معرفی بازی ماین کرافت

بازی ماین کرافت
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 3074
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

آیا آجر های بلوک سازی رنگارنگ را بخاطر دارید؟ساختن خانه های آجری رنگارنگ و لذت بازی با آنها را چطور؟در بازی ماین کرافت دوباره این حس نوستالژی را تجریه کنید.اما این بار خیلی وسیع تر عمل کنید،جهانی با خلاقیت و اصول و قوانین خود بسازید.

بازی ماین کرافت

بازی ماین کرافت

بازی ماین کرافت یک بازی در ژانر بقا،سند باکس و جهان باز است که توسط کمپانی بازی سازی mojang در نوامبر 2011 برای رایانه ،موبایل و کنسول ارائه شده است. این بازی در ابتدا با زیان برنامه نویسی جاوا نوشته شده و به مرور زمان برای سیستم عامل های مختلف ارائه شده است.بازی ماین کرافت از سال 2020 جز پر فروش ترین بازی های ویدیویی در کل جهان است. اگر میخواهید  یک بازی چند نفره را در سطح جهانی تجریه کنید باید این بازی را از فروشگاه های معتبر جهانی خرید کنید و از نسخه های free و مود این بازی استفاده نکنید.

دربازی Minecraft جهانت را بساز

بازی Minecraft یک بازی جهان باز است و نکته خاص در این بازی ها آزادی حرکت بدون مانع است. بازیکن خودش تصمیم می گیرد که چه چیزی را می خواهد در دنیای بازی کشف کند.تمرکز اصلی در بازی ماین کرافت کشف و استخراج مواد از معادن و تبدیل آن به اقلام دیگر و ساختن ساختمان ها و دستگاه  های خود است.

بازی ماین کرافتجهان هایی را با بلوک های مکعبی تشکیل شده از عناصر خاک و چوب و سنگ های معدن بسازید. این بلوک ها را می توانید استخراج کنید و به موجودی خود اضافه کنید، همچنان می شود این بلوک ها را با هم ترکیب کرد و ابزار، زره و اسلحه هایی برای خود بسازید و در این بازی با هیولاها بجنگید.

با منابع نا محدود،دنیای خود را با  قصر ها و ساختمان های بزرگ حتی راکتور های هسته ای و هر چه فکرش را می کنید خلاقانه بسازید.

در بازی ماین مرافت سه بعد وجود دارد:

عالم بالا

جهان فراگیر بعدی است که بازیکن در آن شروع می کند و بیشتر وقت خود را می گذراند. با دنیای واقعی (درختان، دریاچه ها و غیره) قابل مقایسه است. همچنین در آنجا می‌توانید مواد خام مختلفی را پیدا کنید که بعداً در بازی مورد نیاز خواهند بود (مانند چوب، سنگ، سنگ معدن، آب، غذا و غیره)

Nether

The Nether یک بعدجهنمی است که فقط از طریق پورتال Nether قابل دسترسی است. با استفاده از مواد خامی که فقط در Nether یافت می شود، می توانید یک رئیس به نام Wither ایجاد کنید. همچنین هیولاهای متفاوتی در Nether نسبت به جهان بالا وجود دارد. اینها عموماً قوی‌تر از آنهایی هستند که در جهان ماورا هستند و می‌توانند دائماً ظاهر شوند زیرا هیچ زمانی از روز در جهان وجود ندارد. The Nether نیز چالش برانگیزتر است زیرا پر از گدازه است که می تواند شخصیت را بکشد و باعث از بین رفتن موجودی شود.

The End 

بازیکن به پایان توسط پورتال های زیرزمینی در جهان فراگرد می رسد که از جزایری تشکیل شده است که بر فراز یک فضای خالی تاریک و بدون ته شناور هستند. یک اژدهای رئیس به نام اژدهای اندر از بزرگترین جزیره مرکزی محافظت می کند. با کشتن اژدها دسترسی به پورتال خروجی را آزاد می شود، که با ورود به آن، تیتراژ پایانی بازی و شعر پایانی نشان می‌دهد. در پایان امتیازات، بازیکن به نقطه بازپرداخت خود تله پورت می شود و ممکن است بازی را به طور نامحدود ادامه دهد.

همچنان بخوانید 

گیم پلی و داستان بازی

بازی ماین کرافتماین کرافت یک بازی سه بعدی است که بازیکنان در آن بطور آزادانه انتخاب می کنند که چگونه بازی کنند،در این بازی شما می توانید بصورت اول شخص و سوم شخص بازی کنید. دنیای بازی از اشیاء سه یعدی سخت ساخته شده است که همه بصورت مکعب و مایعات بلوک ها نمایش داده می شوند.

