرهنگ جوانان تبدیل شده است. پیشرفت‌های فناوری در قرن بیست و یکم روش‌های بسیاری را برای انجام این بازی‌ها ارائه کرده است، از کنسول‌های سنتی گرفته تا دستگاه‌های دستی و حتی گوشی‌های هوشمند. دستیابی به تسلط در یک بازی، مانند هر مهارت دیگری، مستلزم تمرین مداوم است. همچنین شاید تمایل به آشنایی با بهترین گیمرهای کالاف دیوتی موبایل داشته باشید.

درست مانند سرمایه‌گذاری ساعت‌های بی‌شماری برای تقویت توانایی‌های خود در ورزش‌هایی مانند فوتبال یا تنیس، تقویت مهارت‌های بازی از مسیر مشابهی پیروی می‌کند، اگرچه به تلاش فیزیکی کمتری نیاز دارد. با این حال، مانند هر تلاش دیگری، نشان دادن سرسختی ذهنی، آماده شدن برای موانع، پذیرش ضررهای اجتناب ناپذیر و نقد شکست‌های خود برای شناخت کمبودهای منجر به شکست ضروری است.

با انجام این اصلاحات و درس گرفتن از اشتباهات، بدون شک باعث بهبود تجربه بازی خواهید شد.

24 نکته برای تبدیل شدن به یک گیمر واقعی

 • کم کردن صدا در بازی
 • استفاده از هدفون در بازی
 • تسلط بر کنترلرها
 • تطبیق مهارت ها
 • بهبود توانایی برای حرکات ویژه
 • جلوگیری از ناامیدی و عصبانیت
 • تماشای بازی دیگران
 • انتخاب زمان مناسب برای بازی کردن
 • شروع بازی با درجه سختی آسان
 • استفاده از قسمت های تمرینی بازی
 • خوردن غذا قبل از بازی
 • توجه به هماهنگی چشم و دست
 • تقویت عضلات دست
 • بررسی نکات و ترفندهای بازی بصورت انلاین
 • خرید موس یا کنترلر خوب
 • سفارشی سازی کنترل ها
 • عضویت در انجمن های بازی
 • انجام بازی های مختلف
 • بازی در مقابل حریفان توانمند
 • درک بازی خود
 • روشن تر کردن صفحه نمایش
 • تیز کردن ذهن قبل از بازی
 • تسلیم نشدن در برابر چالش ها
 • مراقبت از بدن

 

صدای موسیقی را در بازی کم کنید

این احتمال وجود دارد که شما متوجه آسیبی که موسیقی با صدای بلند به بازی شما می‌زند، نشده باشید، اما از نظر علمی ثابت شده است که وقتی در حال انجام کار دیگری (مثل انجام یک بازی یا حتی، مطالعه) به موسیقی گوش می‌دهید، درصدی از مغز شما به جای تمرکز بر کاری که انجام می‌دهید مانند بازی، به موسیقی گوش می‌دهد.

صدای موسیقی را کم کنید در بازی

 

از هدفون استفاده کنید

از هدفون استفاده کنید زیرا به شما کمک می‌کند تا بیشتر روی بازی خود تمرکز کنید. به این ترتیب بسیاری از سر و صداهای داخل خانه یا محیط اطراف خود را حذف خواهید کرد (و والدین یا خواهر و برادرتان را دیوانه نخواهید کرد) و تمرکز خود را افزایش می‌دهید. همچنین ما در مقاله ای در سایت ایموجو به معرفی هدفون و هدست مناسب گیمینگ پرداخته‌ایم که پیشنهاد میکنیم با آنها آشنا شوید.

 

کنترل‌های خود را بشناسید

این یک کار بسیار اساسی است که هر گیمری باید انجام دهد. اگر یک بازی مناسب رایانه است و برای انجام آن از صفحه کلید و ماوس استفاده می‌کنید، بهتر است از قبل بدانید کدام کلیدها کدام عملکرد را انجام می‌دهند. معمولا راهنمای بازی یا صفحه راهنما این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر این یک بازی کنسولی است یا از یک صفحه کنترل یا جوی استیک استفاده می‌کنید، همه دکمه‌ها و حرکات آنها را یاد بگیرید تا حین بازی تسلط و واکنش بهتری داشته باشید.

