جذاب ترین شخصیت های بازی ها در یک دهه اخیر

جذاب ترین شخصیت های بازی ها در یک دهه اخیر
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 255
 • دیدگاه 10
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

در دهه اخیر، صنعت بازی های ویدیویی به شکلی بی ‌سابقه رشد کرده است. هر روز بازی های جدیدی با شخصیت های بی ‌نظیر و جذاب به بازار عرضه می ‌شوند. این شخصیت ها، با قدرت ها، تجربه ها و داستان هایشان، توانسته اند ما را به دنیایی خارق العاده و هیجان انگیز ببرند. در این مقاله از ایران موجو، از بخش معرفی بازی به بررسی جذاب ترین شخصیت های بازی ها در یک دهه اخیر می‌ پردازیم. همراه ما باشید تا به دنیایی از فراز و نشیب ها، ماجراجویی ها و تجربه های هیجان انگیز وارد شویم.

معرفی جذاب ترین شخصیت های بازی

 • ماریو
 • سونیک 
 • کاپیتان پرایس 
 • کریتوس 
 • مستر چیف 
 • مارکوس فنیکس 
 • آرتور مورگان 
 • ترور 
 • اتزیو آئودیتوره 
 • دانته 
 • فرمانده شپرد 
 • جول میلر 
 • جان مارستون 
 • مکس پین 
 • نیتن دریک 
 • سالید اسنیک 
 • لی و کلمنتاین 
 • لارا کرافت 
 • الی  

در ادامه با جذاب ترین شخصیت های بازی ها بیشتر آشنا خواهید شد:

شخصیت بازی ماریو 

شخصیت بازی ماریو 

تا به امروز، لوله‌ کش نینتندو در بیش از 200 عنوان مختلف حضور داشته است و بیش از 600 میلیون نسخه از آن‌ ها به فروش رسیده است. امروزه، ماریو که یکی از جذاب ترین شخصیت های بازی ها است حتی یک روز مخصوص به خودش دارد؛ هر سال در تاریخ 10 مارس، طرفداران ماریو با هم جمع می‌شوند. جالب ‌تر اینکه در سال جاری، همزمان با المپیک توکیو، پارک ماریو نیز افتتاح شد و در آن می ‌توانید با دیگران در مسابقات ماریو کارت‌ ها شرکت کنید. ماریو یک شخصیت افسانه ‌ای بوده و به دلیل سادگی تجربه ‌های بازی و طبیعت تعاملی کنترل کردن شخصیت و دیدن واکنش آن در صفحه بازی، بسیار محبوب است.

شخصیت بازی سونیک 

شخصیت بازی سونیک 

سونیک یکی از بهترین و جذاب ترین شخصیت های بازی ها است. در سال 1991 سگا برای رقابت با سری ماریو نینتندو به یک شخصیت کارتونی نیاز داشت که نتیجه آن سونیک شد. سونیک پس از معرفی به عنوان نماد سگا، در یک بازی ویدئویی بسیار محبوب به ایفای نقش پرداخت. فروش میلیون ‌ها نسخه و در نهایت حضور در بیش از 90 بازی، طراحی منحصر به فرد و رنگ آبی درخشان سونیک را به یکی از شخصیت های مورد علاقه طرفداران تبدیل کرده است.

شخصیت بازی کاپیتان پرایس 

شخصیت کاپیتان پرایس 

کاپیتان پرایس در عناوین متعددی از سری بازی های کالاف دیوتی از Modern Warfare گرفته تا شخصیت مربی در World at War، نقش مهمی داشته است. او به عنوان فرمانده گروه ضربت 141 همواره به رهبری یک تیم در ماموریت ها مشغول بوده و مراقب اعضای تیم خود بوده است. علاوه بر این، او در انجام ماموریت هایی با شانس کم موفقیت متخصص است. کاپیتان پرایس، فردی است که همواره در هر نبردی در کنار شما حضور دارد. حتی اگر در طول نبرد جان خود را از دست دهید، او به انتقام شما خواهد پرداخت.

او یکی از محبوب ترین شخصیت های بازی ها بوده که مورد توجه گیمرها قرار داشته است. کاپیتان پرایس با الهام از طراحی دیگر شخصیتی به نام کاپیتان پرایس در نسخه اولیه Call of Duty (2003)، به وجود آمده است. این بازی در دوران جنگ جهانی دوم رخ می دهد و در آن کاپیتان پرایس بازی در جنگ در برابر یک کشتی نازی کشته می شود.

شخصیت بازی کریتوس 

شخصتی کریتوس بازی خدای جنگ

در نخستین نسخه از خدای جنگ، ما شاهد کریتوسی ‌بودیم که هیچ‌ گونه شباهتی با شخصیتی که در خدای جنگ سال 2018 دیدیم نداشت. او یک جنگجوی وحشی بود که تنها به انتقام فکر می کردو اگر چه تمام اعمالش را با بهانه‌ای از انتقام خون همسر و فرزندش توجیه می ‌کرد، اما در عوض به سرعت شروع به کشتن خدایان کرد.

