بررسی بازی متال گیر سالید

بررسی بازی متال گیر سالید
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 545
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

متال گیر بدون شک بهترین سری بازی‌های اکشنی است که تا کنون به بازار عرضه شده‌اند. در بین بازی‌های این سری، بازی‌های تحت عنوان متال گیر سالید (Metal gear solid) از جذاب‌ترین گزینه‌ها محسوب می‌شود که در این مطلب بیشتر با آنها آشنا می‌شویم. نقدهای مثبت بسیاری درمورد این بازی وجود دارد، بازی‌های متال گیر سالید، بسیارهیجان‌انگیز، پیچیده و در عین حال با ویژگی‌هایی کاملا شگفت‌انگیز عرضه شده‌اند.

با وجود آنکه یک سری نقدهای منفی درمورد پیچیدگی این بازی وجود دارد، اما بازی‌های تحت این عنوان بازی‌های فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شوند که تواسته‌اند ابهت سری بازی‌های متال گیر را پس از 25 سال حفظ کنند. در ادامه با بازی‌های متال گیر سالید و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا می‌شوید. همچنین یک خبر خوب برای طرفداران این سری از بازی‌ها درمورد آپدیت آن منتشر شده است که در انتهای مطلب، جزئیات آن را بررسی می‌کنیم.

بهترین بازی های ps5 در سال 2022 برای طرفداران پلی استیشن

معرفی مجموعه بازی‌های metal gear

معرفی مجموعه بازی‌های metal gear

Introducing the metal gear games collection

با نگاهی به تاریخچه بازی‌های ویدیویی، می‌توان به این نتیجه رسید که مجموعه metal game همواره یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. نسخه اولیه این بازی در سال 1987 در فرمت MSX2 به بازار عرضه شد. پس از استقبال بی‌نظیر از این بازی، نسخه‌های بیشتری از آن به بازار عرضه شدند تا کنون که تعداد بازی‌های این مجموعه به 11 عدد می‌رسد. در این مجموعه بازی‌ها، یک خط داستانی دنبال می‌شود. اما این داستان پیچیدگی‌هایی دارد که به جذابیت بازی اضافه می‌کنند.

در بازی‌های این مجموعه با ویژگی‌های خاصی مواجه می‌شوید که شما را برای صرف زمان بیشتر در بازی جذب می‌کنند. این ویژگی‌ها در کنار داستان پیچیده و درعین جذاب بازی‌های متال گیر باعث شده‌اند تا پس از 25 سال، این بازی‌ها همچنان جزو انتخاب‌های محبوب بازیکنان باشند.

روایت بازی‌های متال گیر سالید

وقتی از پیچیدگی داستان متال گیر سالید صحبت می‌کنیم، به داستانی اشاره داریم که طی 25 سال شاخ و برگ پیدا کرده است. داستان بازی‌های متال گیر از سال 1964 آغاز می‌شود و ادامه پیدا می‌کند. در طی این داستان، یک شخصیت وفادار به نام بیگ باس (Big Boss) وجود دارد که به‌عنوان سرباز نمونه وطن خود ظاهر می‌شود. او پس از خدمت به کشورش، مجبور می‌شود که نزدیک‌ترین فرد زندگی خود را به کشتن دهد. پس از این کار، او متوجه می‌شود که بازیچه سیاست قرار گرفته است.

همچنین، شخصیت سالید اسنیک در این بازی‌ها، فردی بدون خانواده است که زندگی خود را برای اجرای عدالت در خطر می‌اندازد. او تمام عمرش را به این کار پرداخته و هیچکسی را ندارد که منتظرش باشد، درنتیجه در این مسیر با شجاعت کامل پیش می‌رود. سالید اسنیک هم ابتدا یک سرباز آمریکایی بود، اما با گذشت زمان برای کمک به مردم تلاش کرد و در این مسیر خود را تنها یافت.

سالید اسنیک، اسم رمزی یا واقعی؟

بسیاری از افراد می‌پرسند که چرا در تمام بازی‌های متال گیر سالید، به شخصیت‌ها Snake گفته می‌شود؟ درواقع این نام یک رمز است که برای اولین بار برای بیگ باس به کار رفت. به همین دلیل پسران بیگ باس هم این لقب را دریافت کرده‌اند.