کنترل‌های خود را بشناسید

مهارت‌های خود را در بازی تطبیق دهید

اگر در ابتدا ضعیف عمل می‌کنید، ناامید نشوید. بفهمید که چه اشتباهی انجام می‌دهید و آن را برطرف کنید. وقتی به بالاترین سطح رسیدید، به پایین ترین سطح برگردید و دوباره سطح خود را بالا ببرید تا مطمئن شوید به مهارت لازم رسیده‌اید.

 

توانایی خود را برای انجام برخی حرکات ویژه در بازی  بهبود ببخشید

برای مثال، اگر به بازی‌های مبارزه‌ای مانند Street Fighter علاقه‌مند هستید، قطعاً باید دریابید که چگونه با ضربات یا مشت‌های خاصی که می‌تواند بیش از نیمی از انرژی حریفان را از بین ببرد، به حریف آسیب بزنید.

توانایی خود را برای انجام برخی حرکات ویژه بهبود ببخشید

اجازه ندهید ناامیدی یا عصبانیت در بازی ذهن شما را تسخیر کند

انجام یک بازی ویدیویی در بالاترین سطح مستلزم آن است که ذهن و روح شما در شرایط عالی باشد. بنابراین، اگر می‌خواهید با از بین بردن همه موانع، اعم از جسمی و روانی، به اوج عملکرد برسید، باید یاد بگیرید که چگونه با شکست کنار بیایید و مهمتر از آن، چگونه احساسات منفی را که از شکست ناشی می‌شود، از قبل به حداقل برسانید.

بازی دیگران را تماشا کنید

این ممکن است برای برخی کسل کننده به نظر برسد، زیرا همیشه بازی کردن به جای تماشای دیگران سرگرم کننده تر است؛ اما مانند ورزش و سایر فعالیت‌ها، تماشای بازی‌های دیگران به ویژه آنهایی که بهتر از شما هستند و به قول معروف گیمر حرفه‌ای هستند، می‌تواند به شما کمک کند تا پیشرفت کنید و شما نیز رفته رفته پروپلیر شوید.

بازی دیگران را تماشا کنید

بهترین زمان برای انجام بازی در طول روز  پیدا کنید

این راز مهم دیگری است که به نظر می‌رسد بسیاری از گیمرها آن را فراموش می‌کنند یا نادیده می‌گیرند. مانند مطالعه و کار، برخی از افراد در زمان خاصی از روز عملکرد بهتری دارند و شما نیز باید لحظه جادویی خود را برای بازی کردن پیدا کنید.

 

ساده ترین درجه سختی بازی را (به عنوان یک تازه کار) بازی کنید

وقتی بازی جدیدی را شروع می‌کنید، سعی نکنید خیلی سخت یا شجاع عمل کنید زیرا هرگز یاد نخواهید گرفت. البته، همیشه باید درجه سختی بازی را طوری انتخاب کنید که راحت‌تر بتوانید انجام دهید، اما اگر تازه وارد هستید، باید از حالت آسان شروع کنید تا بتوانید به‌طور پیوسته و تدریجی پیشرفت کنید. با گذشت زمان، مهارت‌های شما بهبود می‌یابد و در انتخاب درجه سختی متوسط و سخت‌تر احساس راحتی خواهید کرد.

ساده ترین درجه سختی بازی را (به عنوان یک تازه کار) بازی کنید

از مناطق تمرینی (practice areas) استفاده کنید

در بازی‌های مختلف و مخصوصاً در بازی‌های ویدیویی ورزشی، مکان‌های تمرینی زیادی وجود دارد که به شما فرصتی برای تمرین و یادگیری ترفندهایی را می‌دهد و به شما کمک می‌کند دوستان خود را تحت تأثیر قرار دهید و هنگامی که در برابر آنها یا سیستم بازی می‌کنید بی‌وقفه امتیاز کسب کنید.

