بررسی رایج ترین اشتباهات در فری فایر

بررسی رایج ترین اشتباهات در فری فایر

قطعا هیچ بازیکنی از ابتدا به شکل حرفه‌ای و مانند پرو پلیرها بازی نمی‌کند. همه بازیکنان با مرتکب شدن اشتباهات فری فایر و یاد گرفتن از آن‌ها، خودشان را به سطوح بالاتر می‌رسانند. یکی از راه‌های پیشرفت در فری فایر، درس گرفتن از اشتباهات بازیکنان دیگر و انجام ندادن آن‌ها است. ما در این مقاله به بررسی رایج‌ترین اشتباهات فری فایر پرداخته‌ایم که هر بازیکنی مرتکب آن‌ها می‌شود.

اشتباهات فری فایر که نباید انجام دهید

 • انتخاب کاراکتر براساس ظاهر
 • فرود سریع
 • عجله کردن در ابتدای بازی
 • اشتباهات پناه گرفتن
 • اهمیت ندادن به لوت
 • استفاده نکردن از قارچ‌ها
 • استفاده نکردن از گلو وال
 • ارتقا ندادن کاراکتر
 • نرفتن به داخل ساختمان‌‌ها
 • درگیر شدن بیرون از زون
 • استفاده اشتباه از وسایل نقلیه
 • اشتباهات حمله کردن
 • عجله داشتن برای کشتن حریف
 • هدشات با اسنایپر اشتباه است
 • استفاده از اسلحه اشتباه
 • تنظیمات سنستیویتی نامناسب
 • حرکت در زمان شلیک
 • نداشتن تجهیزات کافی در آخر بازی
 • اهمیت ندادن به صداها
 • استفاده نکردن از جم فری فایر

اشتباهاتی وجود دارد که شما بدون این که متوجه آن‌ها باشید، مرتکبشان می‌شوید. در نتیجه حتی نمی‌توانید از این اشتباهات درس گرفته و بازی خود را بهتر کنید. برخی از این اشتباهات به قدری رایج هستند که حتی حرفه‌ای‌ترین بازیکنان هم آن‌ها را انجام می‌دهند. در ادامه رایج‌ترین اشتباهات فری فایر را بررسی می‌کنیم.

انتخاب کاراکتر براساس ظاهر

یکی از اشتباهات فری فایر، انتخاب کاراکتر بر اساس ظاهر آن و عدم توجه به ویژگی‌های مخصوص هر کاراکتر است. ویژگی‌های هر کاراکتر را بخوانید و بر اساس آن کاراکتر مورد نظرتان را انتخاب کنید. هر کاراکتر دارای نقاط قوت و ضعف است و برخی از آن‌ها با سبک بازی شما بیش‌تر هم‌خوانی دارند. در نتیجه یک کاراکتر را صرفا به دلیل زیبا بودن انتخاب نکرده و آن‌ها را براساس ویژگی‌هایی که دارند، انتخاب کنید. مقاله معرفی و بررسی شخصیت های بازی فری فایر (Free Fire) می تواند راهنمای کاملی در زمینه انتخاب کارکتر درست باشد.

فرود سریع در فری فایر

فرود سریع در فری فایر

از اشتباهات فری فایر می‌توان به سریع فرود آمدن اشاره کرد. دو دسته از بازیکنان به سرعت فرود می‌آیند؛ دسته اول بازیکنان حرفه‌ای هستند که حتی اگر بدون تجهیزات کافی وارد مبارزه شوند، پیروز خواهند شد و دسته دوم بازیکنان مبتدی هستند که فکر می‌کنند با فرود آمدن سریع‌تر، بهترین لوت‌ها را جمع‌آوری می‌کنند.

