معرفی پرک های کالاف دیوتی موبایل

معرفی پرک های کالاف دیوتی موبایل

معرفی انواع پرک در کالاف | Perk در کالاف

پرک های کالاف دیوتی موبایل یکی از انواع مزایایی است که برای بازیکنان کالاف دیوتی فراهم شده است! پرک‌ها قابلیت‌های متعددی به کاراکترهای شما اضافه می‌کنند، این قابلیت‌ها با ارائه هر فصل دچار تغییراتی می‌شوند. شاید شما هم مانند بسیاری از بازیکنان دیگر با معنی پرک های کالاف آشنایی نداشته باشید. پرک کالاف دیوتی شامل دسته‌بندی سبز، قرمز و آبی می‌شوند که هرکدام برای شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر با پرک های کالاف، این مقاله از اموزش پرک های بتل رویال و اموزش پرک های مولتی را از دست ندهیدما در ایران موجو علاوه بر خرید سی پی به بررسی آیتم های دیگر در کالاف پرداخته ایم!

پرک در کالاف چیست؟

Perk پرک درکالاف دیوتی، به عنوان امتیازات ویژه‌ای تعریف می‌شوند که بازیکنان می‌توانند برای شخصیت‌های خود انتخاب نمایند. این پرک‌ها، که به منزله‌ی بهبودهایی در توانایی‌ها، مهارت‌ها و امکانات می‌باشند، برای بازیکنان این امکان را فراهم می‌آورند تا در شرایط متفاوت بازی، عملکرد بهینه‌تری داشته باشند. اگر میخواهید ویژگی های بیشتری برای برنده شدن در بازی کالاف دیوتی بشناسید مقاله ویژگی‌های بازی کالاف دیوتی را از دست ندهید.

پرک در کالاف چیست؟

برای مثال، برخی از پرک‌ها ممکن است به افزایش سرعت حرکت کمک کنند، در حالی که دیگران می‌توانند میزان آسیب وارده از انفجارها را کاهش دهند. انتخاب پرک‌ها بنابراین، جزء اساسی از استراتژی بازیکنان در کال اف دیوتی به شمار می‌رود. که در ادامه به معرفی آن پرداخته ایم .

معرفی پرک کالاف دیوتی

برای بررسی معنی پرک های کالاف می‌توان اینگونه گفت که پرک‌ها، قابلیت‌های بیشتر برای انواع شخصیت‌های بازی محسوب می‌شوند. انواع مختلفی از این قابلیت‌ها وجود دارند که شما می‌توانید با درنظر گرفتن عملکرد آنها و با بررسی دشمنان خود، بهترین پرک های کالاف دیوتی موبایل را به‌کار بگیرید. بنابراین، اموزش پرک های کالاف دیوتی موبایل بسیار اهمیت دارد چراکه استفاده از پرک مناسب می‌تواند تا حد زیادی در پیروزی شما تاثیرگذار باشد!

انواع پرک های کالاف دیوتی موبایل برروی شخصیت‌های بازی عملکردی متفاوت دارند. برخی از آنها برای افزایش سرعت، برخی دیگر برای تیراندازی و سایر عملکردها بهترین انتخاب محسوب می‌شوند که شما باید باتوجه به شخصیت و شرایط مبارزه، بهترین گزینه را برای افزایش عملکرد کاراکتر خود انتخاب کنید. برای مثال، باتوجه به شرایط مبارزه با انتخاب بهترین پرک برای شاتگان در بتل رویال می‌توانید پیروزی خود را قطعی کنید!

کاربرد پرک ها در کالاف دیوتی موبایل

کاربرد پرک ها در کالاف دیوتی موبایل

پرک های کالاف دیوتی نقش مهمی دارند و بازیکنان را قادر می‌سازند تا تجربه بازی خود را سفارشی‌سازی کنند. هر پرک خصوصیات و مزایای منحصر به فردی دارد که می‌تواند بر روی عملکرد بازیکن در محیط‌های مختلف تأثیر بگذارد. برخی پرک‌ها برای بازیکنانی که دوست دارند به صورت تهاجمی بازی کنند مناسب هستند، در حالی که دیگر پرک‌ها ممکن است برای سبک‌های بازی دفاعی یا استراتژیک بهتر باشند. این انعطاف‌پذیری در انتخاب پرک‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهد تا تجربه‌ای منحصر به فرد از بازی داشته باشند و استراتژی‌های خود را بر اساس آن‌ها تنظیم کنند​​​​.

