Tencent عمده سهام سازنده Don’t starve، Klei entertainment را خرید!

klei entertainment
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 504
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

جیمی چنگ بنیان‌گذار و مؤسس استودیو تنسنت tencent روز جمعه در تالارهای رسمی این شرکت اعلام کرد که غول فناوری چینی یعنی شرکت تنسنت  tencent اکثریت سهام klei entertainment را که توسعه‌دهنده کانادایی بازی don’t starve بوده را خریداری کرده است. در ادامه چنگ نوشت که به عنوان بخشی از این توافق‌نامه خرید سهام klei entertainment استقلال کامل در حوزه‌های خلاقیت و عملیات را در تمام جنبه‌های استودیو ازجمله پروژه‌ها، استعدادها و موارد دیگر به طور کامل حفظ می‌کند. چنگ عامل اصلی برای امضای این توافق‌نامه و خرید سهام از klei را یک صنعت در حال تغییر اعلام کرده است.

کلی اینترتینمنت klei entertainment  برای اولین‌بار در سال 2003 در اینجا و polygon نمایان شده است. این شرکت در همان سال 2003 با انتشار نسخه Don’t starve که یک بازی عجیب‌وغریب برای بقا با سبک هنری بازیگران است به شهرت رسید. این بازی در نهایت به نام don’t starve toghether تغییر یافت که برخی از ویژگی‌ها نظیر بازی چندنفره و یا سایر ویژگی‌ها که در نسخه‌های قبل نبوده است را به بازی اضافه کرده است. چنگ، klei  را در سال 2005  در ونکوور –بریتیش کلمبیا – تأسیس کرد. از دیگر بازی‌های این مجموعه می‌توانیم به Shank 2010 و Mark of ninja 2012 اشاره کنیم. در ادامه مطلب با بخش اخبار گیم سایت ایران موجو همراه باشید.

حقایقی در خصوص شرکت Tencent

بازی Don’t starve toghether در واقع اولین جایی است که رابطه klei entertainment  با شرکت tencent  آغاز شد. در سال 2016 klei entertainment توانست بازی Don’t starve toghether را به چین بیاورد که باعث موفقیت در دیده‌شدن این بازی شد. لازم به ذکر است که بازی Don’t starve toghether نخستین بازی بود که در پلتفرم وی‌گیم WE game راه‌اندازی شد که این بازی معادل با بازی استیم stem از شرکت tencent می‌باشد. جیمی چنگ گفته است که ما بسیاری از شرکت‌های مختلف را بررسی کردیم و در طول سال‌ها با ناشران و توسعه دهندگان زیادی کار کرده‌ایم و در این سال‌ها احساس کرده‌ایم که تنسنت tencent  تنها شرکتی است که به ما این امکان را می‌دهد تا سطح کنترل موردنیاز خود را حفظ کنیم.

چنگ همچنین اضافه کرد که شرکت تنسنت tencent  پس از کسب سهام عمده klei، تجربه بازیکنان امریکا شمالی باید بدون تغییر باقی بماند و این در حالی است که کسانی که در چین زندگی می‌کنند پشتیبانی بهتر را دریافت می‌کنند. این رویداد از اولین باری که شرکت بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده بازی‌های ویدئویی در جهان Tencent  در ناشران و توسعه دهندگان غربی سرمایه‌گذاری کرده است بسیار دور می‌باشد. شرکت Tencent همچنین در شرکت‌های فناوری مجاور بازی مانند Diort و Reddit نیز سرمایه‌گذاری کرده است. بر اساس گزارش سال 2017 درآمد حاصل از این سرمایه‌گذاری‌ها به مؤسس pony کمک کرده است که ماهواتنگ به ثروتمندترین مرد چین تبدیل شود.

پشتیبانی از بازی

چنگ در ادامه اظهاراتش بیان داشت که ” بازیکنان در چین بخش بزرگی از مخاطبان بازی‌های ما را تشکیل می‌دهند و ما در سال‌های اخیر نیز از بازی‌های خود در کشور چین پشتیبانی کرده‌ایم. انتظارات ما از نحوه عملکرد بازی در چین و یا در سراسر جهان تفاوتی نخواهد کرد اما این همکاری شرایط را برای اجرای پشتیبانی بهتر در چین فراهم خواهد کرد.

تنسنت  Tencent در کدام شرکت‌ها سهام دارد؟

شرکت چینی تنسنت Tencent یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در زمینه تهیه‌کنندگی، توسعه‌دهنده بازی‌های آنلاین، سرمایه‌گذار و ناشر بازی‌های ویدئویی می‌باشد. شرکت تنسنت tencent در واقع یکی از غول‌های تکنولوژی و سرمایه‌گذاری در چین است به‌طوری‌که یک مجموعه بزرگ از سرگرمی‌ها محصولات در زمینه بازی‌های ویدئویی و اینترنتی را در اختیار دارد. تنسنت tencent را می‌توان با شرکت‌هایی مثل گوگل و فیس‌بوک در چین هم‌تراز دانست؛ اما نام این شرکت در سطح جهان نیز به دلیل سرمایه‌گذاری‌های متعدد در شرکت‌های دیگر به‌ویژه در زمینه بازی‌های ویدئویی نامی آشنا و دارای شهرت است.

شرکت تنسنت Tencent دارای سهام در بیش از 300 شرکت است و این مسئله موجب می‌شود که شرکت دیگری توان رقابت با تنسنت را در زمینه سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام داده است را نداشته باشد. امیدواریم از این مطلب سایت ایران موجو به نحو احسنت استفاده کرده باشید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support