که نشان دهنده مواد مختلفی مانند خاک،سنگ،درخت و جنگل و..هستند.گیم پلی این بازی درمورد برداشتن و قرار دادن این بازی ها است،شما می توانید این بلوک ها را استخراج کنید و در جای دیگر قرار دهید و مکان های جدید بسازید.

ماده ای در این بازی وجود دارد که سنگ قرمز نام دارد و از این ماده برای ساختن دستگاه های مکانیکی و مدار های الکتریکی استفاده می کنند.در بازی ماین کرافت جهان به بیوم هایی تقسیم می‌شودکه از بیابان ها و جنگل های برفی تشکیل می شود.

زمین در این بازی شامل دشت ها، کوه ها، جنگل ها، غارها و بدنه های آبی یا گدازه است.زمان در این بازی بصورت چرخه روز و شب هست که به زمان واقعی 20دقیقه است.

بازی ماین کرافتشما می توانید در این بازی چند دنیای متفاوت بسازید و حالت هر کدام را به دلخواه در ابتدای گیم از حالت Hard تا Peaceful  انتخاب کنید.هرچه سختی بازی بیشتر باشد،هیولا ها  (زامبی،عنکبوت،اندرمن، خزنده و یک اسکلت)می توانند آسیب بیشتری به شما وارد کنند.

درحالت Hardcore که مختص جاوا است اگر بازیکن بمیرد دیگر نمی تواند با آن دنیا ارتباط بگیرد یا باید نقشه را پاک کند، یا به صورت دائم به حالت Spectator سوئیچ کند. این حالت از بازی، در واقع مثل حالت‌های دیگر، یک گیم مود نبوده و با کامند نیز قابل فعال شدن نیست.

این بازی را می توانید به حالت چند نفره در یک جهان باهم بازی کنید و ارتباط برقرار کنید برخی از سرورهای چند نفره قوانین یا مسابقات خاصی دارند که به تعداد زیادی از بازیکنان اجازه می دهد در آن شرکت کنند.

گیم مود های بازی ماین کرافت

ماین کرافت، 4 حالت بازیGame Mode  اصلی دارد: Survival(بقا) ،(خلاقانه) Creative ، (ماجرا جویی)Adventure  و(تماشاگر) Spectatorکه در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم.

 (بقا)Survival

در حالت بقا یک نوار health یا سلامت، hunger یا گشنگی و armor یا زره وجود دارد، که نوار سلامتی به عنوان مثال با حملات هیولاها، سقوط، خفگی، یخ زدن تا حد مرگ یا غرق شدن مصرف می شود. بازیکن یک نوار گرسنگی هم دارد که باید درفاصله های زمانی مشخص با خوردن غذاهای مختلف (گوشت، نان و …) آن رامی کند، در نوار زره هم قدرت زره پوشیده شده نمایش داده می شود.

از آنجایی که چرخه شب و روز 20دقیقه طول میکشد بازیکنان باید پنهگاه هایی برای خود آماده کنند تا بتوانند شب را سر کنند و از هیولاها در امان بمانند.

(خلاقانه) Creative

در این حالت بازیکن به منابع نامحدود دسترسی دارد و میتواند بلوک ها را به راحتی استخراج کند و جا به جا کند، امکان پرواز به تمام نقاط جهان را دارد و در این حالت هیولا ها هیچ آسیبی به بازیکن نمی زنند و حالت گرسنگی برای بازیکنان وجود ندارد،بازیکنان در این حالت بدون هیچ آسیبی می توانند روی پروژه های بزرگ تمرکز کنند.

(ماجرا جویی)Adventure

بازی ماین کرافتدر این حالت منابع محدود است، بازیکن با ابزار های خاصی میتواند بلوک ها را استخراج کند و فقط بلوک هایی که طراح مشخص کرده است قابل استخراج و جابه جایی است.این حالت مناسب نقشه های ماجرا جویی است.

(تماشاگر) Spectator

در این حالت بازیکن با دنیای بازی امکان تعامل ندارد ولی از بین بلوک ها و ساختمان ها و شخصیت ها بصورت آزادانه پرواز می کندو امکان هماهنگ کردن دیدگاه دوربین خود  با دیگر بازیکنان و موجودات وجود دارد.

دانلود نسخه اندروید بازی ماین کرافت

دانلود نسخه IOS بازی ماین کرافت 

ثبت دیدگاه
iranmojo online support