زمانی که او در سال 1972 در کما بود، Major Zero او را به یک آزمایشگاه مخصوص منتقل کرد تا با استفاده از کلون‌های او و انتقال آنها به رحم یک زن، فرزندانی بسیار مشابه با بیگ باس ایجاد کند. این پروژه درنهایت به ایجاد دو پسر با نام‌های رمزی Solid Snake و Liquid Snake ختم شد. البته، یک کلون دیگر هم بود که از آن Solidus Snake ایجاد شد، اما نه از همان زن، بلکه مادر او نژاد ژاپنی دارد.

بررسی بازی‌های متال گیر سالید

همانطور که گفتیم، این مجموعه شامل 11 عدد بازی می‌شود که تمام آنها از بازی متال گیر منتشر شده در سال 1987 نشات می‌گیرند. این بازی در زمان خودش اولین بازی در سبک مخفی‌کاری شناخته می‌شد. در سال‌های متوالی نسخه‌های بیشتری از این بازی منتشر شدند که درادامه آنها را بررسی می‌کنیم:

متال گیر ۲: سالید اسنیک

متال گیر ۲: سالید اسنیک

متال گیر ۲

دومین بازی از سری بازی‌های متال گیر در سال 1990 با نام متال گیر 2: سالید اسنیک منتشر شد. این بازی به‌عنوان دنباله مستقیم سری قبلی خود نوشته شده است.

در این بازی، چند سال پس از وقایع بازی قبلی، سالید اسنیک باید برای نجات جان یک دانشمند، به سرزمینی به نام Zanzibar نفوذ کند. این نسخه هم مانند نسخه اولیه با سبک مخفی‌ کاری طراحی شده است. از لحاظ ویژگی‌های مختلف، می‌توان گفت که این گزینه به‌خوبی متال گیر اولیه را تکمیل می‌کند.

متال گیر سالید ( Metal Gear Solid)

متال گیر سالید

Metal Gear Solid

این بازی به‌صورت اختصاری به MGS معروف شده است. با عرضه این بازی، استقبال آن به‌حدی بود که بیش از 6 میلیون نسخه کپی از آن به بازار روانه شد.

در داستان این بازی، 6 سال پس اتفاقاتی که در نسخه قبلی رخ داد، لیکوئید اسنیک یکی از پسران بیگ باس، همراه با آسلات (یکی از افراد لیکوئید اسنیک) کنترل جزیره‌ای به نام «شدو موزز» را در درست می‌گیرند. آنها دو هدف برای این کار خود دارند، دریافت بقایای جسد سرباز بیگ باس و دریافت ۱ بیلیون دلار پول.

متال گیر سالید: شبح بابل ( Metaru Gia: Gōsuto Baberu)

متال گیر سالید: شبح بابل ( Metaru Gia: Gōsuto Baberu)

Metaru Gia: Gōsuto Baberu

وقایع این این بازی، هفت سال پس از اتفاقات نسخه اولیه این سری اتفاق می‌افتند. در این نسخه شخصیت اصلی، سالید اسنیک نام دارد که یک پروژه مخفی با اسم رمزی بابل برعهده او است. در طی این بازی، این شخصیت سعی دارد که پروژه متال گیر را احیا کند و یک سلاح بسیار مخرب بسازد.

متال گیر سالید ۲: پسران آزادی (Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty)

متال گیر سالید ۲: پسران آزادی (Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty)

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

این بازی در سال 2001 برای کنسول‌های پلی استیشن دو به بازار عرضه شد. داستان این بازی دو سال پس از اتفاقات جزیره شدو موزز اتفاق می‌افتد. شخصیت‌ اصلی آن رایدن نام دارد که نقش مثبتی را ایفا می‌کند. او در طی داستان بازی متوجه کشفیاتی می‌شود.

متال گیر سالید ۲: سابستنس

متال گیر سالید ۲: سابستنس

metal gear solid 2 substance

این نسخه، یک بازی گسترده‌تر از نسخه قبلی خود یعنی متال گیر سالید ۲: پسران آزادی محسوب می‌شود که یک سال پس از عرضه نسخه اولیه، برای ایکس باکس، مایکروسافت ویندوز، و پلی استیشن دو منتشر شد.

متال گیر سالید: زوج اسنیک (Metal Gear Solid: The Twin)

متال گیر سالید: زوج اسنیک (Metal Gear Solid: The Twin)

Metal Gear Solid: The Twin

بازی زوج اسنیک با سبک ماجراجویی و مخفی کاری طراحی شده است. گیم‌پلی این بازی درواقع شبیه‌سازی شده بازی Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty محسوب می‌شود. در این بازی تمام مناطق اصلی و دشمنان یکسان هستند، اما راه‌های جدیدی برای مبارزه با دشمنان ارائه شده است. برای مثال، می‌توان به توانایی شلیک از دید اول شخص اشاره کرد.

