Tencent games به دلیل اختلاف در مورد درآمد از فروشگاه App Huawei حذف می‌شود

تنسنت
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 535
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

به گفته منابع خبری و کمپانی سازنده˓ بازی آنلاین شرکت تنسنت Tencent از فروشگاه اپ هواوی app huawaei  حذف شده است و این تصمیم بر مبنای عدم توافق برای تقسیم درآمد بوده است. مهم‌ترین‌ تیترهای خبری در این مطلب بررسی می‌شود.

  •  Tencent تنسنت برخی از بازی‌های آنلاین را که بیشترین رتبه در میان سایر بازی‌ها دارند در سراسر جهان به فروش می‌رساند.
  • هواوی Huawei 4/41  درصد از سهم فروش موبایل در کل بازار چین را به خود اختصاص داده است.
  • در حال حاضر مقاومت توسعه دهندگان بازی‌های تنسنت tencent نسبت به تقاضای درآمد هواوی وجود دارد. برای اشنایی بیشتر با بخش اخبار بازی سایت ایران موجو همراه باشید.

بازی‌های تنسنت Tencent game به دلیل اختلاف با هواوی از App Huawei حذف می‌شود

تنسنت tencent در بیانیه‌ای اعلام کرد که به دلیل عدم توافق با سیستم‌عامل گوشی هواوی برای قراردادن این بازی بر روی آن و تمدید قرارداد مطابق با برنامه از پیش تعیین شده˓ محصولات مربوط به بازی‌های تنسنت tencent games  از فروشگاه اپ هواوی app Huawei  حذف شدند. گفته شده است که در حال حاضر ارتباطات و مراودات در حال انجام است تا ادامه فعالیت‌های گذشته مربوط به همکاری تنسنت tencent  و فروشگاه هواوی app Huawei ازسرگرفته شود.

Tencent تنسنت برخی از بازی‌های آنلاین را که بیشترین رتبه در میان بازی‌های آنلاین را در سراسر جهان دارند˓ به فروش می‌رساند و این در حالی است که شرکت هواوی Huawei  به طور کلی 4/41   درصد از سهم فروش موبایل در چین و 9/14 درصد از فروش جهانی تلفن‌های همراه را به خود اختصاص داده است. این آمارها توسط اطلاعاتی که از شرکت‌های تحقیقاتی ICD و CAnalys گردآوری می‌شوند به دست آمده است.

Tencent game
Tencent game

دلیل اختلاف دو شرکت تنسنت Tencent و app huawei

 به گفته یک منبع این بازی‌ها حذف شده‌اند زیرا شرکت‌ها نتوانسته‌اند درمورد تقسیم درآمد حاصل از فروش این بازی‌ها در فروشگاه‌های برنامه به توافق برسند. علاوه بر این، منبع ما اذعان داشته است که شرکت هواوی خواستار 50 درصد از درآمد فروش شده است. هواوی بلافاصله به درخواست‌ها پاسخی ندارد و همین‌طور تنسنت tencent نیز به نظرات مبنی‌بر مخالفت با این افزایش سهم از جانب هواوی پاسخی نداده است.

لازم به ذکر است که پیش‌ازاین مقاومت برخی از توسعه‌دهندگان بازی‌ها (game developer) نسبت به افزایش درآمد هواوی Huawei وجود داشت. یکی از این توسعه دهندگان شرکت می‌هو‌یو Mihoyo بوده که در شانگهای مستقر است و سال گذشته نیز تصمیم گرفت که بازی محبوب خود را با نام genshin impact در فروشگاه برنامه هواوی قرار ندهد؛ این تصمیم بر مبنای مخالفت با ساختار کمیسیون فروش در شرکت هواوی  Huawei است.  

حذف بازی‌ها به دلیل اختلاف با دولت چین

به‌طورکلی بازیکنان چینی گیمرها با مشکل حذف تعداد زیادی از بازی‌ها در اپ‌استورهای مختلف مواجه شده‌اند. مشابه با همین مشکل نزدیک به 39 هزار بازی برای گیمرهایی که گوشی اپل دارند از دسترس خارج شده است. این مشکل به دلیل نداشتن  ISBN(شماره استاندارد بین‌المللی) از سمت دولت چین اتفاق افتاده است.