در اینجا چند نمونه از کاربرد پرک ها در کالاف دیوتی موبایل آورده شده است:

 • افزایش سرعت و چابکی: برخی پرک‌ها به بازیکنان امکان می‌دهند تا سریع‌تر حرکت کنند، سریع‌تر بدوند، یا سریع‌تر از حالت خزیدن به پا خیزند.
 • استتار و پنهان‌کاری: برخی پرک‌ها باعث می‌شوند بازیکنان کمتر توسط دشمنان تشخیص داده شوند، مانند کاهش صدای قدم‌ها یا کمتر دیده شدن توسط دستگاه‌های شناسایی دشمن.
 • افزایش دوام: پرک‌هایی که مقاومت در برابر آسیب‌های خاص مانند انفجارها یا گلوله‌ها را افزایش می‌دهند.
 • تقویت توانایی‌های تاکتیکی: بعضی پرک‌ها می‌توانند توانایی‌های تاکتیکی بازیکنان را تقویت کنند، مثل افزایش سرعت شارژ توانایی‌های خاص یا بهبود عملکرد تجهیزات. کاربرد
 • پرک های گان کالاف دیوتی موبایل: پرک‌هایی که بر عملکرد سلاح‌ها تأثیر می‌گذارند، مانند سرعت تعویض سلاح یا دقت تیراندازی.
  همچنین مقاله بهترین آموزش تنظیمات کالاف دیوتی موبایل به شما کمک می کند تا با استفاده از بهترین تنظیمات برای این بازی محبوب حرفه ای ترین نبرد را تجربه کنید.

انواع پرک های کالاف دیوتی

معرفی انواع پرک در کالاف | Perk در کالاف

انواع پرک های کالاف دیوتی را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد که شامل پرک های سبز کالاف،پرک قرمز کالاف و پرک های ابی کالاف می‌شوند. هر کدام از پرک‌ها در هر دسته‌بندی، قابلیت‌های خاصی را ارائه می‌دهند که درادامه آنها را بررسی می‌کنیم:

پرک ‌های قرمز کالاف

پرک‌ قرمز کالاف بهترین کمک در درگیری‌ها است. برای مثال، پرک Fast Recover در این دسته قرار می‌گیرد که سرعت احیای سلامت شخصیت‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین، پرک Dead Silence منجربه کاهش صداهای تولید شده توسط بازیکنان می‌شود. بنابراین، برای پیروز شدن در درگیری‌ها باید از بهترین پرک های قرمز کالاف دیوتی استفاده کنید.

پرک ‌های قرمز کالاف

 

لیست پرک های قرمز کالاف دیوتی

 • Flak Jacket
 • Agile
 • Persistence
 • Skulker
 • Tactician
 • Iron Long

با پرک های قرمز در کالاف دیوتی بیشتر آشنا شوید:

Flak Jacket

این پرک خسارت ناشی از انواع سلاح مانند مین، نارنجک یا مولوتف را به میزان 35 درصد کاهش می‌دهد. بنابراین، این گزینه یکی از بهترین پرک‌ های اسلحه کالاف دیوتی موبایل است که جان شما را در بسیاری از مواقع نجات می‌دهد.

Agile

با استفاده از این پرک سرعت تعویض مهمات و اسلحه‌های شما افزایش پیدا می‌کند. همچنین، با وجود این پرک می‌توانید در حالت دویدن دقت نشانه‌گیری را تا 85 درصد افزایش دهید.

Persistence

این پرک قرمز کالاف، پوینت مورد نیاز برای گرفتن Scorestreaks را به دوبرابر می‌رساند. اما پس از کشته شدن، امتیازات شما ریست نخواهند شد.

Skulker

با وجود این پرک سرعت راه رفتن و حرکت سینه‌خیر تا 12 درصد افزایش پیدا می‌کند. درصورتی‌که hpپر باشد تاحدودی در افزایش سرعت دویدن هم تاثیرگذار است.

Tactician

با اجرای پرک Tactician می‌توانید دو ابزار تاکتیکال را به‌طور همزمان داشته باشید. به این صورت که می‌توانید از 2 تا Flash Bangیا دو تا نارنجک دودزا استفاده کنید.

