آموزش رفع ریپورت تلگرام

 • تاریخ ثبت
 • بازدید 146
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

 آیا تا به حال تجربه کرده‌اید که در تلگرام ریپورت شده باشید؟ آیا این موضوع برای شما یک معضل بزرگ و ناخوشایند است؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. در این راهنما، شما با گام‌های کاربر پسند و موثر برای رفع ریپورت تلگرام آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید تا با یک دستورالعمل ساده، دوباره به دنیای جذاب  تلگرام بازگردید.

ریپورت تلگرام چیست؟

ریپورت تلگرام زمانی ایجاد می‌شود که قوانین تلگرام را زیر پا بگذارید یا افراد دیگر را گزارش دهید. اگر فعال باشد، دیگر نمی توانید برای افراد ناشناس پیام ارسال کنید. شما فقط می‌توانید به مخاطبینی که شماره آنها در تلفن شما است پیام ارسال کنید.

هدف از ریپورت تلگرام جلوگیری از ارسال پیام توسط افراد مزاحم و جلوگیری از ارسال بیش از حد تبلیغات به سایر کاربران است. بنابراین گزارش تلگرام نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند، بلکه در بسیاری از موارد مفید خواهد بود. اگر اکانت شما توسط تلگرام ریپورت می‌شود، می‌توانید با چند روش ساده که در ادامه به آن می پردازیم،رفع ریپورت تلگرام را انجام دهید.

دلایل ریپورت شدن در تلگرام

 • ارسال بیش از 100 پیام به افراد ناشناس
 • استفاده از پروفایل شخص دیگری به عنوان پروفایل خود
 • عضو شدن در گروه‌ها و کانال‌هایی که محتوای آنها خلاف قوانین تلگرام است
 • استفاده از تلگرام‌های غیر رسمی به جای استفاده از تلگرام اصلی
 • ارسال یا بازارسال بیش از حد پیام‌ها و تصاویر حاوی پیوند به دیگران
 • ارسال برچسب غیر قانونی به سایر کاربران
 • افزودن و حذف مداوم کاربر به گروه‌های تلگرام

گزینه Report spam اولین و حیاتی ترین عامل برای ایجاد گزارش است. هنگامی که شخص ناشناس برای شما پیامی ارسال می‌کند، دو گزینه افزودن مخاطب و گزارش هرزنامه در بالای صفحه چت قرار می‌گیرد.

اگر گزارش هرزنامه را انتخاب کنید، آن شخص دیگر نمی‌تواند برای شما پیام ارسال کند. اگر این عمل برای فردی به صورت مستمر انجام شود، پس از مدتی توسط تلگرام ریپورت می‌شود. مورد ذکر شده تنها دلیل ایجا د گزارش در تلگرام نیست. دلایل مختلف دیگری که در بالا به آن اشاره کردیم، ممکن است باعث گزارش یا ریپورت شدن شما شود.

روش‌های رفع ریپورت تلگرام

 • استفاده از ربات گزارش رفع فوری تلگرام
 • ساخت حساب کاربری جدید و تغییر ID
 • دریافت پیام از افراد ناشناس
 • ارسال ایمیل به پشتیبانی تلگرام
 • تماس با پشتیبانی تلگرام
 • اکانت تلگرام خود را حذف کنید
 • تبادل اطلاعات تلگرام با شخص دیگر
 • استفاده از نسخه رسمی تلگرام

در قسمت قبل با رپورت تلگرام و علل آن آشنا شدید و اکنون بهتر راه حل‌های رفع ریپورت تلگرام را درک می‌کنید. با انجام اقداماتی که در ادامه به شما خواهیم گفت، حساب شما به سرعت و به راحتی از گزارش حذف می شود.

استفاده از ربات گزارش رفع فوری تلگرام

یکی از مطمئن ترین راه‌های ممکن برای رفع ریپورت استفاده از ربات رسمی تلگرام است. برای استفاده از این ربات مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا عبارت spambot@ را در قسمت جستجوی تلگرام وارد کنید و در قسمت نتایج ربات spam info را با تیک آبی انتخاب کنید.
 2. برای شروع ربات، کلمه Start را فشار دهید.
 3. در مرحله بعد، متنی دریافت خواهید کرد که توضیح می‌دهد حساب شما گزارش شده است. در این قسمت این اشتباه است را انتخاب کنید.
 4. سپس مجدداً یک متن به شما نمایش داده می‌شود. برای ادامه روی yes کلیک کنید
 5. در این مرحله باید گزینه No را انتخاب کنید. من هرگز هیچ کدام از این کارها را انجام نمی دهم!
 6. در نهایت باید یک متن انگلیسی بنویسید تا رپورت تلگرامتان درست شود که به شما یا شخص دیگری که به زبان انگلیسی مسلط است این کار را انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید. 

