معرفی کلاس‌های کالاف دیوتی موبایل

معرفی کلاس‌های کالاف دیوتی موبایل

در بتل رویال کالاف دیوتی شما اجازه دارید تا از بین انواع کلاس‌های کالاف دیوتی موبایل یکی را انتخاب کرده و آن کلاس را بعنوان ابیلیتی فردی با خود وارد مچ کنید وبازی کنید.هر کلاس ویژگی و ابیلتی خاصی دارد که طوری طراحی شده‌اند تا تجربه شما از بازی را متفاوت و بهتر کنند. در حال حاضر بیش از ۱۰ کلاس کالاف دیوتی مختلف در بتل رویال وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

این کلاس‌ها هر کدام براساس پنج قابلیت در کالاف دیوتی دسته‌بندی شده‌اند. ما در این مقاله از آموزش های کالاف دیوتی به بررسی کلاس‌های کالاف دیوتی پرداخته و محتوایی جامع راجع به این کلاس‌ها برایتان فراهم کرده‌ایم، ما در ایران موجو علاوه بر خرید سی پی در تلاش هستیم تا بطور تخصصی کالاف دیوتی را به شما آموزش دهیم.

چگونه کلاس‌های کالاف دیوتی را باز کنیم؟

قبل از این که انواع مختلف کلاس‌های کالاف دیوتی را توضیح دهیم، بهتر است اشاره‌ای داشته باشیم که چگونه می‌توانید تمام کلاس‌های کالاف دیوتی را باز کنید. راحت‌ترین راه برای باز کردن کلاس‌ها، استفاده از اعتبار (Creadit pont) یا همان C است؛ بله درست متوجه شدید، برای باز کردن یک کلاس کالاف دیوتی نیازی به سی پی کالاف ندارید.

اعتبار کالاف دیوتی را با انجام مراحل و مسابقات می‌توانید به‌ دست آورید. همچنین کریت‌های مختلف میزان مشخصی از اعتبار را برایتان به ارمغان می‌آورند. با جمع کردن اعتبار، می‌توانید کلاس‌ها را به ترتیب باز کرده و تجربه خود از بازی را بهبود ببخشید.برای آشنایی با مراحل مسابقات کالاف دیوتی میتوانید مقاله مسابقات جهانی کالاف دیوتی موبایل را بخوانید.

برخی از کلاس‌ها نیز در پایان یک سیزن و شروع سیزن جدید معرفی می‌شوند. این کلاس‌ها در بتل پس مربوط به سیزن قبلی قرار دارند و با به پایان رساندن این بتل پس، می‌توانید آن کلاس خاص را در شروع سیزن باز کنید. در این صورت لازم نیست حتی از اعتبارتان خرج کنید؛ فقط کافی‌ست بتل پس را به پایان برسانید.، و یا در ایونتهای مخصوص آزادکردن آن کلاس شرکت کنید.

پس از باز کردن هر کلاس، می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و وارد مبارزه شوید. باید توجه داشته باشید که در یک اسکواد، هر بازیکن می‌تواند وارد فقط یک کلاس خاص شود و دو بازیکن نمی‌توانند در یک کلاس مشترک قرار داشته باشند. در این صورت هر بازیکن دارای ویژگی‌های خاصی خواهد شد که باید از آن برای پیروزی تیمش استفاده کند.

دسته‌بندی کلاس‌های کالاف دیوتی؛ معرفی تمام کلاس‌ها

 • Disrupt : مختل‌کننده.
 • Defense : دفاع.
 • Support :حمایت.
 • Stealth : مخفی‌کاری.
 • Tracker : ردیابی.

تمام کلاس‌های کالاف دیوتی در این ۵ دسته جای می‌گیرند و هر کلاس جدیدی که با معرفی سیزن‌های جدید اضافه می‌شود، در این یکی از پنج دسته جا پیدا می‌کند.

همچنین هر دسته دارای کلاس‌هایی است که توانایی‌های پسیو دارند؛ توانایی پسیو به این معناست که در طول بازی اگر از کلاس آن دسته استفاده کنید، علاوه بر ابلیتی کلاس، تاثیرات مثبتی روی عملکرد کاراکتر می گذارد. در ادامه اسکیل پسیو هر دسته‌بندی را شرح می‌دهیم.