استراتژی و برنامه داشته باشید؛ از وقت خود استفاده کرده و به سمت مکانی که لوت‌های خوبی در آن قرار دارد، حرکت کنید.  قطعا بازیکنان دیگری نیز در آن مکان پیدا خواهید کرد اما فرود آن‌ها هم مانند شما آهسته‌تر بوده و می‌توانید تا شروع مبارزه، تجهیزات مناسبی جمع کنید.

عجله کردن در ابتدای بازی

استراتژی مناسبی داشته باشید و دائما به دشمنان خود حمله نکنید. سعی کنید در ابتدای بازی، مقداری تجهیزات جمع کنید و از وارد شدن به مناطق شلوغ بازی بدون داشتن اسلحه و تجهیزات دفاعی مناسب خودداری کنید. به کوچک شدن زون توجه داشته باشید تا بیرون آن نمانده و آسیب نبینید.

اشتباهات پناه گرفتن

با کوچک‌تر شدن زون، تمام بازیکنان در یک منطقه کوچک جمع می‌شوند. با این که پناه گرفتن و پنهان شدن در این مرحله از بازی می‌تواند مفید باشد، اما اگر کل بازی را پناه بگیرید، فرار کردنتان دشوار خواهد شد. ممکن است بازیکنان دیگر از محل شما اطلاع پیدا کرده و تله بگذارند؛ ممکن است چند تا از بازیکنان دیگر شما را محاصره کنند. در نتیجه بهتر است به دنبال یک پناهگاه ایمن باشید اما تلاش کنید تا دشمنان خود را نیز از بین ببرید.

اهمیت ندادن به لوت در فری فایر

اهمیت ندادن به لوت در فری فایر

 

اگر به جای لوت کردن و جمع‌آوری سلاح‌ها و تجهیزات مناسب، روی درگیری و مبارزه تمرکز کنید، به راحتی کشته خواهید شد. بهتر است زمان کافی برای جمع‌آوری اسلحه و Medkit قرار دهید. برعکس این موضوع نیز صادق است و اگر تمام تمرکزتان روی جمع‌آوری لوت باشد و به اطرافتان توجهی نداشته باشید، کشته خواهید شد. اگر میخواهید بدانید مناسب ترین مکان برای لوت کردن کجاست مقاله بهترین مکان های لوت فری فایر را بخوانید.

استفاده نکردن از قارچ‌ها

قارچ‌ها را می‌توانید در مپ بازی پیدا کنید؛ قارچ یا ماشروم در فری فایر می‌تواند به شما EP یا HP اضافه کند و بسیاری از بازیکنان از پت‌هایی استفاده می‌کنند که توانایی پیدا کردن قارچ را داشته باشند. از اشتباهات رایج فری فایر که بازیکنان مبتدی مرتکب آن می‌شوند، استفاده نکردن از قارچ است. سعی کنید قارچ‌ها را از مپ جمع کرده و در زمان لازم از آن‌ها استفاده کنید.

استفاده نکردن از گلو وال در فری فایر

استفاده نکردن از گلو وال در فری فایر

بازیکنان مبتدی زیادی از نارنجک و gloo wall استفاده نمی‌کنند و تمرکزشان را روی جمع‌ کردن اسلحه‌های مختلف می‌گذارند. گلو وال به اندازه یک اسنایپر مهم است و می‌تواند بسیار کاربردی باشد. درنتیجه حتما گلو وال نیز بین تجهیزات خودتان داشته باشید؛ با گلو وال می‌توانید دشمنانتان را در تله انداخته و از خودتان در برابر شلیک آن‌ها محافظت کنید.

ارتقا ندادن کاراکتر

همانطور که اشاره شد، بسیاری از بازیکنان کاراکتر خود را بر اساس ظاهر انتخاب می‌کنند؛ در نتیجه حتی ارتقای آن را نیز پشت گوش انداخته و از اهمیت آن غافل هستند. ارتقا دادن کاراکتری که با آن بازی می‌کنید، باعث می‌شود تا در مبارزات و فرار از آن‌ها، موفق‌تر باشید. مهارت‌های مختلف کاراکتر اصلی‌تان را هرزمان که امکان‌پذیر بود، ارتقا دهید.

