ربات تلگرام چیست و چگونه کار میکند

ربات تلگرام چیست و روش استفاده از آن برای کسب و کار
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 433
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

ربات تلگرام چیست و چگونه کار میکند و از ربات‌های تلگرام چگونه می‌توان برای  استفاده شخصی و همچنین کسب و کار و درآمد زایی استفاده کرد؟ همچنین این قابلیت در تلگرام پرمییوم گسترده تر است که در سایت ایران موجو می‌توانید اقدام به خرید تلگرام پرمیوم نمایید.

ربات‌ تلگرام را مطمئناً دیده‌اید و احتمالاً از آنها استفاده نیز کرده‌اید. ربات‌های تلگرام از کمک به ادمین‌ها برای تعدیل گروه گرفته تا ترجمه پیام‌های چت، می‌توانند بسیار مفید باشند.

تلگرام به عنوان یک برنامه پیام رسان ضعیف شروع به کار کرد، اما به سرعت تبدیل به سریع ترین ابزار پیام رسانی در حال رشد شد. بخشی از دلیل آن این است: ادغام و استفاده آسان از ربات‌های تلگرام.

در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به چت‌بات‌های تلگرام می‌اندازیم، و بررسی می‌کنیم که چه هستند، چگونه می‌توانید آنها را ایجاد و به هم متصل کنید و نمونه‌هایی از ربات‌های تلگرام را در عمل بررسی می‌کنیم.همچنین شاید علاقمند به آشنایی با بهترین ربات های دانلود از یوتیوب در تلگرام باشید.

چت بات تلگرام چیست؟

چت بات تلگرام اپلیکیشنی است که بر روی پلتفرم پیام رسان تلگرام اجرا می‌شود و برای تعامل با کاربران و خودکارسازی وظایف خاص یا ارائه اطلاعات به صورت خودکار در صورت درخواست تنظیم شده است.

کاربران می‌توانند با ارسال دستورات یا پیام‌ها با این ربات‌ها تعامل داشته باشند و ربات‌ها نیز پاسخ دهند. برای ایجاد ربات می‌توانید از سازنده ربات خود تلگرامBotFather  یا API استفاده کنید.

چرا ربات‌ها در تلگرام اینقدر محبوب هستند؟

برخلاف واتس اپ، تلگرام یک پلتفرم منبع باز است که از ادغام ربات‌های شخص ثالث (مشابهDiscord) پشتیبانی می‌کند. در نتیجه، هر کسی که سازنده چت بات است، می‌تواند یک ربات را به این پلتفرم اضافه کند. این امر منجر به ایجاد تعداد زیادی ربات تلگرامی شده است که می‌توانند در انجام کارهای مختلف به کاربران کمک کنند.

این موارد از دریافت به‌روزرسانی‌های خودکار در مورد پروازهای ارزان تا بررسی Gmail تا ترجمه پیام‌ها در چت را شامل می‌شود. این کار استفاده و تعامل با ربات‌ها را برای مردم آسان و سرگرم کننده می‌کند و باعث محبوبیت ربات‌های تلگرام می‌شود.

نحوه استفاده از ربات تلگرام

ساده ترین راه برای استفاده از ربات تلگرام جستجوی یک ربات موجود در این پلتفرم و فعال کردن آن است. ربات‌هایی را برای بازی با دوستان در تلگرام، ابزارهای ترجمه و بسیاری موارد دیگر پیدا خواهید کرد.

بهترین راه برای استفاده از ربات تلگرام این است که به سادگی ربات‌هایی را که دوست دارید بررسی کنید و آنها را امتحان کنید. اگر نمی‌دانید چه ربات‌هایی در تلگرام وجود دارند، در ادامه مروری بر جذاب‌ترین ربات‌های تلگرام خواهیم داشت.

یک ربات بسازید و به تلگرام اضافه کنید

هر ربات یک نام منحصر به فرد دارد. می‌توانید با جستجوی نام ربات موجود در تلگرام و سپس کلیک بر روی آن، یک ربات به تلگرام خود اضافه کنید. سپس توضیحی در مورد کارهایی که ربات می‌تواند انجام دهد ارائه می‌دهید.

ساخت ربات تلگرام

ساخت ربات تلگرام

 

اگر می‌خواهید یک چت بات تلگرام ایجاد کنید، BotFather  یک نقطه شروع عالی است، زیرا یک چت بات است که برای ایجاد ربات‌های دیگر طراحی شده است. پس از دستور /newbot، می‌توانید از این ربات برای کمک به طراحی ربات‌های جدید استفاده کنید. BotFather شما را در فرآیند اولیه راهنمایی می‌کند.