اما در خدای جنگ 2018، همه به چهره‌ دیگر او پی بردند. در اینجا، او دوباره پدر شده و تمام تلاش خود را به کار گرفت تا جلوی آترئوس بایستد و به او اجازه ندهد به مسیری که قبلا رفته بود برود. کریتوس در طول سری بازی ‌های خدای جنگ تحولاتی را تجربه کرده است که او را از یک جنگجوی وحشی به یک شخصیت عمیق تر تبدیل کرده است.

شخصیت بازی مستر چیف 

شخصیت مستر چیف 

Spartan 117، John، یا Master Chief همگی به یک شخص اشاره دارند. مردی با نام های متعدد که چندین بار موفق شده کهکشان را از نابودی نجات دهد. علیرغم اینکه جنبه انسانی او به ما اجازه می دهد بیشتر با او ارتباط برقرار کنیم، استعداد واقعی او در از بین بردن دشمنان نهفته است و او را به یکی از قدرتمندترین شخصیت ها در بازی های ویدیویی تبدیل می کند. مستر چیف به عنوان یک نماد فرهنگی، به عنوان یکی از بزرگترین شخصیت های بازی های ویدیویی تمام دوران شناخته می شود، با اینکه این شخصیت به عنوان نمادی برای Halo و برند Xbox معروف است.

شخصیت بازی مارکوس فنیکس 

شخصیت مارکوس فنیکس

اگر چه رهبر دلتا اسکواد ممکن است یکی از محبوب ترین و جذاب ترین شخصیت های بازی ها باشد، اما بازی Gears of War مانند پوست کندن پیاز است، هر چه بیشتر بازی کنید، بیشتر با عمق شخصیت او آشنا می شوید. هر چه بیشتر او را همراهی کنید، بیشتر به او وابسته می شوید. اسکواد دلتا در بازی Gears of War شامل چندین عضو است و در طول داستان بازی، شما با اعضای این اسکواد بیشتر آشنا می شوید و به داستان و تجربه هر یک از آنها نزدیک خواهید شد. این عمق و تعامل با شخصیت های اسکواد دلتا باعث می شود که بازیکنان به آنها وابسته شوند و ارتباط قوی تری با آنها برقرار کنند.

شخصیت بازی آرتور مورگان 

شخصیت آرتور مورگان 

وقتی آرتور مورگان برای اولین بار در تریلر بازی Red Dead Redemption 2 معرفی شد، بسیاری از مردم شک داشتند که آیا او قادر به تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین شخصیت‌ ها مانند جان مارستون است یا خیر. اما او نه تنها بهترین شخصیت بود، بلکه با پیشروی داستان، به یکی از جذاب ‌ترین شخصیت ‌های بازی ‌ها تبدیل شد.

آرتور، پس از سپری کردن زمان زیادی به عنوان یک شخصیت منفی، تصمیم می‌ گیرد که از این پس تنها به کارهای خوب و درست بپردازد و به جای تلاش برای بخشش، به رستگاری خود بپردازد. این موضوع باعث شده گیمرهایی که ساعت‌ ها با او همراه می ‌شوند، واقعاً بخواهند او به اهدافش برسد و رستگار شود.

شخصیت بازی ترور 

شخصیت ترور 

ترور بدون شک یکی از بهترین و محبوب ‌ترین شخصیت ‌های سری بازی GTA است. این به دلیل این است که او نماینده‌ ای کامل و آینه شهر خیالی لوس سانتوس است. در نسخه‌ های قبلی، یکی از انتقادات اصلی بازیکنان این بود که شخصیت ‌های بازی با اعمالی که آنها می ‌توانستند انجام دهند، تطابق نداشتند. اما با ترور، این مشکل حل شده است. وقتی شما در بازی به مردم حمله می‌ کنید یا ماشین‌ ها را منفجر می ‌کنید، ترور همواره در کنار شماست و این باعث می‌ شود او یکی از شخصیت ‌های برجسته و محبوب بازی GTA V باشد.

شخصیت بازی اتزیو آئودیتوره 

شخصیت اتزیو آئودیتوره 

Assassin’s Creed 2 با توجه به شخصیت اصلی و محبوب ‌ترین شخصیت بازی، یعنی Ezio، استاندارد جدیدی را برای عناوین آینده این سری به ارمغان آورد. Ezio مردی بود که تنها از جنگ و تفریح لذت می ‌برد تا اینکه خانواده‌ اش به قتل رسید. در دو عنوان بعدی، او به نجات‌ دهنده‌ای تبدیل شد که افراد زیادی به آن نیاز داشتند.