نرفتن به داخل ساختمان‌‌ها در فری فایر

نرفتن به داخل ساختمان‌‌ها در فری فایر

از اصلی‌ترین اشتباهات فری فایر، ماندن در فضاهای باز است. سعی کنید همیشه داخل یک ساختمان امن پناه بگیرید و از گذراندن زمانتان در فضاهای باز خودداری کنید. اگر دلیلی برای ماندن در یک فضای باز مانند کوچک شدن زون، ندارید، وارد یک ساختمان شوید و کم‌ترین زمان را در بیرون از ساختمان‌ها بگذرانید. با ماندن در این فضاها، خودتان را به یک هدف مناسب برای دشمنانتان تبدیل می‌کنید.

درگیر شدن بیرون از زون

با این که ممکن است به نظر شما رایج نباشد، اما بسیاری از بازیکنان مبتدی تلاش می‌کنند تا بیرون از زون بازی دشمنانشان را بکشند. برخی از بازیکنان زمانی که زون در حال کوچک شدن است، از آن خارج شده و تلاش می‌کنند بازیکنانی را که بیرون از آن هستند، از بین ببرند. اگر شما هم این کار را انجام می‌دهید، بهتر است از انجام آن خودداری کنید.

این کار تاثیر مخربی روی کاراکتر گذاشته و حتی ممکن است در همان لحظه کشته شوید. در صورتی که کشته نشوید، دمیج زیادی خواهید خورد و باید مقدار زیادی از تجهیزات کمکی‌تان را مصرف کنید.

استفاده اشتباه از وسایل نقلیه در فری فایر

استفاده اشتباه از وسایل نقلیه در فری فایر

ماشین‌ها بهترین ابزار برای رسیدن سریع به یک مکان دور هستند و قطعا باید از آن‌ها استفاده کنید. با این حال ماشین‌ها صدای زیادی دارند و دشمنان می‌توانند حرکت شما را بشنوند؛ همچنین استفاده از آن‌ها در فضاهای باز، شما را برای دشمنانتان قابل تشخیص خواهد کرد. تلاش کنید تا در جاهایی از ماشین استفاده کنید که امکان شلیک دشمنان به شما کم باشد.مقاله معرفی و بررسی بهترین ماشین های بازی فری فایر در رسانه ایموجو بخوانید.

اشتباهات حمله کردن

قطعا هیچ بازیکنی نمی‌تواند کل زمان بازی را منفعل بماند و به دشمنانش حمله نکند. این موضوع در آخر بازی احتمال بالاتری پیدا می‌کند؛ چرا که مساحت قابل بازی کردن کوچک‌تر شده و قطعا به بازیکنان دیگر برخورد خواهید کرد. در زمان حمله، حتما فکر کرده و با برنامه حمله خود را انجام دهید؛ یک راه فرار برای خودتان در نظر بگیرید تا در صورتی که موفق نشدید، بتوانید بدون آسیب زیاد فرار کنید.

با این حال گاهی ممکن است ناگهان با یک انمی روبه رو شوید؛ اگر انمی تجهیزات زیادی داشته باشد و نتوانید او را نابود کنید، بهتر است سریعا به دنبال یک پناهگاه مناسب و راه فرار باشید. سعی نکنید که دشمن قوی‌تر از خودتان را بکشید؛ یک لحظه اشتباه می‌تواند تمام زحماتتان را به باد دهد.

عجله داشتن برای کشتن حریف

اگر یکی از دشمنانتان را از دور دیدید، به جای شلیک‌های بی‌هدف به او، سعی کنید موقعیتش را حفظ کرده و به‌ آرامی به او نزدیک شوید. بسیاری از بازیکنان دقت نشانه‌گیریشان در اندازه‌ای نیست که بتوانند بدون اسنایپر از فواصل دور حریف خودشان را بکشند.