در این مواقع و بروز چنین مشکلاتی گیمرهای چینی با بیشترین مشکل مواجه می‌شوند. شرکت تنسنت Tencent در بیانیه‌ای اعلام کرده است که در حال مذاکره با فروشگاه هواوی App Huawei در جهت رفع مشکل بوده و به‌زودی مشکل حذف بازی‌ها برطرف خواهد شد. در نهایت خبرگزاری رویترز اعلام کرد که شرکت تنسنت Tencent پس از انجام مذاکرات با شرکت هواوی Huawei بیان کرد که هر دو شرکت تنسنت و هواوی برای ارائه خدمات و ایجاد حس رضایت در مشتریان به همکاری با یکدیگر ادامه خواهند داد.

هواوی 4/41 درصد از فروش را در بازار چین در اختیار دارد

به گفتة رسانه‌های خبری و با توجه به اطلاعات به دست آمده از مراکز تحقیق ICD و Canalys شرکت هواوی Huawei حدود 4/41 درصد از فروش گوشی‌های همراه و تبلت را در کشور چین به خود اختصاص داده است. همین‌طور این شرکت در سطح جهانی 9/14 درصد از فروش را در اختیار خود دارد. در بازار چین گوشی‌ها و به طور کلی محصولات شرکت شیائومی از نظر درآمد و میزان فروش هم‌تراز با اپل در نظر گرفته می‌شود؛ اما بر اساس اطلاعات به دست آمده از شرکت‌های تحقیقاتی ICD و Canalys در حال حاضر 4/41  درصد از کل بازار تلفن همراه چین به هواوی تعلق دارد و 9/14 درصد از بازار جهانی را نیز به خود اختصاص داده است.

تنسنت tencent بازی‌های خود را به طور جهانی به فروش می‌رساند؛ اما همکاری با هواوی به عنوان یکی از شرکت‌های مطرح تلفن همراه در چین، که تقریبا نیمی از بازار آن را به خود اختصاص داده است و یا در سراسر جهان همکاری خوبی در جهت دیده‌شدن و فروش بیشتر بازی‌های آنلاین tencent  ایجاد می‌کند.

تنسنت
تنسنت

با استفاده از خرید جم و الماس فری فایر این بازی های جذاب را راحت تر بازی کنید

مشکلات سایر بازی‌ها برای قرار گرفتن در پلتفرم‌های دیگر

اخیرا بازار بازی‌های موبایلی در چین با چالش‌های زیادی مشابه با مشکل tencent و Huawei  مواجه شده است. به طور مثال شرکت اپل apple به دلیل عدم دریافت ISBN از دولت پکن 39 هزار بازی را حذف کرده است. در میان بازی‌های حذف شده نام‌های Assassin’s Creed،  NBA 2K20 و 74 نیز به چشم می‌خورد که این بازی‌ها در میان 1500 بازی محبوب و پرطرف‌دار در سراسر جهان قرار دارد. با توجه به سهم بازار فروشی که در چین به شرکت هواوی Huawei تعلق دارد بدیهی است که بهترین اپ‌استور برای به فروش رساندن و دیده‌شدن بازی‌های آنلاین و موبایل˓ گوشی‌های هواوی Huawei است.

 شرکت‌های سازنده بازی‌های موبایل زیادی در فروشگاه هواوی App Huawei سرمایه‌گذاری کرده‌اند. درنتیجه حذف شدن از چنین فروشگاه برای شرکت‌های توسعه‌دهنده بازی‌های آنلاین منجر به کاهش شدید در فروش بازی‌هایشان می‌شود. هواوی Huawei  با قرارگرفتن بیش از 5 مدل گوشی موبایل تولیدی این شرکت در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند در جهان، طبق آمار به‌دست‌آمده در سال 2020 یکی از تأثیرگذارترین برندهای تلفن همراه به شمار می‌رود. در شرایط حاضر و با توجه به آمار و ارقام شرکت هواوی Huawei را باید پیشرو در این بخش از بازار دانست.

جمع‌بندی درباره Tencent game

بازی تنست به دلیل اختلاف در میزان درآمد سالیانه از شرکت اپ هواوی حذف شد که گیمرهای چینی با بیشترین مشکل در این عدم موافقت مواجه شده‌اند. اختلاف شرکت‌های سازنده بازی‌های آنلاین به‌دلیل اختلاف با فروشگاه‌های اینترنتی، باعث حذف این بازی‌ها از بعضی پلتفرم‌ها شده که دسترسی بازیکنان به بازی‌ها را کاهش می‌دهد. امیدواریم از این مطلب سایت ایران موجو استفاده کرده باشید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support