Iron Long

بهترین پرک اسنایپ، Iron Long است که کاربردهای زیادی دارد. در بین پرک های اسنایپ بتل رویال این گزینه می‌تواند برای اسنایپر کمپرها، زمانی‌که در حالت در حالت Ads هستند بسیار مفید باشد.

پرک های سبز کالاف

پرک های سبز کالاف

پرک سبز در کالاف دیوتی موبایل  نقشه برای بازیکنان مفید واقع می‌شود. برای مثال، پرک Ghost در این دسته‌بندی، به پنهان کردن بازیکنان از دید دشمن کمک می‌کند. پرک Scavenger مهمات و تجهیزات دشمنان را جمع‌آوری می‌کند. درنتیجه، اگر می‌خواهید برای حرکت در نقشه کالاف دیوتی دچار آسیب نشوید باید بهترین پرک های سبز کالاف دیوتی را بشناسید!

لیست بهترین پرک های سبز کالاف دیوتی موبایل

 • Tracker
 • Cold Blooded
 • Hard Wired
 • Quick Fix
 • Spycraft

با پرک های سبز در کالاف دیوتی بیشتر آشنا شوید.

پرک Tracker

این پرک می‌تواند ردپای دشمنان را در عرض 4 ثانیه به شما نمایش دهد! همچنین، با استفاده از آن می‌توانید با دقت بیشتری موقعیت دشمن را تشخیص دهید.

پرک Cold Blooded

با استفاده از این پرک دشمنان نمی‌توانند اسکور استریک‌های حرارتی شما را شناسایی کنند. بنابراین، زمانی‌که از مقابل آنها رد می‌شوید، آنها شما را شناسایی نکرده و شلیک نمی‌کنند.

پرک Hard Wired

این پرک از منفجر شدن مین جلوگیری می‌کند. درنتیجه، می‌توانید از روی آنها رد شوید. همچنین، این پرک کانتر UAVدشمن را خنثی می‌کند.

پرک Quick Fix

بهترین کاربرد این پرک زمانی است که در درگیری به‌سر می‌برید و به‌طور همزمان، شلیک می‌کنید. در این حین، اگر Damage بخورید پس از کشتن دشمن با گذشت 2 ثانیه HPشما پر خواهد شد.

Spycraft

این پرک به شما چنین امکانی می‌دهد تا مهمات دشمنان را هک کنید! شما می‌توانید انواع مهمات شامل Sentry Gun، وTrip minرا هک کرده و از آنها به‌نفع خود استفاده کنید.

پرک های آبی کالاف

پرک های آبی کالاف

پرک آبی کالاف برای زنده ماندن به بازیکنان کمک می‌کند. پرک Overkill  برای حمل دو سلاح مختلف در یک زمان مفید است. پرک Medic به بازیکنان کمک می‌کند تا هم‌تیمی‌های خود را درمان کنند.

لیست بهترین پرک های آبی کالاف دیوتی

 • Demo Expert
 • Tactical Mask
 • Alert
 • High Alert
 • Survival Training

برای زنده ماندن در مبارزات کالاف دیوتی از بهترین پرک های آبی کالاف دیوتی که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم استفاده کنید:

پرک Demo Expert

یکی از بهترین پرک های اسلحه کالاف دیوتی موبایل Demo Expert است که قدرت سلاح‌های انفجاری شما را تا حد 25 درصد افزایش می‌دهد.

پرک Tactical Mask

با استفاده از این پرک کالاف دیوتی می‌توانید آسیب‌های ناشی از تاکتیکال‌ها را تا 60 درصد کاهش دهید. به این صورت که اگر هنگام استفاده از Flash Bang صفحه سفید شود، به‌جای سه ثانیه، به یک ثانیه زمان نیاز دارد تا صفحه به حالت عادی برگردد.

پرک Alert

این پرک موقعیت جغرافیایی دشمن را در ناحیه نزدیک به شما نمایش می‌دهد. البته، این موقعیت تقریبی است. این احتمال وجود دارد تا زمانی‌که شما به دشمن نزدیک می‌شوید، جابه‌جا شده باشد.

پرک High Alert

کاربرد این پرک به این صورت است که در حالت ads برای استفاده از اسلحه، درصورتی‌که دشمن فاصله زیادی با شما داشته باشد و دید خوبی به آن نداشته باشید، یک فلش زرد رنگ بالای او قرار می‌گیرد تا شناسایی شود.

پرک Survival Training

پرک Survival Training به شما کمک می‌کند تا در هر 30 ثانیه، آسیب کمتری از تاکتیکال‌هایی مانند Emp‌یا Flash Bang دریافت کنید.