مکان این انمی را در ذهنتان نگه داشته و به آرامی به سمتی که او قرار دارد، حرکت کنید. پس از رسیدن به یک فاصله مناسب، می‌توانید او را به راحتی بکشید. در نظر بگیرید که ممکن است حریف هم شما را دیده و به سمت شما در حال حرکت باشد. درنتیجه همواره مراقب اطراف خود باشید.

هدشات با اسنایپر اشتباه است در فری فایر

هدشات با اسنایپر اشتباه است در فری فایر

قطعا اگر انمی را هدشات کنید، او را به راحتی خواهید کشت؛ به همین دلیل بهتر است با تفنگ‌هایی مانند شاتگان و AK47، تلاشتان را روی هدشات کردن بگذارید. با این حال در زمان استفاده از اسنایپر از فاصله بسیار دور، لازم نیست تا حتما سر کاراکتر را هدف بگیرید.

اسنایپر اسلحه‌ای بسیار قدرت‌مند است که یک گلوله از آن انمی را از پای در می‌آورد؛ مخصوصا دشمنی را که تجهیزات مناسب نداشته باشد. درنتیجه بهتر است به جای این که با اسنایپر به دنبال هدشات باشید، که احتمال به هدف خوردن گلوله را پایین می‌آورد، بدن حریف را نشانه بگیرید. حداقلش این است که آسیب زیادی به دشمنتان وارد می‌کنید و با نزدن به هدف، باعث فرار او نمی‌شوید.

استفاده از اسلحه اشتباه

از رایج‌ترین اشتباهات فری فایر می‌توان به انتخاب اسلحه اشتباه در مبارزات اشاره کرد. اسنایپرها برای کشتن دشمنان از فواصل دور مناسب هستند و هدف‌گیری با آن‌ها در فواصل نزدیک به کار بسیار سختی تبدیل می‌شود. بازیکنان حرفه‌ای می‌توانند در فواصل نزدیک با اسنایپر هم کیل بگیرند اما بهتر است تا زمانی که به آن سطح نرسیده‌اید، از شاتگان یا SMG در مبارزات نزدیک استفاده کنید.

حرکت در زمان شلیک در فری فایر اشتباه است

حرکت در زمان شلیک در فری فایر اشتباه است

یکی از اشتباهاتی که اکثر بازیکنان مبتدی مرتکب می‌شوند، حرکت کردن در زمان هدف‌گیری و شلیک است. اگر در معرض شلیک دشمن قرار ندارید، بهتر است در یک نقطه ثابت ایستاده و با خیال راحت به دشمنتان شلیک کنید. بدیهی است که در فواصل نزدیک، انمی شما را دیده و به شما شلیک می‌کند؛ سعی کنید با یک هدشات کار او را تمام کنید.

نداشتن تجهیزات کافی در آخر بازی

یکی از رایج‌ترین اشتباهات فری فایر که بازیکنان مرتکب می‌شوند، نداشتن تجهیزات و کمک‌های اولیه کافی در آخر بازی است. شما باید برای فاز آخر بازی که زون دیگر کوچک‌تر نمی‌شود، تجهیزات و کمک‌های کافی را از همان ابتدای بازی جمع کنید. زیاد دیده می‌شود که بازیکنی وارد این فاز شده و با حالتی سردرگم دنبال اسلحه و تجهیزات پزشکی است.

بازیکنانی که این کار را انجام می‌دهند، نمی‌توانند مناطق مختلف بازی را امن کنند و درنتیجه دشمنان به راحتی آن‌ها را می‌کشند. بهتر است قبل از دو یا سه زون آخر بازی، تجهیزات کافی داشته باشید و به آماده‌ترین شکل ممکن وارد آخرین مرحله بازی شوید. یادتان باشد که زنده ماندن، مهم‌ترین هدف شما در این فاز از بازی است و باید هر طور که شده، زنده بمانید.