اگر علاقه مند به کارایی و استفاده از ربات های تلگرام هستید میتوانید مقاله بهترین ربات‌های تلگرام در سال 2024 در رسانه ایران موجو بخوانید.

ساخت حساب کاربری جدید و تغییر ID

در این روش رفع ریپورت تلگرام، اقدامی انجام می‌دهید که به نوعی تلگرام را دور می‌زنید. برای این کار، ابتدا باید یک حساب جدید بسازید و سپس اطلاعات مانند نام کاربری، عکس پروفایل و نام کاربری تلگرام خود را به این حساب جدید منتقل کنید.

سپس باید وارد یک گروه تلگرامی شوید و در عرض 5 دقیقه دو پیام دو خطی با هر دو حساب اصلی و جدید خود ارسال کنید. عموماً پس از گذشت 24 ساعت، محدودیت ریپورت برطرف می‌شود و می‌توانید از حساب اصلی خود استفاده کنید. اما باید توجه داشت که این روش همیشه جوابگو نیست.

دریافت پیام از افراد ناشناس

در این روش رفع ریپورت تلگرام باید حداقل از 10 نفر ناشناس خواهش کنید که به مدت 4 تا 7 روز هر روز برای شما حدودا 10 پیام و استیکر ارسال کنند. ولی یک نکته مهمی که وجود دارد این است که شما نباید شماره آن افراد را در مخاطبین تلگرام خود ذخیره کنید و آن افراد هم باید به عنوان مخاطبین ناشناس در نظر گرفته شوند.

به طور مثال اگر در یه گروه خاص عضو هستید، می‌توانید از اعضای آن گروه خواهش کنید که این کار را برای شما انجام دهند. بهتر است هر روز تعداد متفاوتی از افراد ناشناس به شما پیام بفرستند. به عنوان مثال، اگر امروز 10 نفر به شما پیام دادند، بهتر است فردا 12 نفر پیام بفرستند و در همین راستا تعداد افرادی که پیام می‌دهند در هر روز متفاوت باشد، اما کمتر از 10 نفر نباشند.

هر چه تعداد افراد ناشناسی که به شما پیام دهند بیشتر باشد، خروج از گروه تلگرام بهتر انجام می‌شود. وقتی این افراد ناشناس برای شما پیام می‌فرستند، شما نیازی نیست پیام‌های آن‌ها را بخوانید. بنابراین باید اجازه دهید تا پیامی که دریافت می‌کنید تا قبل از خروج از گروه تلگرام در حالت خوانده نشده بماند. پس از 4 تا 7 روز، به صورت خودکار رفع ریپورت تلگرام انجام می‌شود.

ارسال ایمیل به پشتیبانی تلگرام

اگر از راهکارهای فوق برای رفع ریپورت تلگرام نتیجه نگرفتید و یا به دنبال یک روش دیگر و آسانتر هستید، می‌توانید با ارسال یک ایمیل به تیم پشتیبانی واحد بررسی موارد مرتبط با ریپورت و محدودیت‌های Telegram تسریع در حل مسائل خود را تجربه کنید. در این رویکرد، باید درخواست خود را به زبان انگلیسی به آدرس ایمیل spam@telegram.org که مسئول بررسی درخواست‌های رفع محدودیت‌های حساب است، ارسال نمایید.

در عنوان ایمیل عبارت “Spam” را انتخاب کنید و در متن با دقت به مشکل خود اشاره کنید، بیان کنید که حساب کاربری شما به اشتباه محدود شده است و هیچ عمل نادرست یا خلاف قوانین و مقررات Telegram انجام نداده‌اید. در این ایمیل، شماره تلفن و نام کاربری حسابی که مسدود شده است را بنویسید تا  بررسی حساب شما سریع‌تر انجام شود. اگر محدودیت بر روی حساب شما به طور اشتباه اعمال شده است، پس از 24 ساعت حساب شما به وضعیت اصلی خود باز می‌گردد.