شخصیت دانته 

شخصیت دانته

از زمانی که نسخه اول بازی Devil May Cry در سال 2001 عرضه شد، دانته به عنوان یک قهرمان بی ‌تردید و جنگجویی بی‌ باک، به مبارزه با هیولاها و شیاطین مشغول بوده است. در این مدت، او از یک شکارچی مغرور و جوان، به یک مرد میانسال با قلبی مهربان تبدیل شد. او به محبوب ‌ترین شخصیت تبدیل شده که همواره به دنبال حفظ عزیزانش و تامین آرامش آنها است.

 شخصیت فرمانده شپرد

شخصیت فرمانده شپرد

تعداد کم بازی‌ ها در سری Mass Effect باعث شده است که شخصیت‌ های این سری حفظ شده و تغییرات زیادی نکرده ‌اند. به طور مثال، فرمانده شپرد در سه بازی مختلف حضور داشته و گیمرها می ‌توانند ظاهر او را شخصی ‌سازی کنند. اما واقعیت این است تصمیماتی که در طول بازی می ‌گیرید، شخصیت برجسته و محبوب یعنی شپرد را به یکی از برترین شخصیت‌ های بازی تبدیل می ‌کند.

شخصیت جول میلر 

شخصتیت جول میلر

جول، همانند نیتن یکی از شخصیت ‌های برجسته و محبوب ساخته‌ شده توسط ناتی داگ است؛ اما با او در نقطه مقابل قرار دارد. عنوان آخرین بازی ما در مورد زندگی و مرگ است. پس از گذشت 20 سال از مرگ دخترش، جول به سایه‌ ای از مردی که قبلا بوده تبدیل شده است. اما ورود الی به زندگی اش همه چیز را تغییر می‌ دهد و جول بالاخره بعد از مدت ‌ها آماده است تا برای چیزی بجنگد. رابطه پدر و دختر بین او و الی، یکی از جذاب‌ ترین جنبه‌های این عنوان است. این رابطه او را به خاطر نجات و رستگاری نسل بشر، تا جان الی که جای خالی دخترش را پر کرده، متعهد می‌ کند.

شخصیت جان مارستون 

شخصیت جان مارستون 

جان مارستون، مانند بسیاری از جذاب ترین شخصیت‌ های بازی ها در این لیست، نمی ‌تواند گذشته خود را به فراموشی بسپارد. به عنوان یکی از سابقه ‌داران گروه گنگ Van Der Linde، او مجبور است توسط دولت فدرال، اعضای سابق گروه را پیدا کند؛ در غیر این صورت، هیچگاه فرصتی برای دیدن خانواده‌ خود پیدا نخواهد کرد.

شخصیت مکس پین 

شخصیت مکس پین

مکس پین یک فرد آسیب دیده بوده که فقط به فکر انتقام خون خانواده ‌اش است. اما حتی زمانی که انتقام خود را می ‌گیرد، همچنان به آرامشی که به دنبال آن است نمی ‌رسد. صداقت او درباره خود و دیگران، چیزی است که گیمرها برای مکس دوست دارند و او را به یکی از محبوب ترین شخصیت های بازی‌ها تبدیل کرده است. او یک فرد نیست که به خودش یا گیمرها دروغ بگوید. گیمرها فروپاشی شخصیت او را دنبال می ‌کنند و تنها به این امید هستند که شاید در آخر مسیر زندگی او تغییر پیدا کند.

شخصیت نیتن دریک

نیتن دریک

نیتن دریک، یکی از محبوب ترین شخصیت ها در بازی‌ های ویدیویی است. او در گینس نیتن قرار دارد و در سری آنچارتد نقش یک نسخه مدرن از ایندیانا جونز را بازی می ‌کند. بازیکنان همراه با نیتن به سفرهای هیجان ‌انگیز در نقاط مختلف جهان می‌ روند و به دنبال گنج ‌های باستانی و گمشده می ‌گردند.

شخصیت سالید اسنیک 

شخصیت سالید اسنیک 

تعداد زیادی از قهرمانان در بازی ‌های ویدیویی اکشن وجود دارند که پس از مدتی به یاد نمی ‌آیند. اما در این بین، سالید اسنیک یک استثنا است. اسنیک در ظاهر یک شخصیت معمولی است، اما در طول سری بازی‌ های متال گیر به یکی از محبوب‌ ترین شخصیت‌ های بازی ها تبدیل شده است. او در رتبه سوم لیست محبوب ‌ترین شخصیت ‌های بازی‌های ویدیویی قرار دارد و خوشبختانه خبرهای خوبی درباره ریمیک جدید این بازی برای پلتفرم‌ های مختلف منتشر شده است. این خبرها باعث شده است که بازتاب ‌های مثبت زیادی به سمت این بازی ایجاد شود.