دسته‌بندی Disrupt

 • کلاس Trap Master
 • کلاس Rewind
 • کلاس Trickster
 • کلاس Smoke Bomber
 • کلاس Hacker
 • کلاس Shoke wave
 • کلاس Misdirection

کلاس مختل کننده - Disrupt - کالاف دیوتی موبایل

قدرت پسیو: پس از فعال کردن توانایی هر کلاس، سرعت حرکت بازیکن افزایش پیدا می‌کند.در ادامه به بررسی هر یک از کلاس‌های این دسته‌بندی می‌پردازیم.

کلاس Trap Master

این کلاس‌، یکی از محبوب‌ترین کلاس‌های کالاف دیوتی است که اگر خودتان آن را انتخاب نکنید، قطعا یکی از رقبا یا هم‌تیمی‌هایتان این کلاس را انتخاب خواهند کرد. این کلاس به بازیکن اجازه می‌دهد تا یک تله الکتریکی با ولتاژ بسیار بالا روی زمین قرار دهند.این تله دشمنان را کند کرده و تاثیر مخربی روی سطح بازی انمی می گذارد.

حال تصور کنید که با فعال کردن این کلاس، سرعت حرکتتان بیش‌تر شده است؛ درحالی که حریفتان در همان لحظه در تله شما افتاده و سرعتش کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل است که بسیاری از بازیکنان این کلاس را انتخاب می‌کنند؛ Trap Master یکی از کلاس های محبوب برای  افرادی که کمپ می کنند و به شاتگان علاقه دارند.

کلاس Rewind

همواره دوست داشته‌اید چند ثانیه به عقب برگشته و حریفی را که پشت سرتان بود، زودتر از بین ببرید؟ تبریک می‌گویم؛ این کلاس دقیقا مختص همین کار است. این کلاس به شما اجازه می‌دهد تا در کسری از ثانیه، به مکانی بازگردید که چند ثانیه قبل آن‌جا بودید.

با فعال کردن این قابلیت، به راحتی می‌توانید از خطر فرار کرده و دشمنانتان را غافل‌گیر کنید. اگر بگوییم این کلاس، بهترین کلاس کالاف دیوتی است، اغراق نکرده‌ایم. با فعال کردن این کلاس سرعتتان افزایش پیدا می‌کند و پس از تلپورت، سرعت به 6 ثانیه قبل، در محیط بازی باز خواهید گشت، در حالی که اِنمی در زمان فعلی مشغول به ادامه بازی است.

پس هم از مکان اِنمی و هم از وضعیت بازی به اندازه 6 ثانیه مطلع هستین، حالا زمان این می رسد تا بهترین عمکرد را از خود نشان دهید.

کلاس Trickster

این کلاس هم یکی از بهترین کلاس‌های کالاف دیوتی است؛ با این حال ممکن است در یک بازی این کلاس مفید و کاربردی کالاف استفاده نشود. برای استفاده از کلاس تریکستر لازم است که در بازی حرفه‌ای باشید و بتوانید به خوبی از قابلیت آن استفاده کنید.

کلاس تریکستر به شما این امکان را می‌دهد که دو بدل هولوگرامی از خودتان ساخته که هر کدام مستقل و در خلاف مسیر شروع به حرکت می کنند، همچنین زمانی‌که دشمنانتان این بدل را می‌بینند، آن را با شما اشتباه گرفته و در حین فایت اِنمی با هولوگرام، شما می‌توانید به راحتی به آن‌ها آسیب بزنید. سرعت بازیکن واقعی پس از فعال کردن قابلیت، افزایش پیدا می‌کند.