بهترین پرک ها برای مولتی پلیر

بهترین پرک ها برای مولتی پلیر

 

یکی از بخش‌های مهم در حالت مولتی‌پلیر اموزش پرک های مولتی است که به موفقیت بازیکنان در مبارزات خود کمک می‌کند.

لیست بهترین پرک های مولتی پلیر

 • Overkill
 • Ghost
 • Scavenger

 

با بهترین پرک‌ ها برای مولتی که به‌کارگیری آنها مفید است بیشتر آشنا شوید:

پرک Overkill مولتی

پرک Overkill یکی از بهترین پرک ها برای مولتی است که به بازیکنان امکان حمل دو اسلحه به‌طور همزمان را می‌دهد. بنابراین، باوجود این پرک بازیکنان می‌توانند در تمام موقعیت‌ها آماده مبارزه با دشمن باشند. این گزینه از این جهت مفید است که بازیکنان می‌توانند یک اسلحه دوربرد برای درگیری‌های دور، و یک اسلحه با برد نزدیک به‌همراه داشته باشند.

پرک Ghost مولتی

یکی از پرک های کالاف دیوتی موبایل مولتی Ghost نام دارد که بازیکنان را از UAV و سایر ابزارهایی که منجربه‌ شناسایی آنها می‌شوند، پنهان می‌کند. باوجود این پرک بازیکنان می‌توانند کاملا آزادانه در نقشه حرکت کنند و نگران شناسایی خود توسط دشمن نباشند.

پرک Scavenger مولتی

با استفاده از این پرک می‌توانید تمام مهمات دشمنان خود که کشته‌اید را به‌دست آورید. باوجود این پرک بازیکنان می‌تواند در طول بازی به مدت بیشتری زنده بمانند.

پرک های اسلحه کالاف دیوتی موبایل

پرک های اسلحه کالاف دیوتی موبایل

پرک های اسلحه کالاف دیوتی موبایل می‌توانند کاربردهای متعددی در روند بازی داشته باشند. برخی از آنها به هدف‌گیری بهتر کمک می‌کنند، برخی دیگر برای بازیابی سریع مفید هستند و بسیاری از کاربردهای دیگر که با استفاده از بهترین پرک برای اسلحه می‌توانید از آنها بهره ببرید. برای مثال، Dead Silence یکی از بهترین پرک های اسلحه کالاف محسوب می‌شود که پیش‌تر درمورد آن توضیح دادیم. برخی از پرک‌های این بازی برای اسنایپرها بهترین عملکرد را دارند.همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سلاح های کالاف دیوتی به مقاله بهترین تفنگ های کالاف دیوتی موبایل را بشناسید در ایران موجو مراجعه کنید.

بهترین پرک برای اسنایپ شامل موارد زیر می‌شوند:

 • Head shot slow
 • Wounding
 • Sleight of Hand

با بهترین پرک‌ها برای اسنایپ کالاف دیوتی بیشتر آشنا شوید:

پرک Head shot slow

اولین گزینه در لیست بهترین پرک برای اسنایپر، پرک Head shot slow است. همانطور که از نامش پیداست، با استفاده از این پرک بازیکنان می‌توانند هنگام استفاده از اسنایپر، سر دشمنان را مورد هدف قرار دهند. اما درصورتی‌که دشمن کشته نشود، سرعت حرکت آن کندتر می‌شود.

  پرک Wounding

یکی از بهترین پرک های اسنایپر کالاف Wounding نام دارد که سرعت پر شدن میزان سلامتی دشمنان را کاهش می‌دهد. به این صورت که شما به دشمنان دمیج وارد می‌کنید، و میزان پر شدن نوار سلامتی آنها نسبت به حالت عادی دیرتر پر خواهد شد.

 معرفی پرک Sleight of Hand

یک گزینه‌ برای بهترین پرک برای اسنایپ مولتی، پرک Bullet Return است که بسیار برای شاتگان‌ها مفید واقع می‌شود. به‌طوریکه می‌توان گفت بهترین پرک برای شاتگان مولتی است. با استفاده از این پرک، زمانی‌که شما دشمنان خود را بکشید، به‌صورت رندوم و بدون نیاز به عوض کردن خشاب، یک گلوله به اسلحه شما اضافه خواهد شد.