تماس با پشتیبانی تلگرام

اگر توانایی چت کردن به زبان انگلیسی را دارید و دوست دارید مساله رفع محدودیت حساب تان در تلگرام سریعاً حل شود، می‌توانید از طریق پشتیبانی تلگرام مستقیماً اقدام کنید. برای انجام این کار، وارد تنظیمات برنامه خود شوید، در پایین صفحه به دنبال گزینه “Ask a Question” بگردید و بر روی آن کلیک کنید. یک پنجره باز خواهد شد که در آن به شما اطلاع داده می‌شود که سوالات شما توسط داوطلبان پاسخ داده می‌شود و در صورت عدم پاسخ دهی، شما منتظر خواهید ماند.

در این مرحله، بر روی گزینه “Ask a Volunteer” کلیک کنید. پس از ورود به صفحه گفتگو، با زدن گزینه “Start” پیام مورد نظر خود را ارسال کنید. بهتر است مشکل خود را، اعم از اشتباهی در استفاده، مسدود شدن حساب یا قرار گرفتن در رُدیف تخلفات و استانداردهای تلگرامی، به صورت دقیق بیان کنید و صبر کنید تا پشتیبانی به شما پاسخ دهد.

اکانت تلگرام خود را حذف کنید

اگر می خواهید در چند ثانیه رفع ریپورت تلگرام را تجربه کنید، باید اکانت خود را حذف کرده و دوباره به تلگرام بازگردید. در این صورت دیگر ریپورت نخواهید بود.

تبادل اطلاعات تلگرام با شخص دیگر

یکی از راه های مهیج و کاربردی برای رفع ریپورت تلگرام این است که تمامی اطلاعات شخصی و پروفایل خود را با دوستتان تبادل کنید. یعنی نام و شناسه و عکس پروفایل دوست شما به عنوان نام و شناسه و عکس پروفایل اوست و دوست شما نیز باید همین کار را با اکانت خود انجام دهد. سپس وارد گروه شوید و هر چند دقیقه یک بار یک پیام چند خطی ارسال کنید تا یکی دو روز آینده اکانت شما از حالت ریپورت خارج شود.

استفاده از نسخه رسمی تلگرام

اگر در حال حاضر بنا به هر دلیلی از نسخه رسمی تلگرام استفاده نمی‌کنید باید بدانید که احتمال ریپورت شدن شما توسط تلگرام بسیار بالا است. به همین خاطر اگر می‌خواهید با مشکل ریپورتی تلگرام مواجه نشوید از نسخه رسمی تلگرام و یا تلگرام پرمیوم استفاده کنید.

برای خرید اکانت تلگرام پرمیوم می‌توانید از سایت ایران موجو اقدام کنید. همچنین پیش از خرید می‌توانید نگاهی به مقاله تفاوت تلگرام معمولی با تلگرام پرمیوم بندازید تا بیشتر متوجه تفاوت‌های این دو نسخه شوید. با داشتن تلگرام پرمیوم قادر خواهید بود از ویژگی‌های جذاب نسخه پرمیوم این پیام ‌رسان محبوب بهره ببرید. وبسایت ایران موجو این امکان را فراهم کرده که به راحتی و بدون مشکل به  دسترسی، اکانت پرمیوم تلگرام خود را با امنیت بالا تهیه کنید.
اگر می خواهید بدانید چه کارهایی رانباید در تلگرام انجام دهید می توانید مقاله چه چیزهایی در تلگرام ممنوع است؟ را در رسانه ایموجو بخوانید.

راهکار شما برای رفع ریپورت تلگرام چیست؟

اکثر کاربران تلگرام ممکن است تا به حال با مشکل ریپورت مواجه شده باشند، اما مطمئناً برای رفع این مشکل اقداماتی انجام شده است. حالا از شما به عنوان مخاطب تلگرام می‌خواهیم به ما بگویید اگر تا به حال با ریپورت مواجه شده‌اید برای رفع ریپورت تلگرام چه راهی را امتحان کرده‌اید و کدام روش زودتر جواب می‌دهد؟

آیا تلگرام پرمیوم در رفع ریپورت تلگرام تاثیر دارد؟

تاکنون مطلبی در ارتباط با اینکه با خرید اکانت تلگرام پرمیوم می توان از ریپورت شدن در تلگرام جلوگیری کرد منتشر نشده است. اما قابلیت های تلگرام پرمیوم  بسیار جذاب و زیاد است که می‌توانید با آنها در مقاله تفاوت تلگرام پرمیوم و معمولی بیشتر آشنا شوید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support