شخصیت لی و کلمنتاین 

شخصیت لی و کلمنتاین 

بدون شک، سریال واکینگ دد یکی از برترین سریال‌ های تاریخ بوده و بازی مبتنی بر آن تبدیل به یک شاهکار در دنیای بازی‌ های ماجراجویانه شده است. شخصیت‌ های کلمنتاین و لی، همراه با داستان تکان‌ دهنده‌ای که بین آن‌ها رخ می ‌دهد، به همراه رابطه پدر و دختری که با هم داشتند، تجربه‌ای فراموش نشدنی برای گیمرها به ارمغان می ‌آورند.

شخصیت لارا کرافت 

شخصیت لارا کرافت 

از دهه ۱۹۹۰، لارا کرافت در دنیای بازی ‌های ویدیویی حضور داشته و به یکی از نمادهای این صنعت تبدیل شده است. سری بازی ‌های Tomb Raider تا به امروز در چندین عنوان مختلف منتشر شده اند و آخرین ریبوت این مجموعه، بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌ خواهند با محبوب ‌ترین شخصیت، یعنی لارا کرافت، بیشتر آشنا شوند.

او یک جنگجوی سرسخت است که برای زنده ماندن دست به هر کاری می ‌زند. گیم پلی و داستان شخصیت محور این بازی، باعث شده است که نام لارا در صدر لیست محبوب ‌ترین شخصیت ‌ها قرار گیرد. اگر میخواهید در کنار جذاب ترین شخصیت های بازی جدید ترین بازی ها را بشناسید مقاله معرفی 12 تا از جدیدترین بازی های موبایلی را بخوانید.

شخصیت الی 

شخصیت الی

در بازی شاهکار 2013 The Last of Us، ساخته ناتی داگ، شخصیت الی به عنوان محبوب‌ ترین شخصیت دوم شناخته می‌ شود. پس از ساعت‌ ها همراهی با جوئل در مبارزات با زامبی‌ ها و دشمنان، کنترل الی را برای کمتر از 60 دقیقه به دست می ‌آورید و متوجه می‌شوید که او چقدر بی‌ تجربه و آسیب‌ پذیر است، به خصوص زمانی که باید او را از دست یک انسان آدم‌ خوار نجات دهید. در طول بازی، الی به نوعی به خواهر کوچکتر ما تبدیل می‌ شود که عاشقانه دوستش داریم و دیدگاه مثبت و منحصر به فرد او در دنیای پسا آخرالزمانی، به ما یادآوری می‌کند که همیشه امید وجود دارد.

اگر به شخصیت مارول علاقه دارید در مقاله معرفی ۱۰ بازی ساخته شده از روی شخصیت‌های مارول رادر ایموجو بخوانید 

شخصیت بازی مورد علاقه شما کدام است؟ 

بازی های ویدیویی در دهه اخیر بیش از هر زمان دیگری، توانسته اند شخصیت هایی را به زندگی بخشند که در ذهن ما جا می ‌گیرند و همیشه به یاد می‌مانند. این شخصیت ها، با قدرت ها، استعداد ها و داستان هایشان، ما را در سفری به دنیایی خارق العاده می ‌برند و تجربه هایی بی ‌نظیر را به ما هدیه می‌دهند. امیدوارم که در این مقاله، توانسته باشیم بهترین و جذاب ترین شخصیت های بازی ها در یک دهه اخیر را به شما معرفی کنیم و از خواندن آن لذت ببرید. اما شخصیت مورد علاقه بازی شما کدام است و دلیلتان برا انتخاب آن چیست؟

سوالات متداول

بهترین شخصیت بازی های ویدئو کدوم شخصیت؟ 

در نظرسنجی گیمر ها شخصیت بازی مستر چیف بهترین شخصیت شناخته شده است .

 

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

10 دیدگاه
 • بهنام

  شخصیت مارکوس فنیکس و دوسش دارم،🤩

  • پشتیبانی ایران موجو

   بله با شخصیت مارکوس فنیکس اتباط بهتری میشه گرفت.

 • ابوالفضل

  واقعا کاپیتان پرایس جذاب ترین شخصیت من ک عاشقشم

  • پشتیبانی ایران موجو

   بله طرفداران زیادی داره🌷🌷

 • کوروش

  چه شخصیت های باحالی مرسی ایران موجو

  • پشتیبانی ایران موجو

   ممنون از همراهی شما😍

 • hadi

  واقعا متن قابل تاملی بود خاطرات من زنده شد زنده باد ایران موجو

  • پشتیبانی ایران موجو

   ممنون از همراهی شما کاربرگرامی❤️❤️❤️❤️

 • عباس

  واقعا شخصیت های جذابی من روبرو شدم دمتون گرم

  • پشتیبانی ایران موجو

   امیدوار هستیم که برای شما کاربردی بوده باشه ❤️❤️❤️

iranmojo online support