متال گیر سالید ۳: اسنیک ایتر ( MGS 3: Snake Eater)

در بازی اسنیک ایتر مانند بازی‌های سری قبلی، شخصیت اسنیک وجود دارد. این شخصیت باید بدون اینکه شناسایی شود از دشمنان عبور کند. در این بازی سلاح‌های متنوعی ارائه می‌شوند تا بازیکنان بتوانند به‌راحتی دشمنان خود را شکست دهند. همچنین، در این بازی جزئیات بیشتری اضافه شده‌اند که به جذابیت آن اضافه می‌کنند.

متال گیر سالید ۳: سابسیستنس

متال گیر سالید ۳: اسنیک ایتر ( MGS 3: Snake Eater)

این بازی نسخه ارتقا یافته بازی متال گیر سالید 3 محسوب می‌شود. از ویژگی‌های اضافه شده برروی این بازی می‌توان به دوربین جدید اضافه شده به منوی اصلی، یک دیسک اضافه به‌همراه قابلیت بازی چندنفره آنلاین اشاره کرد.

متال گیر سالید: (Metal Gear Solid: Portable Ops)

متال گیر سالید: (Metal Gear Solid: Portable Ops)

Gear Solid: Portable Ops

این بازی که به اختصار به MGO شهرت یافته، یکی از بازی‌های مجموعه متال گیر است که در سال 2006 عرضه شد. این بازی ادامه دو نسخه پیشین خود متال گیر: فرزندان آزادی و متال گیر: اسنیک ایتر محسوب می‌شود.

متال گیر سالید موبایل (Metal Gear Solid Mobile)

متال گیر سالید موبایل (Metal Gear Solid Mobile)

Metal Gear Solid Mobile

در این نسخه برای اولین بار بازی متال سالید برای تلفن همراه عرضه شد. این نسخه به مناسبت بیستمین سالگرد استودیوی ژاپنی کوجیما پروداکشنز روانه بازار شد. در سال 2008، نوکیا این نسخه از مجموعه متال گیر سالید را برای پلتفرم ان-گیج منتشر کرد.

متال گیر سالید ۴: سلاح‌های میهن‌پرستان (Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots)

متال گیر سالید ۴: سلاح‌های میهن‌پرستان (Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots)

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

داستان نسخه چهارم این بازی، 5 سال پس از واقعه بیگ شل که در نسخه متال گیر اسید 2: پسران آزادی اتفاق افتاده بود اجرا می‌شود. در این زمان داستان بازی درمورد سالید اسنیک که پا به سن گذاشته است و با نام اولد اسنیک شناخته می‌شود، به نمایش درمی‌آید. اولد اسنیک در این نسخه برای آخرین ماموریت خود که از بین بردن دشمن دیرینه‌اش لیکوئید اسنیک است، آماده می‌شود.

متال گیر سالید: رهروی صلح (Metal Gear Solid: Peace Walker)

متال گیر سالید: رهروی صلح (Metal Gear Solid: Peace Walker)

Metal Gear Solid: Peace Walker

این نسخه از بازی‌های متال گیر، در شخص سوم ارائه شده است. شخصیت اصلی در این بازی، یک اسنیک است که جنبه‌های کوماندویی ارائه می‌دهد. این بازی دنباله بازی‌های پرتابل آپس و اسنیک ایتر محسوب می‌شود. این بازی هم در سبک شخص سوم ارائه شده است. در این نسخه دو حالت ارائه می‌شود که شامل ماموریت و پایگاه مادر می‌شوند.

متال گیر آنلاین (Metal Gear Online)

متال گیر آنلاین (Metal Gear Online)

Metal Gear Online

این بازی به‌صورت چند نفره با سبک مخفی کاری و شخص سوم طراحی شده است. در این بازی به‌طور همزمان 16 بازیکن می‌توانند به‌صورت آنلاین بازی کنند. در طراحی این بازی از یک سیستم جدید به نام سوکو استفاده شده است، این سیستم به بازیکنان چنین اجازه‌ای می‌دهد تا به‌راحتی به اطلاعات هم‌تیمی‌های خود دسترسی داشته باشند.