اهمیت ندادن به صداها

صداها در فری فایر از اهمیت بالایی برخوردارند؛ با شنیدن صداها می‌توانید از نزدیک شدن دشمنان، مطلع شوید یا مکان مبارزه دشمنانتان را تشخیص دهید. برای این کار باید از یک هدفون استفاده کنید تا بتوانید جهات مختلف صدا را متوجه شوید. استفاده نکردن از هدفون و گوش دادن با اسپیکر گوشی، از اشتباهات فری فایر است که مبتدی‌ها مرتکب می‌شوند.

تنظیمات سنستیویتی نامناسب در فری فایر

تنظیمات سنستیویتی نامناسب در فری فایر

از اشتباهات فری فایر، اهمیت ندادن بازیکنان به تنظیمات بازی نمی‌دهند؛ آن‌ها یا با تنظیمات پیش‌فرض بازی کرده یا تنظیمات یک بازیکن دیگر را روی دستگاه خود کپی می‌کنند. بهتر است بدانید که تنظیمات حساسیت یکی از مهم‌ترین جنبه‌های پیروز شدن در بازی است و باید آن‌ها را متناسب با سبک بازی و دستگاه خود تنظیم کنید.

هیچ‌گاه تنظیمات یک فرد دیگر را روی دستگاه خود کپی نکنید؛ هر دستگاه دارای قدرت پردازش مختلفی بوده و هر بازیکن سبک بازی متفاوتی دارد. تنظیمات مختلف را امتحان کنید تا بهترین حالتش را برای بازی خودتان بیابید. یادتان باشد که باید یک حد وسط مناسبی در تنظیمات انتخاب کنید؛ حساسیت بالا مناسب واکنش سریع و حساسیت پایین برای نشانه‌گیری بهتر مناسب است. با درنظر گرفتن این موضوع، تنظیمات را طوری قرار دهید که هم بتوانید سریع باشید و هم بدون مشکل هدف‌گیری کنید.

استفاده نکردن از جم

جم فری فایر می‌تواند بازی شما را بسیار بهتر کند. تمام پرو پلیرها با خرید جم فری فایر به بهترین تجهیزات و کاراکترها دست پیدا می‌کنند. در واقع یکی از دلایلی که بازی این افراد بسیار خوب است، همین جم است. شما هم با جم فری فایر می‌توانید بهترین بازی خود را انجام دهید و استفاده نکردن از این آیتم، یک اشتباه بزرگ است.

شما کدام یک از اشتباهات فری فایر را انجام می‌دهید؟

ما اشتباهات مختلفی را بررسی کردیم که قطعا شما هم برخی از آن‌ها را مرتکب شده‌اید. با انجام ندادن این اشتباهات، می‌توانید گیم پلی خود را به سطوح بسیار بالاتری بکشید. ممکن است برخی از اشتباهات را جا انداخته باشیم؛ شما به ما بگویید که کدام یک از اشتباهات فری فایر در این لیست قرار ندارند؟ شما چگونه از اشتباهات خود درس گرفته و دیگر مرتکب آن‌ها نشدید؟

با دادن نظراتتان بازیکنان مبتدی را که تازه با بازی آشنا شده‌اند، راهنمایی می‌کنید. همچنین ما با خواندن نظرات شما می‌توانیم مقالات بهتر و مفیدتری بنویسیم.

سوالات متداول

رایج‌ترین اشتباه در فری فایر کدام است؟

استفاده از اسلحه‌ اشتباه و انتخاب کاراکتر براساس ظاهر آن، از رایج‌ترین اشتباهات فری فایر هستند.

چگونه این اشتباهات را مرتکب نشویم؟

با دانستن این اشتباهات و بازبینی بازی خود، از انجام آن‌ها خودداری کنید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support