کلاس Smoke Bomber

قطعا دیده‌اید که نینجاها از یک بمب دود برای گمراه کردن دشمنانشان استفاده می‌کنند و در کسری از ثانیه از خطر می‌گریزند. این کلاس دقیقا همین کار را انجام می‌دهد.کلاس Smoke Bomber  برای غافل‌گیر کردن دشمنان، بی‌نظیر است. یک بمب دودزا اما با این تفاوت که در کنار بمب اصلی چندین بمب فرعی هم منفجر می شود تا فضای بیشتری را پوشش دهد، همچنین هنگامی که اِنمی وارد این دود می شود علاوه بر کاهش دید آنها، به شکل قرمز رنگ برای شما نمایش داده می شوند تا شما بتوانید از بیرون توده دود، به آنها شلیک کنید.

کلاس Hacker

اگر بازیکن قدیمی کالاف دیوتی باشید، خواهید فهمید که توانایی هکر شبیه به پرک در مدرن وارفر ۱ و ۲ است. هکر می‌تواند روی مینی‌مپ دشمنان محدوده نزدیک نویز انداخته و گجت‌های آن‌ها را از کار بیندازد.

بدیهی است که این ویژگی روی هکر حریف کار نمی‌کند. با فعال کردن قدرت هکر، سرعت بازیکن افزایش پیدا می‌کند. فقط این نکته را در نظر بگیرید که با استفاده از این کلاس، تا زمان اتمام هک، شما تقریبا به طور کامل دید خود به محیط بازی را از دست می دهید، پس بهترین زمان استفاده از این کلاس هنگامی است که شما در دید اِنمی نباشد.

کلاس shock wave

این کلاس جدید کالاف دیوتی که عملکرد جالبی دارد که خیلی کاربردی نیست. زمان استفاده از این کلاس کالاف، یک موجی از مبدا کاراکتر شما ایجاد می شود که اگر اِنمی اطراف شما باشد آنها را به طرفین پرت می کند و مقداری دمیج به انها وارد می کند، همچنین این عملکرد به روی تمامی وسایل نقلیه تاثیر گذاشته و آنها را هم منحرف می کند.

کلاس misdirection

misdirection یک کلاس متفاوت، کاربردی و خفن کالاف دیوتی که از سیزن 6 سال 2023 به کالاف دیوتی موبایل اضافه شده، با استفاده از این کلاس یه حاله مواج کمرنگ دور کاراکتر شما ظاهر می شود که با عث کاهش تمامی صدای تولید شده توسط شما مانند شلیک، نید و صدای پا خواهد شد.

همچنین سرعت پلیر از حالت عادی تقریبا 2 برابر می شود و مسافتی که قبلا در 14 ثانیه طی می شد با استفاده از این کلاس در 8 ثانیه طی می شود. نکته مهمتر اینکه زمانی که از این کلاس استفاده می کنید، روی مپ و تصویر انمی تصویر صدای پا، دوتا دیده می شود که این ترفند بسیار جالبی برای گمراه کردن اِنمی است.

دسته‌بندی Defense

 • Defender
 • Spotter
 • Desperado
 • Igniter

دسته‌بندی کلاس های Defense کالاف دیوتی موبایل

قدرت پسیو: آسیب مواد منفجره و ویژگی‌های منفی را کاهش می‌دهد. قدرت دفاع بازیکن بیش‌تر می‌شود.

کلاس Defender

با فعال کردن قدرت این کلاس، از یک سپر استفاده می‌کند که اثر فلش‌بنگ را روی دشمنانتان اعمال می‌کند. تفاوت کلاس دیفندر در بتل رویال با مولتی‌پلیر در این است که در بتل رویال، فلش‌بنگ به دشمنان آسیب می‌زند اما در مولتی‌پلیر، فقط تصویر 2 ثانیه سفید شده و سرعت کاراکتر کم می شود.همچنین این فرصت را دارید تا با کاور در پشت سپر، به شکل موثر تری به دشمنان دمیج بزنید.

کلاس Spotter

این کلاس هم مشابه قابلیت‌های مدرن وارفر است. شما می‌توانید در محدوده‌ای که مشخص کرده‌اید، درخواست کمک هوایی دهید و دشمنان را با جت از بالا بمباران کنید. این کلاس در آخر بازی کاربرد بسیاری دارد؛ زمانی‌که مرز‌های زون کوچکتر شده‌ و تمام دشمنانتان در یک محدوده کوچک قرار گرفته‌اند.