هنگامی که ربات خود را با یک دسته و یک نام کاربری راه اندازی کردید، می‌توانید برخی از دستورات مفید را در زیر /help بیابید، و تلگرام نیز آموزش‌هایی را ارائه می‌دهد، اما برای ایجاد یک ربات کارآمد نیاز به مهارت‌های توسعه دهنده است.

اگر پیشرفته‌تر هستید، می‌توانید از API تلگرام نیز برای ایجاد یک ربات از ابتدا استفاده کنید. این به دانش برنامه نویسی نیاز دارد، اما همچنین به شما آزادی و گزینه‌های بیشتری برای طراحی دقیقا رباتی که می‌خواهید می‌دهد.

نحوه افزودن ربات تلگرام به گروه

ربات‌ها می‌توانند راهی عالی برای سرگرم‌تر کردن و جذاب‌تر کردن گروه تلگرام شما باشند و اگر گروه بسیار فعالی دارید که به مدیر نیاز دارد، ربات‌ها می‌توانند برخی از وظایف مدیریت خسته‌کننده مانند تشخیص محتوای توهین‌آمیز را نیز بر عهده بگیرند.

برای گروه‌ها نیز می‌توانید ربات خود را از طریق API بسازید یا از ابزار سازنده ربات مانند BotFather استفاده کنید.

برای افزودن ربات، گروه تلگرام خود را باز کنید و به قسمت members بروید و سپس add member را انتخاب کنید، مانند اینکه می‌خواهید عضو جدیدی اضافه کنید. اکنون، نام رباتی که می‌خواهید اضافه کنید را جستجو کنید. هنگامی که در لیست ظاهر شد، می‌توانید ادامه دهید و ربات را به گروه خود اضافه کنید.

ممکن است کمی طول بکشد تا تلگرام گروه را آپدیت کند و ربات را اضافه کند. سپس شما و اعضایتان می‌توانید با ربات تعامل داشته باشید (“@” و سپس نام ربات را تایپ کنید). بسته به نوع رباتی که اضافه کرده‌اید، اکنون می‌توانید بازی کنید، از آن سؤال بپرسید یا از دستوراتی که برای سایر ویژگی‌ها تنظیم شده است استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر یک ربات نظرسنجی اضافه کنید، می‌توانید یک نظرسنجی جدید را شروع کنید، نتایج را ببینید و یک نظرسنجی را با دنبال کردن دستورات منوی ربات پایان دهید. فرض کنید می‌خواهید یک نظرسنجی جدید شروع کنید، سپس ابتدا ربات را با تایپ “@PollBot” در چت و سپس انتخاب دستور “/newpoll@PollBot” فعال می‌کنید و اگر می‌خواهید نتایج یک نظرسنجی را ببینید، فقط «@PollBot» و سپس «/results@PollBot» را تایپ کنید، و سپس می‌توانید نتایج را ببینید و همچنین با گروه به اشتراک بگذارید.

آیا می‌توانید از ربات تلگرام برای کسب و کار خود استفاده کنید؟

اگر قصد استفاده از ربات تلگرام را برای کسب و کار خود دارید، مطمئناً می‌توانید با BotFather یا سایر ابزارهای ساخت ربات و البته API کار کنید. با این حال، این امر همچنان مستلزم آن است که درک خوبی از نحوه توسعه یک ربات داشته باشید، و همچنین ممکن است نگرانی‌هایی در مورد امنیت و حفظ حریم خصوصی داده‌ها وجود داشته باشد.

از آنجایی که تلگرام نسخه تجاری مشخصی از برنامه خود را مانند واتس اپ ارائه نمی‌دهد، ما فقط استفاده از برنامه معمولی را توصیه نمی‌کنیم. مگر اینکه بخش‌های IT و حقوقی برای پشتیبانی داشته باشید، ممکن است با مشکلات فنی و حقوقی مواجه شوید. به علاوه، بدون تخصص IT، نمی‌توانید به راحتی راه حل‌های پرداخت یا سیستم‌های CRM خود را یکپارچه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم از پلتفرم‌های پیام رسانی حرفه‌ای استفاده کنید که ویژگی‌های خاص تلگرام را برای شرکت‌ها ارائه می‌دهند. برای مثال، با Sinch Engage، به یک نرم افزار تجاری حرفه‌ای دسترسی پیدا می‌کنید که به شما امکان دسترسی آسان و ایمن به مهم ترین برنامه‌های پیام رسانی از جمله تلگرام را می‌دهد.