قبل از بازی به درستی غذا بخورید

مطالعات نشان داده‌اند که انجام بازی‌های ویدیویی می‌تواند باعث شود پسران نوجوان پس از پایان بازی، غذای بیشتری (با کیفیت ناخواسته) بخورند. یک مطالعه کوچک در کانادا روی بیست و دو نوجوان با وزن معمولی نشان داد که پسرها قبل از انجام یک بازی ویدیویی به جای استراحت یک ساعته، ناهار زیاد می‌خورند که باعث افزایش وزن آنها می‌شود. بنابراین، درست غذا خوردن قبل از بازی نه تنها به شما کمک می‌کند در بازی‌های ویدیویی تمرکز بیشتری داشته باشید، بلکه شما را از چاقی نیز نجات می‌دهد.

قبل از بازی به درستی غذا بخورید

روی هماهنگی چشم و دست خود در بازی کار کنید

بهبود هماهنگی چشم و دست نه تنها در بازی، بلکه در سایر فعالیت‌هایی که بینایی شما باید با حرکات دست شما هماهنگ باشد نیز به شما کمک می‌کند.

 

عضلات دست خود را با ورزش تقویت کنید

مهارت‌های شما در بازی تا حد زیادی به ماهیچه‌های مچ و دست شما بستگی دارد. اگر فردی هستید که بیش از یک ساعت در روز بازی می‌کنید، مطمئناً احساس فشار و واکنش کمتر را در دستان خود دارید. بهترین تمرینات دستی مانند فشردن توپ‌های تنیس، حرکت دادن شست دست در جهت مخالف و غیره را پیدا کنید و شروع به تقویت برخی از عضلات دست خود کنید.

عضلات دست خود را با ورزش تقویت کنید

نکات یا ترفندها را به صورت آنلاین بررسی کنید

شکی نیست که می‌توانید بسیاری از ترفندهای مفید و جالب را به صورت آنلاین یاد بگیرید. هر بازی اسرار، استراتژی‌ها و ترفندهای کوچک خود را دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

ماوس یا کنترلر گیمینگ ایده آل را بخرید

داشتن یک ماوس یا کنترلر که استفاده از آن راحت و آسان است، واقعاً می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد. برای انتخاب ماوس یا کنترلر گزینه‌های بسیاری هستند بنابر این مناسب ترین را امتحان کنید و میزان راحتی خود را معیار انتخاب قرار دهید.

ماوس یا کنترلر ایده آل را بخرید

کنترل‌ها را سفارشی کنید

بسیاری از بازی‌ها به شما این امکان را می‌دهند که با حساسیت‌ها و لی اوت کنترل‌ها دست و پنجه نرم کنید. به بخش گزینه‌ها بروید و موارد ارائه شده را آزمایش کنید تا بهترین سطح حساسیت را به دست آورید. این یک بهبود ظریف اما اساسی در عملکرد شما ایجاد می‌کند که ممکن است حتی از آن آگاه نباشید.

 

به یک انجمن آنلاین بازی بپیوندید

بازی در برابر بازیکنان دیگر نقاط جهان نه تنها سرگرم کننده و جالب است، بلکه می‌تواند به بهبود مهارت‌های اجتماعی شما نیز کمک کند. این روزها برای پیدا کردن دوستان جدید لزوماً مجبور نیستید از خانه خود بیرون بیایید و بازی های مختلفی هستند که به شما امکان برقراری ارتباط با سایز بازیکنان در دیگر نقاط جهان را می‌دهد.

به یک انجمن آنلاین بازی بپیوندید

بازی‌های مختلفی را انجام دهید

درست است که همه ما بازی‌های مورد علاقه خود را داریم که به آنها معتاد شده‌ایم و نمی‌توانیم از بازی کردن آنها دست برداریم. با این حال، گاهی اوقات این می‌تواند یک ایراد بزرگ باشد زیرا نه تنها انتخاب‌های بازی بلکه مهارت‌های بازی شما را نیز محدود می‌کند و شما را به یک بازیکن تک بعدی تبدیل می‌کند. بازی‌های مختلف را برای یادگیری چیزهای جدید و توسعه بیشتر دانش و مهارت خود انجام دهید. اگر برخی از آنها مورد علاقه شما نباشند، به شما آسیبی نمی‌رساند.