کلاس Desperado

با این کلاس می‌توانید یک مسلسل به همراه سپر برای خودتان بسازید و پشت آن پناه بگیرید. قدرت پسیو این کلاس به شما اجازه می‌دهد که اگر توسط دشمنانتان به زمین افتادید، همچنان با یک کلت به آن‌ها آسیب برسانید. اگر دشمنانتان را در این حالت بکشید، ترمیم شخصی برای شما فعال می شود و دوباره زنده و سالم می‌شوید.

کلاس Igniter

یکی از خفن ترین و جذاب ترین کلاس های کالاف دیوتی است که مناسب پرو پلیرهای سرعتی می باشد، با استفاده از این کلاس در کالاف هنگام حرکت از مخزنی که پشت شما است،  قیر داغ آتشین روی زمین ریخته تا زمانی که اِنمی روی آن می رود، علاوه بر کاهش سرعت، دمیج زیادی به آنها وارد می کند، و فرصت مناسبی برای کیل گرفتن را به وجود می آورد.

دسته‌بندی Stealth

 • Ninja
 • Poltergeist
 • Pumped
 • Quick Strike
 • Jet Boost

دسته‌بندی کلاس Stealth کالاف دیوتی موبایل

قدرت پسیو: صدای حرکتتان کم‌تر می‌شود.

کلاس Ninja

بدون شک، مورد استفاده ترین کلاس برای شاتگان باز ها و پروپلیرها کلاس نینجا است. با برداشتن این کلاس می‌توانید همانند یک نینجا از یک قلاب برای رسیدن به مناطق مختلف نقشه استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از آن به سقف یک ساختمان برسید، بدون این که لازم باشد مسیر زیادی را طی کنید. همچنین می‌توانید آن را روی دشمنانتان استفاده کنید تا در یک زمان کوتاه به نزدیکی آن‌ها برسید. ضمنا خیلی از شاتگان بازها زمان استفاده از این کلاس کالاف دیوتی شلیک هم میکنند که بسیار جذاب و مهار ناپذیر است.

کلاس Poltergeist

اگر به مخفی‌کاری و کشتن دشمنانتان به شکلی پنهانی علاقه دارید، این کلاس مناسب شما است. این کلاس شما را برای یک بازه زمانی، تا حد خیلی زیادی نامرئی کرده، طوری که از فاصله بالای 30 متر قابل رویت نیستید. فقط این را در نظر داشته باشید زمان استفاده از این کلاس اخطاری به دشمنان اطراف شما (The Poltergeist is active) داده می شود تا آنها بیشتر مواظب اطراف خود باشند.

به همراه تریکستر یا بمب دود هم تیمی‌تان استفاده کنید تا دشمنانتان را در یک جا از بین ببرید. فقط یه نکته مهم اینکه زمانی که شما در زمان نامرئی بودن، با اولین شلیک و یا اولین پرشی که که چترتان باز شود و یا رفتن  در آب، اثر نامرئی از بین می رود.

کلاس Pumped

این کلاس، یکی از معدود کلاس‌های کالاف دیوتی است که همراه با یک آیتم یونیک است. با برداشتن این کلاس به یک جت‌پک دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید با آن در هوا پرواز کنید. همچنین می‌توانید از هوا به دشمنانتان شلیک کنید اما دقت شلیک مقداری کاهش پیدا می‌کند.شاید برای برای شما جالب است که تفنگ های کالاف را بشناسید میوانید مقاله بهترین تفنگ های کالاف دیوتی موبایل را بشناسید را بخوانید.

دسته‌بندی Support

 • Medic
 • Refitter
 • Kinetic Station

دسته‌بندی کالاس Support کالاف دیوتی موبایل

قدرت پسیو: زمان ریکاوری و ریوایو شدن را کاهش می‌دهد.

کلاس Medic

با این کلاس یک سپر محافظتی درست می‌کنید که آسیب‌های وارد شده به هم‌تیمی‌هایتان را که در محدوده آن قرار دارند، از بین برده و آن‌ها را هیل می‌کند. این کلاس برای تیم‌های بسیار مهاجم و خشن مناسب است که آسیب بالایی در نبردها می‌بینند و بهتر است یکی از هم‌تیمی‌ها این کلاس را برداشته باشد. با این حال اسکیلی که سپرها را دوباره شارژ کند، بیش‌تر به درد می‌خورد.