متال گیر سالید تاچ ( Metal Gear Solid Touch)

متال گیر سالید تاچ ( Metal Gear Solid Touch)

Metal Gear Solid Touch

این بازی تیراندازی سوم شخص در سال 2009 به‌عنوان یکی از بازی‌های مجموعه متال گیر به بازار عرضه شد. این بازی به‌صورت انحصاری برای سیستم عامل ios عرضه شده است، کاربران اپ استور می‌توانند آن را دانلود کنند. این بازی براساس متال گیر سالید ۴: سلاح‌های میهن‌پرستان ساخته شده ‌است.

متال گیر سالید: گراند زیروز (Metal Gear Solid V: Ground Zeroes)

متال گیر سالید: گراند زیروز (Metal Gear Solid V: Ground Zeroes)

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

بازی متال گیر سالید: گراند زیروز نهمین بازی از مجموعه متال گیر است اما اولین بازی در این سری محسوب می‌شود که به سبک جهان باز ساخته شده ‌است. داستان این بازی در سال 1974 اتفاق می‌افتد که دنباله اتفاقات بازی رهرو صلح هستند. شخصیت اصلی در این بازی، اسنیک عریان نام دارد، که باید به کمپ امگا نفوذ کرده و چیکو و پاز را آزاد کند.

متال گیر سالید ۵: فانتوم پین  (Metal Gear Solid V: The Phantom Pain)

متال گیر سالید ۵: فانتوم پین  (Metal Gear Solid V: The Phantom Pain)

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

در این بازی، شخصیت اصلی ونوم اسنیک نام دارد. عناصر این سری از بازی‌ها در این نسخه تقریبا مشابه هستند. اتفاقات این سری پس از نسخه متال گیر سالید: گراند زیروز اتفاق می‌افتند. این اتفاقات در سال 1984 صورت می‌گیرند. این نسخه توانست مقام بهترین بازی سال 2015 را کسب کند.

در آخرین نسخه این مجموعه، متال گیر سالید دلتا: اسنیک ایتر چه می‌گذرد؟

متال گیر سالید دلتا

Metal Gear Solid Δ Snake Eater

آخرین بازی مجموعه متال گیر، متال گیر سالید دلتا اسنیک ایتر (Metal Gear Solid Delta: Snake Eater) نام دارد. این نسخه به‌عنوان یک بازسازی از نسخه متال گیر سالید ۳: اسنیک ایتر که در سال ۲۰۰۴ عرضه شده، ارائه شده است. داستان این بازی در سال 1964 اتفاق می‌افتد، شخصیت اصلی آن هم مانند همیشه یک اسم رمزی به نام نیکد اسنیک دارد. او یک مامور مخفی است که باید جان یک دانشمند هسته‌ای را نجات دهد. در این حین، او از تکمیل شدن یک ابر سلاح هسته‌ای هم جلوگیری می‌کند.

البته، تمام این اطلاعات از تریلر منتشر شده از این نسخه به‌دست آمده است. بازی اصلی همچنان درحال توسعه است اما به زودی عرضه خواهد شد. طرفداران این سری، بسیار برای آخرین نسخه آن هیجان‌زده هستند. افراد زیادی تریلر منتشر شده را به‌خوبی زیر نظر گرفته‌اند تا هرگونه نکته مهم درمورد این نسخه جدید را کشف کنند. از عناصر اصلی این بازی که در تریلر نمایش داده می‌شوند، شامل شگوهاد، کروکودیل، زنجیره غذایی و اسنیک ایتر اشاره کرد.

شاید علاقه مند به دیدن تریلر بروز رسانی متال گیر سالید دلتا باشید

جمع‌بندی

با شنیدن نام مجموعه بازی‌های متال گیر اولین چیزی که به ذهن بازیکنان می‌آید، محبوبیت بازی‌های این مجموعه است. بازی‌های متال گیر سالید، شامل نسخه‌های متفاوت می‌شوند که هرکدام ویژگی‌های خاص و در عین حال داستانی مشابه را ارائه می‌دهند. در این مطلب با انواع نسخه‌های بازی متال گیر سالید به‌خوبی آشنا شدید، همچنین آخرین نسخه این سری از بازی‌ها را با توجه به تریلر منتشر شده از آن بررسی کردیم. با توجه به مطالبی که مطالعه کردید، برای ما بنویسید نظر شما درمورد بازی‌های متال گیر چیست؟ از بین نسخه‌های ارائه شده کدام بازی مورد علاقه شما است؟

ثبت دیدگاه
iranmojo online support