می‌توانید هر برنامه پیام‌رسانی را که می‌خواهید برای کسب و کار خود استفاده کنید، به سادگی با انتخاب یک کانال فعال کنید.

آیا می‌توانید از ربات تلگرام برای کسب و کار خود استفاده کنید؟

با drag-and-drop می‌توانید ربات خود را در چند دقیقه در تلگرام بسازید. بدون نیاز به مهارت کدنویسی!

Sinch Engage همچنین حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها را تضمین می‌کند و می‌توانید به راحتی اعلان‌ها و خبرنامه‌های بازاریابی را در تلگرام نیز ارسال کنید. برخلاف واتس اپ که قیمت پیام‌های انبوه به تازگی افزایش یافته است، ارسال پیام کمپین در تلگرام همچنان رایگان است!

نمونه‌هایی از ربات‌های مفید تلگرام

مثال‌های زیر نمونه‌های خوبی از ربات‌های تلگرام، از سرگرم‌کننده تا فانتزی، از مبتدی تا تجاری به شما می‌دهند.

  • me (@DropMailBot): آدرس‌های ایمیل یکبار مصرف

ربات DropMail در صورتی که نیاز به ارائه یک آدرس ایمیل دارید، اما نمی‌خواهید نامه خصوصی خود را به اشتراک بگذارید، عالی است. ربات DropMail آدرس‌های ایمیل یکبار مصرف را برای شما ارسال می‌کند که ده دقیقه پس از استفاده به طور خودکار حذف می‌شوند.

ربات DropMail

ربات DropMail

  • ربات خبرنامه واشنگتن پست اوکراین

برای نشریات رسانه‌ای، بسیار مهم است که مهم ترین اخبار را در اسرع وقت به خوانندگان برسانند. به خصوص با اخباری که به سرعت در حال توسعه هستند، مانند جنگ در اوکراین، انجام این کار از طریق ایمیل ایده آل نیست. اول، ارسال بیش از یک ایمیل در روز، می‌تواند به عنوان هرزنامه تلقی شود. دوم، مردم اغلب ایمیل‌های خود را چک نمی‌کنند.

به همین دلیل است که خبرنامه‌های اپلیکیشن‌های پیام‌رسان برای نشریات خبری بسیار جذاب هستند. دریافت پیام همراه با به‌روزرسانی سریع، آموزنده، مفید است و به عنوان اضافه بار تلقی نمی‌شود. به عنوان یک ناشر، شما همچنین توجه کامل خوانندگان را به خود جلب می‌کنید و می‌توانید اخبار را سریعتر به آنها برسانید، مخصوصاً هنگام افزودن ربات.

به همین دلیل، در ماه‌های اول جنگ اوکراین، واشنگتن پست از یک ربات چت تلگرام برای ارسال خبرنامه برای خوانندگان علاقه مند خود استفاده کرد. هر زمان که توسعه جدیدی وجود داشت، The Post  یک به روز رسانی را ارسال می‌کرد.

ربات خبرنامه واشنگتن پست اوکراین

به خصوص در مورد شرکت‌های رسانه‌ای که در آن‌ها push messages زیادی ارسال می‌کنید، خبرنامه‌های رایگان تلگرام نسبت به پیام‌های انبوه WhatsApp مقرون به صرفه‌تر هستند.

  • HolidayPirates UK: ربات معاملات تعطیلات

یکی دیگر از کاربردهای جالب ربات تلگرام در ترکیب با پیام‌های بازاریابی، خبرنامه معاملات HolidayPirates است. اگر علاقه مند به دریافت به‌روزرسانی‌های منظم در مورد تخفیف‌های سفر هستید، می‌توانید فقط در این بات مشترک شوید.

HolidayPirates UK: ربات معاملات تعطیلات

چت بات‌های تلگرام امکانات زیادی را برای سرگرمی و تجارت ارائه می‌دهند

به طور کلی، استفاده از چت بات در تلگرام سرگرم کننده و آسان است. با توجه به پلتفرم باز، انواع ربات‌های بسیار مفیدی را در برنامه پیام‌رسانی پیدا می‌کنید که می‌توانید برای مکالمات خود از آنها استفاده کنید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support