کلاس Refitter

این کلاس پک‌های سپر و شیلد را روی زمین می‌اندازد که هم‌تیمی‌هایتان می‌توانند بردارند. همچنین یک توانایی پسیو دیگر نیز فعال می‌شود.

کلاس KineticStation

یکی دیگر از کلاس‌های کالاف دیوتی جدید کینتیک استیشن نام دارد که زمان استفاده از این کلاس یه ذره طلایی روی بدن کارکتر شما ظاهر می شود و به شما این قابلیت رو میده تا در مقابل یک تیر اسنایپر، شاتگان و چند گلوله از گان های معمولی مقاوت کنین و فقط سپر طلایی شما از بین برود. همچنین این ذره تا زمان بودن کلاس تا هر متراژی قابل استفاده است و  در آب هم از بین نمی رود. اما در مقابل تیر جت، برخورد وسایل نقلیه و کلاس سگ ، تاثیری ندارد.

دسته‌بندی Tracker

 • Scout
 • Clown
 • Mechanic
 • Airborne
 • Ravager Luncher

دسته‌بندی کلاس های Tracker کالاف دیوتی موبایل

قدرت پسیو: صدای پای دشمنان را از فواصل دورتر می‌شنوید.

کلاس Scout

درحال حاضر این کلاس، از مفیدترین و بهترین کلاس‌های کالاف دیوتی است. با این کلاس می‌توانید یک دارت حسگر پرتاب کنید که وجود دشمنان را در یک محدوده اسکن می‌کند. تفاوتی ندارد که دشمنانتان پناه گرفته باشند، پشت دیوار یا در یک ساختمان باشند؛ این دارت آن‌ها را اسکن می‌کند. همچنین یک قدرت پسیو اضافه نیز فعال می‌شود؛ شما می‌توانید رد پای دشمنانتان را برای یک مدت کوتاه ببینید.

کلاس Clown

برخلاف اسم این کلاس، یا شاید هم به دلیل اسم این کلاس، شما می‌توانید از سگ‌ها استفاده کنید. با استفاده از توانایی این کلاس، سگ‌هایی به کمک شما می‌آیند که دشمنانتان را پیدا کرده و به آن‌ها آسیب می‌زنند. نمی‌توان کلاس دلقک را بین محبوب‌ترین و حتی مفید‌ترین کلاس‌های کالاف دیوتی قرار دارد؛ اما زمانی‌که مردد هستید، می‌توانید از آن استفاده کنید تا مکان دشمنانتان مشخص شود. همچنین شاید تمایل به آشنایی با بهترین اسکین های کالاف دیوتی موبایل داشته باشید و از طرفی برای خرید اسکین نیاز به سی پی دارید.

کلاس Mechanic

با این کلاس می‌توانید از یک پهپاد EMT استفاده کنید تا به دشمنانتان آسیب وارد کرده، آن‌ها را گیج کنید و سرعتشان را کاهش دهید. همچنین این پهپاد وسایل نقلیه را حتی از پشت دیوارها تشخیص می‌دهد. با این حال مدت زمان استفاده از آن ۱۵ ثانیه در مقابل یک کول‌داون ۱ دقیقه‌ای است که بهتر است این مورد را در نظر بگیرید.

کلاس Airborne

با این کلاس می‌توانید با استفاده از یک منجنیق، اعضای تیم و حتی خودتان را به هوا پرتاب کرده و با چتر و گلاید کردن در یک موقعیت جدید فرود بیایید. اگر شما هم بین اعضای تیم باشید، مدت زمان گلاید کردن بیش‌تر شده و می‌توانید از هوا به دشمنان آسیب بزنید.

کلاس RavAger Luncher

این کلاس پرطرفدار و پرکاربرد رو هم بهتون پیشنهاد میکنم. با استفاده از این کلاس یک راکت لانچر با قابلیت تشخیص خودکار انمی، هلکوپتر و هر وسیله نقلیه ای رو، روی زمین بکارید و شاهد شلیک سنگین به سمت آنها باشید. این کلاس بسیار مناسب راش دادن در مکان های شلوغ و  در عین حال  قابلیت شناسایی انمی می باشد.