بهترین پرک های کالاف دیوتی بتل رویال

در آموزش بتل رویال کالاف دیوتی موبایل استفاده از بهترین پرک های کالاف بسیار اهمیت دارد. در جدیدترین آپدیت سیستم پرک های جدید برای بتل رویال، امکان استفاده از 3 عدد پرک به‌صورت همزمان برای هر سلاح وجود دارد. البته، باتوجه به سلاح مورد نظر نوع این پرک‌ها متفاوت خواهد بود.

لیست بهترین پرک های بتل رویال کالاف دیوتی

 • Stablizer
 • hip fire boost
 • sniper expert

با بهترین پرک‌های کالاف دیوتی بتل رویال بیشتر آشنا شوید:

پرک Stablizer بتل رویال

پرک Stablizer بتل رویال میزان دقت سلاح شما را تا 15 درصد افزایش می‌دهد. به این صورت‌که هنگام شلیک گلوله سلاح یک نقطه خاص را مورد هدف قرار می‌گیرد. این پرک در رنگ‌های متغیر ارائه می‌شود که دقت‌های متفاوتی دارند. در رنگ طلایی آن با شلیک به دشمن سرعت دویدن بازیکن کم نمی‌شود.

پرک hip fire boost بتل رویال

پرک hip fire boost بتل رویال به تمرکز بیشتر بازیکنان هنگام شلیک کمک می‌کند. به این صورت که این پرک باعث کوچک‌تر شدن طیف اصابت گلوله‌ها می‌شود. این گزینه میزان دقت و کنترل سلاح را تاحدی زیادی افزایش می‌دهد.

پر ک sniper expert بتل رویال

بهترین پرک برای اسنایپر بتل رویال  sniper expertاست که به‌طور مخصوص برای اسنایپرها استفاده می‌شود. این گزینه می‌تواند ظرفیت خشاب را تا 30درصد افزایش دهد اما میزان افزایش ظرفیت به رنگ پرک بستگی دارد. همچنین، سرعت تعویض خشاب توسط آن افزایش پیدا می‌کند.
اگر علاقه مند به بازی های کالاف دیوتی هستید مقاله کامل‌ترین آموزش پرک های کالاف دیوتی وارزون در ایموجو می تواند برای شما چذاب باشد.

بهترین پرک های کالاف دیوتی موبایل از نظر شما

در این مطلب به‌طور مفصل درمورد انواع پرک های کالاف دیوتی موبایل مطالعه کردید. این قابلیت در کالاف دیوتی تا حد زیادی به موفقیت بازیکنان کمک می‌کند. آنها می‌توانند در بین انواع پرک های کالاف دیوتی در دسته‌بندی‌های قرمز، سبز و آبی، باتوجه به شرایط مبارزه بهترین گزینه را انتخاب کنند تا احتمال پیروزی خود را افزایش دهند. اکنون شما برای ما بنویسید، در بین انواع پرک های کالاف که در این مطلب بیان کردیم، شما از کدام یک استفاده می‌کنید؟ آیا از پرک جدید کالاف که در این مطلب اشاره نشده است استفاده می‌کنید؟

سوالات متداول

معنی پرک کالاف دیوتی چیست؟

پرک های کالاف دیوتی موبایل قابلیت‌هایی هستند که به کاراکترهای بازی اضافه می‌شوند تا قابلیت‌ها و عملکردهای آنها را بهبود دهند.

انواع پرک های کالاف دیوتی کدام هستند؟

انواع پرک های کالاف دیوتی را می‌توان به سه دسته آبی، قرمز و سبز تقسیم کرد که هرکدام از آنها قابلیت‌های منحصر به‌فردی ارائه می‌دهند.

بهترین پرک کالاف دیوتی کدام است؟

از جمله بهترین پرک های کالاف دیوتی می‌توان به Tracker، Hard Wired در دسته‌بندی سبز، Alert، Demo Expert در دسته‌بندی آبی و Flak Jacket، Persistence در دسته‌بندی قرمز اشاره کرد.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

4 دیدگاه
 • Alydin

  ممنون بابت اموزش بی زحمت فعال کردن خودکار پرک تو بتل رویال هم اموزش بدید که خودش برداره ممنون از شما

  • پشتیبانی ایران موجو

   🙏

 • ابو

  بسیار عالی و کاربردی تنکیو بیبی گرل

  • پشتیبانی ایران موجو

   ممنون از شما

iranmojo online support