 

مقابل بازیکنان خوب بازی کنید

هدف از پیوستن به یک انجمن بازی آنلاین، به غیر از پیدا کردن دوستان جدید برای بازی کردن، بهبود مهارت‌های بازی شما است و برای انجام این کار، باید بازیکنان بهتر از خودتان را انتخاب کنید. بنابراین هنگامی که در یک انجمن آنلاین شرکت کردید، مطمئن شوید که در برابر بازیکنان با رتبه بالاتر بازی می‌کنید و از این رقابت‌ها بهره مند می‌شوید.

 

بازی خود را درک کنید

درک نکردن جزئیات یک بازی اشتباه رایجی است که بسیاری از گیمرها مرتکب می‌شوند و در نتیجه ناامید می‌شوند یا حتی بازی را برای همیشه رها می‌کنند. بسیاری از ما بازی‌ها را به دلایل اشتباه خریداری کرده‌ایم: بازی‌ها محبوب بودند، کسی آنها را پیشنهاد کرد یا در تبلیغات خوب به نظر می‌رسیدند. با این حال، اگر مایل به مطالعه در مورد بازی خود نیستید و نکات و ترفندهای موجود (آنلاین یا در کتابچه راهنمای همراه بازی) را دنبال کنید، این احتمال وجود دارد که هرگز آن را کاملاً درک نکنید و آن را خیلی کسل کننده بدانید. لذت بردن یا بازی با موفقیت، دشوار است.

 

صفحه نمایش را روشن تر کنید

این نکته بسیار ارزشمندی است که اکثر گیمرها نمی‌دانند. برخی از کارشناسان و گیمرهای حرفه‌ای پیشنهاد می‌کنند که وقتی صفحه نمایش شما در حین بازی تیره تر از آنچه باید باشد، است، رنگ‌ها برجسته نمی‌شوند و هیچ کنتراستی وجود ندارد. در نتیجه، تمرکز بازیکن به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد، که منجر به اشتباهاتی در طول بازی می‌شود که اگر صفحه نمایش روشن‌تر بود، معمولاً مرتکب نمی‌شد.

 

قبل از بازی ذهن خود را تیز کنید

مطالعات نشان داده است که بازیکنانی که قبل از بازی کار خلاقانه‌ای انجام می‌دهند، مانند حل مسائل ریاضی، نقاشی یا خواندن کتاب، معمولا بهتر از کسانی هستند که قبل از بازی، تنبلی کرده‌اند و یک روز خسته کننده داشته‌اند.

 

هرگز تسلیم نشوید

مهم نیست که زمانی که می‌بازید یا ناامید می‌شوید، کنسول خود را خاموش کنید یا حتی کنترلر خود را به سمت دیوار پرتاب کنید، سعی کنید خود را جمع و جور کنید و به کار خود ادامه دهید. هیچ بازیکنی از تسلیم شدن در زمانی که شرایط سخت است چیز قابل توجهی بدست نیاورده است.

 

از بدن خود مراقبت کنید

نکته بسیار مهمی که به‌ویژه گیمرهای جوان نادیده می‌گیرند این است که چگونه سلامت جسمانی شما می‌تواند بر گیمینگ شما تأثیر منفی بگذارد. بهتر است ورزش را شروع کنید، زیرا تناسب اندام همیشه در هر کاری کمک کننده است و از بروز اختلالات جسمانی و حتی روحی در شما جلوگیری می‌کند.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

4 دیدگاه
 • امیر

  با این ترفند ها فک کنم یکی از بهترین گیمرهای کالاف دیوتی بشم😍

  • پشتیبانی ایران موجو

   سلام درسته حتما همینطور هستش🌷

 • حسین

  نکته های ک برای تبدیل شدن به یک گیمر واقعی گفتین عالی بود

  • پشتیبانی ایران موجو

   خوشحالیم که رضایت داشتین کاربرگرامی

iranmojo online support