لیست بهترین کلاس‌های کالاف دیوتی و مقایسه آن‌ها

 • کلاس‌های رده S
 • کلاس‌های رده A
 • کلاس‌های رده B
 • کلاس‌های رده C
 • کلاس‌های رده D

در این بخش، کلاس‌های مختلف را براساس کاربرد، محبوبیت و مفید بودنشان در دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌کنیم. این تقسیم‌بندی براساس محبوبیت هر کلاس در بازی و نظر گیمرهای مختلف اعمال شده است.

کلاس‌ها از رده S تا D دسته‌بندی شده‌اند؛ رده S بهترین کلاس‌ها و رده D ضعیف‌ترین کلاس‌های کالاف دیوتی را نشان می‌دهد.

کلاس‌های رده S

 • کلاس Rewind
 • کلاس Trap Master
 • کلاس Refitter

کلاس‌های رده A

 • کلاس بمب دود یا Smoke Bomber
 • کلاس Scout
 • کلاس Pumped
 • کلاس Hacker
 • کلاس Airborne

کلاس‌های رده B

 • کلاس Igniter
 • کلاس Ninja
 • کلاس Spotter

کلاس‌های رده C

 • کلاس Desperado
 • کلاس Mechanic
 • کلاس Poltergeist

کلاس‌های رده D

 • کلاس Trickster
 • کلاس Defender
 • کلاس Clown
 • کلاس Medic

چگونه کلاس‌های کالاف دیوتی را ارتقا دهیم؟

زمانی‌که در حالت بتل رویال بازی می‌کنید، می‌توانید چیپ‌هایی را روی نقشه پیدا کنید که با رنگ بنفش علامت‌گذاری شده‌اند. در این صورت ارتقاهایی را برای کلاستان در آن مچ دریافت خواهید کرد. زمانی‌ ارتقایتان موفقیت‌آمیز است که رنگ توانایی‌تان در گوشه راست بالای صفحه، از آبی به بنفش تغییر پیدا کند.

اگر با تنظیمات بتل رویال آشنا نیستید مقاله آموزش تنظیم بتل رویال کالاف دیوتی موبایل را در رسانه ایموجو بخوانید شاید برای شما کاربردی باشد.

به نظر شما بهترین کلاس‌های کالاف دیوتی کدامند؟

در این مقاله به معرفی کلاس‌های کالاف دیوتی پرداختیم و ویژگی‌های هر کلاس را شرح دادیم. همچنین کلاس‌ها را مقایسه کرده و قوی‌ترین و ضعیف‌ترین کلاس‌ها را معرفی کرده‌ایم. حال شما به ما بگویید که به نظرتان بهترین کلاس کالاف دیوتی کدام است؟ شما بیش‌تر از کدام کلاس استفاده می‌کنید؟ با دادن نظر ما را در آپدیت مقالات و نوشتن مقالات مفیدتر یاری کنید.

سوالات متداول

بهترین کلاس‌های کالاف دیوتی کدام‌ها هستند؟

کلاس‌های Rewind و Trap Master را می‌توان بهترین کلاس‌های کالاف دیوتی دانست.

 کدام کلاس بیش‌ترین آسیب را به دشمنان وارد می‌کند؟

درصورت استفاده در موقعیت و زمان صحیح، می‌توانید با کلاس Airborne دشمنانتان را بمب‌باران کنید.

با کدام کلاس‌های کالاف دیوتی می‌توان سریع از خطر فرار کرد؟

کلاس‌های Rewind، Smoke Bomber و Ninja مناسب‌ترین کلاس‌ها برای فرار از خطر در سریع‌ترین زمان هستند.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

5 دیدگاه
 • امیر

  خوب

  • پشتیبانی ایران موجو

   🙏

 • mr art

  کلاس چیه، اون کِلَس

  • پارسا

   دقیقا

 • Khashayar Khojast

  Very good🤩🤩

iranmojo online support